Rozważania transferowe (dyskusja)

Póki co, mamy zdanie Davida Lyncha, który mówi, że temat umarł.

*Już na wstępie, trzeba przyznać, że liga argentyńska jest “szybsza” od brazylijskiej.

  • Szybszy od Andre.
  • Lepszy w odbiorze od Andre.
  • Znakomite, czyste wślizgi i “walka w parterze” (już jest absurdalnie dobry w tym).
  • Dobre przechwyty.
  • Odpowiednia siła (przestawia wyższych od siebie).
  • Dobre dryblingi i wyprowadzanie piłki.
  • Potrafi posłać długie i celne podanie.
  • Wiek idealny - 21 lat.

Ile by kosztował to nie wiem. Ale raczej nie jakieś kosmiczne pieniądze. W roli “przecinaka” lepszy. Widać, że przy wyższej dynamice gry, by się lepiej odnalazł. Pensji nie trzeba by mu dawać “z sufitu”.

Do naszej taktyki z wysoko wysuniętą linią obrony, niski i szybki DM, z przechwytem, będzie lepszy, od gracza wolnego i wysokiego pokroju Fabinho. Bo da dużo asekuracji przy kontrach, a przy stałych fragmentach gry, inni zawodnicy dadzą te “brakujące centymetry”. On pasuje do nas jak “rękawiczka”.

Wcale się nie zdziwię, jak w styczniu, padnie bomba znikąd, że transfer “klepnięty”.

A oto Federico Redondo. Syn Fernando Redondo

  • Wyborne warunki fizyczne, 188 cm wzrostu.
  • Wygrywa dużo górnych piłek.
  • Silny, walka ciałem, zastawianie się.
  • Szybkość bardzo przeciętna.
  • Bardzo dobry “timing”, przy odbieraniu piłki na ziemi.
  • Duży “zasięg nóg”.
  • Potrafi dobrze panować nad piłką na “kilku metrach”, po odebraniu, zanim ją odegra.
  • Przeciętna technika.
  • OK rozegranie.
  • Posyła celnie, długie piłki
  • Młody - 20 lat.

Typowy DM → Odbierz i podaj (którzy to podobno wyginęli). A jak popracowałby nad techniką, to jego rozwój szedłby w kierunku zbliżonym do młodego Busquetsa. Póki co przy piłce wydaje się jeszcze lekko “drewniany”.



1 polubienie

No dobra ale Ignacio Fernández, a Ezequiel Fernández, to moga być różne osoby? Na pewno ten scouting dobry wybrałeś? Bo tych Fernándezów trochę jest.

Te dwa z Redondo i Andre są raczej na 100% poprawnych zawodników.

Wiem jak lubicie statystyki i słupki. Ale zobaczcie też, jak oni rzeczywiście grają. Dodatkowo to jest inna liga. Tu Brazylia a tam Argentyna. Porównajcie jak w tych ligach się gra. I która liga będzie zbliżona do angielskiej.

Sprawdziłem dwa razy, to on, wzrost tylko się nie zgadza


Tak. Właśnie widzę. Niżej jest też dokładniejszy scouting z rozbiciem na dane elementy gry:

Tackles / Interceptions / Blocks, to jest coś, czego potrzebujemy. A on w tym błyszczy i to widać na boisku i “papierze” nawet.

https://www.whoscored.com/Players/411433/Show/Ezequiel-Fernández

*Inne strony też podają 178 cm (transfermarkt się myli). Więc w sumie duży, dodatkowy plus dla niego. To już jest normalny wzrost. Tyle co np. Caicedo.

Kojarzy ktoś o co chodzi z FBrefem? Czy oni zmienili sposób i zakres agregowanych danych? Jeszcze kilka miesięcy temu zbierali dane wyłącznie z lig TOP 5 Tutaj widzę scouting listy z ligi argentyńskiej i innych.

To w końcu Andre chce grać w Liverpoolu czy dla klubu, który wyłoży najwięcej kasy za niego? Bo w teorii to mogą 2 różne kluby :wink:

3 polubienia

Przeglądania rynku ciąg dalszy.

Statystyki jak cyborg ma w swojej lidze.

Bardzo uniwersalny i na wielu pozycjach może grać.

Dla tego, kto najwięcej za niego zapłaci. To jest zaproszenie wszystkich do licytacji.

Nie warto. Są lepsi.

No pewnie, to logiczne ze o lepszych nikt nie będzie się bił.

Najlepszy transfer jaki mozna zrobic, to zatrudnic normalnego dyrektora sportowego z jakas wizja. Zamiast alkoholika Schmadtke, ktory zaplacil 20 milionow stuttgardowi za tego endo chyba w ramach zartu, albo po to zeby wyprac jakies pieniadze

3 polubienia

Widzę że transferowa karuzela rozkręca się tutaj na dobre bo i zimowe okienko się zbliża. Tak dla ochłody emocji dodam że klub może nie czytać waszych podpowiedzi na forum i w zimę nie zrobić żadnych transferów (ewentualnie jedno wypożyczenie w stylu Kabak/Arthur) co już niejednokrotnie miało miejsce.

No tak, a Gapcio i Diaz przyszli w letnie okienko :wink:

Ja nie mówie że nie. Mieliśmy okienka gdzie klub był aktywny zimą ale byly też okienka w których nie robiliśmy praktycznie żadnych ruchów do klubu. Jak teraz będzie możemy tylko spekulować. Mam wrażenie że wiekszość zakłada że transfer zimą to tylko kwestia czasu i odpowiedniego nazwiska. Oby nie było zaskoczenia.

I to automatycznie oznacza, że powinniśmy odpuścić?

Zarzuty były takie, że nie ma żadnych opcji do wyboru. Więc przeglądam sobie rynki i propozycje z Twittera i podrzucam tutaj w ramach zwykłego info.

Jak popatrzysz na grę Endo i Alexisa na DM, to jest to założenie logiczne.

Ja bym wolał te 20 baniek dać Hanysowi. Przynajmniej by sobie coś ładnego kupił, a my nie męczylibyśmy się oglądając Endo.

1 polubienie

Kolejna propozycja się przewinęła.

W zeszłym sezonie Alex Scott, teraz zainteresowanie w Championship wzbudza 17latek Archie Gray z Leeds United.

https://www.meczyki.pl/newsy/media-liverpool-chce-rewelacyjnego-nastolatka-jego-klub-chce-nawet-50-mln-funtow/225508-n