Rozważania transferowe (dyskusja)

A tak właściwie to po co nam ten cały Andre? Pomoc mamy już obsadzoną, wystarczy że kupiliśmy 4 piłkarzy do tej formacji, dodając jeszcze Bajceticia, Elliota, Jonesa, Thiago - wychodzi nam 8 zawodników na trzy pozycje; po cholerę wpychacie tam jakiegoś Andre z ligi brazylijskiej w dodatku czytając posty niektórych odnoszę wrażenie, że to on ma być naszym zbawcą pomocy😆. Na tą chwilę jedyną pozycję jaką wypadałoby wzmocnić to jest środek obrony i na tym powinniśmy się skupić.

To proste - w zależności od przeciwnika grać będą: (Andre) - Sobo - Maca a Gravenberch, Thiago, Jones czy Elliot będą siedzieć na ławce. W innym meczu Sobo może zejść a wejdzie Thiago. Lub Gravenberch. Także Mac będzie siedział kilka spotkań na ławce. Nie da się jednym zestawieniem pomocy przejechać cały sezon na jednej intensywności. Defensywny pomocnik jest absolutnie niezbędny do włączenia się do walki o coś poważniejszego niż top4. Dwa lata temu CIty miało taką szeroką kadrę że mogli stworzyć niemal równorzędne jedenastki - nie słyszałem aby ktoś tam narzekał. A nawet dzięki rotacji i dopasowaniu graczy do taktyki i przeciwnika wniki były jeszcze lepsze.

A tak jak napisałeś to możesz mówić do mamy w domu a nie do mnie.

Chłopie ja zapytałem bo sam za bardzo nie znam Andre a Ty już się sapiesz wiec no, jeżeli masz żal o to, ze ktos Ci wytknie przerośnięte ego to pozostaje współczuć. No i nadal nie podałeś swojej propozycji, wiec słucham

No mokry sen… Byłoby pięknie.

Co do DMa to też uważam, że powinniśmy mieć w kadrze kogoś o stricte defensywnej charakterystyce. Czy Andre taki jest - nie mam pojęcia bo nigdy nie oglądałem go w akcji. Niemniej - ciężko o kogoś lepszego/ogranego…Doucoure?

Palhinha z Fulham to zdecydowanie DM jakiego potrzebujemy

3 polubienia

Pod kątem charakterystyki czysto piłkarskiej to zdecydowanie tak, bo Palhinha to właśnie typowy klasowy ŚPD, którego nam brakuje. Umiejętności czysto piłkarskie też według mnie na wysokim poziomie, natomiast problemem w tym przypadku jest trochę wiek samego piłkarza i pewnie kwota, którą trzeba wydać na jego pozyskanie ( o ile się nie mylę to Bayern w lecie miał go pozyskać za kwotę ok 80 mln euro…)

80 milionów za prawie 29 latka? To nie jest dobry deal. Piłkarsko jest bardzo ok, ale byłby na krótką metę. A jaka jest gwarancja tego, że długo będzie grał na wysokim poziomie, a nie skończy tak jak Fabinho, który dalej nie ma nawet 30?

EDIT: Miał wczoraj właśnie urodziny, także no świeża 30.

Dlatego idealnie pasuje do taktyki Kloppa. W naszej taktyce nie ma miejsca dla typowego przecinaka, ale właśnie dla gościa, który potrafi szybko przerzucić piłkę do ofensywy. Dlatego teraz na 6 gra Mac, bo on potrafi to robić. Niby Wataru jest takim typowym przecinakiem, ale słabo się sprawdza w tej taktyce.

Dziwne, bo jakoś brazylijscy dziennikarze związani z tamtejszą piłką są innego zdania. Na stronie był nawet szeroki artykuł o Andre.

Fabinho, a wcześniej w BvB Bender i Kehl byli raczej rosłymi gośćmi, których głównym zadaniem było odbieranie piłek i destrukcja, chociaż oczywiście Fabinho potrafił rozgrywać. Niemniej poza krótkim epizodem z Thiago na 6 (pierwsze miesiące po przyjściu Thiago w sezonie 20/21) Klopp chyba nigdy nie grał na cofniętego rozgrywającego (może z Sahinem coś takiego kombinował, ale już nie pamiętam xD).

Dlatego teraz na 6 gra Mac, bo on potrafi to robić. Niby Wataru jest takim typowym przecinakiem, ale słabo się sprawdza w tej taktyce.

Mac Allister gra z braku laku. Tak samo jak na 6 grali Hendo czy Wijnaldum. A Endo to się ogólnie słabo sprawdza xD

Ja jestem na tak dla transferu Andre, myślę, że on na cofniętym rozgrywającym + dwóch z trójki Gravenberch, Alexis, Jones mogłoby się fajnie sprawdzać (przy graniu Dominiciem środek mógłby być trochę zbyt ofensywny). Tylko, że Klopp nigdy taką taktyką nie grał na dłużej, więc ciężko jednoznacznie powiedzieć.

Ale ogólnie widziałbym go bardziej jako następcę dla Thiago, czyli domyślnie gracza na pozycji nr 8. Więc o ile Bajcetic mega nie odpali to ktoś na 6 też musi przyjść. Po takim transferze mielibyśmy kompletny i różnorodny środek pola, mniej więcej tak samo jak teraz ofensywę.

Że niby grali by Jones i ten cały Andre a Szobo na ławce? No grubo

2 polubienia

Szobo może grać na skrzydle albo odpoczywać albo mieć kontuzje. Poza tym dlatego chce 6, żeby mógł grać Andre - DM - Szobo. Środek Gravenberch/Jones/ Mac Allister - Andre - Szobo to dla mnie zbyt ofensywnie i mogłoby to ograniczać Szobo w ataku.

Ja jestem pewny, że ktoś z Ameryki Południowej przyjdzie w zimie na 6. Latem była kasa na Doucouré, ale klub zdecydował się poczekać. Czy w 2024 będzie dostępna na europejskim rynku jakaś 6, dla której warto poświęcić cały sezon? Nie zapowiada się.

Nie wierzę też, że Endo był kupowany jako stałe zastępstwo Fabinho. Endo miał być chwilową zapchajdziurą, a w przyszłości rezerwowym piłkarza, który faktycznie zastąpi Fabinho.

Wiem, że nikt z nami go nie łączył, ale co myślicie o Zubimendim? Jego przydatności oraz ewentualnego wkomponowania w taktykę.

No fajna zapchajdziura z wieloletnim kontraktem, 20 mln transfer fee I “zapychające” jedno z dwóch miejsc w non-HG.

1 polubienie

Ja to stawiam sprawę jasno

tier 1 Bruno albo Kimmich
tier 2 Doucoure albo Zubimendi

tiery pozostałe to te Fofany, Camary etc.

Ten Doucoure albo Zubimendi to akurat jest jeden z lepszych wyborów na ten moment. A ludzie piszacy, że może objawi się jakaś nowa gwiazda to przecież my tak nie działamy tylko obserwujemy zawodnika już ze dwa okienka wstecz zanim go kupimy…

1 polubienie

Ktoś śledzi bardziej tego Zubimendiego? Moze ktoś cos więcej o nim powiedzieć? Wczoraj oczywiście pierwszy skład w wyjazdowym meczu z Benfica. Swoją droga Sociedad wygrał i całkiem nieźle sobie poczyna w tej edycji, będą walczyc o I miejsce w bądź co bądź nie najłatwiejszej grupie. Z innej beczki, nasz niedoszły zbawca ŚPD - Florentino Luis cały meczyk na ławce.

Bardzo dobry DM, szczerze powiem, że to moje “małe marzenie” odnośnie DM w Liverpoolu. Kapitalny piłkarz. Świetny w pojedynkach i jak na hiszpańskiego pomocnika przystało, bardzo dobry passer + Hiszpanie w PL zazwyczaj sobie świetnie radzą. Tylko z nim może być taki problem, że On strasznie jest przywiązany do Sociedad, w lato wolał zostać w San Sebastian niż odejść do Barcy.

1 polubienie

Brzmi jak Takefusa Kubo (tylko o ile ma 138 meczów w La liga to z tym doświadczeniem w Europejskich rozgrywkach może być ciężko, bo na razie ma z 15 występów gdzie 12 to LE a 3 LM).

Już nie pamiętam gdzie to czytałem , pewnie w jakimś szmatławcu, ale przewinęła się informacja, że będziemy celowali w Sane, w następne lato…

Na szczęście to pewnie zwykła plotka, bo sam nie jestem fanem tego piłkarza.

Wybujałe ego, miał problemy z Pepem, Mane czy Lewandowskim. Liczb też nie robił nigdy na poziomie Salaha czy choćby zbliżonych.

Gra bardzo samolubnie, taka gorsza wersja Diaza.

Serio nie ma chyba nikogo na rynku kogo Liverpool mógłby ściągnąć.

Jedyny kto przychodzi na myśl poziom/ dobry wiek/ ułożenie pod kopułą to Saka.

Ale Arsenal go nie puści, sam zawodnik patrząc po wywiadach też jest tam szczęśliwy.

No chyba , że przyjdzie Mbappe i pewien użytkownik będzie mógł w końcu po latach napisać ( a nie mówiłem). :stuck_out_tongue: