Rozważania transferowe (dyskusja)

Najgorzej, że właśnie takie nazwisko jak Szobo i Graven to w FM krolowaly kilka lat temu…
Szczegolnie te drugie wydaje się, wręcz transferem z FM, bo w Bayernie nic nie grał, a z czego pamietam w fm 22, czy 23 fenomenalnie się rozwijał. Stąd tu pewnie była u niektórych radośc jak przychodził, bo inaczej ciężko wytłumaczyć optymizm na ten transfer :smiley:

1 polubienie

image

Ja wiem o jego testach, ale mnóstwo piłkarzy jeździło na testy wróżono im złote piłki a h… z tego było. Pierwsze przykłady z brzegu Dembele, felix, bojan, dos Santos, Lamela, fati, jese mogę tak cały dzień. Zresztą w zeszłym okienku mnóstwo ludzi polecało nam na dmf graczy typu sangare. Panowie mu jesteśmy Liverpool!!! Tu gracz musi być naprawdę elitarny

1 polubienie

Nie ma sensu oceniać Ryana przez pryzmat Bayernu, gdzie był piątym kołem u wozu. W Ajaxie był fenomenalny.

Tutaj potrzeba kogoś pokroju Rice. Propozycje takich ogórków jak Fofana czy Varela zakrawają o śmieszność. Tutaj potrzeba prawdziwej perełki.

No tak ale w sumie kto? Jedynym dostępnym dobrym zawodnikiem na te pozycje jest Bruno bo reszta jest albo niedostępna albo nie spełnia odpowiedniego poziomu.

Nawet na szybko looknalem na transfermarkt (i chociaż nie jest to najlepsze źródło wiadomo) to z tej listy poza Bruno to kto by z buta podniósł wysoko poziom? Palhinha? On tak jak Guimarães pewnie dla nas za stary. Może Zubimendi albo Kamara? Chociaż ten drugi ma obecnie kontuzje kolana to pewnie tez odpadnie.

W cracka wątpię. Myślę że albo będzie to ktoś mniej głośny albo jak wcześniej było poruszane ktoś kogo już mamy u nas.


image

@Hmmmmmm Neves zadebiutował w pierwszej drużynie Benfici w sezonie 22/23 i grał praktycznie same ogony i dopiero pod koniec go wystawiali na pełne 90 minut. Teraz jest po pełnym sezonie i nie ujmuje mu talentu ale 19 latek za 100 mln jako podstawowy DM może być dużym ryzykiem (tym bardziej że z młodych mamy Mortona i Bajcetica).

Z Bruno tak jak wyżej pisałem się zgadzam bo to połączenie doświadczenia i umiejętności a co do Vareli to się nie wypowiem bo jedyne co słyszałem to że gra bardzo dobrze w Porto i się nim interesujemy/nie interesujemy zależnie od źródła ale czy to crack? Jak ktoś ogląda Portugalską ligę to się chętnie dowiem :smiley:

@Hmmmmmm O dzięki wielkie za podrzucenie :smiley:

tylko taki Doucoure przechodzil za 22mln a juz rok temu chcieli ponad 60, więc bardzo szybko ogarnął. Więc takich pewnie kilku na świecie by sie znalazło, ktorzy na przestrzeni sezonu by się rozwineli. Lepsze to niz nie kupic nikogo

Varela, Neves, Bruno. Hjulmand to też ciekawa opcja.

@Drzewiec tu masz opinie kogoś, kto ogląda Porto regularnie:

1 polubienie

Właśnie na tym polega praca skautów. Nie oszukujmy się panowie my jesteśmy fanami piłki oglądamy maxymalnie kilka meczy w tygodniu. Ciężko nam wynaleźć jakaś perełkę. Gracza typu Bruno który 2 lata po transferze z Brazylii jest jednym z najlepszych w pl. Nam się ładnie kogoś takiego potrzeba kto już jest dobry i na fali wznoszacej. Oczywiście nie musi być to ktoś anonimowy ale np taki ugarte z zeszłego roku czy varela który teraz w Porto grał b dobrze, a nasi scouci widzą to że po transferze jeszcze lepiej bd grał. Wcześniej ekipa Edwardsa była w tym mistrzem. Nikt nie uważał że robbo za 8 mil będzie jednym z najlepszych w historii pl. Mane ok już był niezły ale to właśnie transfer do nas wyciągnął z niego co najlepsze. To samo salah, Coutinho, konate, jota. Mam nadzieję że uda nam się kogoś takiego znaleźć

Jakby był fenomenalny to by nie poszedł za 20 baniek do Bayernu, poza tym jak dobry by nie był w Ajaxie to ostatnie 2 lata nie zaliczył progresu, wręcz odwrotnie. Może jeszcze się chłopak rozwinie, ale mam wrażenie, że będzie przykładem zmarnowanego talentu przez brak etyki pracy. Skoro nie dostawał wielu szans w Bayernie, u nas też niewiele pograł, do tego zwykle wyglądał ślamazarnie i przeciętnie. To wątpię, że nagle diametralnie się jego sytuacja odmieni, nawet przy jego rodaku za sterami. Fajnie jakby nagle odpalił, bo w końcu jest u nas i może się przydać. Z drugiej no po prostu nie widzę w nim materiału na topowego zawodnika.

@everlast jasne, na pewno miało to spory wpływ na kwotę, jednak najlepsi z rocznym kontraktem kosztują znacznie więcej. Nawet za tego Yoro, który jest młodszy trzeba dać z 2.5/3 razy tyle.

@Hmmmmmm cene kreuje popyt, więc widocznie na Ryana wielkiego popytu nie było…

1 polubienie

LFC zlozyl wstepne zapytanie w sprawie pozyskania Youssoufa Fofany.
Fofana w ubiegłej kampanii francuskiej ekstraklasy rozegrał 32 mecze. Zdobył w nich 4 gole oraz dokładnie tyle samo asyst. Był liderem środka pola ekipy AS Monaco, która zakończyła zmagania na 2. miejscu w ligowej tabeli.

Zródło: CaughtOffSide

on miał rok kontraktu do końca. Więc albo za tyle albo za rok za darmo. Ajax pewnie za wiele wyboru nie miał. A co do samego zawodnika, to on jest ślamazarny jak Pogba, czy zrobi podobną karierę? się okaże

964 minut vs 1862 minuty. To jest przepaść. Ja nadal jestem zdania, że Ryan zmarnował sezon w Monachium, gdzie nikt go nie potrzebował i to zatrzymało jego rozwój. U mnie ma jeszcze sezon szansy.

O cenie już kolega wyżej napisał. Po za tym cena nie wyznacza jakości piłkarza.

Liverpool planuje rajd za 120 mln euro, ponieważ Arne Slot zidentyfikował cztery cele.

Strategiczne lato Liverpoolu: Bliższe spojrzenie na plany transferowe Slota
Podczas gdy Liverpool przygotowuje się do tego, co zapowiada się na transformacyjne lato pod przewodnictwem nowego menedżera Arne Slota, strategia transferowa klubu ujawnia przemyślane podejście do wzmocnienia składu. Według szczegółowego raportu TeamTalk, ambitne ruchy Liverpoolu mają na celu zabezpieczenie zarówno graczy o natychmiastowym wpływie, jak i długoterminowych aktywów. Oto analiza strategicznych zmian i potencjalnych czynników zmieniających grę dla The Reds.

Wielkie plany Slota: świeża dynamika na Anfield
Arne Slot, wkraczając w pokaźne buty Jurgena Kloppa, jest gotowy, aby odcisnąć swoje piętno na Liverpoolu. Jego strategiczne przegrupowanie zaczyna się od Trenta Alexandra-Arnolda, którego proponowana zmiana z prawego obrońcy na kreatywnego pomocnika podkreśla taktyczną elastyczność Slota. „Jego pierwszym priorytetem będzie, podobnie jak w jego kraju, Anglii, przeniesienie Alexandra-Arnolda na stałe do kreatywnego pomocnika” – informuje TeamTalk. Sam ten ruch podkreśla znaczącą ewolucję taktyczną w Liverpoolu, mającą na celu wykorzystanie zdolności rozgrywającego Alexandra-Arnolda w pomocy.

Celowanie w najlepsze talenty: cele transferowe Liverpoolu
Aby ułatwić zmianę Alexandra-Arnolda, Liverpool zwrócił uwagę na Jeremiego Frimponga, dynamicznego prawego obrońcę z Bayeru Leverkusen. Potencjalne przybycie Frimponga, wywołane klauzulą ​​odstępnego wynoszącą 40 mln euro, nie tylko wypełniłoby lukę pozostawioną przez Alexandra-Arnolda, ale także dodało tempa i ofensywnej sprawności prawej flance. Jego imponujące statystyki „14 goli i 12 asyst we wszystkich rozgrywkach” w zeszłym sezonie świadczą o jego umiejętnościach i czynią go idealnym kandydatem do agresywnego stylu gry Slota.

Wzmocnienia defensywne na horyzoncie
Poza pozycją prawego obrońcy, Liverpool koncentruje się również na wzmocnieniu środkowej obrony. Potencjalne odejście Joela Matipa i starzenie się Virgila van Dijka przyspieszyły potrzebę pozyskania świeżych talentów defensywnych. David Hancko z Feyenoordu, kolejny znajomy Slot, i wszechstronna gwiazda Feyenoordu Lutsharel Geertruida są na radarze Liverpoolu. Pozyskanie tak wszechstronnych obrońców zapewniłoby Liverpoolowi nie tylko umiejętności i stabilność, ale także taktyczną elastyczność w całej linii obrony.

Zagadka bramkarza Liverpoolu: zapewnienie głębi
Ponieważ Caoimhin Kelleher ma szukać okazji jako numer jeden gdzie indziej, potrzeba Liverpoolu na niezawodnego bramkarza drugiego wyboru jest oczywista. Michele Di Gregorio, zidentyfikowany przez Slot jako główny kandydat, może trafić na Anfield, jeśli Liverpool zareaguje szybko. Sytuacja Di Gregorio wyceniana na 20 mln euro w Monzy i zainteresowanie ze strony Juventusu dodają pilności dążeniom Liverpoolu, podkreślając potrzebę strategicznej determinacji na rynku transferowym

Wnioski: Lato zmian taktycznych i personalnych
Letnia strategia transferowa Liverpoolu pod wodzą Arne Slota to fascynująca mieszanka taktycznych zmian i strategicznych przejęć. Skupiając się na zwiększeniu wszechstronności i głębi składu, a jednocześnie przenosząc kluczowych graczy do nowych ról, pierwsze lato Slota na Anfield może nadać ton jego kadencji. W miarę rozwoju tych planów nadchodzący sezon pokaże, czy te zmiany mogą wynieść Liverpool na nowe wyżyny w wysoce konkurencyjnym krajobrazie Premier League.

Dzięki spostrzeżeniom zebranym z kompleksowych raportów TeamTalk jasne jest, że Liverpool nie tylko planuje kolejny sezon, ale także kładzie fundamenty, które mogą zdefiniować przyszłość klubu. Czy te ruchy przełożą się na sukces na boisku, pozostaje do sprawdzenia, ale intencja i kierunek są z pewnością obiecujące.

Guehi na celowniku klubu:

https://x.com/AnfieldEdition/status/1802743931819503925?ref_src=twsrc^google|twcamp^serp|twgr^tweet|twtr^true

Potencjalne odejście Matipa?

Jak potencjalne skoro już oficjalnie się pożegnał z klubem?

3 polubienia

lepszy niż Endo. Wiem że nigdy nie przyjdzie do nas top talent, czy czołowy piłkarz na swojej pozycji chyba że ktoś odpali i u nas takim zostanie, Bruno, Yoro, Musiala czy Olise od początku byli w sferze marzeń. Sumerville i Fofana czy Gertruda, ni ziębią ni grzeją. Równie dobrze możemy zostać ze składem który mamy bo naszej jakości nie zwiększą. Szkoda bo to od nas jako klubu zależy jak działamy i po kogo idziemy. Mistrzostwa nie będzie ale sporo emocji i zwycięstw jak zawsze będziemy świadkami.

image

Nie ma sensu się o niego starać skoro już teraz jego głowa jest w realu. Niech ktoś inny ogrywa go dla realu. Mamy Quansaha, na którego trzeba postawić. Jak już mamy kupować kogoś na ŚO to za grosze i jako nr 4.