Rozważania transferowe (dyskusja)

Z tego co pamiętam jak ktoś wklejał historię kontuzji to też była bogata. I tak, jest to też ważne.

1 polubienie

Ktoś, coś o Crysencio Summerville? 19 bramek, 9 asyst w tym sezonie w Championship. Bardzo dobre statystyki 22latka. Nadałby się w zastępstwo za Diaza?



image

1 polubienie

Obawiam się właśnie napływu przepłaconych gwiazd Feyenoordu dokładnie jak zrobił to ETH w MU. Co do Summervilla to pamiętam jedynie że “fachowcy” z Viaplay wskazywali go jako zawodnika który z miejsca może podnieść poziom ekip EPL walczących o coś w tym sezonie. Była to taka zabawa przed zimowym okienkiem transferowym w grudniu 2023r. Statystyki ma świetne.

Jak oni obliczyli te “powyzej 50% szans”, mają jakiś wzór matematyczny na prawdopodobieństwo transferu do Liverpoolu? XD

1 polubienie

Ja mam wzór. Geertruida chce, Slot chce, a na końcu i tak decyduje Edwards - dlatego jest ponad 50% szans na transfer :smiley:

A ta Gertruda nie jest PO? Bo w mojej opinii TAA powinien w końcu przesunąć się wyżej. Ale nie mam pojęcia jak dobry jest.

To swoją drogą ciekawe jak Trenta będzie widział Pan Slot, z tego co czytałem to on gra na odwróconych bocznych obrońców więc w sumie Trent u niego by grał podobnie jak teraz, nie wiem czy będzie chciał go przenieść na stałe do srodka, ale wszystko możliwe. Czytałem też, że Salah może być postrzegany jako 9tka teraz, albo nawet 10tka, co miałoby trochę sensu bo nie jest już tak dynamiczny żeby mijać obrońców, a instynkt do gry ma. Znowu też te plotki o Summervile’u, to przecież lewe skrzydło więc pozycja Diaza. To może być interesujące lato, ale raczej nie pod względem głośnych nazwisk, a bardziej przetasowań w kadrze pod względem pozycji.

1 polubienie

nikt na tym forum nie ma pojęcia bo widzieli max 2 mecze fejnordu w ostatnich 10 latach a każdy świruje znawcę i już wie jakim składem i taktyką Slot będzie grał i kogo kupi xd

1 polubienie

Potrafi zagrać na każdej pozycji w obronie. Uniwersalność to jego główna zaleta. Taki drugi Gomez ale statystyki między nimi musiałbym dopiero porównać aby wyciągnąć dalsze wnioski. Wydaje się dużo bardziej skuteczniejszy niż Joe.

Gertruda czy jak to się tam pisze😉 będzie dobrym uzupełnieniem składu, ale moim zdaniem w tym okienku powinnismy skupic się na pozyskaniu klasowego (jednego lub dwóch) śpd. Niestety tracimy za dużo bramek i właściwie nie było w tym sezonie meczu, w którym mogliśmy czuć się bezpiecznie z tyłu. Ktoś myśli podobnie?
Nie będę typował transferów, ale jestem pewny tego, że podejdziemy rozsądnie do wydatków w tym okienku i poszukamy okazji, a większe transfery przeprowadzimy za rok/dwa.

Gertruda może być fajnym uzupełnieniem składu, bo zagra wszędzie w obronie. Tylko nie wiadomo, czy klub szuka takiego uniwersalnego zawodnika, czy bardziej typowego koksa wyspecjalizowanego w grze na PŚO, bo tutaj mamy największy brak po odejściu Matipa. Konate jest koksem, ale jego zdrowie jest zbyt kruche, żeby oprzeć na nim defensywę. Z lewej strony środka mamy van Dijka i Quansaha, więc spokój na długie lata, bo obaj mają dobre zdrowie.

van Dijk + Nowy i reszta do rotacji, w zależności od potrzeb. Tak bym to widział.

Jeżeli chodzi o zakup defensywnego pomocnika, to zgadzam się w 100%. Jak dla mnie to jest priorytet i liczę, że włączymy się w walkę o Bruno lub Zubimendiego. Żeby walczyć z City i Arsenalem, musimy mieć w środku pola kogoś przynajmniej zbliżonego poziomem do Rice’a i Rodriego.

1 polubienie

ja rozumiem rozgoryczenie bo Geertruida jest dla wielu z nas no name’m na ten moment, ale przekręcanie jego nazwiska to zwykły brak szacunku i trochę słabe zachowanie jak na kibiców klubu z takimi wartościami jak Liverpool FC :wink: i nie, nie tłumaczcie się, że nie wiecie jak to napisać poprawnie, kilka postów wyżej macie screen z Twittera z poprawną pisownią.

1 polubienie

Zapomnijcie o DM. Na to pozycje przesunie sie Trenta a na prawej obronie bedzie gral Bradley.

Już nie przesadzaj. To nie jest brak szacunku, tylko delikatna satyra. Może nie najwyższych lotów ale jednak.

3 polubienia

Trent na 6? Kolego, wystarczy już alkoholu na dzisiaj.

Trent tylko w podwójnym pivocie jako ten rozgrywający. Wtedy na 10tce Macca/Szobo. Tylko do tego potrzeba DM z prawdziwego zdarzenia, a nie Japończyka, który nawet jak złapał formę to był co najwyżej zawodnikiem na poziomie do rotacji dla Nas (a i to nie wiadomo, bo Bajcetić wraca do zdrowia). Wtedy mogłoby to fajnie hulać. Bradley/Gertruda na PO.

1 polubienie

Trent na szóstce to by był jeszcze większy dramat niż Trent na PO. On jest urodzoną ósemką do gry bliżej prawej strony i mam nadzieję, że Slot to dostrzega i nie będzie jak Jurgen z uporem maniak stawiał na Trenta na PO. Nasz vice-kapitan jest wciąż młody, ale umówmy się, że skoro jako nastolatek wszedł do pierwszego składu i przez lata nie nauczył się choćby poprawnie bronić to już tego nie zrobi. Nie wiem jak Wy, ale ja mam dosyć obawiania się przed każdym meczem vs drużynie z szybkim lewoskrzydłowym, że będzie objeżdżał Trenta jak chce. Do tego przypomnijcie sobie ile bramek przez te lata straciliśmy po dograniach czy to górą czy to dołem z naszej lewej strony na długi słupek, gdzie Trent nie upilnował.

1 polubienie