Rozważania transferowe (dyskusja)

To nie zdrowie może być problemem w próbie bicia rekordu. Raz, że zakusy arabskie w zakontraktowaniu Mo będą coraz większe, a dwa jego rola może się zmieniać wraz z wiekiem i ewolucją drużyny. Im Mo starszy, tym łatwiej szejkom będzie przeprowadzić jego transfer - coraz niższa kwota transferu, a wypłata u szejków kilkukrotnie wyższa przy tykającym zegarze kariery piłkarskiej.

Niepopularna opinia, ale moim zdaniem Mo raczej nie zostanie tu do końca kariery. Patrząc czysto biznesowo, klub wykona jeden z dwóch kroków:

  1. przedłużą kontrakt z Salahem o rok (do 2026), by w lato 2025 pozwolić mu odejść i jeszcze zarobić,
  2. pozwolą mu odejść już w najbliższe lato, jeśli Liverpool załapie się do LM, a Arabowie wrócą z podobną do ostatnich ofert. A przypominam, że kładli na stół już 215 mln funtów i kontrakt dla Salaha wart 600 mln w 3 lata.

Zdaje sobie sprawę z siły arabskiej kasy, ale pominąłem tą kwestię bo skupiłem się na pragnieniu Mo zostania najlepszym strzelcem w historii. Wiem, że szanse na to są iluzoryczne, raz góra pieniędzy, druga sprawa to Salah z roku na rok mimo swojego żelaznego zdrowia, będzie tracił na szybkości, czy zwinności co przełoży się zapewne na zdobycze bramkowe. Chciałbym żeby został jak najdłużej i śrubował swój dorobek strzelecki.

NIrealne, żeby został top1 w klasyfikacji strzelców. Brakuje mu za dużo bramek w stosunku do swojego wieku. Przy Twoich założeniach Mo musiałby ładować 20 bramek na sezon dobijając do czterdziestki, co przy możliwościach motorycznych w tak zaawansowanym dla piłkarza wieku nie jest możliwe grając na takim poziomie. Może dobije do drugiego miejsca (choć nawet o to bedzie bardzo ciężko), ale to wszystko na co będzie go stać

3 polubienia

Jestem ciekaw jaka będzie nasza aktywność w zimowym okienku transferowym. Historia pokazuje że kupując w styczniu nasi nowi graczę są sporym wzmocnieniem (Sturridge, Coutinho, Diaz, Gakpo), dlatego uważam że powinniśmy się kimś jeszcze wzmocnić. Uważam że bacznie powinniśmy obserwować rynek lig z Ameryki Południowej, bo jak tylko dobrze się tam poszuka to naprawdę można znależć fajny talent za stosunkowo małe pieniądze. O tym Andre dużo się mówi, a znając życie to na plotkach się skończy i Brazlijczyk albo zostanie albo pójdzie do zupełnie innej drużyny. Ja uważam że powinniśmy oglądać się na ŚO, bo ta pozycja tez potrzebuje wzmocnienia, bo ileż można liczyć na Matipa i Gomeza - trzeba troszkę odświeżyć i odmłodzić tą pozycję - marzenie to Antonio Silva, chociaż takim Guehi z Crystal Palace również bym nie pogardził.

Przy obecnych problemach Ajaxu można byłoby spróbować wyciągnąć Jorrela Hato za rozsądne pieniądze. Oczywiście to bardziej obrońca na przyszłość, ale zapowiada się świetnie i zdążyłby uzyskać status HG.

@Ralf088 zainteresowanie Andre to nie są tylko plotki, bo nawet prezydent Fluminese mówił, że chcieliśmy go kupić latem. Ja bym jeszcze dodał do Twojej listy Scalviniego i Diomande.

Zapomniałeś o Suarezie i van Dijku :wink:.

4 polubienia

Hajto to zdecydowanie dobry pomysł.

1 polubienie

Gianni poza zasięgiem…
Korzystając z okazji chciałbym wymienić zwycięski skład Kaiserslautern z meczu z Bayernem w sezonie 97/98: Reinke, Kadlec, H. Koch (31. Hristov), Kuka, Marschall, Ratinho (75. Reich), Roos, Schjönberg, Schäfer, Sforza, M. Wagner…

7 polubień

Nie wspominając na rezerwie siedział Michael Ballack.

Jestem ciekaw czy Andre na ten moment w ogóle jest przewidywany w planach Jurgena, skoro tak dobrze do składu weszli Szobo i Gravenberch, a Mac Allistera siłą rzeczy upycha na DM, do tego zostaje przecież Curtis, Elliot i wracający po kontuzji (prędzej czy później) Bajcetić. Thiago już nie liczę, bo jak bardzo chciałem go w zestawieniu z nowymi pomocnikami zobaczyć w składzie, tak z miesiąca na miesiąc pokładana w nim wiara niestety opada… w sumie niech grają lepsi, więc mnie wewnętrzna rywalizacja na rękę, ale prędzej czy później będzie trzeba któregoś młodego (Curtis/Elliot/Bajcetić) spieniężyć lub w przypadku Elliota na stałe przenieść jako zmiennik Salaha/nowego PS w przyszłości.
Do tego dochodzi pytanie, które mnie nurtuje - będziemy się kierować ku BrunoG, jeśli wierzyć plotkom o klauzuli 100mln czy tematu nawet nie ruszamy? Powiem szczerze, że ten zawodnik by nam leżał w obecnej pomocy jak złoto.

Co do CB, Antonio Silva czy Guehi nie pasują ze względu na specyfikę grania Trentem w pomocy. Obstawiam, że przy wszystkich zdrowych SO nowy obrońca powinien również potrafić obskoczyć LCB w 3osobowym bloku wiedząc na czym polegają obowiązki również LB. Tu lepiej m.in. od Inacio właśnie pasuje m.in. Hincapie czy wspominany regularnie jako “marzenie ściętej głowy” Schlotterbeck z BVB. Również Medina z Lens czy Hancko z Feyenordu powinni się znaleźć w naszej orbicie zainteresowań. Oczywiście jeśli dalej planujemy stosować tę taktykę. Bo jako typowego CB to wtedy dużo bardziej pasuje właśnie Silva czy Inacio od reszty wymienionych.
Możemy też spojrzeć po prostu na mocno defensywnie uosobionych lewych obrońców, którym nie powinno sprawić problemu sporadyczne granie na CB.Wtedy mamy jednak mocno ograniczone pole do wyboru, bo rynek LB jest w ostatnim czasie biedny. Takich pasujących do mojego opisu - jeszcze gorzej. Davies z Tottenhamu czy Burn z Newcastle wydają się idealni, ale również nie do wyjęcia prawdopodobnie. No i przede wszystkim byłyby to opcje krótkoterminowe, a wcale nie dużo lepsze od Robertsona. Pozostaje prawdopodobnie poczekać po prostu do końca sezonu i zobaczyć jaki plan mają nasi włodarze, chyba że zaskoczą nas mocno zimą, jeśli będziemy dalej w grze w lidze, a i w planie będzie powalczyć na poważnie o trofeum w LE.

4 polubienia

Jak dla mnie nie ma opcji, że nie kupimy porządnego DMa zimą. Ale tak samo myślałem latem, a rzeczywistość zweryfikowała moje wyobrażenia. Generalnie Endo jest opcją pucharową, co widać po ilości jego minut w poszczególnych rozgrywkach. Mac daje rade na 6, ale to nie jest jego optymalna pozycja i to często wychodzi podczas spotkań.
Na Thiago też już nie liczę, Bajcetić w tym sezonie też jedynie leczy kontuzje, więc na ten moment nie można na nim polegać. Jak wróci to pewnie Endo będzie jego głównym rywalem o minuty. Curtis jest idealny do uzupełnienia kadry, ale to nigdy nie będzie gracz pierwszego składu. Niestety podobne odczucia mam co do Elliotta. Szczególnie nie widzę go długoterminowo na prawym skrzydle. Myślę, że zwyczajnie brakuje mu szybkości na tej pozycji. Nie chciałbym pozbywać się Harveya, bo to dalej bardzo młody chłopak i ma jeszcze pole do rozwoju, ale szczerze mówiąc przy transferze DMa nie wiem czy nie byłby pierwszy do odstrzału (Thiago nawet nie liczę, im szybciej zakończymy przygodę z Hiszpanem tym lepiej). Mimo wszystko gramy w sporej ilości rozgrywek, minuty dla Harvey’a na pewno i tak by się znalazły, więc myślę, że warto byłoby zatrzymać i jego, i Curtisa.
Dalej nie rozumiem po co tak naprawdę został sprowadzony Endo, bo wygląda jakby blokował miejsce dla kogoś nowego, a wcale nie jest ani tanią, ani stabilną opcją. Jestem bardzo ciekawy jakby wyglądał nasz środek z MacAllisterem ustawionym obok Szobo, przy konkretnej szóstce za ich plecami

1 polubienie

Nie. Nie daje rady. Co widać w meczach.

2 polubienia

Ja wcale bym nie wykluczal Burns czy Davisa. Pamiętajmy, że jesteśmy na musiku jeżeli chodzi o HG…

Re up - Hajto to słownik…:sweat_smile: Ale skład Kaiserslautern,<3

I płacić za zawodników na 2/3 lata max gruby hajs i do tego w tym wieku to oni nie zażyczą sobie niskich gaży mając możliwość poszukać zatrudnienia na bliskim wschodzie.

Już widzę FSG kupujących 30 latków. Równie dobrze można kilkadziesiąt milionów wrzucić do kosza na śmieci i podpalić.

My nie prowadzimy takiej polityki.

Właśnie latem kupiliśmy trzydziestoletniego Wataru za wcale nie takie małe pieniądze. A wcześniej Thiago za jeszcze większe więc nie do końca jest tak jak napisałeś.

Thiago, Endo, Milner, Adrian, Klavan, Lambert, Manninger. To tak ze świeższej historii

2 polubienia

Żaden zawodnik w tym klubie nie daje rady ale gdyby nie ,dziwna" przegrana z Tottenhamem to moglibyśmy być liderem po 10 meczach, l gramy bardzo dobry sezon pomimo tego ze nie mamy tej magicznej 6 i może dzięki temu ze jej nie mamy.

Nie. Nie daje rady. Co widać w meczach.

No przecież napisałem, że to ewidentnie nie jest jego optymalna pozycja i jestem ciekaw jakby wyglądał w zestawieniu z normalną 6 za jego plecami i Szobo obok. Ale też nie ma co gadać, że Mac kompletnie nie daje rady, bo wnosi sporo energii i dobrze potrafi wyprowadzać piłkę, a tego nam rok temu brakowało. Ma braki w odbiorze i często popełnia proste błędy, które byłby szybciej maskowane przez nominalnego DMa grającego za jego plecami i dlatego to powinien być nasz priorytet na najbliższe okienko.

l gramy bardzo dobry sezon pomimo tego ze nie mamy tej magicznej 6 i może dzięki temu ze jej nie mamy

Ja myślę, że wyglądalibyśmy znacznie lepiej gdyby w pomocy grał ktoś kto potrafi odbierać piłkę. Nasze defensywne statystyki są naprawdę słabe w porównaniu z resztą topu ligi. Nadrabiamy atakiem oraz charakterem i uważam, że z przyzwoitym DMem bylibyśmy zdecydowanie głównym kandydatem do rywalizacji z City o tytuł

1 polubienie

Przypomnij sobie sytuacje z przed 2, 3 lat gdzie wszyscy narzekaliśmy ze nie wygrywamy meczy ze spadkowiczami, wszyscy byliśmy zdenerwowani ale dziś dzięki takiemu zabiegowi gdzie mamy więcej w ofercie ofensywnej wygrywamy takie mecze które remisowaliśmy. może to przypadek a może celowy zabieg, na razie punktowo się zgadza choć jak zawsze gra ma wiele do zarzucenia

Ps tak wiem ze z defensywnym pomocnikiem wszystkich kładziemy po 3-0 przecież to utopia.