Rozważania transferowe (dyskusja)

Taki skład będzie miał do dyspozycji Slot jeśli nie uda nam się dokonać jakiegokolwiek transferu.

Bramkrze - tutaj wygląda to okej, zostawić Alissona, Kellehera oraz jednego z trójki młodych, a reszta na wypożyczenie z możliwością powrotu w razie konieczności,

Obrońcy - trzeba kupić dobrze broniącego, a zarazem ofensywnego PO, TAA przenieść do pomocy oraz kupić dodatkowego ŚO, reszta naprawdę wygląda bardzo dobrze,

Pomocnicy - tutaj potrzeba ŚPD klasy światowej, reszta da radę,

Napastnicy - Tutaj na chwilę obecną potrzebujemy jedynie zmiennika dla Salaha,

BRAMKARZE: Alisson Becker, Caoimhin Kelleher, Vitezslav Jaros, Harvey Davies, Marcelo Pitaluga.

OBROŃCY: Virgil van Dijk, Ibrahima Konate, Jarell Quansah, Joe Gomez, Trent Alexander-Arnold, Conor Bradley, Andy Robertson, Kostas Tsimikas, Owen Beck, Luke Chambers.

POMOCNICY: Alexis Mac Allister, Wataru Endo, Stefan Bajcetic, Harvey Elliott, Curtis Jones, Dominik Szoboszlai, Bobby Clark, Ryan Gravenberch, Tyler Morton.

NAPADCY: Mohamed Salah, Cody Gakpo, Darwin Nunez, Luis Diaz, Diogo Jota, Fabio Carvalho, Ben Doak, Kaide Gordon.

PO: Frimpong
ŚO: Inacio
ŚPD: Joao Neves
RW: Kubo/Adingra/Mbeumo

1 polubienie

Ten to dopiero miernie wygląda, nawet nie był pewnym punktem w Brighton. 1 asysta w lidze, to przypadkiem można zaliczyć więcej :smiley:

1 polubienie

Proszę, tutaj masz statystyki Salaha jak ten miał odpowiednio 22 i 23 lata zaczynając sezon. Nie do końca musi być tak, że Kubo nie zacznie strzelać za niedługo bramek na potęgę. Salaha się nie da zastąpić pod kątem statystyk, gościu jest ewenementem, ale nie zapominajmy też, że Mo musiał przejść pewną drogę żeby osiągnąć taki status jaki ma teraz.
Pamiętajmy też, że mamy nowego trenera, a Salah dalej jest w Liverpoolu. Równie dobrze może się okazać, że u Slota ciężar strzelania bramek spadnie ze skrzydłowych na dziewiątkę (Nuneza xD).

Wgl jeśli naprawdę myślimy nad PS to mnie zastanawiać będzie czemu po Olise nie ruszyliśmy. Chłop młody, sprawdzony w PL i kosztowałby podobnie co Kubo (a Michael ma jeszcze status HG).

1 polubienie

Odnośnie zastępowania Kubo za Salaha.

No tak, Kubo nie robi liczb ale jesli po drugiej stronie będzie Gordon, który robi liczby?

Gordon-Darwin-Kubo

no oczywiście nie będzie to Salah 2 (podobny poziom na prawą stronie prezentują jedynie Rodrygo,Saka,Foden i Yamal, z czego Saka I Foden są nie dowyciągnięcia, że względu że to piłkarze naszych największych rywali, Rodrygo nie chce się narazie nigdzie ruszać, a Yamal to elemenet walki politycznej nie mówiąc o tym, że każdy z nich kosztuje od 150 do 250mln euro) ale myślę że Kubo będzie tym długo oczekiwanym Crackiem na prawą stronę

Świetnie napisane z tym przesunięciem ciężaru zdobywania goli na Nuneza! Dzięki za popołudniową porcję śmiechu :grin:

A co do Kubo - to mógłby być dobry ruch, Salah daje 30 goli na sezon, ale w wieku Japonczyka chyba jeszcze kopał się po czole w Chelsea?

O co tutaj chodzi? Pytam z ciekawości, chodzi mi o tą walkę polityczną :smiley:

@Mrkez22 dziękuję

chodzi o to, że sprzedanie go mogło by być nie na korzyść prezydenta mogli by mu zarzucać, że pozbawia klub tożsamości, a utrzymaniem go można się później chwalić itd

1 polubienie

Zauważ że statystyki salaha mocno szły do góry z sezonu na sezon. Dodatkowo slynnal on wtedy z psucia olbrzymiej ilości sytuacji. Po przyjściu do nas po prostu przestal je psuć a do tego szczególnie w pierwszym sezonie dołożył kilka goli z dystansu. SMS Wojtek Szczęsny mówił że jego strzały ciężej było puścić niz obronić i że był w szoku że tak szybko się rozwinął.
Co do kubo wydaje mi się że jest to zawodnik dobry ale nie będzie tak dobry jak Mo. Nie ma tej dynamiki.
Wydaje mi się że wzięcie takiego gracza spowodowało by więcej okazji dla napastnika.

W poprzednim sezonie padało 3,27 goli na mecz w Premier League oraz 2,82 goli na mecz w La Liga. Real Sociedad strzelił 51 goli w La Liga, Kubo miał 7 goli i 4 asysty. Na przykład Yamal miał 5 goli i 5 asyst. Jak się spojrzy na liczby piłkarzy w La Liga to nie są one tak imponujące jak liczby w klasyfikacji kanadyjskiej w Premier League. Np. wszyscy wiemy, że Vincius jest kapitalnym piłkarzem, ale jego 15 goli i 5 asyst nie wygląda tak dobrze jak dorobek Palmera, Fodena, Bowena, Salaha, Sona, Saki itd. Nico Williams strzelił 5 goli i dorzucił 11 asyst, Rodrygo 10 goli i 5 asyst, Savio 9 goli i 10 asyst, Oyarzabal 9 goli i 3 asysty. Tymczasem w Anglii Leon Bailey ma 10 goli i 9 asyst, a raczej wybrałbym każdego z wyżej wymienionych zawodników z La Liga niż jego.

Więc te liczby Kubo (do tego bez gola i asysty w LM) nie są imponujące, ale należy wziąć poprawkę, że w Sociedad tyle się nie strzela co w Liverpoolu. Na dodatek to bardziej typ kreatora niż strzelca, wydaje mi się, że blisko mu charakterystyką do Maty czy Davida Silvy. Ale nie mam zdania co do tego, czy to będzie dobry transfer, o ile zostanie zrealizowany.

6 polubień

Arne Slot jest bliski sfinalizowania pierwszego transferu do Liverpoolu, ponieważ agenci jego głównego celu przylecieli na spotkanie

Sponichi, japońska agencja informacyjna, informuje, że negocjacje w sprawie Kubo są bliskie zakończenia po wizycie jego agentów w Anglii. Liverpool najwyraźniej wydaje blisko 55 milionów funtów na Kubo, który jest uważany za następcę tronu Mohameda Salaha.

1 polubienie

1 polubienie

Trudno się nie zgodzić, ale jak już kiedyś było w jednej bardzo ciekawej i gruntownej analizie potencjalnych zastępców/następców Salaha (załączał i tłumaczył to @josif, jeśli dobrze pamiętam), to tak naprawdę ściągnięcie kogoś o charakterystyce 1:1 jest niemożliwe. A jest tak dlatego, że takie transfery czy rozwój danego zawodnika zdarzają co najmniej raz na kilka transferów - na tę samą pozycję i to w przypadku tych największych klubów. Sęk w tym, że jeśli dotrze do nas, że drugiego takiego gracza teraz (i zapewne przez wiele kolejnych lat) nie znajdziemy, to trzeba szukać kogoś o może innej charakterystyce, ale który dobrze się wpasuje do obecnego zespołu lub mega rozwinie się w innych obszarach.

Kubo w młodości wydawał się hipertalentem, teraz widzimy jak kształtuje się jako dorosły piłkarz i już nie wydaje się aż takim kocurem. Przypomina mi trochę hype z Odegaardem, który świetnie rozwinął się w Arsenalu, ale odnoszę wrażenie, że przepowiadana mu była bardziej kosmiczna kariera. Ale właśnie o to tu chodzi, tak jak Odegaard okazał się idealny dla Arsenalu, tak u nas może Kubo dobrze pasować do zespołu i odblokować także potencjał pozostałych piłkarzy. Ciekawy jestem przede wszystkim tego, czy jest jeszcze w tym kontekście nadzieja dla Nuneza.

2 polubienia


Jeszcze paru takich Kubo się tego lata przewinie.

Nie będzie tu żadnego Kubo

1 polubienie

Przyjście kogoś takiego jak Kubo za tak ogromne pieniądze (55 mln funtów?) będzie jeszcze większym rozczarowaniem niż wszystkie rozczarowania transferowe z ostatnich 2-3 lat razem wzięte.

Tylko że wydaje mi się mimo wszystko oglądając wtedy sociedad że odegaard lepiej tam wyglądał i myślałem że go ściągniemy. Tak jak mówisz kubonto bardziej profil Silva foden niż salah saka. Lepsza technika mniejsza dynamiczność. Mniej wbiegania za plecy i pojedynków 1na1 i finalizacji, więcej szukania małej gry i ostatniego podania. Moim zdaniem nie kupimy kubo, ale trzeba poczekać.

Ja bardziej liczę że w najbliższym czasie dopniemy transfery

  • Ederson/valera
  • Ait nouri
1 polubienie

Trudno powiedzieć czy by się u nas wpasował. Pytanie czy tu na prawdę transferu na tą pozycję potrzeba najbardziej? Za podobną kwotę Barcelona wyciągnie Nico Williamsa. Być może ktoś z pomocników odejdzie.

1 polubienie

A tak szczerze czemu nie dołożyć 20 mil i miec Williamsa ? :grin: trochę tego nie kumam tej naszej polityki. Dajemy za goscia 55 baniek. A Williams kosztuje 70mil :sweat_smile:

@Drzewiec no to k nad czym sie ten skompy Edek zastanawia? Az Barcelona go kupi?

Chyba trzeba złożyć oferte jeśli zdecyduje sie dołączyć do nas to dołączy jesli nie odmówi kontraktu.

Nie trzeba dokładać. Klauzula Kubo to 60 mln euro a Williamsa 58 mln euro. Ten sam hajs by trzeba było wyłożyć.

Oczywiście jeśli mówimy o kwocie transferu samej. Bo tygodniówka by się różniła.