Rozważania transferowe (dyskusja)

Mekabe czuje że wyladuje gdzie indziej ale nie w Realu. Bo mama Mbappe pow że nie podoba się jej co Real robi że daje termin synowi na podjęcie decyzji. No powiem wam że może być ciekawie.

Ogólnie Mbappe moze chce rewalizacji z Halandem.

tylko że Salah dalej jest w Liverpoolu i najlepiej żeby został przynajmniej na jeszcze jeden sezon. W tym momencie nie ma zbytnio sensu ściąganie kogoś stricte za niego, bo nie wiadomo jak to się jeszcze potoczy. Równie dobrze Egipcjanin może być w Liverpoolu przez kolejne 2-3 lata.

ŚO za Matipa znalazł się sam - Quansah i jak już to powinniśmy rozważyć upgrade Konate na kogoś z lepszym zdrowiem, ale nie ma szans że sprzedamy Francuza więc trzeba trzymać kciuki by nie łapał tak często kontuzji, bo jak jest zdrowy i w rytmie meczowym, to jest top. Ściągnięcie teraz trzeciego klasowego ŚO (poza VVD i Konate) zamknęłoby Quansahowi furtkę do składu co byłoby totalnie bez sensu biorąc pod uwagę jak grał do tej pory.

Chodzi o to, że jak pokazuje tabela, mamy obecnie skład na mistrzostwo więc to czy ktoś przyjdzie w styczniu nie ma na to wpływu. Tak samo jak robienie wielu transferów, które na papierze wyglądają super, nie musi mieć przełożenia na wyniki.

Przecież Chelsea i Manu to nie są żadne skrajne przykłady, a jak już to podręcznikowe przykłady jak sukces nie idzie w parze z wydawaną kasą i aktywnością na rynku transferowym. Przecież nawet w Premier League są inne kluby, które wydają więcej od Liverpoolu i nie ma to przełożenia na tabelę - chociażby Newcastle czy Aston Villa, dla której szczytem ambicji jest powalczenie o top 4. W Europie idealnym przykładem jest PSG.

Skrajnym podejściem jest pisanie o “tylko” 3 transferach w momencie gdy mamy jedno wolne miejsce non-HG.

1 polubienie

Można odbić piłeczkę, że absolutnym olimpem w piłce jest Real Madryt. Jakoś rzekomy kibic Liverpool Bellingham wolał Real.

No to będzie City. Dla nas to jeszcze gorzej.

Nie ograniczajcie się tylko z Mbappe od razu jeszcze weźcie Messiego i Vinicusa :wink:

1 polubienie

Nie zestawiaj tego pajaca Viniciusa w tym gronie.

Odnośnie transferów to jasnym jest, że nikt nie przyjdzie. Wystarczy przeanalizować sobie ruchy Liverpoolu odnośnie ściągania z powrotem piłkarzy wypożyczonych. Tylko kontuzja ważnego zawodnika z obrony może zmienić to podejście

1 polubienie

Dlatego napisałem zmiennik/następca, bo nie wiadomo jak będzie z Mo w lato, poza tym, jak Mo nie ma, to nie mamy NIKOGO, kto by go godnie zastąpił. Quansah, Ibou i VVD to 3 zawodników na 2 pozycje, w tym Q jest jeszcze młody i niedoświadczony, Ibou łamliwy a VVD będzie coraz starszy. Kolejny ŚO musi przyjść. Gramy tyle meczów, że każdy z nich pogra wystarczająco. Gomez to jest teraz zmiennikiem na boki obrony i dobrze.
No podajesz skrajne przykłady xd Chelsea która bezrozumnie kupuje każdego, kto się nawinie i MU w sumie też. Newcastle akurat mądrze kupuje, tylko ma niesamowitą plagę kontuzji, a AV i tak gra ponad stan. PSG to każdy wie jak z nimi jest. Zrozum - tu chodzi o parę koniecznych transferów do pełnej kadry, która może walczyć na wszystkich frontach. A ty przyjąłeś retoryke fsg i bronisz jej jak Radbug.

Jeśli City ściągnęłoby Mbappe, to byłoby naplucie w twarz FA i te ich całe zasady finansowe.

Gorzej, że FA by się tylko w takim przypadku oblizało xD

1 polubienie

Wiesz, że Liverpool wydał więcej przez ostatnie 3 sezony na transfery niż City?

A wiesz ile wydał w ciągu ostatnich 10 lat i jak przejrzyste jest finansowanie tego klubu?

Ty serio chłopie chyba fora pomyliłeś lol

@Roan

Aha, czyli jak sobie nakupię zawodników z naruszeniem zasad FP przed trzyletnim badanym okresem i później ich sprzedam, czym zmniejszę sobie wydatki na transfery w tym trzyletnim okresie, to już wszystko legit. OK, rozumiem xD

Wymienisz jakie zasady naruszyli, bo jestem ciekawy, a nie widziałem by zostali za coś ukarani?

A czy napisałem gdzieś, że jakieś złamali?

Dla mnie jest raczej oczywiste, że to klub finansowany przez państwo - ZAE, który sztucznie nabija swoje przychody i w tym kontekście pisałem o transferze Mbappe. Pisałem też o Mbappe w kontekście postępowania niezależnej komisji, która rozstrzygnie czy City naruszyło zasady FP, czy nie. Ściąganie Mbappe w takim momencie to dla mnie właśnie naplucie w twarz FA.

1 polubienie

Finansowe fair-play jest rozliczane w okresach 3 letnich jeśli się nie mylę nie 10 letnich.

Pomyliłem fora, bo muszę ci przyznawać rację nawet jak głupoty piszesz.

e: Pisałeś teraz o transferze Mbappe, co w obecnym okresie rozliczeniowym FFP prawdopodobnie łatwiej dokonać City niż Liverpoolowi.

Wymienisz jakie zasady naruszyli, bo jestem ciekawy, a nie widziałem by zostali za coś ukarani?

e2: No widzisz ty się opierasz na spekulacjach, ja wolę się opierać na faktach. Prawda jest taka, że te FFP zostało napisane przez jakiś amatorów. Nawet był artykuł, że jakiś zwykły wykładowca prawa potrafił znaleźć w nim kilka kruczków, a co dopiero sztab najlepszych prawników wynajętych przez duże kluby.

No to Jurgen ma problem. Teraz na bank będzie transfer.

No w skrócie transferów nie będzie. Będziemy lepić na ślinę. Niech jeszcze Gomez wypadnie to będzie “Pięknie”

1 polubienie

Nie no to są jaja. Duże pieniądze? No dla nas to duze pieniądze ale dla FSG? Milrardy wydają na kupna w ameryce drużyn koszykarskiej.

Potrzymaj im piwo xD

Jak to wszystko pier*lnie i zamiast walki o mistrza będzie powtórka 2020/21 to nawet mi ich nie będzie szkoda…

4 polubienia

Jaki fart że liga nie gra normalnie bo bez Trenta, Salaha, Szobo i VVD było by pozamiatane. Trent opuści prawdopodobnie tylko dwa mecze ligowe jeśli się nie pogorszy, Salah 2-3. Czasami te przerwy na puchary się przydają

Jednak gdyby w niedzielę był mecz ligowy a nie pucharowy to by go opuścił, na szczęście tak nie było

VVD nie był kontuzjowany. Już wrócił do składu

3 polubienia

Mbappe i City, co Ty tam bierzesz? :rofl:

1 polubienie