Rozważania transferowe (dyskusja)

Trener gra tym co ma. A nie powiesz chyba, że w 4-2-3-1 nie ma miejsca dla typowego DMa? Ja bym nawet poszedł dalej i stwierdził, że prędzej nie ma miejsca dla kolejnego Alexisa czy Gravenbercha. Jest potrzebny zawodnik silny z dobrym odbiorem i wzrostem, który wprowadzi stabilizacje w defensywie. Ale nie upieram się, że musi to być Ugarte.

Nie ma sensu mu odpowiadać bo ten użytkownik sobie coś ubzdural i nie ważne jakie argumenty mu podasz on na nie nie odpowie tylko poczeka kilka postów i będzie siał dalej swoją propagandę. Spójrz na porównanie matsa wieffera który grał u slota w feye na pozycji dmf z edersonem. Ich profile statystyczne są wręcz identyczne. A ten geniusz i tak za kilkanascie postow napisze że nie pasuje do koncepcji :clown_face:

Po tym co widziałem w sparingach stwierdzam, że nie ma miejsca dla typowego DMa. Mówił o tym Slot i pokazują sparingi. Szukamy zawodnika, który przedewszystkim będzie świetny technicznie i piłka nie bedzie mu przeszkadzać. Zdolności defensywne to miły dodatek.

A kto będzie dźwigał fortepian?

Nie dziwię się. Nie było DMa w sparingach, bo go nie mamy. I dlatego kupujemy.

Drużyna. Za Slota będziemy lepiej ustawieni taktycznie. Będzie więcej kontroli i mniej szarpania.

2 polubienia

A co mają zdolności rozgrywania piłki do zdolności defensywnych? Nie bez kozery jest napisane, że klub szuka nowej 6 i raczej nie bez przyczyny Slot gadał o tym, że pozwalamy przeciwnikom na zbyt wiele żeby teraz ściągać pomocnika o profilu Alexisa czy Szobo. Chodzi o fazę bronienia, nowy pomocnik ma być pomocny w fazie bronienia więc jego głównymi walorami nie mają być podania czy gra z piłką, właśnie to ma być, co najwyżej miły dodatek.

3 polubienia

Ja tam myślę, że zamiast samemu starać się być mądrzejszym od radia to lepiej poczekać, na ligę i może jakieś transfery. Bo wygląda na to, że niektórzy tu lepiej od Slota wiedzą co on potrzebuje, bo przeczytali kilka artykułów i czują się ekspertami…

@scorpionlfc5 a co mają mecze Liverpoolu z zeszłego sezonu do rzeczy, skoro taktyka ma się mocno zmienić. A tu widzę dyskusję w stylu, Slot będzie grał dekstruktorem to potrzebuje, czy kreatorem i potrzebuje. Slot nie potrzebuje typowego DM, stopera, bo Slot jest taki nietypowy. Po prostu banialuki i tyle.

5 polubień

A może po prostu cały rok oglądaliśmy mecze Liverpoolu i wiemy czego brakuje? Jedno z dwóch.

Nową formacją się braku DMa nie załata. Autostrada do bramki cały sezon była.

A tak naprawdę to mamy informację potwierdzającą, że kupujemy zawodnika właśnie na tę pozycję. Więc wiemy kogo brakuje, bo podano to do informacji publicznej i nie trzeba zgrywać eksperta.

A na naszej głównej to wręcz wprost napisali, że to ma być ‘klasyczny defensywny pomocnik’. Ale nie wiem, czy tłumaczeniem, czegoś nie dodali od siebie.

1 polubienie

To dlaczego Slot tak szybko zrezygnował z Endo i wolał grać Jonesem, Szobo czy nawet Gravenberchem? Japończyk mimo swoich wad jest zecydowanie lepszy w defensywie od wymienionej trójki. Zobacz sobie jak w sparingach obaj środkowi pomocnicy ustawiali się i rozgrywali piłkę w fazie budowania akcji. Zawodnik do pary z Mac Allisterem musi być świetny z piłką przy nodze. Nie bedzie typowego DMa. Sam sposób grania powoduje, że nie ma takiej potrzeby.

1 polubienie

Czy to zdanie samo w sobie, nie jest wystarczającą oceną jakości Endo przypadkiem?

3 polubienia

Bez piłkarza pokroju Rodri czy Rice nie mamy szans walczyć o coś więcej niż top 4. Dają dużo do przodu, ale dają jeszcze więcej z tyłu. My nie mamy takiego piłkarza aktualnie w składzie, Endo to nie jest ten poziom. Więc prawdziwy DM musi być, który da coś do przodu, ale najważniejsze zapewni nam spokój z tyłu jak Fabinho kiedyś.

3 polubienia

Oczywiście, że jest, ale to tylko ułamek. Bo Endo jest przyzwoity w odbiorze. Ale w budowaniu akcji szczególnie od własnej bramki to jest bomba, wsadza nas na miny co chwile. Nasz styl za Slota, albo raczej to co próbuje wprowadzić sugeruje, że podstawą naszej 6 nie będzie stricte bardzo dobrze odbierający piłkarz (może taki też będzie ) ale głównie chodzi o umiejętności rozgrywania i wychodzenia spod pressingu rywali. Dlatego jak się pojawiały plotki. To często padało stwierdzenie o “Deep-Lying Playmaker”.

Oferta za Endo była chyba nawet przed tourne w USA.

2 polubienia

W sumie, skoro jedyne co wiemy oficjalnie to jest fakt że odrzucili ofertę Marsylii za Endo to może nie jest tak blisko nowej 6. Chociaż mnie bardziej interesuje ten gruziński bramkarz który na pewno tu zawita tego lata

Więc?
Nie ma co liczyć na nową czy tak dobrze się pokazał że nie ma co go oddawać ?

I wierzysz że jakieś kluby z bundesligi oprócz trzech czołowych które na pewno się nim nie interesują przebiją te 14 milionów które oferowała Marsylia?


Ironia to akurat była

Bo mówiąc po chłopsku Endo jest za mozolny. W fazie bronienia jest potrzeba większej zwinności i szybkości niż typowego doskoku. Gra w środku pola rzeczywiście zaczyna wyglądać trochę inaczej i tutaj te wszystkie walory, które Endo z siebie wykrzesał się nie sprawdzą. Na prawdę nie wiem po co hipotetycznie mielibyśmy kupować np Zielińskiego do pomocy, nie wiem w czym to miało by pomóc skoro dalej mielibyśmy autostradę do

Właśnie to chciałem powiedzieć tylko nie potrafiłem się tak pięknie wysłowić🤌

2 polubienia

Bo my tylko będziemy grali przy piłcę będąc, zgadzam się. Bardzo Duże prawdopobieństwo, że nic nie stracimy, a coś pewnie zawsze się uda strzelić. Ogólnie wydaje mi się, że rywale pod wrażeniem taktyki Slota to będą nam po prostu oddawać piłkę, gdyż z góry będą skreśleni. Premier League cała drży wchodzi Arne Łysy. Slotball to jest to bejbe, dawajcie mnie te ligę.

6 polubień

W przypadku Marsylli nie, bo z tego o kojarzę to kogoś kupili. Ale ponoć ogólnie jest zainteresowanie z Bundesligi i jak będzie odpowiednia oferta to go sprzedadzą.

1 polubienie

Oferta za Endo było kilka tygodni przed wyjazdem do USA

Na czym opierasz tą pewność, że dołączy ten Gruzin? Ja widzę, że więcej się dzieje wokół 6 więc na tę chwilę wydaję się, że jest blisko zakup kogoś na tę pozycję. A w chwili gdy mamy Aliego oraz Kellehera nie wydaję mi się abyśmy szukali kolejnego bramkarza i to za 30mln i go spowrotem wypożyczać. Jednak póki okienko otwarte to wszystko może się zdarzyć.

Najbliżej charakterystyki Rodriego jest Zubi. Rice to drwal i nie ma podjazdu do tej dwójki.

1 polubienie

2 polubienia