Rozważania transferowe (dyskusja)

Przepraszam ale nie zgodzę się z tobą wszyscy na forum ,razem ze mną chcieli więcej nowych zawodników, przyszli lepsi, gorsi, (wymieniliśmy pomoc)wyniki są bardzo dobre wiec może pora się zastanowić, może nad bledami tak jak piszesz lub nad tym ze jest w porządku i Liverpool jakoś źle nie wygląda(tak wiem mogło by być zawsze lepiej)

To, że wyglądamy dobrze nie znaczy, że nie możemy lepiej. Lepiej będziemy ze świetnym DM (dlatego też wspominałem o BrunoG, bo to nie jest typowy przecinak a’la Gattuso, ale mimo tego robi świetne liczby defensywne, a do tego jest genialny jak na tę pozycję z piłką przy nodze i w rozegraniu), który się wpasuje w taktykę Jurgena.

Mimo wszystko nie prowadzimy w lidze i nawet nie patrząc na punkty - nie wyglądamy też najlepiej ze wszystkich. Nie, mecz z Tottenhamem nie jest efektem braku prowadzenia, bo grając w 10 wątpię byśmy ten mecz wygrali pomimo tego, że potrafiliśmy to zrobić z Newcastle (Totki w tym sezonie IMO są lepsi od Srok, poza tym to był dzień konia u Darwina).

e. dobra kończę dyskusję. :expressionless:

maniek ale ani Ty ani żaden gościu z tego forum nie daje gwaranci ze jak sprowadzimy najlepszego gościa na świecie na pozycje DM da nam gwarancje sukcesu, powiem więcej z doświadczonym DM(wymyśl piłkarza) być może nie wygramy meczu którego wygrać powwinysmy…na obecna chwile Liverpool robi swoje, zobaczymy jak to się skończy , jednak przestrzegam przed opiniami ze bez kogoś tam nie zrobimy czegoś tam, to jest sport i możesz się sporo pomylić
ja tez

1 polubienie

Mnie to ciekawi bardziej po co podpisywali Tsimikasa. Jeżeli to nie jest tylko, żeby utrzymać wartość to wielkie xd. Chłop tutaj będzie zbędny jak przyjdzie ten LCB. Chyba, że Robertson odejdzie do Arabii. Tak czy siak potrzeba oprócz Quansaha 2 obrońców i jeden z pary Robertson/Tsimikas powinien odejść.

1 polubienie

Robertson raczej zostanie tutaj do końca kariery. Tsimikas może odejdzie w przyszłe lato za jakieś 10-15 mln, oczywiście jeśli przyjdzie lewonożny ŚO.

Jaką Wy logiką się kierujecie, że chcecie pozbywać się lewego obrońcy, gdyby przybył koleś na pozycję VVD? oO
Mamy Tsimikasa, fajnego Grekosa Atmosfericiosa, któremu odpowiada bycie rezerwowym, a jak wychodzi na boisko to - mimo braku rytmu gry - zachowuje solidny poziom. No do cholery…
A na prawej narzekacie, że nie ma zastępcy dla TAA.

13 polubień

Niewiem o co chodzi ale przypominal ze Robbo ma 29 lat. Dlaczego od jakiegos czasu czesc forum sprzedala by go lekką reką ?

Niedługo wychodzi Football Manager 2024 i wielu użytkowników już głowami jest w grze.

Ja tam ufam naszemu sztabowi, jak będą chcieli Hary Magłaja to znaczy, że im pasuje i będzie świetnym piłkarzem. Kto przyjdzie mi obojętnie. Byle nie był 30 letnim azjatą.

2 polubienia


Inacio, Thurama i … Mbappe poproszę xDD potem rozjeżdżamy ligę i robimy rekord 100+ pkt w lidze

Edit. No a coś ty myślał. Moje profilowe tęskniące za rozumem wprowadziło cię w błąd, że jestem jakimś mistrzem taktyki? :sweat_smile: :sweat_smile:

A na DMF duszący się Mac Allister. Czekam na grudzień i jakieś ploty do DMF’a.

Mam złe wieści dla tych wszyskich, którzy tutaj w kółko płaczą o kupno defensywnego pomocnika. W naszym systemie taka rola nie istnieje. Tak samo jak nie istniała pozycja “klasycznej dziewiątki” kiedy płakaliście, że Firmino jest wystawiany na szpicy, tak samo jak nie istnieje już w piłce nożnej pozycja “klasycznej dziesiątki”, nie istnieje coś takiego jak obrońca-libero i nie istnieje instytucja bocznego pomocnika, a także szeregu innych ról, których istnienie kiedyś było oczywiste. Gramy systemem z trzema defensywno-ofensywnymi środkowymi pomocnikami, z których co najmniej dwóch naraz (wyjściowo Mac Allister i Jones) realizuje w różnych miejscach boiska zadania, za które tradycyjnie odpowiada defensywny pomocnik. Czasy się zmieniają, zapraszam do nadążania za nimi.

I dlatego kupili Endo XD chcieli kupić Caicedo i na siłę ustawiają tam Maca, bo Japoniec jest daremny?

3 polubienia

Ło panie, ale bzdury. Gołym okiem widać, że MAcca się dusi na tej 6, bo, UWAGA, nie jest typowym DMem. Musi mieć, TYPOWEGO DMA, koło siebie, jak w Brighton, lub grać wyżej, by w pełni pokazać swoje umiejętności. Chcieliśmy w te okienko zakontraktować typowego DMa, ale z różnych powodów się nie udało, a nasi włodarze zdecydowali się na paniczny zakup Endo, który jest typową 6, ale jest za słaby. Jakbyśmy mieli koksa na 6, to i nasi obrońcy mieliby mniej roboty, a i można by było uwolnić potencjał Alexisa. Więc, podaj argumenty, że pozycja nr 6 nie jest nam potrzebna :wink:
Dodam jeszcze, że jak Fabs, Matip byli w formie, a Hendo jeszcze biegał i nie udawał, że presuje, to nie było widać niedociągnięć TAA w obronie, bo chłopaki je tuszowali. A jak się zaczęli kopać po czole, to TAA zaczął koszmarnie wyglądać w obronie. Więc no dla nas rola 6 jest kluczowa.

1 polubienie

Jest duzo nazwisk wsrod DM, tylko wybierać. Pierwsze z brzegu Zubimendi, Ugarte, Bennacer czy choćby Doucouré. Wszyscy do 50mln i z perspektywami na rozwinięcie ale nikogo nie kupimy bo ostatnie miejsce HG blokuje nam 30 letni japończyk który będzie u nas siedział jeszcze 4 lata.

2 polubienia

Real Madryt interesuje się Inacio? To już sprawa przegrana dla nas.

Ugarte? Przecież gość już śmiga w PSG. Świetny zawodnik, żałuję że go nie wzięto.

Zubimendi byłby Rodrim V2. Szarpalbym jak Reksio szynke.

1 polubienie

Żeby mogli narzekać, że na LO zamiast nominalnego LO gra środkowy obrońca. Coś jak teraz z Gomezem. Logika z Hogwartu. Czego nie rozumiesz…

1 polubienie

Twój błąd jest już w założeniach. Endo nie jest typowym defensywnym pomocnikiem, co widać między innymi w statystykach związanych z kreacją pod bramką przeciwnika :slight_smile:

Koledze, który skraca “Liverpool” do “Live” nie będę odpowiadał, bo po pierwsze XD, a po drugie jak koronnym argumentem jest, że coś “widać gołym okiem”, to z reguły chuja widać. Życzę miłego dnia.