Rozważania transferowe (dyskusja)

Ja tam mimo bycia sceptycznym to wierze. A jak się okaże że jednak nici z porządnych transferów to dodam i od siebie swoje rozczarowanie ale dopóki okienko trwa to tli się we mnie nadzieja :smiley:

Nie wiem. Może coś się trafi, jeśli się lepiej poszuka. Uważam, że kupienie byle kogo/zawodnika, który nie do końca pasuje do koncepcji Slota nic nam nie daje. City, Real i Chelsea mają te pozycje solidnie obstawione, więc w najbliższym czasie nie będą szukać zawodnika o tym profilu.

Jak nie będą? Obecnie, żaden topowy zespół nie gra typowym DM, bo nawet Rodri takim nie jest. Aktualnie w środku pomocnicy muszę grać rotacyjne i spełniać podobne funkcje na boisku.

W Realu narazie mają 3 klasowych SP na 3 pozycje. Fede, Camavinga i Tchouameni. Potrzebują kogoś do rotacji, nawet przy założeniu, że Modric jeszcze coś da radę i Jude może zostać tam cofnięty.

City to samo. Muszą odświeżyć środek pola.

Poza tym, jeśli na rynku pojawi się turbo zawodnik to Real go ściągnie i odpali swojego najsłabszego.

1 polubienie

18 polubień

Przepraszam bardzo ale czy dla ciebie jeśli facet umie podawać to już nie jest defensywnym pomocnikiem? Tchuameni to typowy dmf, ba facet pół sezonu zagrał na stoperze. To prawda że jest jednym z najlepszych i ma świetną technikę i umie zagrać piłkę długa, ale to naturalne. Gra w zespole który większość czasu gra na połowie rywala. Dlatego Francja grała tak nudna piłkę bo w środku pola mieli 3 gości którzy zaczynali karierę jako dmf. Co z tego że Kante niby biega jako 8 jak jego rola to asekuracji i odbiór piłki. Widać było w 2016 jak Francja grała kiedy w środku był paul pogba. Nawet mbappe o tym mówił. To samo później z griezmanem w środku. Rodri podobnie facet czyści jak odkurzacz a do tego świetnie rozgrywa. Jego rola to wprowadzenie piłki wyżej i asekuracja se bruyne czy kovacicia. Nie ma co oceniać klubu po 2 tygodniach. Ja wolę żeby kupili ostatniego dnia sierpnia właściwego gracza niż pierwszego lipca kijowego. Tak samo jak zespół ocenia się po meczu tak okienko też powinno.

2 polubienia

Do tej pory DM kojarzył się raczej z zawodnikiem typu Fabinho. Odbiór i podanie do najbliższego SP do dalszego rozegrania. Z przodu raczej niewiele dawał, czasem przy stałych fragmentach.

I ja dokładnie napisałem to co ty. Aktualnie nie ma typowego DM. Zawodnicy w środku pola muszą umieć odebrać i szybko przejść do fazy ataku. To potrafi Rodri, Kante, Camavinga. Tchouameni też pod to podchodzi, bo moim zdaniem to nie jest DM starego typu.

Nam by się przydał gość w stylu Maca, z trochę lepszym odbiorem. Nie wiem czy na rynku jest ktoś o tym profilu.

Wszystko rozbija się o statystykę tzw. progresywnych podań. DM dla klubów typu Liverpool grających intensywnie i na pełnej kurtyzanie potrzebują kogoś kto ma ten parametr wysoko. Mac jest w tym świetny, ale gorzej u niego z odbiorem i on potrzebuje mieć obok siebie DM do biegania. Jako samotna 6 jest kiepski, ale Klopp próbował.

Dlatego też klub nie rozważał Palhinhi i prawdopodobnie Ugarte, bo to są typowe pitbulle do biegania i odbierania piłki. Mają niski współczynnik progresywnych podań. Byli by spoko do pary właśnie z Alexisem jako pivot, ale jako samotne 6 zbyt ograniczaliby taktycznie zespół. Endo ma lepszą statystykę w tym obszarze i aktualnie jest jedynym DM w klubie potrafiący zagrać na samotnej 6, która da coś do przodu. Jest jeszcze Zubimendi, ale on ma podobną statystykę co Endo w tym obszarze.

Neves, Varela, Bruno to są tacy goście, którzy mają wysoki współczynnik progresywnych podań i będą świetni jako pojedyncze 6. Mam nadzieję, że któregoś klub zatrudni. Moim typem nadal jest Varela.

3 polubienia

Jeśli do nas nie przyjdzie porządny DM i ŚO to te okienko to będzie katastrofa. To jest absolutne minimum, a ,rajt plejerzy" zaczynają nam odpływać. Nie mówiąc o tym, że powinniśmy wzmocnić LO i PS, ale na to absolutnie nie liczę.

Bzdura Panie. Piłka nożna w topowych ligach uległa guardiolizacji i dzisiaj typowym DM jest ktoś zbliżony bardziej do Busquetsa niż do Roya Keane’a. Tak samo nie ma już dziewiątek stojących w polu karnym i czekających tylko na dołożenie nogi.

1 polubienie

Po pierwsze, nie rozumiem takich postów jak radzimordki, że pożałowaliśmy kasy na Bellinghama, jeśli w ogóle nie wiadomo czy on chciałby tu grać mając Real na horyzoncie. Stąd ta drobna uszczypliwość do kolegi, może i nie potrzebnie, mam nadzieję że się nie obrazi w każdym razie przepraszam.
Po drugie nie wiem czemu piszesz „płaczemy”, skoro ani razu nie napisałem tego słowa.
Po trzecie, oczywiście, chciałbym żebyśmy mieli w drużynie same gwiazdy i żebyśmy wygrywali jak najwiecej. Poprostu wiem i radzę wam sobie też to uświadomić, że klub wydając prawie 200m na Macce, Szobo i Nuneza będzie dalej grał ta trójką, a nie będzie kupował innych gwiazd do rywalizacji.

Ja liczę na to że sprowadzimy dobrego DM (podejrzewam jakiś nieoczywisty transfer, który mam nadzieję się sprawdzi) oraz transfer środkowego obrońcy, ale tylko w przypadku odejścia Seppa. I tu podkreślam, nie uważam że mamy kompletną kadrę i taką jaka chciałbym żeby była, ale realistycznie podchodzę do tematu.

jest Haaland, Morata

Uff dobrze, ze dziś finał Euro to pewnie jutro kogoś zaczniemy mocniej obserwować i się interesować.

1 polubienie

A fto to do wuja wafla jest kurna Morata?

1 polubienie

Haaland nie stoi jak kołek w polu karnym tylko wykonuje mnóstwo różnych ruchów, często dających miejsce kolegom. Z Moratą to też poleciałeś

A u nas to w ogóle wiedzą, że się okienko zaczęło?

1 polubienie

Upchną rudego to coś się ruszy. Dobrze, że w jego przypadku stoją twardo z ceną, bo w holenderskiej lidze będzie wyglądał jak Van Dijk. Wątpię, by jednak PSV tyle wyłożyło, więc i tak trafi tam gdzie nie bardzo chce - raczej tam gdzie dobrze za niego zapłacą. To chyba tyle ze sprzedaży z klubu, Nathan i Kelleher nie zrezygnują ze swojej tygodniówki, Kostas też a Barca woli Williamsa.

Serio myślisz, ze transfery w Liverpoolu są uzależnione od sprzedaży ŚO, który nie łapał się nawet na ławkę za bagatela 20 mln? :smiley:

5 polubień

Takie wieści, ponoć tier1:

Liverpool are “practically out of the race” for Leny Yoro this summer. The defender will join either Real Madrid or Manchester United.

https://x.com/AnfieldEdition/status/1812545154802172029?ref_src=twsrc^google|twcamp^serp|twgr^tweet|twtr^true

I bardzo dobrze.

3 polubienia

Wiele zależy od przyszłości Van Dijka, on sam chyba nie określił się jednoznacznie. Jesli mialby odejść to potrzebujemy dwóch ŚO, ale wówczas nie będziemy uwiązani koniecznością dopasowania ich pozostałych stoperów do ulubionej pozycji VvD (lewy ŚO).
Jeśli Virgil otwarcie mówi, że nie wie czy chce grać dalej dla Liverpoolu to byłbym za jego sprzedażą. Wówczas łatwiej byłoby nam sprowadzić klasowych defensorów, bo mieliby perspektywy bycia liderem obrony, a nie partnerem VvD.

1 polubienie