Rozważania transferowe (dyskusja)

Witam, z wiekiem mam coraz mniej czasu i właściwie oglądam już tylko lfc i angielską. Poważne pytanie czy jest ktoś ogarnięty co poda mi tu listę 10-15 najlepszych defensywnych pomocników świata z zaznaczeniem typu nie do wyjęcia bo jest np w realu i zaznaczeniem do wyjęcia. Top 15 na świecie ewentualnie top 10

1 polubienie

Proszę. To jest lista defensywnych pomocników przefiltrowana pod kątem wartości rynkowej. Nie jest to bezpośrednia odpowiedź na Twoją prośbę ale blisko. :slight_smile:

Dla nas kilka nazwisk na pewno sensownych, na wysokich miejscach się przewija. Min. Zubimendi czy Ugarte

@Loku64 mają zajebisty sernik, może to? :smiley:

2 polubienia

ponoć on nie bardzo chce się ruszać z Sociedad, Baskowie jakoś mają takie tendecje że są mocno przywiązani do swojego regionu i on ponoć jest właśnie przywiązany

miałem nazieję że coś się ruszy po tych treningach w USA a tu nic

No nie jest to miarodajna lista. Chyba że jesteś rozrzutnym szejkiem patrzącym tylko na wysokość kwoty przy nazwisku.

Jeśli chodzi o zawodnika na teraz do naszej lini pomocy to Merino by pasował dobrze, ale Arsenal po niego idzie niby

Moja indywidualna lista:

  1. Rodri (City, nie do wyjęcia z wiadomych powodów)
  2. Tuchameni (Real, nie do wyjęcia z wiadomych powodów)
  3. Rice (Arsenal, nie do wyjęcia z wiadomych powodów)
  4. Camavinga (Real, nie do wyjęcia z wiadomych powodów)
  5. Zubimendi (Real Sociedad, zawodnik nie chce opuścić Hiszpanii)
  6. Bruno G (Newcastle, do wyjęcia, ale za horrendalną kwotę)
  7. Caicedo (Chelsea, nie do wyjęcia z wiadomych powodów)
  8. Onana (AV, przeszedł dopiero z Evertonu)
  9. Kamara (AV, poważna kontuzja)
  10. Wharton (Crystal Palace, do wyjęcia za duże pieniądze. Zawodnik do oszlifowania z bardzo wysokim sufitem – mój faworyt ze względu na cenę, potencjał i to jak pasuje do grania Slota)
  11. Joao Neves (Benfica, bardzo drogi i jedną nogą w PSG)
  12. Ugarte (PSG, do wyjęcia za rozsądną kasę, ale moim zdanie nie spełnia wszystkich kryteriów jakie powinien spełniać zawodnik grający u Slota na tej pozycji)
  13. Hjulmand (Sporting, do wyjęcia za rozsądną kasę, ale moim zdanie nie spełnia wszystkich kryteriów jakie powinien spełniać zawodnik grający u Slota na tej pozycji)
2 polubienia

Ja żałuje że Bruno G nie udało się kupić gdy ten miał klauzulę. Chłop od 2 lat pokazuję że umie grać a nie jest takim typowym wielkim chłopem co ma stać i tylko piłkę odbierać.

Jak widać żaden klub nie był na tyle głupi, żeby dać 100 000 000 za podstarzałego Brazylijczyka. Piłkarz świetny, ale nie za tą cenę i cały rynek transferowy o tym wiedział.

O, ten to wygląda ciekawie. Pewnie za rok będzie kosztował 100 milionów. Do tego Anglik, więc status HG.

Bez zmian w sytuacji kontraktowej Trenta:

https://x.com/AnfieldEdition/status/1817924806102102102?ref_src=twsrc^google|twcamp^serp|twgr^tweet|twtr^true

@Drzewiec dla Brazylijczyków trzeba inaczej liczyć czas. Oni w okolicach 30 lubią tracić nogi.

@Drzewiec ja tam nic nie mam do Bruno, tylko obawiam, że będzie opcja krótkoterminową.

@Loku64 Jurek nie pasuje do Realu. Prędzej sie go spodziewam np. w Milanie, choć według mnie kadra Niemiec to będzie jego ostatni projekt.

Pomocnik PSV Eindhoven Joey Veerman stał się celem Liverpoolu, jak wynika z informacji Anfield Watch.

Też popatrz kto w sumie potrzebuje DM z obecnych topowych zespołów. Jedyne co to Bayern mógł go kupić ale postawili na João Palhinhe (który był tańszy o połowę i myślę że w przypadku Bayernu to zadecydowało plus też jest opcja że Portugalczyk im pasował bardziej).

Poza tym kasa nie powinna być problemem z tego co było mówione a Bruno G na pewno byłby transferem do 1 składu i podniósł by poziom.

Poza tym mówić “podstarzały” gdy u nas biega 31 letni Japończyk trochę śmieszy xd

@Hmmmmmm Już kiedyś tutaj dyskusja była na ten temat i wyszło że to nie jest żadna reguła. Do tego Bruno ma 26 lat (niedługo 27) a nie 30 więc myślę że na spokojnie mogliśmy go kupić na 4 lata a w międzyczasie rozwijać Bajcetica.

@Hmmmmmm Wiadomo że Bruno nie grałby tu z 10 lat ale nawet te 4 by wystarczyły bo tak jak napisałem wyżej w między czasie możemy sobie rozwijać Bajcetica i zrobić z niego naturalnego następce.

1 polubienie

On jest raczej 8 niż 6, więc pewnie bujda na resorach.

@Hmmmmmm co do Trenta to pojawiają się pogłoski, że Real może próbować Jurka wraz z nim na sezon 25/26, trochę by serduszko zakuło :smiling_face_with_tear:

Hmm, zdawało mi się że Veerman to bardziej zawodnik w typie Maca a nie 6. Na Euro wygladał kiepsko, dostał nawet wędkę z Austrią, ale wiadomo że turnieje nie są zbyt miarodajne.

Joey Veerman rozegrał 171 meczów na pozycji ŚP i 94 mecze jako DP.

Na ŚPD najlepszym wyjściem byłoby zakontraktowanie Kimmicha chyba. To temu, że na ŚPD mamy kilku utalentowanych chłopaków jak Bajcetić, Morton czy MacConnell. Sprowadzilibyśmy do drużyny nie tylko wysokiej klasy piłkarza ale również potencjalnego mentora dla młodych. A najważniejsze, spory upgrade w porównaniu do Endo.

Na atak prawdziwą bombą byłoby wyciągnięcie Nico Williamsa. Chyba najbardziej ekscytujący z młodych możliwych do wyciagnięcia skrzydłowych

Niemniej mam przeczucie, że przyjdzie tu Ederson i Gordon

Zawodnik świetny i jeszcze 2 lata temu chętnie bym go tu widział. Teraz zdecydowanie NIE. Wiek, tygodniówka + brak części atutów, które powinien mieć partner Mac Allistera. On byłby super w rozegraniu, ale będziemy potrzebować kogoś kto także rozbije atak rywali i będzie w stanie asekurować Trenta. Tu trzeba mieć pewne umiejętności, których Niemcowi brakuje mimo iż na papierze jest DM.

Ponury ty chyba Bartkowi chciałeś odpisać bo widzę że na mój odpowiedziałeś :smiley:

Co do Veermana to mam nadzieję że to nieprawda. Nie rozumiem koncepcji gdzie kupujemy zawodnika który gra bardziej ofensywnie niż defensywnie i na siłę chcemy zrobić z niego DM.

On chyba jest zbyt ofensywny, troche przypomina Varele po statach.

image

Szybko poszło.

6 polubień


Z ciekawości, co się u niego zmieniło że przestał być ogórem bo za wiele to od połowy maja nie pokazał ?

12 polubień

Może się konta @josif pomieszały i nie z tego napisał.

1 polubienie