Rozważania transferowe (dyskusja)

Hincapie w styczniu nie sprzedadzą, bo ich dwóch środkowych obrońców właśnie poleciało na PNA. A do lata jeszcze dużo czasu. Tylko pytanie jest takie, czy my naprawdę potrzebujemy lewonożnego obrońcy. Dużo się mówiło, że byśmy mieli ściągnąć takiego piłkarza, by grał w stylu White’a na lewej obronie, ale przecież mamy Robertsona i przede wszystkim van Dijka, który ma u nas żelazne miejsce. Wiem, że do Robertsona w nowej roli są pewne zastrzezenia, ale nie jest powiedziane, że Hincapie akurat dobrze by się w niej czuł, skoro w Bayerze gra w trójce, a w Ekwadorze jako na środku w duecie.

Nie ma co narzekać, taka prawda że szczęście w nieszczęściu - jeśli chodzi o uraz Trenta. Wypada na 3 mecze, gdzie gramy 2 mecze pucharowe, na dodatek jest teraz przerwa - więc gdyby nie to to wypadłby na więcej spotkań. Dajmy szansę młodemu Bradleyowi, z Arsenalem wszedł i zagrał całkiem solidnie to warto go spróbować. Transferów raczej się nie ma co spodziewać - poczekajmy do lata - aczkolwiek historia pokazuje że klub dobrze to robi - więc jaka by ich decyzja nie była to trzeba to uszanować i nie patrzeć na inne drużyny że sie wzmacniają a my nie.

1 polubienie

Lequipe się nie poddaje i dalej ciągnie temat

No wszystko to plotki z wysrywów Fabrizio Romano. Z nudów można przeanalizować sytuacje. Jeśli piłkarz zostanie w PSG czy w Realu nie będzie mi jakoś specjalnie przykro. Tak samo jak nie jest po Caicedo w Chelsea czy Bellinghamie w drużynie Królewskich.

Klopp w ostatnim swoim wywiadzie około tydzień temu nie mówił nic, że sprowadzenie Mbappe jest niemożliwe. Dziennikarze odrazu to wyłapali, gdyż rok temu w październiku na pytania o Hallanda powiedział że sprowadzenie go było niemożliwe.

Za to ciekawie jest pod względem FFP. Mamy rocznie 7,5mln profitu na płacach a w przepisach można rocznie mieć 20mln straty (60mln w ciągu 3lat). Nasz profit i tak jest oszukany, gdyż ze zwolnienia tygodniówki Hendo i Fabinho cały hajs poszedł w modernizację stadionu.

To jak zachowuje się Francuz, wszystko co wiemy to są domysły dziennikarzy. Jego kłótnie o transfery w PSG itp. nigdy nie było żadnego oficjalnego stanowiska zawsze to były domysły. A jak wiadomo Mbappe to jeden z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy globu, zawsze o nim będą pisać. Nie wiemy co jest między piłkarzem, a klubem. Domyślamy się, że toksyczna atmosfera istnieje, ale czy tak jest? To apropo argumentu, że obrażalski pilkarz rozwali nam szatnie. Myślę, że jakby taki transfer miał dojść do skutku to przeanalizowany byłby Mbappe od stóp do głowy czy się nadaje. A jego współpraca z TAA wydaje się, że to byłby kosmos.

PSG sprzedało 3,2mln koszulek z nazwiskiem Mbappe. Nie jest to jakaś duża ilość porównując do Messiego - 2mln w 2 lata. Zabawne jest, że w ilości sprzedanych koszulek PSG w tym sezonie łeb w łeb idzie Mbapiboi z Lee Kang-in. A prym na świecie wiedzie Bellingham.

No a co do kwoty jaką miałby zarabiać. Jeśli założymy najbardziej pesymistyczny scenariusz, czyli 1m euro jak spekulowało się, że dostanie w Realu w 2022. Wychodzi ~850k tygodniowo 43mln funtów rocznie w amortyzacji na 5 lat daje kwotę. 215mln. Czyli wychodzi i tak lepiej niż 116mln i 250k funtów tygodniowo.
Tak wiem wiem, bonus przy podpisywaniu kontraktu. Ale wierzycie, że Real zapłaci 1mln tygodniowo i do tego 150mln przy podpisaniu kontraktu? Chyba nawet Real nie jest do tego zdolny szczególnie, że rok temu piłkarz ich opluł.

A co do plotek na 99.95% jestem przekonany, że środowisko piłkarza nawet nie musi ich tworzyć, sami dziennikarze się nakręcają. Piękna saga nie zapomnę jej nigdy. A co do Le Equipe to powoli staje się śmieciowym źródłem niestety.

1 polubienie

Mnie i innym 15 napastnikom być może starczyłby mały ułamek tychże okazji, w których znajduje się Nunez, ażeby mieć większy dorobek goli :slight_smile:

Preferuje dwa gole z dwóch okazji, aniżeli wiatr i masę niestrzelonych setek, po których nic z tego nie mamy

Mbappe by się nadał? :sweat_smile: ciągle niektórzy dziennikarze utrzymują tę mało realistyczną wizje przy życiu a nuż się stanie coś nieoczekiwanego.

1 polubienie

Tylko że wymieniłeś samych zawodników, którzy swój prime mają już za sobą.

I dla fanów Mbappe :sweat_smile:

Ale ty musisz mieć smutne życie. Rany…

2 polubienia

Panowie jest sens odpowiadać na te zaczepki w tmt nuneza? Kazdy rozsądnym wie że nunez ma pecha połączonego ze swoją niedokładnością i niestety psuje za dużo sytuacji. Każdy normalny widzi też że daje nam mnóstwo pozytywnych rzeczy w ataku. Czy są lepsi na świecie? Tak. U nas? Niekoniecznie. Pozostaje nam tylko kibicować mu i liczyć że zacznie wykorzystywać swoje sytuacje a wtedy mamy top strikera

11 polubień

Kurcze w trakcie pirwszej polowy i przerwy we wczorajszym meczy komemtarze i lamenty jak to brakuje z przodu ruchu i że bez Nuneza nic sie nie dzieje. Chlopak wchodzi na ostatnie 30 min, jest najbardziej aktywnym graczem ofensywnym, notuje 2 asysty - czyli robi swoja robotę, a na forumku jazda po nim…

Odwaze sie o hipoteze, ze bez Nuneza my bysmy tego meczu noe wygrali. Czy strzelil czy nie, czy zmarnowal czy nie - fakt jest taki, ze walnie przyczynil sie dp zwycięstwa.

@HappyBlancik no wlasnie sek w tym, ze ty bys do tych okazji nie doszedl bo z jakiegos powodu klepiesz w klawiaturę anie biegasz po boiskach EPL w koszulce LFC…

Tym bardziej, że mamy znakomicie się rozwijający wątek poświęcony Darwinowi, można tam wylewać frustracje związane z zawodnikiem.

Nie ma co zaśmiecać wątku transferowego.

Mnie trochę martwi nasza opieszałość. Fajnie, że mają okazję pokazać się młodzi gracze jak Bradley, ale niech to będzie decyzja Kloppa o wprowadzeniu młodziana, a nie konieczność wynikająca z braku innych opcji. Brakuje prawie połowy składu, a w klubie spokój jak na rybach.

Na wstępie uprzedzam. Tak, we właściwym dziale o tym piszę, pomimo iż po części dotyczy to wczorajszego meczu.
Otóż, Harveya Elliotta należy sprzedać w letnim okienku transferowym. Tak samo jak zrobiliśmy to z Neco Williamsem, Dominikiem Solanke czy Jordonem Ibe.
Należy to zrobić póki są jeszcze kluby, które jeszcze nie zauważyły, że to piłkarz swoim poziomem nadający się na drużyny z miejsc 12-17, a nie do Liverpoolu. Sprzedać, póki ma z nami kontrakt i jest coś wart.

Czemu? Kto ma siedzieć na ławce i wchodzić na 20 minut? Jest młody, godzi się na pozycję rezerwowego. Do tego status HG. Bez sensu w aktualnej sytuacji kadrowej.

6 polubień

Chlopie co ty pier z glupoty. Wez dajcie chlopu bana bo to co plecie to masakra jakas. Eliot to jeden z waznych graczy. Sprzedać to ciebie trzeba.

6 polubień

Piękny komentarz, nie zapomnę go nigdy xD @Aldor widzisz nawet młodego kochającego klub gościa który w końcu zaczyna iść w dobrą stronę po kontuzji chcieliby sprzedać. Doskonałe się zrobiło to forum.

7 polubień

W sumie do mniej więcej października byłem przeciw Elliottowi, bo długo po kontuzji grał bardzo słabo i nie widać było żadnego progresu. No, ale nagle wystrzelił; tylko on musi grać w pomocy, na skrzydle niewiele daje, jest za wolny. A w środku ładnie rozgrywa, idealnie by się sprawdził na 10, ale u nas takiej pozycji stricte nie ma. Aczkolwiek na 8 w naszym systemie daje radę.

4 polubienia

Harveya można sprzedać tylko pod jednym warunkiem. Jeśli w jego miejsce będzie ktoś lepszy, może młodszy, może lepiej prosperujacy a sam piłkarz będzie chciał odejść. Inaczej nie ma sensu. Sprzedaliśmy Neco bo mieliśmy Ki Jana Hoovera w jego miejsce, który mimo talentu okazał się mało profesjonalny. Sprzedaliśmy Solanke bo nie miał szans na grę, nie pasował kompletnie do stylu.

No i co on Ci zrobił że chcesz sprzedawać? Jedyny piłkarz którego bym się pozbył to Kelleher

Przecież Hoever odszedł dwa lata przed Neco. Hoever w 2020 do Wolves, Neco w 2022 do NF.

1 polubienie

Status HG to jedyne co go “broni”. Dla mnie ten zawodnik jest po prostu słaby i za wolny. Trudno mi też w kadrze szukać gościa, który ma tak słabą drugą nogę.

Wyjmij tą słomę z butów jak się do mnie zwracasz.

Widzę, że kolega musi być wyborcą lewicy, bo mu się marzy zamordyzm i cenzura, gdy tylko ktoś pomyśli inaczej xDD

Ile jeszcze ten powrót po kontuzji będzie trwał, żebyśmy zobaczyli, że jednak jest coś wart i godny występowania w koszulce Liverpoolu?

Co zrobił? Wystrzelił? Czym? Z czym? Bo na pewno nie z formą. Wczoraj po raz kolejny pokazał poziom. Zdjęcie go z boiska w 55. minucie świadczy tylko o tym, że Klopp nie chciał go upokorzyć i zdejmować w przerwie meczu.

A musiał mi coś zrobić? Po prostu swoją grą udowadnia, że jest za słaby na ten klub i prawdopodobnie zbyt wolny w ogóle na grę w Premier League.

1 polubienie