Rozważania transferowe (dyskusja)

Oby do tego nie doszło. Sane to piłkarz za słaby na bycie gwiazdą formacji ofensywnej topowej światowej drużyny. Było to widać w City, widoczne to jest w Bayernie.
Osobiście liczę na to, że w przyszłe lato Salah (mający rok do końca kontraktu) podpisze nowy, dwuletni kontrakt (z jakąś 10-20% podwyżką max), co pozwoli nam sprzedać Salaha w lato 2025. A do tego czasu, mamy niecałe dwa lata by kupić 5-6 topowych zawodników na wymagające największych wzmocnień pozycje. Czyli np. LO, PO, ŚO, ŚPD, rozgrywający ŚP, a do tego kolejny napastnik/skrzydłowy.

Dzięki Bogu że to tylko plotki

Przepraszam, ale na jakiej podstawie twierdzisz, że jest za słaby w Bayernie? Jest tam kluczową postacią, w tym momencie w lidze na 8 występów zanotował 6 bramek i asystę. Zbiera bardzo dobre występy i kreuję grę Bayernu w tym sezonie. Na czym opierasz swoje wnioski w takim razie, skoro ewidentnie nie śledzisz gry tego zawodnika?

Od siebie dodam, że nie jestem fanem tego transferu i nie uważam, by Sane mógłby zastąpić Salaha, czy w inny sposób długofalowo wzmocnić naszą ofensywę. Już prędzej zrezygnowałbym w momencie odejścia Mo z gry skrzydłami, inwestując w napastnika typu Osimneh czy Boniface

Dlatego ja bym spróbował przedłużyć kontrakt z Salahem na kolejne dwa lata. Salah będzie starzeć się jak wino, zastępców młodszych nie ma lub są niedostępni. Co z tego, że dostaniemy ok.150 milionów za Salaha skoro nie ściągniemy zastępstwa, a kasa pójdzie na kolejny klub golfowy?

4 polubienia

@kuczq Miałem dokładnie to samo napisać. O ile w przerwie letniej wszyscy się gdzieś tam godziliśmy z odejściem Salaha w 2024 roku, o tyle teraz uważam, że trzeba faktycznie spróbować przedłużyć z nim kontrakt. Jego wartość sportowa, marketingowa i wizerunkowa jest dla nas nie do przecenienia i przy obecnych cenach, te 150 mln, które moglibyśmy za niego przytulić, to nie jest gra warta świeczki. O ile w większości przypadków sprzedajemy piłkarzy po swoim prime’ie, o tyle w przypadku Salaha trzeba zrobić wyjątek i go zatrzymać. Gdyby Salah łapał kontuzje, to można byłoby się nad tym zastanowić, ale gość jest niezniszczalny, dlatego rachunek wydaje się prosty :wink:

7 polubień

Ciekawostka, którą przeoczyłem, więc wrzucam.

Przedłużyć Salaha, dać mu grać kolejne kilka lat, a przez ten czas zbierać grosiwa do ściągnięcia Gruzina z Napoli.

Dawać tego Andre też zima, widać że to kawał grajka będzie i w dodatku uniwersalny.

Tego Zubimendiego to i ja bym przytulił, przecież gość będzie równie dobry co Rodri.

Można jedynie żałować że nie powalczylismy o Ugarte. Okazało się że to świetny dm.

Kubo się przewinął już kilka razy jako następca Salaha. Dobry talent.

Niech Wataru go namówi, przynajmniej się do czegoś przyda :wink:

@scorpionlfc5 Ale widziałeś tam emotkę na końcu zdania? ↑↑↑

Niech oni przestaną liczyć na to, że ktoś kogoś na coś namówi, tylko normalne ceny płacą za zawodników i pensje.

Kubo i Andre powinni nas traktować jak wielki klub i chcieć tu grać. Nie powinno być konieczne angażowanie do tego Endo czy Alissona.

No ok.

1 polubienie

7:05 co trzeba mieć w głowie, żeby w tej sytuacji nie chcieć strzelić gola tylko woleć zanurkować, to nie wiem xD z takim komedianctwem to koleś bardziej pasuje do United.

A skąd wiesz że nurkował? Ogólnie o Kubo mówią że to mega zdyscyplinowany i poukładany gość, ja bym go chętnie u nas powitał.

Swoją drogą myślicie że jeżeli Mbappe pójdzie do Realu to Rodrygo byłby do wyciągnięcia? On mógłby być całkiem ciekawą opcją.

Ja to bym chciał żeby Mbappe zamarzyło się spróbować Preamoer League w czerwonych barwach.

Jeśli ściągnęłoby tez 9 / skrzydlowego, to wtedy są jakieś szanse na taki transfer.

Ale obstawiam ze zakupy Realu w ofensywie skończą się na Mbappe + ew. jakieś nonamy i docelowo będą grać w ofensywie Vini - Mbappe - Rodrygo. Bellingham zapewne będzie grał niżej w przyszłym sezonie.

Ale dałem się na to w pierwszej chwili nabrać.

1 polubienie

Spokojnie, za dwa miesiące będzie oficjalka.

@Tadeck pewności 100% nie mam, to tylko moja teoria, że kluby są dogadane. Zostawiamy wam Andre na Copa Libertadores, ale w styczniu leci do Liverpoolu.

Skąd pewność? Może poczekamy, aż się Chelsea włączy xd


Będzie za miliard :joy: Camavinga też ma podpisać nowy kontrakt. Także w stronę Realu nawet nie ma co patrzeć w kontekście wyciągnięcia ich grajków.
Co do Salaha, to może zamarzy mu się zostanie drugim w kolejności najlepszym strzelcem w historii Liverpool FC i zostanie na dluzej.
Brakuje mu do tego wyczynu 90 bramek. Do nr 1 Rusha z 346⚽ brakuje mu 150. Musiałby grac w czerwonej koszulce do końca kariery i strzelać po 20 bramek w sezonie, aby zostać TOP wszechczasów. Przy zdrowiu Mo to nie jest aż takie nierealne. Co o tym myślicie?