Rozważania transferowe (dyskusja)

Vlahovic juz kolejny sezon ma dobry, więc jest szansa, że nie będzie to gwiazda jednego sezonu jak Jovic czy Piątek.
Z drugiej jednak pewna niewiadoma, liga angielska jest zupełnie inna niż włoska, sporo zależy też od tego, na ile ma poukładane w głowie.
Szkoda, że grając w Violi nie ma okazji sprawdzić się w pucharach, jeśli faktycznie ma kosztować kolo 70 baniek to spore ryzyko.

W zeszłym sezonie 21 bramek w Serie A. Jeszcze wcześniej co prawda 6 bramek, ale tylko 1500 rozegranych minut. Nie zapominajmy też, że mówimy o roczniku 2000. W tej kampanii póki co po 16 spotkaniach ma 13 bramek i 2 asysty.
Nijak ma się to do Jovica, który tylko raz w karierze przekroczył barierę 10 bramek w lidze i zrobił to w swoim ostatnim sezonie w Eintrachcie strzelając 17 bramek.
U Jovica głowa nie nadążyła za umiejętnościami, bo jakiś talent raczej on miał (patrząc chociażby po młodzieżówce).

Problem jest taki, że na rynku nie ma zbyt wielu jakościowych napastników, którzy stanowiliby wartość dodaną do zespołu. Są gracze ze sfery marzeń jak Mbappe i Haaland. Kolejni są gracze których kariery zmierzają raczej ku schyłkowi jak Benzema, Lewandowski, Messi i Ronaldo. No i są gracze, którzy są w najlepszym dla piłkarzy wieku, ale z różnych powodów ich nie ściągniemy: Kane (słaby sezon), Lukaku (Chelsea), Immobile (stary), Moreno (stary) … Istnieje tak naprawdę bardzo ograniczona liczba dostępnych golleadorów, więc wiadomo, że po pierwsze trzeba wygrać o nich rywalizację, a po drugie trzeba swoje zapłacić. Poza Dusanem w głowie mam np. Isaka, Martineza, czy Silve, ale Vlaho jest z nich najlepszy.

Zakaria czy Vlahović byłby fajną opcją, musimy przeprowadzić jakieś transfery, sprzedać graczy, którzy grają ogony albo dać ich na wypożyczenie. Choć w zeszłym sezonie padła nam obrona, w tym pomoc…aż nie chcę myśleć o następnym sezonie i formacji.

Coś z nowych luźnych plotek. Niema co ukrywać że duży talent.

Jestem bardzo ciekawy czy kogoś będziemy próbować w styczniu kupić. Michael Edwards odchodzi po sezonie, więc wisienką na torcie by było kogoś nabyć na jego koniec kariery w Liverpoolu. Mi się osobiście marzy ktoś z dwójki Pedro Goncalves z Sportingu Lizbona albo Luis Diaz z Porto, no ale znając naszą politykę transferową, to będziemy wierzyć w umiejętności naszych graczy, a szkoda bo wydaje mi się że własnie ktoś z tej dwójki ma papiery na granie na najwyższym europejskim poziomie.

Chciałbym tylko przypomnieć, że nie mamy miejsca w składzie na zawodnika bez statusu HG(ciągle nie rozumiem po co zmarnowalismy 1 miejsca na 3 bramkarza Adriana) więc dopóki ktoś nie odejdzie to możemy szukać tylko zawodników z HG. Latem powinniśmy mieć więcej przestrzeni do ruchów, bo odejdą zapewne Adrian i Karius.
Trochę też było mówione ze Origi może odejść zimą, ale nie wiem czy sprzedawanie go zimą ma sens patrząc na puchar szamanów.

Przecież jest miejsce bo odszedł Shaqiri, poza tym taki Gavi ma 17 lat i nie trzeba go nawet rejestrować

Nie ma. Nie wiem jak to wygląda z rejestracją takich młodzików, ale na pewno muszą gdzieś widnieć, a wątpie żeby Gavi przeszedł sobie do U21. Poza tym on akurat niedługo ma podpisać nowy kontrakt więc to i tak nie jest istotne.

Jak nie ma jak jest tam Karius który jest chyba 7 bramkrzem w kolejce do składu, wystarczy go usunać z listy na 2 część sezonu

W PL nie trzeba rejestrować ,bo jest u21,ale w LM juz tak. Ale fakt, że mamy 1 wolne miejsce.

Karius nie jest chyba zgłoszony do żadnych rozgrywek, sprzedawać Origiego nie ma sensu zimą, chyba że po sezonie znajdzie się chętny.
Chciałbym żeby ktoś wzmocnił skład w ofensywie, ale schodząc na ziemię… będziemy mieli transfer w postaci powrotu Elliotta.

3 polubienia

Nie wiem czy jest sens kupować zawodnika, który jak tylko Barcelona się jakoś odkuje to poczuje DNA klubu i zaczną go plecy boleć… Może się mylę i skauci widzą więcej?

1 polubienie

Gavi poznał DNA Barcy i Liverpoolu po rewanżu na Anfield.

1 polubienie

Adeyemi odrzucił ofertę Barcelony, wcześniej Inter. Mówi się, że ma trafić do Dortmundu.

Adeyemi będzie czerwony. Jakiś czas temu lajkował artykuły dziennikarzy związane z przenosinami do nas.

Skoro SEB pisze że ktoś trafi do Liverpoolu, to z 100% pewnością można już zakładać że tak się nie stanie

13 polubień

Co ty bredzisz, od dawna wypowiada się on, agent jak i dziennikarze ze odrzucił wszystkie wielkie kluby na rzecz Borussi ponieważ chce pojechać na MŚ i grać w ojczystej lidze, bardzo mądra głowa która się nie zapaliła na skutek fejmu i wyników, tylko na spokojnie, szczebel po szczebelku chce się wspiąć na wyżyny piłkarskie

Vlahovic to Halland v2, tylko że znacznie tańszy w utrzymaniu. Ja bym goscia bral.

1 polubienie

Wjechaliśmy po Kozłowskiego, 10 mln £, dziennikarz Super Expresu ale siedzący w Pogonii, tzn zorientowany.
Brighton daje 8 mln i przebiliśmy ich ofertę.

West Ham dołącza do wyścigu o Nata Philipsa. Wcześniej zainteresowane było tez Newcastle. Mówi się, ze obniżyliśmy kwotę jakiej za niego oczekujemy z 15 do 10 mln funtów.

No cóż, fajny pieniądz za zbytecznego zawodnika nie śmierdzi. Zwłaszcza w styczniu. Kwestia tylko tego jak będzie się prezentował limit Anglików w kadrze po jego odejściu i teoretycznie odejściu Milnera latem. Bowen coraz bardziej realny ze względu na pieczątkę w paszporcie? Może nawet wskoczy jakaś transakcja wymienna?