Rozważania transferowe (dyskusja)

Endo przed transferem do Liverpoolu to był pomocnik, który w lidze miał jeden z największych wskaźników podań do napastników. Został wykastrowany na potrzeby taktyki, ale to i tak nie ma znaczenia, bo poza dobrymi podaniami ma duże braki w innych gierkach.

@Igtrun - transakcja z nimi ma o tyle więcej sensu, że można na wymianę im wcisnąć Endo.

Jeżeli Stiller trafi na podatny grunt, a takim jest niewątpliwie Liverpool to wyrośnie z niego nasz czerwony Rodri.

I bardzo dobrze. Niech całą kasę wydadzą na jednego, naprawdę porządnego, niezbędnego zawodnika, a nie jakieś Gordony i inne głupoty.

Albo jakiś bramkarz, którego nazwiska trzeba będzie się uczyć dwa lata. Kto to wymyśla?

Z tej grafiki to wynika też, że Emre Can to prawdziwy potwór na DM. Zbieranina kropek z Rodrim na górze. I to wszystko. Wszystko wrzucone do jednego wora, bez uwzględniania lig.

2 polubienia

Genialny transfer na papierze. Ale tak w rzeczywistości, piłkarz 30 letni, z dużymi wymaganiami finansowymi. Zdrowia też nie ma końskiego (chociaż nie jest taką szklanką jak był Thiago)

Jakbyśmy przy naszym budżecie transferowym zaczeli robić “takie akcje”, to skończylibyśmy gorzej niż Barcelona. Pod mostem.


Ten Arthur wygląda dobrze, może go wyciągnijmy, ponoć jest do wzięcia.

1 polubienie

Toć ten Zubimendi jest podobno zakochany w Barcelonie czy kimś tam i nie chce opuszczać ESP. xdd

Ludzie wyżej piszą, że Stiller to no name. A ja chciałbym tylko zauważyć, że wiemy (my kibice) o nim zaledwie trochę mniej niż o Edersonie, Ugarte czy Zubimendim. No chyba, że jest tu ktoś kto ogląda któregoś z nich regularnie.
Kolejna sprawa, był ważną postacią najlepszego od lat Stuttgartu. Argument podobnej maści co przy Edersonie.

1 polubienie

To tylko taka opinia, że możemy skorzystać na fiasku negocjacji MU. A ja się od rana zastanawiam, czy czasem Edwards nie maczał w tym palców.

Pamiętam jak Gakpo MU sprzed nosa zgarnęliśmy (choć to akurat nie Edwards)

To że o zakupie DMa dowiedzieliśmy się dziś, nie oznacza, że klub od kilku dni nie prowadzi gier za kulisami. Cena za Ugarte jest naprawdę “normalna” jak za takiego zawodnika.

A Ty za to patrzysz na co? Co jest dla Ciebie wyznacznikiem? Widziałeś tego Stillera na żywo że tak łatwo hejtujesz? Kross też grał w niemieckiej lidze jak coś :slight_smile: Możliwe, że ten młodziak wyrośnie na mega kozaka a możliwe że się odbije ale to wasze narzekanie na każdego bez żadnej wiedzy jest męczące do bólu.

Możliwe też, że na kozaka wyrośnie Bajcetic albo Morton. To po co kolejnego kupować?

Zostało powiedziane, że to będzie zawodnik wysokiej półki tak?

“The bar is really high for new signings because we have so many good players,” he said after the United game.

“It is not so easy to first find a player to meet those standards and then is he available?

Chyba, że ja to źle rozumiem?

  1. Nie widziałem.
  2. Nie wiem kto to jest.
  3. I to mnie właśnie martwi.

Tak szczerze mówiąc, gdybyśmy walczyli o połowę tabeli Bundesligi to spoko. Ale jak mamy walczyć z City lub Arsenalem o mistrzostwo Anglii, to już niekoniecznie.

Potrzebujemy od roku zawodnika do pierwszego składu Liverpoolu, a nie “obiecujących wynalazków”.

Tego Stillera sobie podejrzałem oczywiście na jutubach i przypomina mi on strasznie… Endo :upside_down_face:

Podobne poruszanie się, podobne mechanizmy po przejęciu piłki. Może właśnie tym kierował się Stuttgart biorąc go. W każdym razie różnica taka, że lewonożny i chyba ma dobrze tą lewą ułożoną, bo widać trochę fajnych crossów na kompilacjach i bije sfg.

I podobne tempo gry, w którym w naszej lidze by go od razu zjedli i nie wiedziałby co się dzieje.

Po samych YT widać, że ten zawodnik nie ma żadnych cech, żeby znaleźć się chociażby w pobliżu naszego stadionu. A weź pod uwagę, że to kompilacja jego najlepszych zagrań.

Tak samo byłoby z Andre (którego jestem pewny nigdy nawet nie chcieliśmy, a zainteresowanie nim było sztucznie nakręcone przez prasę)

Nie można się jarać zawodnikami, którzy grają przeciętnie w ligach, gdzie gra się “na stojąco”. Szansa na to, że takie coś wypali jest znikoma. Szkoda kasy.

Taki Mats Wieffer na wykresach i słupkach też świeci się “cały na zielono” jak jakaś ikona z FIFY.

A jakie to ma przełożenie w realnym świecie, to wszyscy wiemy.

Nie ma co brać zawodnika ze Stu, bo Endo. Wiecie to ten sam vibe co Marković czy Keita. Z Lipskiem czy Benfiką też nie ma co robić transakcji, bo kiedyś transfer okazał się flopem to znaczy, że każdy kolejny zawodnik to będzie flop. W sumie to za 20 lat zostanie nam już tylko PKO Ekstraklasa idąc taką ścieżką myślenia. Chujowy zawodnik, bo tylko wicemistrz Niemiec, lepszy jest ten z klubu z 6 miejsca la ligi. Co to za fuck logic to ja nie wiem.

1 polubienie

Nie będę się tu nadmiernie rozpisywał, bo zapewne na dniach wszystko się wyjaśni, ale, biorąc pod uwagę kandydatów na nowego defensywnego pomocnika, mam wrażenie, że negocjujemy Édersona z Atalanty. Podkreślam, jakby co, że to jest tylko i wyłącznie moje przypuszczenie.

Dla mnie możliwości są dwie - albo wyciągną “królika z kapelusza”, jak to nieraz w przeszłości robili, albo sięgną po zawodnika, który już się w spekulacjach przewijał. Co możemy wykluczyć? Na pewno sprowadzenie jakiejkolwiek gwiazdy na tę pozycję, bo to nie byłoby w stylu osób pociągających za sznurki w Liverpoolu. Myślę, że możemy też wykluczyć kupno jakiegoś “no-name’a” do oszlifowania, bo choć Liverpool lubi sięgać po tego typu graczy, to jednak mówimy tu o konkretnym wzmocnieniu pierwszego składu.

Biorąc pod uwagę styl gry Arne Slota, a więc pressing, szybkie kontry, płynną zmianę formacji, a także umiejętność przetrzymywania piłki w stylu drużyn Guardioli, wydaje mi się, że Éderson byłby idealną odpowiedzią na obecne potrzeby drużyny. Według Transfermarkt on jest środkowym pomocnikiem, ale jego dodatkowymi pozycjami są: defensywny pomocnik i ofensywny pomocnik - to pokazuje, że gość jest dość uniwersalny i nie jest przyspawany do jednej pozycji, a więc mógłby być jednym z kluczowych motorów napędowych naszego środka.

Spekulacje na jego temat pojawiły się już kilka miesięcy temu, natomiast potem ucichły, ale to nie zmienia faktu, że praca zespołu rekrutacyjnego i skautingowego w klubie jest procesem ciągłym i to niezależnie od tego, kto w danym momencie jest dyrektorem sportowym odpowiedzialnym za transfery.

Ja myślę, że Éderson byłby takim transferem w stylu Fabinho czy Mané, a więc kimś kto już udowodnił swoją wartość, ale który jeszcze nie wszedł na ten najwyższy poziom. To znaczy oczywiście wygrał z Atalantą Ligę Europy, ale chodzi mi o taką regularną rywalizację na najwyższym poziomie w jednym z topowych klubów. Liverpool jest mu to w stanie zapewnić i stworzyć mu warunki do tego, by się odpowiednio rozwinął. Do tego jest w idealnym wieku, ponieważ ma 25 lat i wchodzi właśnie w ten tzw. “prime”, czyli najlepsze lata gry dla piłkarza.

Reasumując, wszystko to co napisałem, jest tylko moim luźnym przypuszczeniem opartym na przeświadczeniu, że taki transfer miałby sens, a co będzie, czas pokaże :wink:

5 polubień

To raczej nie będzie Ederson. Brazylijczyk byłby dobry do systemu Kloppa, podobnie Ugarte. Jednak u Slota, który preferuje grę przez środek dużo lepszym wyborem byłby Varela lub Zubimendi.

@Vrubzzi Ederson to DM do odbierania piłki, podobnie Ugarte. Ederson nie radzi sobie wystarczająco dobrze z przyjmowaniem piłki pod presją lub plecami do gry, co w przypadku gry przez środek Slota może być sporym problemem. Nie jest wystarczjąco dobry z piłką przy nodze ani wystarczająco zdyscyplinowany pozycyjnie. Gra bez piłki to nie jest jedynie gonienie rywala i odbiór piłki. To również świadomość odpowiedniego ustawienia oraz umiejętność wykorzystania go do np. przerwania kontry w zarodku.

Varela czy Zubimendi, to gracze o profilu w stylu Rodri’ego. Oni dominują przestrzeń i zmuszają przeciwnika do gry w mniej niebezpiecznych obszarach boiska.

1 polubienie

Czemu nie? Ederson to nie jest tylko przecinak. Jego statystyki podań wygladają dobrze na gościa grającego głównie na szóstce, zdecydowanie lepiej niż takiego Ugarte czy Hjulmanda.

Kolejny nawiedzony który wypisuje jakieś głupoty które sobie wymyślił.

Te dwa wykresy jasno pokazują że Ederson to wręcz trochę bardziej ofensywna kopia matsa wieffera którym slot grał w swoim poprzednim sezonie. Opierasz się na tym jak grał slot więc Ederson jest graczem wręcz idealnym xd. Czy tutaj slot też będzie chciał tak grać? Niekoniecznie, większe możliwość i większe wymagania mogą go skłonić do zmiany systemu, ale to Ederson do niego pasuje najbardziej.

No właśnie jeśli. Facet miał za sobą dobry sezon, ale to jego pierwszy właściwie dobry. Wcześniej często palental się po niższych ligach. My potrzebujemy zawodnika na już i dlatego weźmiemy kogoś sprawdzonego na większej liczbie meczów np w reprezentacji, lidze mistrzów czy na przekroju kilku sezonów. Nie weźmiemy one season wonder bo jesteśmy Liverpool i tu trzeba graczy sprawdzonych. Często forumowicze pisze czemu nie kupiliśmy gracza zanik trafił do np Porto kiedy chodzi im o jakiegoś kozaka. Nie podają jednak jednocześnie że na tego jednego Porto ściągnęło 5 innych i nic z nich nie wyszło. A tego jednego i tak musieli ogrywać 2 3 lata żeby wyszedł na ten poziom. My musimy mieć graczy na już

Nic sobie nie wymyśliłem. Polecam oglądać mecze lub analizy piłkarzy i się doinformować zanim napiszesz, że ktoś pisze głupoty, a nie bazować na jakichś useless wykresach z datamb, które wykorzystują i pokazują dane w fatalny sposób. Według tego nie ma co nikogo kupować, bo Mac Allister wygląda najlepiej xd.

1 polubienie

Wykres jest tylko po to żeby pewne rzeczy potwierdzić. Maca jak pamiętasz nie wyglądał żle w rozegraniu, braki były tylko w fazie defensywnej. Widziałem edersona w kilkunastu meczach i właśnie w mojej ocenie jest to zawodnik który łączy odpowiednią fizyczność z techniką użytkowa. Drugi na mojej osobistej liście jest zubizamendi który wydaje się lepiej rozgrywac, a gorzej radzić z odbiorem. Czas pokaże czekam niecierpliwie.

Troche tak, troche nie. U nas od dawna nie ma nikogo takiego. Zwyczajnie naszych nabytkow po okienku 2020 raczej nikt nie chce. Fajnie, ze tutaj sie sadzi, ze za Diaza to mozna wolac 70 milionow, ale szczerze, gorąco i mocno w to wątpie. O jakichs Oxach i Keitach to nawet nie mowie. A tych, ktorych ktos by chcial my sprzedac nie mozemy bo graja pierwsze skrzypce w podstawie. City ma po prostu lepszych rezerwowych i lepszą głębie skladu (znowu - wbrew temu co tutaj sie czesto wypisuje, ze mamy notabene taki sam sklad, a City tez musi łatać zawodnikami z drugiego i trzeciego garnituru).

Klopp wyciagal 150% z przecietniakow typu Wijnaldum czy Henderson (z innych zreszta tez) i kluby sa chyba tego swiadome.

O, a to on nie ma czasem nicku “josif”? :smiley:

Mi to sie co najwyzej nóż w kieszeni otwiera na mysl, ze w podstawie ma byc cienki Szoboszlai, a na lawce Elliott przy tej wizji… :slight_smile:

Endo tez tam podobno byl jedna z najwazniejszych postaci xD

A co do transferu DP - fajnie, ze cos sie ruszylo, chociaz moja podnieta jest duzo mniejsza niz u wiekszosci z tego tematu. Wg. mnie to nie bedzie nikt z wymienionych w sondzie wyżej. :slight_smile:

2 polubienia