Rozważania transferowe (dyskusja)

Już był taki wonderkid z SLB, nazywał się João Félix. Nasz Darwin też idzie podobną drogą. Nie podniecałbym się talentami z portugalskiego klubu.

1 polubienie

W Portugalii tworzą wiele perełek. Fernandes, Dias, Jota i Silva to są gwiazdy ligi angielskiej.

Może po prostu w SLB się zazwyczaj przepłaca za grajków. Taki Inacio z Benfiki kosztowałby też około. 100 milionów a będąc w Sportingu jest zauważalnie tańszy.

Nunez czy Felix to byłyby świetne transfery w okolicach 50-60 milionów. Ja jednak jestem przekonany że Nunez się nam jeszcze zwróci

4 polubienia

Zwróci się częściowo jak klub go sprzeda. Na razie jego bramki i asysty są bardzo kosztowne.

1 polubienie

Nie dziwię się Kurczakom. Powinniśmy byli się nim zainteresować w lecie ale ktoś wymyślił Gravena… Inna sprawa ciężko mi sobie wyobrazić jakikolwiek deal z Chelsea FC po sądzę transferowej i otwartej wojnie o Lavie Caicedo.

Oho - kolejny ekspert piłkarski. Wszyscy dobrze robią - tylko my źle :smiley: Czekam tylko na wzmocnienie któregoś z zespołów Premier League i narzekanie że inni potrafią robić transfery a my nie :smiley: A co tu dopiero się będzie działo jakbyśmy serio kogoś kupili - to medale za mistrzostwo już będą wieszane, i rezerwowane bilety na rundę zespołu po mieście :smiley:

7 polubień

W samo sedno kolego. Na forum ciągła krytyka polityki transferowej, ale to Liverpool jest na szczycie i od lat jest głównym kandydatem do korony. Cóż za ironia.

5 polubień


40 za takiego zawodnika, do tego Anglika to naprawdę warto było by się dołączyć

Tego nie wiem dlaczego, ale czytam na tweeterze to kibice Chelsea są wściekli jeśli dojdzie do tego transferu

Sangare taki talent uciekł do Nottingham a nas woźny nic :rofl: :rofl: :rofl: najlepsze jest to, że chyba pod tym woźnym faktycznie zrobiliśmy jedno z najlepszych okienek od paru lat.

1 polubienie

Ciekawe jest to, że jedynie Tottenham z TOP 10 wyraził nim zainteresowanie.

EDIT:
Niemożliwe, że on jest tak dobry jak nam się wydaje i tylko jeden Tottenham go chce. Nie wierze, że nasi skauci, którzy wyłapali Szoboszlaia czy np. wcześniej Fabinho nie chca piłkarza, który podobno jest tak dobry.

Z drugiej strony jeśłi wypychają wychowanka najlepszego zawodnika z klubu i kapitana, to nie bedą chcieli zrobić tego z Colwillem za pół roku.

Hmm. Szoboszlaia poważnie chciało tylko Newcastle. Czy to oznacza że nie jest wystarczająco dobry?

1 polubienie

Chciałbym go widzieć u nas. Można się śmiać, ale uważam, że przydałby nam się następca Hednersona i Milnera, mówię o nich z tych najlepszych lat nie z tych ostatnich sezonów. Nie wszyscy muszą grać na fortepianie, takich od noszenia też potrzebujemy. Gość ma płuca ze stali, jest waleczny i potrafi przyjąć na siebie odpowiedzialność za grę. Na dodatek Anglik na środku to zawsze prestiż dla klubu.

8 polubień

Chelsea, ale ten klub zjechał. Pochettino pewnie czuje frustracje na wieść o możliwej sprzedaży Gallaghera. Widać teraz jak na klubie odbija się szaleństwo właściciela. Ale to nie nasz problem.

Gratulacje dla każdego komu w takiej cenie uda się pozyskać takiego zawodnika, chciałbym żeby to był Liverpool, ale nie wiem jakie są nasze relacje z CFC po ostatnim okienku i czy sam zawodnik by chciał opuscić Londyn?

Jeśli nie wykorzystamy tej sytuacji i nie kupimy Gallaghera to będę zdziwiony. Otworzy to drogę do sprzedania Jonesa latem, który może kosztować też fajne pieniądze, a zdaje się, że na poziom wielkiego Liverpoolu (bo na pewno taki byśmy wszyscy chcieli żeby klub osiągnął) nie wskoczy.

Ponadto skupiłbym się latem (jeśli nie na Gallagherze) to na kimś na pozycję numer 6 - chyba, że Bajcetic jest nadal brany pod uwagę i w styczniu/lutym zacznie wracać do gry.

Co do transferu ŚO to słabo w niego wierzę ale byłoby dobrze gdyby Hincape u nas wylądował :slight_smile:

Tylko, że to nie jest wielka zasługa zajebistego uzupełniania składu, a najlepszego trenera na świecie (tak, wg mnie Jurgen jest najlepszy - wyobraźcie sobie w takich “warunkach” pracującego Guardiolę, co po Bayernie i City przyzwyczaił się, że może sobie kupić niemal każdego).

Dodatkowo jeśli nie kupimy poważnego DM, to Conor wygląda na tą pozycję dużo lepiej niż Maca. Jest niezły technicznie, a do tego potężnie wybiegany i silny na nogach, charakterny i twardy zawodnik. To idealny następca Hendo i Milnera, bo nie dość, że potrafi wybiegać tyle, co oni dwaj, to jest piłkarsko w cholerę lepszy. Za te pieniądze zrobiłbym wszystko, by go przekonać do mnie. Jak mi się Jones podobał pod koniec sezonu, tak niestety zawiodła mnie jego regularność, a raczej jej brak, do tego no niestety i fizycznie odbiega od Conora i piłkarsko go nie przewyższa, by dać tu argument, że to po prostu inny zawodnik o innej charakterystyce. Te 40-50mln spokojnie bym za młodego (w lutym dopiero 24 lata) Anglika rzucił.

Hincapie, Inacio czy Hancko o którym się pisało, ale to raczej wg mnie opcja awaryjna.

5 polubień

Co? Kiedy niby Liverpool był przed sezonem ustawiany jako faworyt do mistrzostwa? Nie było chyba jeszcze ani jednego takiego sezonu. Co roku faworytem jest city i to właśnie dlatego że Liverpool jest dosłownie za kazdym razem 2-3 transfery za nimi.

Tak samo teraz brakuje DM’a i obrońcy, gdyby klub zrobił w zimie te 2 transfery to mistrzostwo byłoby bardzo realne i rzeczywiście moglibyśmy mówić że LFC jest faworytem.

4 polubienia

No właśnie - ważne jest kto jest liderem na koniec sezonu… Powiem tak - w erze Kloppa powinniśmy mieć 3 tytuły a nie 1. Tak samo powinniśmy wygrać LM 2 razy a nie raz (w 2018 mieliśmy za słabą drużynę i wszystkiego na Kariusa nie można zwalić). No właśnie - byłoby więcej tych pucharów gdyby Klopp dostał więcej pomocy od zarządu. Popatrzmy na ostatni sezon. Przebudowa linii pomocy zaczęła się dopiero jak mieliśmy naprawdę słaby sezon i wypadliśmy z top4. Niestety - zazwyczaj nasze ruchy są opóźnione i przez to przegrywaliśmy chociaż byliśmy blisko

3 polubienia

Mieliśmy złotą erę, topowych piłkarzy, topowego trenera i wygraliśmy jeden tytuł ligowy. Jeden. Dwa przegraliśmy jednym punktem. Przegraliśmy też dwa finały ligi mistrzów. Może gdyby FSG było bardziej szczodre to dorobek byłby większy? Może gdyby FSG szybciej reagowało na braki kadrowe to nie byłoby tych dwóch żałosnych sezonów przejściowych?

Klopp kiedyś odejdzie Salahy, Alissony, van Dijki skończą kariery i zobaczymy co polityka transferowa FSG przyniesie do gabloty. Będzie się działo…

4 polubienia