Rozważania transferowe (dyskusja)

Ściągneliśmy trochę 30 latków za czasów FSG.

Doni (WT), Manninger (WT), Lonergan (WT), Adrian (WT), Toure (WT), Klavan (5 mln E), Milner (WT), Bellamy (WT), Lambert (5,5 mln E) no i niedawne Thiago i Endo za ponad 20 mln.

Jak widać przed transferem Hiszpana i Japończyka albo unikaliśmy zakupu trzydziestolatków, albo robiliśmy to z wolnego transferu lub za nieznaczące kwoty. Przeważnie byli to tez zawodnicy do uzupełnienia składu jak w przypadku bramkarzy, gdzie wszyscy byli ściągani za darmo jako opcje nr 2, 3 lub jeszcze niżej. W zasadzie tylko Milner stał się kluczową postacią, reszta była tylko uzupełnieniem kadry. Drogie transfery Thiago, który jest po prostu niewypałem (mimo bardzo dobrej techniki użytkowej absolutnie nie pokazał tego w naszych barwach poza nielicznymi meczami, na dodatek należy do wiecznie kontuzjowanych) i Endo, za którego z niewiadomych powodów zapłaciliśmy tak duża kasę (najpewniej również będzie niewypałem) raczej pokazują nam, że kupowanie trzydziestolatków za kupę siana to jest bardziej przepis na rozczarowanie niż na dobry deal

@Hanys nieperspektywiczny przeszło trzydziestolatek, za ponad 20 mln przy wartości rynkowej około 6-7 mln, z rocznym kontraktem, z drużyny bedącej niemalże na dnie bundesligi to duża kasa. Na dodatek uwiązaliśmy się z nim czteroletnią umową

2 polubienia

Nie no już bez przesady. Klub dał za niego śmieszne grosze.

No niestety. Takie reguły. Mamy 1 slot non HG. W lato zwolnią się pewnie 2 (Thiago I Matip). Zakładając, że nikt nie przyjdzie zima to daje nam 3 miejsca.

Potrzeby w lato to:

  • DM
    -Cb/LCB
  • CB -(w miejsce Joela)
  • RCB

Tak więc co najmniej 1 zawodnik na te pozycje musi być HG.

A że Anglików (HG) na poziomie top 4 jest niewielu, to kosztują kupę siana a I tygodniówki są kosmiczne…

Dlatego tak ważna jest akademia, która w LFC - delikatnie rzecz ujmując - jest słaba.

Tak z innej beczki. Ja zupełnie nie ogarnialem, że Girona należy do City Group I aktualnie chyba z 5 zawodników jest wypożyczonych z ManC…

Liczę, że Adrian zwolni kolejne miejsce

Jego przedłużony kontrakt wygasa po tym sezonie. Klub musiałby po raz kolejny zasiąść z nim do rozmów, a mam nadzieję, że do tego nie dojdzie

1 polubienie

To dobrze, że możesz spokojnie te grosze przekazać klubowi, byśmy nie byli stratni na Japończyku. To jest świetna sprawa, licząc opłatę transferową i tygodniówkę na ~30mln uważać to za grosze ;D też bym tak chciał.

Przedłużył kontrakt więc wątpię. Atmosferovic… @Hanys a to sorry myślałem że o 2 :sweat_smile:

Ja bardzo bym chciał większej liczby Angoli w składzie. Najlepiej chłopaków wychowanych w Liverpoolu lub jako kibiców LFC.

Mamy TAA, który jest gwiazdą i przyszłym C. Liczę bardzo na rozwój Quensaha i Stefana. Ale chciałbym żeby w pucharze Myszki Miki grało 5-6 zawodników wychowanków którzy pukają do pierwszego zespołu ( np. wchodzą z lawy w EPL).

1 polubienie

Przedłużył o rok. Wątpię, że klub da mu kolejny kontrakt.

potrzebujemy solidnej obrony i chyba nikt z tym nie będzie dyskutował, van dajk ani konate nie daje nam stabilności na obecna chwile, tak ze potrzeba wymiany 2 cb i jest git na kolejne kilka lat . oczywiście zostaje przyszłość salaha , mam nadzieje ze będzie nam strzelał do 45

1 polubienie

a co złego zrobił endo ze tak go nie lubisz? Straciliśmy przez niego punkty? cos zawalił co masz do samuraja? 20 mil euro to az taka kwota ze tak na tym forum wszyscy o tym wspominają? Dzięki endo mamy 3 pkt do lidera

Ja mam poważne obawy, czy znajdziesz choć jedną osobę, która przyzna, że van Dijk jest do wymiany. Nie wspominając już o: “nikt z tym nie będzie dyskutował”

1 polubienie

Wydaje mi się, że nikt nie ma problemów personalnych z Endo a raczej jego transferem, który był najnormalniej w świecie debilny i nic tam się nie zgadzalo. Ani wiek, ani jakość, ani długość kontraktu, ani cena odstępnego i wg. Mnie najważniejsze - status nonHG.

Patrząc na powyższe - nie rozumiem kuźwa dlaczego nie zostawiliśmy Jamesa… Koleś ma serducho nieziemskie, był tani, był Anglikiem i przede wszystkim był na najwyższym poziomie piłkarskiej inteligencji…

1 polubienie

Właśnie problem polega na tym ze wszyscy się skupiają na transferach których czas minął a nie na naszej grze, może Ty jesteś zadowolony z gry naszych środkowych obrońców ale ja mam im bardzoooooooo dużo do zarzucenia i faktycznie masz racje większości się nie spodoba moja opinia.

Zgadzam się. Wg mnie nie mamy ani jednego SO na poziomie mistrza EPL (np. porównując do ManC czy Ars). VvD po kontuzji stracił mnóstwo z odwagi boiskowej a I peseloza gondopada. Konate niestety to nie jest kandydat na lidera SO. Jest strasznie elektryczny. Gomez… Szkoda strzelić ryja. To zawodnik na poziomie Championship. I proszę nie dajcie się zmylić tymi 4- 5 w miarę przyzwoitymi meczami w tym sezonie. Przypominam mecz z Realem na Anfield gdzie jego błędy były przyczyną utraty każdej bramki…

1 polubienie

Jego miejsce weźmie Gravenberch. Zostają nam 3 miejsca (licząc odejścia Thiago i Matipa). Andre, zastępstwo za Joela i będzie jeszcze jedno miejsce na obrońcę/pomocnika. Moim zdaniem niewykluczone też, że Robertson odejdzie latem do Arabii to by się zwolniło kolejne miejsce. Zawsze można też wziąć utalentowanego nastolatka (jak Bajcetica), który w przyszłości będzie miał status HG.

Zanim zrobimy dziurę na lewej obronie to fajnie by było jakbyśmy załatali najpierw środek pomocy i obrony i znaleźli zmiennika TAA i Salaha.

1 polubienie

No spoko, że Robbie zwalnia status ale powoduje kolejna potrzebę …
Z HG ja bym marzył o Levi Collwilu na CB. Na innych pozycjach trudno o totop angola…

Nie mam nic do Japończyka - niech mu się wiedzie, skoro został piłkarzem Liverpoolu i jak najczęściej zamyka mordy wszystkim na forum, ale niemal każdy trzeźwo myślący widzi, że te 20mln szło lepiej spożytkować choćby zostawiając je na styczeń. Graczy do pucharów nam nie zabraknie, a na pewno nie są priorytetem - zwłaszcza angielskie, bo myślę że Top4 i walka o LE to nadrzędny plan w tym sezonie.

Niestety nieosiągalny - Chelsea sobie wychowała niezłego CB na wypożyczeniach w Huddersfield i Brighton. Szkoda… bo nie obraziłbym się, nawet gdyby Liverpool wyłożył za niego gruby hajs, bo pokazuje się na prawdę dobrze mimo grania w tej słabej jak barszcz defensywie Chelsea. Spory talent, świetne perspektywy na kolejne lata.

Moim zdaniem idealnie byłoby sprowadzić 2 pomocników i 2 obrońców w następnych 2 okienkach (zimowe + letnie). Do tego ewentualne zastępstwo za Salaha jeśli zdecyduje się odejść.

@kubafc21 i tak trzeba kogoś na tę pozycję, bo Robbo zalicza spory zjazd, a tym bardziej w nowej taktyce.

@everlast po odejściu Thiago, Matipa i Adriana będą 4 (z czego jedno zabierze Gravenberch). Więc będą 3 miejsca i przy ewentualnym odejściu Robertsona mamy 4.

no idealnie, tylko nie mamy tyle miejsc non HG :smiley:

20 mln plus tygodniówka, to śmieszne grosze? Chłopie, odstaw to co bierzesz.