Rozważania transferowe (dyskusja)

Za 2lata usłyszysz że nie kupiliśmy vareli/ugarte/koopmaiersa bo slot wolał trzymać się Endo zamiast go puścić do marsylii.

A tak wql to czy nie miało być tak że slot wskazuje braki a dział mu kupuje? Wiec skoro slot powiedział że potrzebne są transfery to nie ma się co obawiać?

1 polubienie

Nie obraź się, ale Footyinsider to źródło na poziomie indykali. Czyli dramatycznie słabe.

2 polubienia

A co Edwards ugrał bez Kloppa? Bo ja szczerze wątpię, że taki Robertsona bez Niemca tak by się rozwinął. Zresztą na początku to grzał ławę. Tak naprawdę najlepszą rzeczą jaką zrobił Edwards to sprzedaż Coutinho, którego Klopp potrafił wczesniej ukształtować. Jest Edwards nie ma Kloppa zobaczymy co tu spłodzi z pozostałymi dyrektorami. Na ten moment to jest impotencja i nic więcej. Każdy nowy zawodnik potrzebuje czasu na aklimatyzację a do startu ligi jest go coraz mniej. Jak tak dalej pójdzie to memem ligi będzie Liverpool. Analizowanie dla samego analizowania, brak dostępnych opcji… i inne pierdolety które Pearce już pisze.

3 polubienia

Ogólnie to Edwards jest zajebisty i nawet nie musi tego udowadniać nikomu, co więcej nawet nie chce, dlatego nie zrobimy transferu, ale będziemy chwalili Edwardsa, bo on nie zrobi transferu nie dlatego, że nie ma kasy, tylko dlatego że nie musi nic udowadniać. A Jurek ze Shmadtke przewalili kasę na najbliższe kilka lat, a łaskawe FSG może da na transfer w zimę, albo przyszłe lato i wtedy to na pewno Edwards znajdzie taką perełkę, że klękajcie narody.

Mam wrażenie, że mniej więcej tak będzie brzmiała retoryka @Hmmmmmm i pewnie kilku innych ananasów, jeśli nie zrobimy transferu.

W każdym razie myślę, że na czymś jednym umiarkowanie dużym się skończy(6 lub stoper), jeśli nie to będzie wesoło i raczej nastawiałbym się na max 5-6 miejsce.

8 polubień

Nikt nic nie wie, news o transferze rzucą na godzinę przed ogłoszeniem, jak to kiedyś było i tyle. Po co się denerwować i wrzucać jakieś denne źródła? Żadne Romany i inni “eksperci” nic nie wiedzą. Czekać na Joyce’a/Ornsteina. I trochę wiary, bo atmosfera tu jakby Live miało spaść z ligi.

5 polubień

W sensie kiedy tak było, że godzinę przed transferem było jakieś info bo nie przypominam sobie, pytam poważnie.

Tak pierwsze z brzegu co mi do głowy przychodzi to Jota i Fabinho

A pomyśleć, że mogliśmy mieć Lukebe, Whartona i Varelę w cenie Endo i Gravenbercha xdd.

2 polubienia

Może godzine to się nie zdarzało, jednak takie w ciągu 24/48h to Endo, Szobo, Fabinho, więcej nie pamiętam :smiley:

@hoster ale ludzie lubią mity, a Edwards urasta do rangi mitycznej postaci u niektórych :stuck_out_tongue: więc te transfery bez plotek(sag), których może było 20%, a pewnie bliżej 10% to urastają do normy…

Tylko Szobo i Endo to byli za Kloppa i Shmadtke to się nie klei nawet do wizji cichego Edwardsa, ale to nie ma znaczenia u niektórych :smiley:

Fab i Jota to były bardzo ciche transfery i pierwsze pogłoski to były ze dwa dni przed transferem, o Szobo to było już wcześniej plotkowane bo pierwotnie niby miał iść do Newcastle czy coś takiego. Po za tym nie ma czegoś takiego jak ciche transfery w naszym stylu. W naszym stylu to jest brak transferów jak widać a ta absolutna cisza przed transferem to jest jakiś mit. Przy transakcjach Salaha, Aliego, Mane, VvD czy tam nawet Shaqa wiedział o tym cały świat. Byliśmy po prostu ambitni i nieustępliwi i udawało się pozyskiwać piłkarzy pomimo otaczającego blasku fleszy i plotek.

1 polubienie


JPRD ręce opadają.
Komentarz pod tym artykułem.
To doskonały przykład, dlaczego Liverpool jest o wiele za duży dla FSG.
Mentalność małego klubu.

2 polubienia

jej! te przechuje już budują narracje że lato ma być spokojnie. FSG Out i to asap, kto myśli inaczej jest ubogi umysłowo. Niszczą ten klub od początku.

1 polubienie

Nie no spokojnie z tym że od początku niszczą klub to przesada. Wyciągnęli nas z długów, rozbudowali stadion, zainwestowali w nas i wygraliśmy z nimi coś. Natomiast zgodzę się że nie są właścicielami z którymi zostaniemy hegemonami czy będziemy numerem 1 przez X lat. Od czasu do czasu jakiś puchar wpadnie i tyle.

@Hmmmmmm Faworytem do mistrzostwa XDD Tobie naprawdę chcę się pisać takie głupoty? Ja nie wiem czy tobie czy tam josifowi sprawia to przyjemność czy nudzi się wam xd. Faworytem jest City i nie mamy o czym rozmawiać szczególnie jak siedzi tam Guardiola.

@Hmmmmmm To po pierwsze piszę się “jednym z faworytów” bo napisanie “faworytem” mówi jakoby Liverpool był najbardziej oczywistym wyborem. Druga sprawa z obecnym składem i lepszym trenerem wycisnęliśmy max 3 miejsce. Nie widzę jak mamy z DOSŁOWNIE tym samym składem i GORSZYM trenerem zrobić lepszy wynik no chyba że tak jak pisałeś kiedyś musi nam dopisać szczęście i słaba forma przeciwników.

1 polubienie

Jeśli nie zrobimy transferu(-ów), to nic wielkiego się nie wydarzy, bo nadal Liverpool będzie JEDNYM z faworytów do mistrzostwa. Niemniej brak transferu DM będzie poważnym uchybieniem ze strony klubu, bo ta pozycja wymaga wzmocnienia. I tu nawet ja będę niezadowolony z takiego rozwoju wypadków.

@Drzewiec oczywiście, dlaczego Liverpool nie miałby być faworytem? Jasne, że City będzie uważane za głównego faworyta, ale obok nas i ewentualnie Arsenalu, to nie widzę innych chętnych na koronę.

1 polubienie

Faworytem do mistrzostwa?? Nic głupszego tu nie przeczytam. Wyciszam tego pana bo takie bzdury to bez sensu nawet czytać.

2 polubienia

W zeszłym roku z Kloppem u sterów nie był faworytem, jedynie stał się nim dzięki bardzo dobremu punktowaniu na przełomie lat kalendarzowych i wyjśćiu na pozycję lidera. To dziś ma być faworytem ze Slotem i jeszcze bez 2(wiem, że kontuzjowanych, ale jednak ) ważnych zawodników i do tego bez żadnych wzmocnień w stosunku do sezonu poprzedniego, gdzie każdy inny się wzmacnia.

NIe będziemy faworytem i chyba być nim nie chcemy, chciałbym wierzyć, że sezon się potoczy, żeby tak było, jednak no nie wiem. Po pierwszych paru meczach i zakończneiu okienka transferowego będziemy widzieć mniej więcej na co nas stać.

Oczywiście że będziemy faworytem do wypadnięcia z Top 4.

1 polubienie

Za miesiąc wszystko się okaże jak to będzie z transferami, póki co pierwsza połowa okienka ślicznie przespana. Patrząc na ostatnie lata jasne jest, że wielkich transferów nie ma prawa być jeśli nie będzie najpierw sprzedaży piłkarzy, czyli dostępnych środków z nich. Mało tutaj osób zwraca uwagę na jedną ważną rzecz. W poprzednie letnie okienko klub był na minusie 111.3 mln euro. Takie okno u nas zdarza się średnio raz na jakieś 5 lat. Ostatnio tylko przed sezonem 18/19 w lato klub był na minusie więcej, bo 162.08 mln euro. W kolejnych latach było to już 42.6 mln na plusie, 62.5 mln na minus, 10.45 mln na minus, 19.6 mln na minus i ostatnio właśnie 111.3 mln euro. Gdyby nie odejście Mane, Minamino i Williamsa nie byłoby Nuneza, a gdyby nie odejście Hendersona i Fabinho nie byłoby Szoboszlaia i Endo, to jest klarowne i powinno być dla każdego jasne. I dokładnie tak samo wygląda to teraz, skoro sami możemy wydać maksymalnie te 35-40 mln euro to jakim cudem ma tu przyjść ktoś klasowy za Endo i jeszcze żeby na obrońcę/atakującego zostało? Z FSG jest jak z bądź co bądź zasłużonym zawodnikiem, który kiedyś coś dobrego dał klubowi, ale z powodu wieku już więcej nie może dać i klub zrobił się dla niego za duży. I dokładnie fani FSG w 2024 r. przypominają mi tych tzw. “kibiców”, którzy dalej chcieliby pozostania Hendersonów, Milnerów itp. bo przecież kiedyś grali dobrze. Jeśli nie będzie ani jednego transferu poświęcę czas i sprawdzę ilu nowych trenerów od powstania Premier League dostało takiego liścia na start od właścicieli. Holender będzie tak zatopiony, że tylko jego łysina będzie wystawać. Liverpool najbogatszy najbiedniejszy klub na świecie od lat. I nie zmienia się nic…
Ale Hmm gotuje dziś, prowadź królu dalej :smiley:

2 polubienia

Będę zaskoczony niższą pozycją niż 3. Praktycznie nierealne jest wypadnięcie z top4.

@Kajojojek13 to twoje zdanie i je szanuje. Ja jestem zdania, że nikt nie może poważnie zagrozić obecności Liverpoolu w top4. United i Chelsea kopią się po czole, Tottenham nie ma ambicji, a AV może nie powtórzyć tak dobrego sezonu jak dojdzie im LM. Reszta zespołów, z całym szacunkiem do nich, gra w innej lidze.

1 polubienie

właśnie od czasu do czasu to przypominam, że wydaliśmy niemało, jednak jak popatrzysz ilu zawodników odesżło i ile zarabiali to w pensjach mieliśmy z ± 50 baniek, więc już bliżej regularnego okienka się robi. Do tego teraz odeszli MAtip i Thiago, czyli kolejne 15-20 mln w pensjach.

W sumie jeszcze Adrian, więc te 20+ spokojnie mamy w skali roku zaoszczędzone.