Rozważania transferowe (dyskusja)

Mi tam die marzy Kimmich albo Ugarte. Natomiast myśle, że profilem bardzo pasowałby ten Ederson z Atalanty.

Chciaz z Kimmichem mam jeden problem. Oczywiście zawsze gra cała 11ka natomaist od czasu jak ten gość stanowi o sile reprezentacji Niemiec, ich reprezentacja kompromituje się na kolejnych imprezach.
To co natomiast zrobiła Atalanta z naszym środkiem i środkiem pola Bayeru było poezją

1 polubienie

No Tobie tak, ale z chwilę ktoś powie, że Kimmich jest za stary i będzie jak Thiago, a Ugarte odbił się od Ligue 1, więc jak ma sobie poradzić w Premier League - i tutaj z tym drugim się zgodzę, chłop nie jest zbyt wybitny technicznie, nie przeszedł by u Slota.

Tutaj nie dogodzisz wszystkim, nie ma takiej opcji.

Ja oceniał nazwiska nie będę, kimkolwiek będzie, 100% wsparcia i liczę, że obroni się na boisku.

1 polubienie

Żaden z nich do końca się nie nadaje.

Kto w takim razie się nadaje?

Morton, Bajcetic, Noah czy jakoś tak. Wspaniałym trafem akurat wszyscy są u nas w klubie. Okienko można zamykać.

3 polubienia

Tak jak @Beol napisał. Kogo nie wymienisz to zawsze znajdzie się ktoś kto napisze że to zły wybór. Tutaj jakby Rodri miał przejść to ktoś by powiedział że za drogi w utrzymaniu będzie i komin płacowy stworzy więc lepiej nie.

Niestety ale no ideału nie będzie dane nam kupić, coś za coś najczęściej jest.

Opcja na już - Zubimendi. Opcja bardziej przyszłościowa - Wharton.

Ten Hmmm to musi byc multi josifa, ewentualnie ktos kto po prostu ordynarnie troluje, bo przeciez to jest niemozliwe…

Nie powiedzialbym. Jest nadal spora rzesza fanow, ktora przyjmie na twarz spluniecie i bedzie powtarzac narracje, ze w sumie nie bylo right playera, a tak w ogole Endo jest calkiem niezly (niektorzy dzis to nawet juz tlumaczyli).

Moj ulubiony argument. xD Jedni wydaja duzo i dobrze, inni wydaja duzo i źle, ale i tak najlepiej to robic transfery takie w stylu Liverpoolu, takie wypieszczone - czyli rzadko, drogo i źle. xD

Uhuhu, ale sie szykuje brutalne zderzenie z rzeczywistoscia.
Chociaz ja wiem jaka bedzie narracja - “spokojnie to dopiero pierwszy sezon Slota, w lecie wjezdza 500 milionow na transfery i nastepny sezon jest nasz”. xD

3 polubienia

Zwyczajnie stwierdzanie faktów. Nawet bez transferów nadal mamy mocniejszą kadrę niż Chelsea, United czy Spurs. Natomiast, jeśli chcemy liczyć się w walce z City i Arsenalem potrzebujemy 2-3 transferów (idealnie po jednym człowieku do formacji).

1 polubienie

Nigdy nie byłem fanem przesadnego wydawania pieniędzy na zawodników, którzy zagrali jeden dobry sezon w życiu i to dotyczy każdego klubu, bo to jak to winduje ceny za przeciętnych zawodników to jest chore.

Ja w przeciwieństwie do niektórych rozumiem skąd nasza zwłoka na rynku transferowym biorąc pod uwagę nową kadrę zarządzająca i trenującą, ale przecież lepiej kupić 20 zawodników jak Chelsea i Forrest i liczyć, że 2 wypali, a potem walczyć o środek tabeli bądź utrzymanie.

Co to za chore czasy, każdy by chciał już, dużo, szybko. Jak na TikToku czy Instagramie.

@Aldor
Rozmawiamy o tym okienku czy chcesz się cofnąć do 1996?

2 polubienia

Ok Bono, takie sa ‘twoje fakty’, moje sa nieco inne. Z jednej strony nie moge sie doczekac tej brutalnej weryfikacji, z drugiej… co to za radosc ogladac znowu ten marazm przez kolejne lata.

No tak, zapomnialem, ze od 2020 roku przygotowujemy sie do zmiany w kadrze zarzadzajacej i dlatego nie potrafimy dokonac 2 sensownych wzmocnien, a za Mane, Firmino, Salaha, Wijnalduma, Hendersona, Fabinho nie jestesmy w stanie ogarnac zastepstw. xD

Juz naprawde skonczcie z tymi skrajnosciami i glupotami pt. albo kupujemy malo i rozwaznie (tylko my tak nie kupujemy bo kupujemy pilkarzy rzadko, ale za to drogo i niewypały xD), albo duzo i zle glupio wydajemy kase jak Chelsea. Przeciez to jest idiotyczne i pozbawione logiki. Zawsze mi sie przypomina ten idiotyczny argument o Michniewiczu, ze “lepiej grac brzydko i wygrac/remisowac niz ladnie i przegrywac”. xD

Oczekuje od Liverpoolu, ze bedzie kadre wzmacnial regularnie odpowiednimi pilkarzami, tyle. Liverpool powinien robic transferow ani duzo, ani malo - powinien robic odpowiednia ilosc do danego poziomu kadry, tak by moc walczyc o mistrzostwo.

3 polubienia

Oczekiwać rzeczy to możesz w swoim życiu prywatnym, bo na Liverpool absolutnie nie masz wpływu i nie sądzę, żeby ktoś w klubie nawet jakby wiedział o Twoich oczekiwaniach się specjalnie przejął.

Skrajną głupotą jest pisanie, że coś jest głupotą w momencie innej narracji niż Twoja własna.

Ja jestem w miare zadowolny z zarządania klubem, w tych czasach, przy tym co się dzieję i jak zarządzane są inne kluby. Zachęcam więc, żeby taką ocenę innych poglądów schować sobie w buty, a nie obrażać inne osoby na forum, bo to jest słabe.

Nie jest idealnie, bo nie ma idealnych klubów, który podejmował by zawsze idealne decyzję i zadowalał wszystkich zebranych na każdym forum na świecie.
Nie chciałbym, żebyśmy szli drogą szejków, bądź FMową w Chelsea czy Forrest. Jest jak jest, inaczej nie będzie, radzę się z tym oswoić.

@Drzewiec Jasne, zgadzam się, chodziło mi o to, że już wiele lat jesteśmy pod banderą FSG i wiadomo jak oni działają, wiadomo jak działa nasz klub - i to jest coś co się nie zmieni, i zamiast się frustrować, łatwiej by było to zaakceptować :joy:
Niektórzy co roku liczą z jakiegoś powodu na to, że od 1 dnia okienka będziemy sypać milionami dolarów i przeoramy całą kadrę od góry do dołu i to jest w jakiś sposób niesamowite.

1 polubienie

Jakie są te Twoje fakty? Uważasz, że United, Chelsea czy Spurs są kadrowo mocniejsze od nas?
I o jakim marazmie piszesz?

Ja jedyne “ale” mam do tego “Jest jak jest, inaczej nie będzie, radzę się z tym oswoić” bo to że jest jak jest i każdy ma to zaakceptować nie jest dobre. Ludzie mają prawo narzekać jak coś im przeszkadza i fakt że to coś istnieje od X czasu nie sprawia że nagle wszyscy mają to przyjąć i nie zwracać na to uwagi.

@Beol A nie no to tak pełna zgoda, wiadomo że najłatwiej było by zaakceptować tylko no też rozumiem frustracje. Po prostu każdy tutaj by chciał żebyśmy byli na samym szczycie non stop ( w tym ja) i chodź człowiek się spodziewa co nastąpi podczas okienka transferowego to wciąż gdzieś tam się tli nadzieja że a nóż widelec będzie inaczej.

No ale prawdą jest że za FSG tak już będzie a czy za kogoś innego byłoby lepiej to można tylko gdybać ale ten temat bym nam zajął całą noc więc nie ma co :smiley:

3 polubienia

są porównywalne kadrowo, 4 sezony temu patrząc pozycjami w pierwszej 11 z united, tottenhamu czy Arsenalu 1-2 zawodników by u nas grało w podstawie, dzisiaj jest mniej więcej pół na pół czyli mamy regres a oni nas dogonili. Nie powiesz też że pomoc z Gravenem, Jonesem, Endo, Mortonem, i szobo bez formy jest to pomoc na mistrzostwo lub LM. Do tego Robbo się sypie bo ciągle kontuzje, Jurgen go zajechał, Nunez i diaz nie potrafią trafić w bramkę a Gakpo w klubie nic nie pokazuje, Konate jak odzyskał zdrowie to stracił formę, forma Salaha to też niewiadomo bo eksploatuje swój organizm ponad siły i brakuje mu ich w końcówkach sezonu. Do tego plotki o chęci odejścia TAA za którego ściągniemy pewnie Gertrude. Mamy pierwszą 11 porównywalną z united, totkami i chelsea.

No bez jaj. Ilu zawodników z Chelsea, United i Spurs miałoby u nas szanse na pierwszy skład?
Chelsea: Cucurela (może), Caicedo, Palmer, Nkunku (może),
United: Bruno F, Mainoo (naciągane, ale niech będzie),
Spurs: Son i Udogie.

Piłka to rozrywka, więc nie wiem dlaczego mamy mieć ‘dojrzałe’ podejście do sprawy. Dosyć mamy na co dzień zobowiązań i ważnych spraw, żeby jeszcze sobie wtykać styla w tyłek w sprawach kibicowskich :sweat_smile:

5 polubień

Jedyne okno transferowe, które nam nie wyszło to 19/20, w którym przyszedł Minamimo i Sepp tylko. W pozostałych od kiedy dołączył do nas Klopp dosłownie w każdym sezonie kupowaliśmy zawodników, którzy stawali się kluczowymi zawodnikami. 1 słaby sezon na 9 lat uważam za calkiem niezły wynik.

Rok temu zamiast wydawać 60 mln euro i łącznie 200k tygodniówki na Endo i Ryana można było wydać na konkretnego np. Zubimendi rok temu też miał klauzule 60 mln euro i podejrzewam, że mając możliwość gry za 200 k tygodniówki i to u Kloppa to byłby idiota gdyby to odrzucił. Po prostu nie pasował Kloppowi do taktyki. Chociaż ja np. przeciwnikiem Gravenbercha nie byłem i nie jestem, ale na pewno nie za taką tygodniówkę. Można oczywiście zarzucić, że nie było czasu, ale aktywować klauzule można w ciągu jednej godziny.

Po prostu ten sezon 19/20 pasuje do tezy

To tylko jeżeli patrzymy na letnie okienka, bo zimowych mamy więcej nieudanych.
Nawet ostatnie kiedy transfer pomocnika pewnie zapewniłby nam mistrzostwo.

Wcześniej też były jakieś dziwne okienka z Kabakiem​:rofl::rofl:

A letnich sporo mieliśmy średnich, bo ostatnie fajnie się zaczęło, ale lipnie skończyło.

Fajnie byłoby kiedy byśmy mieli plan na okienka od A do Z żeby włączyć się do walki o najwyższe cele, a nie liczyć na umiejętności Kloppa i łut szczęścia, bo tego pierwszego czynnika zabraknie na nadchodzący sezon, a to trochę igranie z ogniem myśląc, że nowy trener bez renomy zastąpi legendę z miejsca.

Oby tym razem trenerski Hendo godnie zastąpił trenerskiego Gerrarda.

@CzerwonyBartek ja się z niego nie śmieje, ba ja go wspieram!
Liczę, że będzie lepszy niż można się spodziewać.
Pałeczka jest po stronie Slota i to on musi udowodnić swoją wartość, bo dostał posadę ponad swoją renomę.