Rozważania transferowe (dyskusja)

Hmmmm nie wiem co o tym myśleć szczerze, 20 mln trochę mało, szczególnie że z dobrej strony się pokazał w presezonie. Miałem nadzieję, że odpali teraz

Ale cóż, powodzenia, obyśmy potem tylko tego nie żałowali XD

Może na klauzule Zubiego zbieramy, albo mamy kogoś innego wypatrzonego. Fabio raczej wzorem profesjonalisty nie jest, dotychczas tylko w Championship się sprawdzał.

Moim zdaniem 20mln £ + bonusy to uczciwa cena za grajka, który nic nie pokazał. Nie można traktować sparingów poważnie.

11 polubień

No i pięknie że jeszcze na nim zarobiliśmy XD

2 polubienia

Postawiliśmy na Elliota kosztem Fabio. Zobaczymy jak na tym wyjdziemy

1 polubienie

Chcieliśmy Here we go! to mamy szkoda, że nie w tą stronę.
Po udanym presezonie i wypożyczeniu w Hull to chyba lepiej wyszło gdybyśmy go zostawili, przydałby się do gry na kilku frontach plus nikt nie powiedział, że nie odpali.

20 milionów funtów za chłopa, który przepadł w Lipsku, a wcześniej przepadł w Premier League to znakomita cena. Razem z Solanke da nam całe 30 milionów w to okno. Pora ruszyć samemu na zakupy.

8 polubień

Elliott jest dużo lepszy. Za Fabio możemy zgarnąć w sumie 27 milionów. A jak pisałem, że bliżej 30, to chyba Ponury pisał, że nie ma szans. Plus jeszcze 17% z następnej sprzedaży.

1 polubienie

Przecież 20 mln za takiego noname`a to kradzież. Dobry ruch, Fabio i tak by u nas za dużo nie pograł, a tak to mamy na 1/3 Zubimendiego.

1 polubienie

Imo pozbywamy się szrotu. Bo Fabio poza Championship nic nie pokazał. W Bundeslidze przepadł. Dobra cena, tylko ja błagam kupmy kogoś konkretnego.

1 polubienie

Bravo klopp ściągnął za grosze chłopa i daje nam 20m zysku.

1 polubienie

Co by nie mówić o Edwardsie, to sprzedać akurat zawsze umiał i widać Hudges przejął to po nim :slight_smile:

2 polubienia

Nie do końca. 27.5 mln to jest wliczając bonusy (cholera wie jakie). Do tego 20% z kwoty powyżej 5 mln £ musimy odpalić do Fulham. Czyli teraz dostaniemy 17 mln £ i potencjalnie jakieś 6 mln jesli spełnia się kryteria aktywujące bonus.

Max co dostaniemy to 23 mln wiec nie jest to bliżej 30.

Ani to żadna genialna sprzedaż, ani tragiczna. Całkiem niezły deal, jesteśmy do przodu i to najważniejsze.

Tu 20 baniek i 10 od Solanke i już jest 30 mln nawet na tego Mamardashvilliego. Z niczego można skleić kwotę na kluczowego piłkarza w przyszłości. Dobry ruch z naszej strony poniewaz mamy wystarczajco napstników

2 polubienia

Chyba źle coś zrozumiałeś. Dostajemy 17% z kolejnej sprzedaży, z tym że jeśl Brentford go sprzeda powyżej 5 milionów, to wtedy Fulham zgarnie 20%.

Czyli teraz dostajemy 20 milionów i szansę na dodatki.

@DarwizzyKing masz jednak rację. Mój błąd.

1 polubienie

Dobra wiadomość, świetna sprzedaż, ja tam jestem zadowolony - nie było dla niego miejsca, a 20 mln to naprawdę sporo

1 polubienie

Dla mnie również dobra wiadomość.

Zbieramy w końcu budżet na transfery do nas, więc może będzie nas stać na klauzulę Hiszpana.

1 polubienie

Dokładnie. Dobry deal dla wszystkich stron. Teraz poproszę o to samo z Seppem i Mortonem.

3 polubienia

Z całym szacunkiem, ale to Ty nie zrozumiałeś :stuck_out_tongue:
Fulham sprzedało nam Fabio za 5 mln i zagwarantowało sobie 20% od naszego zysku ze sprzedaży.
Informacja o 17,5% z następnej sprzedaży dla nas i 20% dla Fulham to dwa osobne zdania.
Nawet na logikę, po co w umowie z Brentford mielibyśmy zapisywać % zysku od sprzedaży dla Fulham? Haha

17 mln nie najgorsza kaska. Jak ktoś pisał wcześniej, jak dodamy 9 mln za Solankę to już robi się 26 mln za niepotrzebnych grajków. Może wpadnie coś jeszcze za Seppa i Kellehera.

Kolejny xd dostaniemy 17 mln. Skąd wam się to 30 ubzdurało.

No takich sprzedaży mi brakowało, typ warty może maks 10 milionów. A ktoś prawie 30 chce zapłacić. Plus jak odpali to jest szansa żeby zarobić nienajgorzej na nim.

Nawet 16, ale dodatki nie wchodzą już w oprocentowanie. A z potencjalnej sprzedażny może na luzie się zakręcić. A takie wysokie dodatki względem całościowej kwoty zapewne są podyktowane ominięciem 20% zysku dla Fulham. Więc może nie 30, ale 25 może spokojnie siąść szczególnie przy kolejnej sprzedaży.
Dobry deal za takiego słabego piłkarza. I fakt nie widziałem tego info o 20%.

Zależy jak jest deal zrobiony, ale najczęściej nie. Często w bonusach się omija pewne kwestie. I nie zawsze one się liczą jako pełna kwota.

2 polubienia