Rozważania transferowe (dyskusja)

Dokładnie. Nie ma miekkiej gry. Chce odejść? Nie ma problemu tylko niech odchodzi za hajs w to okienko. W przeciwnym razie Bradley powinien być pierwszym wyborem.

3 polubienia

W idealnym świecie tak by to wyglądało ale nie oszukujmy się Slot będzie korzystał z najmocniejszych zawodników. Dlatego pewnie nawet jak TAA będzie chciał odejść za darmo to będzie z niego wyciskać 120%.

Natomiast w kwestii VVD to ten podobno chcę podpisać nowy kontrakt

image

6 polubień

Wyciśnie z niego tyle ile Klopp z Thiago czy Keity przez ostatni rok kontraktu. Trent jest leniem, już dawno nie presuje, kryje na radar i będzie się oszczędzał.
Oby z tym Turkiem to była plotka, wywalać 25mln kiedy mamy Dannsa? Styl bocznych obrońców Slota jest taki sam. Z ery biegających wysoko i asystujących (Robo i Trent),czyli początkowy i długi okres Kloppa.

No dobra wymówka z tym że inne kluby top6 też nie robią tranfserów już nie aktualna, zostaliśmy jedyni. Wielkie turnieje tez już skończone, większość zawodników trenuje, to teraz pewnie płynnie przejdziemy do starych sprawdzonych wymówek “braku odpowiednich zawodników na rynku” oraz “niesamowitej młodzieży który wchodzi do 1 składu”

3 polubienia

Wiadomo że on koła na nowo nie wymyślił i że w każdym klubie może być to trochę inaczej, ale ich style z piłką różniły się.
Klopp po przechwycie nakazywał jak najszybciej spróbować strzelić gola dopiero gdy to było niemożliwe graliśmy pozycyjne. Często też próbowaliśmy długich pilek(virgil,taa).
U slota po przechwycie grają bardziej zachowawczo, wolniej. U niego rola skrzydłowego to bardziej ofensywny pomocnik (foden w city czy bernardo). Czyli jest to zawodnik który nie gra tak szeroko jak diaz czy mane, a bliżej środka tworząc więcej możliwości do gry z klepki. U slota środkowi pomocnicy wychodzili wyżej a przeciwległy skrzydłowy zawęzal to sprawiało że gdy np atak był z lewej to w polu karnym lub na skraju miałeś napastnika 2 środkowych i skrzydłowego. U kloppa też się to zdarzało(macca) ale bardzo rzadko.
Dlatego założenia są takie że u slota bardziej na skrzydło pasuje Dominick (szybciej mysli, lepsza gra na małej przestrzeni) niż Diaz( lepsza gra 1na1, końskie zdrowie do biegania po całej długości).
Oczywiście to tylko obserwacje względem tego co grał w feyo. Tu mając innych graczy może być inaczej.
Bez piłki obaj panowie grali wrecz identycznie

Mam nadzieję, że to tylko plotki. To juz wolę tego Kubo z Sociedad za 50 baniek niż Yilmaza za połowe tej ceny.

To jest nic, w tym roku pierwszy raz FSG może użyć asa w rękawie w postaci nowego trenera, który musi ocenić czy potrzebujemy np. defensywnego pomocnika lub obrońcę :smiley: No bo tak: wymówka z brakiem LM odpada, od pandemii już trochę minęło czasu to trochę przypał dalej się tym tłumaczyć… O czymś jeszcze Pearce pisał w ostatnich latach, pamiętacie może?

2 polubienia

Podpisze, w ostanie dni okna transferowego.

Lille ponoć tak zrobiło z Yoro. Albo da im kasę ze sprzedaży, albo nie zagra przez sezon.

O tak. Musimy go mieć. Gość będzie twarzą polityki transferowej FSG

1 polubienie

To tak nie dziala. Do Realu nie idzie sie za zaslugi z przed X sezonow. Real bierze najlepszych i jezeli TAA bedzie gral totalne gowno to po prostu nie podpisza z nim kontraktu. Jezeli faktycznie mialby zostac zeby za rok odejsc za darmo to nie mam watpliwosci, ze bedzie gral na maxa. Nawet nie ze wzgledu na dobro klubu tylko w trosce o wlasny tylek i kontrakt.

Jak to - przeciez sami kibice nawet na tym forum juz wykreowali wizje, ze w sumie to Slot nowy to nie ma co mu dawac kasy, a w ogole to sklad mamy bombowy i zespol jest gotowy siegac po trofea, po prostu Klopp byl takim cieniakiem, ze nie umial nic ugrac pomimo, ze mial taka maszynke do wygrywania.

FSG niczego juz nie musi robic, sa tak dobrzy w propagande. Zreszta - im sie udalo zwinnie doprowadzic do takiej sytuacji, ze kibice marza zeby tylko VvD czy TAA nie odeszli i jezeli jakims cudem ich zatrzymaja to odtrabia to jako kapitalny sukces, zastepujacy porzadne transfery na kolejne 3 lata. A kibice in przyklasna jeszcze.

2 polubienia

Mam nadzieję, że Trent pokażę, że faktycznie zależy mu na Liverpoolu i nawet jeśli zechce odejść, to pomoże nam wyciągnąć od Realu jak najwięcej gotówy.

Nie oszukujmy się 80 mln to nie mało budżetu do FFP, a po drugie wyjdzie na to, że Real ściąga największe gwiazdy za darmo. Z Kyliankiem się im udało, ale mam liczę, że ta saga pokazała innym klubom, w tym naszemu, że ma co liczyć na dobrą wolę zawodnika, tylko trzeba dopinać deala.

2 polubienia

Mbappe agreed a deal with Real until 2029, earning 15m euros (£12.8m) a season, plus a 150m euro (£128m) signing-on bonus to be paid over five years, and he will keep a percentage of his image rights.

150 mln euro za sam podpis. Z tym “Mbappe za darmo” to bym się nie rozpędzał.
A co do Trenta - rok do końca kontraktu, ambicja wskazuje na walkę o najwyższe trofea, a przyjście nowego trenera nie daje pewności, że walka teraz wejdzie na wyższy poziom. Gdybyście mieli w firmie rok do końca kontraktu, zmieniłby się Wam szef i nie byłoby pewności jak firma będzie sobie radzić pod nowymi rządami, to również nie spieszylibyście się z podpisaniem nowego kontraktu, zwłaszcza że nie mieliście jeszcze okazji nawet porozmawiać z nowym szefem.
Wszelakie spekulacje to na ten moment nie mające pokrycia wysrywy dziennikarzy, bo temat ma się klikać, a tu super okazja na to, bo znany piłkarz ma rok do końca kontraktu. Jak na moje Trent podpisze nowy kontrakt, podobnie jak Van Dijk. Do Salaha mam najmniejsze przeczucie.

1 polubienie

co myślicie o transferze do nas takaiego Ryana Flaminigo obecnie reprezentuje barwy PSV, gra na środku obrony, 21 lat oraz ważne jego wartość to jedynie 7 mln euro czyli na nas budżet

Nigdy nie widziałem chłopaka w akcji, ale nazwisko przepiękne.

Te 150 mln na konto Mbappe w żaden sposób nie obciąża ich w ramach FFP, więc tam mogłoby byc nawet 500, dla Realu to pikuś, jeśli to nie jest transakcja między 2 klubami.

To pewnie było dogadane już miesiące przed przenosinami, żeby upewnić się, że chłopak nie zmieni zdania.

@madman99 Wydawało mi się, że FFP interesuje się głównie transakcjami między klubami, a nie tym co się dzieję w kwestiach kontraktowych, ale mogę się mylić. Bo wałach jakie robiła ostatnio Chelsea, nie jestem już do końca pewny jak to na prawdę funkcjonuje.

Jak to nie obciąża? To Real mu będzie placic jakąs lewą kasą czy jednak klubową? Jesli klubową to będzie to koszt jak każdy inny, ktory obciązy ich wynik finansowy. Ale fakt, że mają na tyle świetną sytuację finansową, że to dla nich pikuś.

5 polubień

Jaki Gordon… xdddddd
Chodzi o to, że to nie jest jakiś mega przeskok pomiędzy nim a Gakpo czy Diazem. Gdyby cena oscylowała w okolicach 40 mln funtów, bo tyle on jest realnie wart to można się na nim skupić. Ale ich oferta plus jeszcze Quansah była idiotyczna. Może się go opłaca pod tym względem, że młody i Anglik, ale nie za takie warunki finansowania. Przeskok wyżej nad Gakpo/Diazem taki wyraźny to byłby może tylko Kvara. O jego gruzińskie płuca można powalczyć mocniej chociaż mając przeciwników w postaci PSG to nie wiem czy warto w ogóle byłoby zaczynać. Ale samo to, że Edek z fabryki kredek w ogóle negocjował Gordona świadczy tylko i wyłącznie o tym, że Diaz jest do wyjebania w dalszej lub bliższej przyszłości.

Co do Trenta to trzeba mieć świadomość, że wejdzie on w ostatni rok obowiązywania umowy, więc gdyby Real rzucił te 80 mln euro, o których się mówi w mediach ostatnio to moim zdaniem byłaby to optymalna oferta. Wiem, że zaraz zaczną się równania do Bellinghama i żądania, żeby Liverpool negocjował do 120 mln euro, ale wątpię czy Real nawet spojrzałby na taką propozycję. Tutaj nawet nie ma pewności, że złożyliby ofertę na te 80 mln euro mając świadomość, że jak będą chcieli to zgarną go za darmo. Mam tylko nadzieję, że Trent nie będzie frajerem i jeżeli zdecyduje się na przejście do Los Galacticos to da nam zarobić. Wiem, że przy tym potencjalnym transferze nie będzie złej krwi jak przy Coutinho.

Jak najszybciej kontrakt dla Van Dijka to powinien być najwyższy priorytet dla klubu. Salah jest mi obojętny. Już dawno powinniśmy mieć skrzydłowego na jego pozycję lub dawać więcej szans Elliottowi, który robił dobry wiatr grając zamiast Salaha. Dobrze, że mamy spokój przynajmniej z Alissonem. Tego gościa będzie mi szkoda najbardziej ze wszystkich kiedy będzie stąd odchodził. Na pewno kilka łez poleci.

Kolejne plotki o Danim Olmo. Piłkarz dobry ale nie czuję tego transferu przez jego problemy z kontuzjami

Wielkie tak dla tego Pana. To jest level inteligencji boiskowej Joty czy Macalistera. Ode mnie zielone światło :joy: