Rozważania transferowe (dyskusja)

17 latek? VVD zostanie może jeszcze na następny sezon, maks dwa. Uważasz, że w jego miejsce lepiej sprawdzi się 19 latek niż jakiś sprawdzony w PL obrońca który ogarnie nam tyły? To już prędzej, jeśli mamy iść tym tropem, wolał bym postawić na Quansaha. Anglik, wychowanek. Do tej pory pewnie gra, całkiem szybki, jeśli dostanie trochę szans w tym roku to w przyszłym moze walczyć o więcej minut, właśnie kosztem powoli kończącego grę w LFC VVD.

Według doniesień, Liverpool i Arsenal dołączyły do ​​Manchesteru United w wyścigu po pomocnika Benfiki Joao Nevesa po wysłaniu skautów, aby go monitorowali.

Bardzo ciekawa opcja. 19 lat, nominalnie DM, ale daje też dużo z przodu.

https://www.liverpoolfcnews.co.uk/liverpoolnews/Another-Klopp-masterclass-quietly-close-to-signing-a-star-for-just-4-million-20231113-0016.html

Jest też kolejny news o Mortenie Frendrupie.

Trochę ciekawych plotek:

  1. Raport skauta Liverpoolu na temat Goncalo Inacio nie poszedł zgodnie z planem

Według doniesień, w niedzielny wieczór Liverpool miał na Estádio da Luz skautów, którzy mieli oglądać mecz Sportingu Lizbona z Benfiką z 22-letnim Goncalo Inacio w centrum uwagi.

Inacio został wyrzucony z boiska w 51. minucie po otrzymaniu drugiej żółtej kartki w meczu.

Rozważa się, czy reprezentant Portugalii zastąpi Joela Matipa przed wygaśnięciem jego kontraktu z końcem sezonu.

Może to mieć wpływ, ale nie musi, na chęć Liverpoolu uruchomienia klauzuli odstępnego wynoszącej 60 milionów euro (52 miliony funtów).

  1. Manchester United wysłał delegatów do Brazylii, aby omówić transfer Andre

Brazylijski dziennikarz Emmanuel Luiz potwierdził doniesienia, że ​​United nawiązało bezpośredni kontakt z Fluminense w związku z ponownym zaostrzeniem się walki o Andre w Premier League.

„W tej chwili najważniejsze jest to, że André chce Liverpoolu, ale Fulham, powiedział mój przyjaciel Bruno Andrade w Brazylii i potwierdziłem w klubie, że André będzie grał dla klubu, który złoży najlepszą ofertę Fluminense” – Luiz powiedział Redmen

Luiz kontynuował: „Chce Liverpoolu, a Liverpool chce zapłacić jakieś 30 milionów euro.

– Liverpool musi więc trochę poprawić swoją ofertę. Myślę, że byłoby głupio, gdyby Liverpool tego nie zrobił, ponieważ Fluminense czekał i zrobią to, czego chce Andre.

„Teraz Manchester United również wysłał faceta do Fluminense i teraz są zainteresowani i mogą licytować”.

  1. Fabrizio Romano kładzie kres twierdzeniom, że Liverpool wysłał swoich przedstawicieli do Brazylii

Włoski dziennikarz zdementował twierdzenia, jakoby Liverpool wysłał przedstawicieli do Brazylii w celu omówienia transferu o wartości 20 milionów funtów.

W rozmowie z Caught Offside powiedział: „Lucas Beraldo – Mówiono, że Liverpool jest zainteresowany ściągnięciem młodego Brazylijczyka Lucasa Beraldo z Sao Paulo.

„Jednak nic nie słyszę – nie wiem o tym ani o żadnych negocjacjach z nim na tym etapie.

„Liverpool jest zawsze łączony z wieloma zawodnikami, ale na razie nie ma żadnych konkretów. To bardzo dobry zawodnik, utalentowany młody środkowy obrońca.

„Lubię go, ale myślę, że prawdopodobnie potrzebuje jeszcze jednego kroku, zanim dołączy do tak topowego klubu, jak Liverpool”.

Inacio jest na celowniku ManU, rozważają aktywowanie jego klauzuli. Jeśli facet ma olej w głowie to się dobrze zastanowi przed takim ruchem.

Jak najbardziej 19-latek jest OK jeśli ma odpowiedni potencjał i pasuje stylem gry do tego co gramy. O de Ligta biło się w tym wieku już pół Europy. Przypomniało mi się że dawno temu tutaj na forum polecałem gorąco Bellinghama jak grał jeszcze w wieku 16 lat w Birmingham, głosy były że to niewątpliwie duży talent ale też melodia przyszłości i nasz klub to na razie za wysokie progi dla niego. Kilka miesięcy później poszedł do BVB i dalsza historie znamy. Lekcja taka że nie ma co oceniać gracza po jego metryce urodzeniowej.

Tu jeszcze nas łączą z trzecim zawodnikiem, Antonio Silvą. Dwójka z Benfiki wydaje się fajowa.

A czy przypadkiem nie jest tak, że ci lepsi zawodnicy Benfiki mają teraz klauzule po 120 mln euro?

A co tam z naszym niedoszłym transferem Florentino Luisem? Podobno warto było dawać za niego 100mln

Sprowadzenie Andre byłoby fajnym ruchem. Dobrze gość gra, fajnie sobie radzi w tym Fluminense (ostatnio widziałem finał Copa Libertadores i derby z Flamengo), a sam klub ponoć ustalił cenę na te 30 milionów euro. Nie wygląda to na duży wydatek, a można wiele zyskać.


Na tego kota bym chętnie polował.

2 polubienia

Źródło gówniane, wrzucone tylko pod konkretnego zawodnika i dyskusje o nim.

Według mnie byłby to idealny transfer do naszego systemu. Uniwersalny środkowy pomocnik, bardzo dynamiczny, potrafiący solidnie bronić. Wysoki, co dawałoby dodatkowe fizyczne atrybuty przy walce o piłkę, zwłaszcza przy stałych fragmentach gry.

Thuram fajny zawodnik. Ale na DM to nie będzie dobry pomysł. A już na pewno nie jako samotna szóstka.

W raporcie szczegółowym widać jego braki. Słabe podania, odbiór, główki. Część komentatorów zarzuca mu też mniejszą pracowitość i wytrzymałość.

Bardziej to zawodnik ofensywny niż defensywny. Na pozycję numer 8. Na której już mamy sprowadzonego Szoboszlaia, Mac Allistera i Gravenbercha. I wszyscy wypalili.

Pozycję numer 8 mamy obładowaną i możemy na niej rotować. Szanse na ten transfer spadły raczej do zera. Potrzebujemy teraz realnego DMa i ŚO. Czyli w sumie nic się nie zmieniło.

https://www.msn.com/en-gb/sport/other/liverpool-burst-clear-of-chelsea-for-35m-midfield-signing-as-fabrizio-romano-rules-barcelona-out-of-race/ar-AA1jPWmS

Ile będzie kosztować Moscardo?

Latem odrzucona została oferta Chelsea za Moscardo wynosząca 25 milionów euro, choć ważnym powodem był termin.

Według doniesień opłata w wysokości około 35 milionów euro powinna wystarczyć do wygrania wyścigu, a Liverpool najprawdopodobniej ma te pieniądze.

Chelsea ma pilniejsze zmartwienia, takie jak napastnik, podczas gdy Barcelona znajduje się w dobrze udokumentowanej sytuacji finansowej.

Romano: „Jest bardzo ceniony przez Barcelonę, ale Barca nie jest gotowa zainwestować tych pieniędzy w styczniu.

„Mówię styczeń, ponieważ z tego, co słyszę, pomysł jest taki, aby Moscardo przeniósł się w styczniowym oknie, a nie latem. Opuścić Corinthians w styczniu, a duże kluby Premier League chcą go pozyskać.

Z doniesień wynika, że ​​Liverpool jest gotowy zapłacić aż 35 milionów euro, aby wygrać wyścig o nastolatka.

W związku z tym The Reds prawdopodobnie zapłacą Corinthians gwarantowane 25 milionów euro (21,8 miliona funtów) z góry oraz kolejne 10 milionów euro (8,7 miliona funtów) w postaci możliwych do uzyskania dodatków i premii.

Klopp najwyraźniej ma obsesję na punkcie Ezequiela Fernándeza. Liverpoolowi przydałby się jeszcze jeden lub dwóch pomocników, jeśli naprawdę mają w tym sezonie konkurować z niektórymi czołowymi zawodnikami ligi. Alexis Mac Allister i Dominik Szoboszlai wielokrotnie robili wrażenie, ale ewidentnie widać potrzebę wzmocnienia tego, co jest kluczowym obszarem boiska. Młodzik w postaci Ezequiela Fernándeza z pewnością pasuje pod tym względem, ponieważ talent Boca Juniors wdarł się na scenę w Ameryce Południowej i przyciągnął zainteresowanie niektórych z największych klubów w Europie. Według La Gazzetta dello Sport Klopp ma obsesję na punkcie podpisania kontraktu z 21-letnim argentyńskim pomocnikiem, choć konkurencja o jego podpis prawdopodobnie będzie silna.

Youssoufa Moukoko może być celem. ​​Liverpool śledzi postępy młodego napastnika, chcąc zwiększyć swoją siłę strzelecką, zwłaszcza jeśli któryś z zawodników z przodu boiska opuści klub w przyszłości.

Liverpool, będący obecnie jedną z najgorętszych drużyn w światowym futbolu, należy do wielu elitarnych drużyn, które monitorują sytuację Victora Osimhena w Napoli.

Nico Williams, jedna z najzdolniejszych młodych iskier La Liga, to zawodnik, którym z pewnością zainteresowałoby się wiele największych klubów w Europie, gdyby był dostępny. Jego klub, Athletic Bilbao, wydaje się być pewien, że na razie utrzyma jego usługi, a niedawno wyraził swoje zaufanie, że zwiąże się z klubem na dłuższą metę.

Oczywiście że Thuram by ogarnął 6 bez problemu. Ten Fernandez też jest ciekawy. Ja wciąż mam cichą nadzieję na guimaraesa, dawać te 100 baniek zawodnik jest tyle wart, nie bez powodu ta klauzula tyle wynosi

A gakpo czy szoboszlai byli w plotkach? Ja tylko mowie ze.mam nadzieję bo zawodnik jest idealny do nas. Coś się zresztą co jakiś czas przewija.

Klauzula tyle wynosi ile sprzedający chce zarobić xD Guimaraesa nie ma nawet w plotkach. Podobno nas kierunek Ameryki Płd. interesuje bardzo.

Ja go bardzo lubię. Ale gdybyśmy go chcieli, to już by dawno by było coś w tym kierunku zrobione. Wygląda to tak, że zamiast niego przyszli inni zawodnicy. Ale źle na tym na pewno nie wyszliśmy. Bo jakość jest.

To było życzeniowe myślenie kibiców pod koniec okienka, wywołane desperacją. Temat chyba raczej nie istniał.

Ja niestety tego meczu nie oglądałem, a szkoda. Po drugiej stronie grał, również łączony z nami Ezequiel Fernández

Heh, a jak ostatnio pisałem, że klub będzie chciał szukać nowej 9, bo Darwin nie dowozi, to mnie chcieli na stosie spalić :sweat_smile:

@ManiacK, uj tam z jego formą. Sam fakt, że klub szuka następnej 9 daje do myślenia.

1 polubienie

Moukoko to może na ten moment czyścić buty Darwinowi akurat, więc no… daruj sobie. Cieniuje srogo w tym sezonie, jest młody ale po całym hypie na niego nieco zastopował w rozwoju. Jeśli w ogóle - to przychodziłby jako rezerwowy.

Hanys ty to akurat masz taki rozum jak Macierewicz. Wydaje ci się, że masz rację, ale tak naprawdę pieprzysz prawie same idiotyzmy xD

9 polubień

Moukoko to ten z kręconym licznikiem?

Ziobro zaskoczenia. Biorąc pod uwagę możliwe odejście Salaha, klub potrzebuje pilnie ściągnąć kogoś kto będzie w stanie strzelić te 20-30 goli w lidze co sezon. Cieszy że w klubie nie są tak zaślepieni i widzą, że potrzebny nam bramkostrzelny piłkarz.

1 polubienie