Rozważania transferowe (dyskusja)

Przez kontuzje opuscil w tym sezonie 8 meczow.
W poprzednim sezonie 13 meczow.

Było już tłumaczone, dlaczego tak wyszło.

Zdecydowanie wolałbym Olise. Olise możnaby porównać umiejętnościami i potencjałem do Saki, a Bakayoko do Doku.

Olise to może być “superstar” więc warto taką inwestycję zrobić.

PS. Bakayoko to nawet biega jak Doku :smiley:

Z nową 6 może być jak z Fabsem - po cichu. Nie będę zaskoczony jeśli klub wpłaci klauzulę za Bruno.

1 polubienie

Ogólnie słyszałem że Slot w Feyenoordzie nie używał za bardzo typowych szóstek (bo ponoć Wieffer i Timber takowymi nie są) tylko raczej kreatywnych zawodników, którzy potrafią bronić. Możliwe jednak że takie coś przeszło w Eredivisie ale będzie musiał się dostosować do realiów PL i zmienić nieco taktykę.

W podwójnym pivocie zawsze jeden jest bardziej ofensywny(tu mamy bogactwo) i jeden nastawiony na defensywę(tu mamy biedę). Zdecydowanie klub musi kupić topową 6, bo będziemy mieli autostradę w środku.

1 polubienie

No czyli “6”. To już nie lata 90’te że na defensywnym grają tylko drwale jak Roy Keane którzy potrafią jedynie wybić piłke do przodu.

1 polubienie

Wuja, ale najlepsze “6” świata w tym momencie to gracze, którzy w Aston Villa czy innym WHU mogliby grać na “10”. Rodri, Bruno, nawet Rice, Tchouameni. To zawodnicy bardzo kreatywni.

To akurat Tchouameni to dosyć typowa 6.

1 polubienie

Nie zgadzam sie z Toba ze nie bedzie miejsca w srodku pomocy dla Trenta. Po pierwsze Slot nie musi sie sztywno trzymac taktyki ktra stosowal w Feyenoord. Po drugie jak chce odcisnac przyslowiowe pietno na tej druzynie to piorytetem powinno byc dla niego przesuniecie Trenta do pomocy. Po za tym jak sie okaze ze na Mistrzostwach Europy Trent blyszczy jako pomocnik w druzynie Synow Albionu to tez moze dac Slotowi do myslenia. Wydaje mi sie ze przeprowadzi z Trentem rozmowe odnosnie tego na jakies siebie widzi pozycji w druzynie.

1 polubienie

Kto za, a kto przeciw?


4/5 ten gimenez najmniej potrzebny jesli nikt z ataku nie odejdzie

Bruno zamiast Vareli, Yoro zamiast Pacho i Oliwie zamiast Bakayoko oraz Robinson zamiast gracza Wilków to nierealne marzenie.

Dla mnie Trent jest stworzony do gry środku pola. Gość ma świetny przegląd pola i potrafi znakomicie podać oraz ma mocny strzał w dystansu. A w obronie to gra tak sobie szczerze mówiąc. Na PO jego potencjał jest marnowany w dużej mierze

1 polubienie

Przy spieniężeniu Kostasa na pewno nowy LB potrzebny by był. Ait-Nouri wydaje mi się jednak zbyt ofensywną opcją. Taki bardziej wahadłowy/boczny pomocnik aniżeli lewy obrońca. Zwłaszcza przy graniu Trentem na PO może za bardzo boleć. Pod Amorime 3x na tak. U Slota raczej będziemy szukać innej sylwetki gracza na tej pozycji. No i narodowość… puchar szamana.
Problem z Robinsonem za to to 27 lat rocznikowo. Bardziej obstawiam tanie wzmocnienie, chyba że ktoś z powyższej dwójki trafi się w promocji.
Mój idealny typ? Kerkez lub Gutierrez, tylko tu potrzebny jest zdrowy Robbo, by on jeszcze rok był głównym lewym obrońcą, a nowy był wdrażany od razu w to, co Slot będzie docelowo chciał od LB.

Na DM marzy mi się Ugarte, ponoć średnio pasuje Enrique w PSG, ale wątpię by inne osoby odpowiedzialne za działanie klubu pozwoliły go spieniężyć, niestety. Varela wygląda dobrze jako jedna z wielu opcji, co w sumie pokazuje że tu nie problemem będzie dostępność talentów, a to ile klub będzie skłonny wydać lub bardziej właśnie w przypadku np. takiego Varelii - zaryzykować. Bruno potrzebowałby obok podobnej klasy w grze obronnej pomocnika i tu wtedy wyklucza raczej granie nim i Trentem na podwójnej 6, ale nie znaczy że bym się z niego nie cieszył.
Douglas Luiz również byłby genialny, ale i cholernie drogi…

W razie przyjścia DM, obok którego może grać Trent zwalnia się slot na PO. Tu pytanie czy chcemy zastępstwo do pierwszego składu czy ryzykujemy mimo wszystko granie młodym Bradleyem - jest to materiał na świetnego PO, ale dalej przeplata lepsze mecze gorszymi, a jeśli chcemy być pewni gry o coś więcej, to potrzebujemy solidnego gracza do rywalizacji. Plotki o Geertruida brzmią świetnie IMO.

Prawa strona ataku? Bakayoko dobrze brzmi przy zostaniu na dłużej niż sezon Salaha. Jeśli miałby to być ostatni sezon Egipcjanina, to Olise byłby marzeniem. Świetny zawodnik :heart: ale też chciałbym zobaczyć grę CP z trio Eze-Olise-Mateta pod Glasnerem przez cały sezon (inna sprawa, że wtedy zapewne cena x2…). Szkoda, że Neto takie zdrowie… a tak to brakuje opcji. Mimo, że gra na prawej częściej, to marzy mi się Rodrygo na lewą.

Na CB i Yoro i Pacho ciekawe opcje. Na pewno Yoro to jednak bardziej melodia przyszłości aniżeli ktoś, kto wbiłby z miejsca do składu, ale narodowość wygląda lepiej, brak wyjazdów za ocean. Pytanie co dalej z Inacio i czy obserwujemy Antonio Silvę z Benfici. Diomande, Colwill w Chelsea z problemami FFP (może Gallaghera również byśmy połasili?).

Napadzior? Isak, Openda, Sesko - w tej kolejności. Watkins czy inny Toney niestety wiekowo odpadają, jak również przecież finansowo.

Do gry w środku potrzebujemy przede wszystkim solidnego, wręcz ocierającego się o klasę światową DM, by mógł obok grać Trent. Wtedy Macca jako 10tka i pomoc wygląda genialnie. Więc nie do spełnienia, bo raczej na PO nikogo nie kupimy, a i o takowym z opisu DM nie sądzę, że kupimy.

1 polubienie

Po pierwsze chciałem się przywitać, ponieważ jestem tutaj nowy, a po drugie chciałem się zapytać co myślicie o Maximilian Beier, ponieważ mówi się o wzmocnieniu ataku a nam uważam że jest też potrzebny napastnik. Nunez jest bardzo nieskuteczny, ale Arne chcę obudzić jego potencjał, więc kto wie może się jemu uda, a Jota jest częściej w szpitalu niż na boisku. Dlatego też pomyślałem, żeby sprzedać Jotę za jakieś 50 mln jeżeli byłoby to możliwe i kupić właśnie tego Niemca. Nie oglądałem jego gry, ale chyba kiedyś jego z nami łączono.

1 polubienie

a teraz zestaw ten skład ze składem City czy Arsenalu i zastanów się czy to będzie wina slota że nie będzie top 4 na kolejny sezon czy jednak przeciętnych graczy ? Jurgen to był cudotwórca że ulepił z nich taką drużynę która robiła wyniki ponad stan. Powinien przyjść normalny DM, wiadomo Bruno opcja marzenie, pozbyć się Japończyka, jeżeli się uda bo nie wiem czy znajdziemy frajerów na 32 letniego Endo który wygrywa ledwie 60 procent pojedynków, a na rezerwowego DM Morton. Na prawe skrzydło Olise lub Bakayoko chyba że Mo odejdzie to obu, TAA do pomocy, obok Maca a za nimi Bruno, ŚO fajnie by było zobaczyć tu jakieoś Araujo ale to nie możliwe więc Yoro lub Scalvini to by były super opcje, Sliva z Benefici też ale klauzula 100 mln odstręcza. Prawą obronę będą ogarniać Bradley z Gomezem chociaż ten Gertruda to fajna opcja, Jonesa bym sprzedał jeśli można by było wyrwać Galaghera z Chelsea, na lewą obronę mimo wszystko bym powalczył o Davisa z Bayernu, Real się wycofał na tą chwilę, ma rok do końca kontraktu, nalepszy LO na świecie obecnie. Czyli kupić na LO Davs/kerekez, na DM Bruno, na Prawą pomoc Bakayoko/Olise na ŚO Sclvini/Yoro, 4 transfery to minimum i to takie jakościowe że walczym od razu o poczwórną koronę . Może jeszcze PO Gertruda i wymienić Jonesa na Galaghera aby ilość angoli się zgadzała.

Chłop jak odleciał.

Ja się będę cieszył z Śpd oraz Śo, bo trochę znam z doświadczenia nasze okienka transferowe:

LO przyjdzie jak Tsimikas odejdzie
BR przyjdzie jak Kelleher odejdzie
Nowy N przyjdzie jak ktoś z ataku odejdzie.

TAA będzie grać na PO i będzie schodzić do pomocy, jego zmiennikiem jest Bradley.

Angole zostają: Gomez, Elliot, Jones

3 polubienia

no ale mam nadzieję że wiesz ,że z taką kadrą to top4 to jest wielki sukces a codzienność to co najwyżej top 6