Napisałeś, że wszyscy znają pin do karty starego, a tymczasem Man City czy Newcastle, które są najbogatsze, są w tym okienku na plus. Ipswich idzie all in żeby się utrzymać w Premier League + są pewni, że nawet w przypadku relegacji, nadal będą w okresie ochronnym za kasę z Premier League, więc szaleją.
Robienie transferów to jedno, ale kupowanie odpowiednich piłkarzy to już inna bajka, czego dowodem jest United. Tottenham i WHU są jedynie zaskoczeniem, ale jedni żyją jeszcze z ubiegłorocznej sprzedaży Kane’a, a drudzy z Rice’a. Wbrew pozorom nikt póki co nie zaszalał, nawet najbogatsi, a myśl przewodnia ostatnich dni na tym forum, to jak wszyscy już w Premier League odjechali.
A może by tak poczekać na to co się wydarzy? Przecież nie od dziś wiadomo, że LFC już działa w temacie i tylko kwestią czasu jest kto to będzie i za ile.
Nie siej fermentu. Płatności za transfer czy są w ratach czy jednorazowe, nie mają nic wspólnego z amortyzacją kosztów transferu, na który wplyw ma długośc kontraktu, a więc nie mają nic wspólnego z FFP.
Sprawdź sobie bilans z 5 lat, a nie z tego okienka
Poza tym City i Newcastle kupili już piłkarzy w to okienko. To że Newcastle musiało sprzedać, bo wymusiły to na nich zasady FFP i to, że City sprzedało graczy po tym jak przez kilkanaście lat pompowali hajs w klub bez opamiętania nie ma tu żadnego znaczenia?
City ma najmocniejszy skład w lidze, drugi najmocniejszy na świecie po Realu. Na 6 ostatnich sezonów 5 razy wygrali mistrzostwo. Mają najlepszego trenera w historii.
Jak to ma się według Ciebie do Liverpoolu?
Liverpool przez całą kadencję Kloppa wydawał bardzo oszczędnie. Średnio -50 mln na sezon co przy pozycji marketingowej klubu i wpływach z różnych rozgrywek nie jest jakąś zawrotną kwotą. Oczywiście może się mylę i faktycznie nie sprzedajemy by kupić jednego gracza z klauzulą 50 mln. Jak na razie fakty są takie, że nie przyszedł nikt. Nawet do tego Zubimendiego wydaje się, że jeszcze jest daleko i równie dobrze możemy skończyć z niczym.
Najgorsze w tym wszystkim, że City będzie miało ułatwione zadanie sprzedając swoje największe gwiazdy do Arabii za gruby hajs, jak obecnie oferują koło 100mln za KdB, to my żeby mieć z nimi szansę, to powinniśmy spieniężyć w odpowiednim momencie Salaha, tyle że oni bez KdB potrafią grać, my nie wiadomo jak się spiszemy, bo nawet w kadrze nie mamy zmiennika dla niego z krwi i kości, bo się zajmujemy lewym skrzydłem.
No i w obecnej formie, to myślę Mo spokojnie pogra jeszcze sezon/dwa dając double-double co sezon.
Bilans wydawanych pieniędzy nie jest tym samym, ile klub przeznacza na transfery. W międzyczasie była modernizacja Main Stand za +100 mln, modernizacja Anfield Road Stand za 70 mln, budowa nowego ośrodka treningowego w Kirkby za 50 mln, czy wykupienie terenów po dawnym ośrodku. Z jakiegoś powodu kibice wolą widzieć pieniądze wyłącznie w wersji biegającej na boisku. I zgodzę się, że wzmocnienia są potrzebne, by utrzymać się w topce, tylko jeśli rozmawiamy już o pieniądzach, to bierzmy pod uwagę całość inwestowania, a nie tylko jeden aspekt.
Fakt, nikt nie ma tylu zarzutów o łamanie przepisów.
Ja tego serio nie ogarniam, tworzą się tu jakieś obozy za Edwardsem, przeciwko, jakaś szydera z Kloppem… O co tu chodzi?
Klopp to fantastyczny trener i niezwykła osobowość, dzięki niemu wygraliśmy dużo i znowu zaczęliśmy się liczyć. Edwards to również fachowiec w swojej dziedzinie, nie możemy się po prostu z tego cieszyć, uznając, że każdy popełnia czasem błędy?
Licze, że panowie coś wyczarują w przyszłym tygodniu, bo to ostatni czas, żeby wysłać światu komunikat, źe Liverpool się wzmacnia i będzie walczył, nic więcej
Oglądanie Kellehera w akcji to jak oglądanie boksu na igrzyskach gdzie chłop leje babe. Liverpool chce za niego 25 mln funtów i ostatnie info świadczyłoby o tym, że nie wpłynęła żadna oferta. 15-20 mln euro to max po mojemu. Może zadziała tutaj geniusz Hughesa i ktoś będzie chętny.
A ludzie pół roku temu, że nie warto go puszczać nawet za 40 mln funtów.
Ma swoje ograniczenia, jednak dziś te 25 baniek za zawodnika z HG w dobrym piłkarsko wieku jest całkiem sensowne. Często jest określany najlepsza dwójką w lidze, ale tu wszyscy wiecie lepiej…
@josif moim zdaniem, jak grał regularnie, to ciężko było mieć do niego pretensje. Z reguły jak popełniał błędy to w meczach, co grał po dłuższym “przestoju”.
Bezsensowna kłótnia dwóch obozów - jeden uznaje Kloppa za alfę i omegę drugi ma Edwardsa za swojego bożka. Obaj panowie wykonywali swoją robotę, obaj robili dobre deale i popełniali swoje błędy. Obaj są wybitni w tym w czym się specjalizują i błędy jakie popełnili (czy popełniają w przypadku Edwardsa - bo nie oszukujmy się, ale obecne okienko na razie ciężko zaliczyć na plus) tego nie zmieniają.
Poza tym zarówno Edwards jak i Klopp mieli i mają nad sobą czynnik w znacznym stopniu determinujący poczynania - budżet udostępniony przez FSG.
Co do sytuacji z cytatu to chyba oczywiste, że Edawards nie postanowił sobie sam przedłużyć kontraktu z Natem tylko to musiała być decyzja Kloppa/wspólna. W końcu to Niemiec był odpowiedzialny za zespół.
Tak, od ustalania wysokości kontraktu to Klopp nie miał nic do tego. To były negocjacje na poziomie agent piłkarza - przedstawiciel klubu, którym menedżer na pewno nie był. Ale podejrzewam, że Klopp chciał przedłużyć kontrakt z Natem - być może jako wyraz wdzięczności za swoją gotowość podczas kryzysu kadrowego (z biznesowego punktu widzenia, tez pewnie w klubie widzieli sens- zbliżał się do ostatniego roku obowiązywania kontraktu, a pewnie sądzili, że grą w Liverpoolu podkręcą jego wartośc i uda się opchnąć. No niestety, ale Nat był i jest za słaby jak na kase jaka za niego oczekujemy)
Loczek wygląda mi na człowieka sfrustrowanego społecznie. Prawdopodobnie wyzywanie innych na forum to jego jedyne hobby. Nie potrafi zrozumieć, że niektórzy chcą się jedynie wymienić argumentami bez konfliktu. Gdybym był policjantem jak ten helmut ynwa to tak bym przedstawił loczka. Paranoik z zapedami na przyszłego mordercę. A wiem co pisze, bo odsłuchałem wszystkie odcinki na Spotify 5 nie zabijaj Justyny Mazur. Tak zwany Wampir ze Świdnicy. Ten profil to niego pasuje.