Rozważania transferowe (dyskusja)

Czyli w transferach narazie cisza

1 polubienie

Ogólnie to porównywanie na sztywno bramek i asyst zawodników grających w klubach oddalonych od siebie o 22 punkty w tabeli niedo końca mówi coś konkretnego o tych piłkarzach. Liverpool wykreował więcej szans, strzelił więcej bramek, miał łatwą grupę w LE, a Newcastle mierzyło się na przestrzeni sezonu z kryzysem kadrowym podobnym jak nie wiekszym od naszego w 20/21.
Gordon jest na pewno bardziej konkretnym zawodnikiem od Gakpo i Diaza, ale nie jest to też jakaś różnica klas. Ja bym Anthonego chciał u nas, ale za Diaza. Gordon jest od niego lepszy i marzy o grze w Liverpoolu, a nie Barcelonie xD

Co do wczorajszych plotek o Takefusa Kubo, to pewnie bullshit, ale w ogóle bym się nie obraził za ten ruch. Bardzo inteligentny zawodnik, dobry zmiennik dla Salaha z potencjałem.

1 polubienie

No widzisz to nie jest takie proste. Bo Newcastle grało znaczniej więcej z kontry niż my. Dla takich zawodników jak Gordon czy Diaz to woda na młyn. Jestem przekonany że jeśli chodzi o granie z wolna przestrzenią to Diaz to czołówka świata. Gordon tak na dobrą sprawę ma za sobą jeden dobry sezon. Diaz w Porto też robił świtem liczby. Moim zdaniem my potrzebujemy kogoś lepszego do gry kombinacyjnej który potrafi wykorzystywać swoje atuty pod Opolem karnym. Wirtz i musiala to idealne tropy Williams również.
W mojej ocenie sa ważniejsze pozycję do wzmocnienia niż wymiana diaza na Gordona bo nie czuje żeby to był wielki booster.
Powtórzę po raz kolejny my strzelaliśmy dużą liczbę goli mimo że 2 naszych najlepszych zawodników ofensywnych(salah,jota) była lwia część sezonu niedostępna. U nas jest problem w defensywie!!

Kubo to taki talent odgrzewany co okienko. Kupowanie za 60milionow rezerwowego dla salaha to szalwnstwo

Dokładnie. Styl Newcastle jest skrojony pod Gordona. My graliśmy systemem, który nie był nastawiony na mocne strony Lucho.

Kubo byłby naprawdę fajnym transferem, tylko tak jak piszesz. Nie widzę wydawania 60M za rezerwowego. Ja bym widział Matiasa Soule. Musielibyśmy dać za niego około £25M.

1 polubienie

Bardzo ciekawy zawodnik dużo się zgadza. Bardzo duża elegancja w prowadzeniu piłki a 11 goli w serie a wygląda super. Pytanie czy 25 milinów ma klauzulę?

Osobiście myślałem o Bakayoko który ma ciut lepsz statystki jednak w słabszej lidze. Są w identycznym wieku(5dni różnicy) jednak Belga widziałem w meczach z arsenalem i kręcił kiwiorem jak Petem.
Obaj zawodnicy wpisują się w profil o którym mówimy czyli stosunkowo taniego zmieninnika salaha który już dziś wchodzi na 15-20 meczy w sezonie i nie ma wstydu a w przeciągu roku 2 lat przejmuje pałeczkę po egiptian king

Nie ma klauzuli chyba. Mniej więcej tyle zaoferowało Leicester. Bakayoko ma fajne statystyki, no ale właśnie w Eredivisie. Myślę, że transfer do klubu typu Palace, Brentford, Brighton byłby na ten moment bardziej odpowiedni.

:pray:

Szczerze to bardziej mnie teraz interesują negocjacje kontraktowe z Trentem niż te plotki transferowe z lewych źródeł

1 polubienie

Kalafior w Arsenalu:

https://x.com/FabrizioRomano/status/1814609848597618760

Yilmaz ponoć jest w Anglii, gdzie dogrywa transfer do Liverpoolu. 25 milionów funtów:

https://x.com/AnfieldWatch/status/1814601222126473625

Liverpool może już wkrótce sięgnąć po pozostającego bez klubu Adriena Rabiota. Czerwone Diabły również są zainteresowane usługami francuskiego pomocnika. (The Times)

Doniesienia o piłkarzach, z którymi jesteśmy łączeni nie napawają optymizmem. Oby to była jakaś zasłona dymna.

1 polubienie

Yilmaz prawdziwy crack xD niczym Assaidi, Marković czy Minamino

2 polubienia

Nawet lepszy, bo droższy ;p Ja go widziałem na euro i spoko, pogral na charakterze, ale obyśmy patrzyli w lepszym kierunku

Napastnik defensywny :3

4 polubienia

Radziłbym brać weekendowe plotki z przymrużeniem oka.

Z tego co było wysyłane powyżej, jestem skłonny uwierzyć w chęć sprowadzenia starszego i doświadczonego pomocnika, jako, że nasza pomoc to głównie dość młodzi zawodnicy.

Najstarszy wiadomo Endo, ale później w kolejności jest chyba MacAlister lat 25, więc Rabiot miałby sens. Ponad 200 spotań i w Ligue 1 i w Serie A, podstawowy zawodnik reprezentacji Francji no i pozycja by się zgadzała.
Reszta plotek według mnie to czysta zabawa w kliknięcia.

Dużo też zależy od Trenta, jesli nie podpiszę nowej umowy tego lata, to na pewno będziemy chcieli go sprzedać, żeby nie oddawać go za darmo i wtedy transferowa karuzela się na pewno rozkręci.

No wlasnie z ta sprzedaza Trenta to moze nie byc tak latwo. Perez wystarczy ze powie ze poczeka na niego rok a TAA tez sie zaprze i odejdzie sobie za darmo.

Jedyne na co trzeba liczyc to ze Trent bedzie chcial zostac w Liverpoolu bez wzgledu na wszystko.

Newcastle nie gra tylko z kontry. Oni raczej starali się dominować rywali (zwłaszcza u siebie). Czasem z mocniejszymi rywalami nastawiali sie na kontry. Później poprzez zmęczenie i plagę kontuzji zostali zmuszeni do grania z kontry.
Zresztą Gordon to bardziej kompletny zawodnik. Bardziej kreatywny i skuteczny. I co najważniejsze używa mózgu i sporo widzi na boisku.

Coś narracja Ci się sypie. Slot i Klopp grali bardzo podobną piłkę i między innymi dlatego zdecydowaliśmy sie na Holendra.

Style Kloppa i Slota są podobne, ale nie identyczne. A role skrzydłowych w obu przypadkach się różnią.

@PonuryGrabarz w internecie masz mnóstwo analiz i porównań stylów Kloppa i Slota.

Polecam też ten wątek na Twitterze.

Oświeć mnie. Czym różni się skrzydłowy w systemie Kloppa i Slota? I dlaczego skrzydłowy, który według ciebie nie pasował do sposobu grana Kloppa bedzie pasował do systemu Slota?
Ciekaw jestem co wymyślisz.

Wtedy trzeba będzie go traktować inaczej, idealne rozwiązanie to takie żeby się określił do końca lipca. Jeśli będzie chciał odejść za rok za darmo to mam nadzieję że grał będzie wszystko Bradley