Rozważania transferowe (dyskusja)

Zwłaszcza jak już idą informacje, że klub nie planuje szukać alternatywy, bo w sumie to mamy dobrze obsadzona pozycję. Przecież to jest wręcz niesmaczne

2 polubienia

A kto powiedział, że on chciałby to utrzymać w tajemnicy. Patrząc na to jak się ciągnęło i jakie idiotyczne informacje były związane z transferem to nie zdziwiłbym się, że to było robione pod publiczkę, że niby próbujemy ściągać ciekawe nazwisko, ale jak zwykle się na koniec coś wypieprzylo. Jak coś się powtarza kilkukrotnie to raczej nie jest to wypadek przy pracy, a celowe działanie.

2 polubienia

Częściowa wina leży po stronie Hughes’a, ale przede wszystkim samego Zubimendi’ego. FSG nie jest w tym przypadku niczego winne, ale jeśli nie podpiszemy 6 do końca okienka, to jak najbardziej będzie trzeba mieć do nich pretensje. Zdecydowanie lepiej, że zawodnik ostatecznie wycofał się teraz, niż jakby miał mieć wątpliwości po przejściu do nas.

Ja nie żałuje że spróbowali. Mili plan, podjęli działanie a reszta to już historia.

Zacytuje sam siebie sprzed miesiąca.

Jak narazie klub spelnia moje oczekiwania w 100% :slight_smile:

Tak na prawdę było wiele czynników sugerujących, że w to okienko niewiele się wydarzy, a które jednak 90% forum ignorowało. A więc:

  • brak dochodów z ligi mistrzów w zeszłym sezonie
  • spore finansowe zapożyczenie w zeszlorocznym letnim okienku
  • niepewna sytuacja kontraktowa kluczowych zawodników
  • brak większych ofert transferowych za naszych piłkarzy
  • udany zeszly sezon, sugerujący że nawet bez wmocnień damy radę ugrać top 4/5
  • dobre występy młodzików sugerujące, że nie potrzebujemy znacząco poszerzać składu
    Itd.

Podejrzewam, że trwa obecnie zbieranie środków na przyszloroczne letnie okienko, gdzie może nas spotkać prawdziwy armagedon. Jako pesymista obawiam się, że 2 z 3 kontraktów jednak nie damy rady przedłuzyć i trzeba będzie za rok szukać następców.

Jakby tego było mało plotki o Mamardashvilim są o tyle niepokojące, że oznaczają tylko tyle, że wówczas Aliego by sprzedali pewnke za rok, w sumie niewielu mamy w składzie zawodników na ktorych jeszcze mozna sporo zarobić. Taki zawodnik nie przyjdzie tu grzać ławę.

2 polubienia

Zawsze starałem się bronić działań klubu, ale to jak dali się teraz zrobić w balona to przejdzie do historii.
Jak wiemy, Zubimendi był w kontakcie z naszymi pracownikami ok 2 tygodnie przed ogłoszeniem zainteresowania w prasie , czyli od ok 25.07. Wtedy zaczęły napływać do nas informacje w stylu transfery będą, będzie right player, w sierpniu to zobaczycie, a Richard pewnie cytował Ferdynanda Kiepskiego w głowie „teraz to będą telefony”. Jak Martin „dał słowo”, to popełniliśmy największy błąd puszczając info do prasy. Nasi będąc pewni że Bask grzecznie poczeka aż ustalimy warunki platnosci, puścili info do Joyca, nie mogąc doczekać się pochwał od kibiców, zupełnie pomijając ewentualność że Martin się rozmyśli. Real specjalnie przedłużał negocjacje w sprawie rozłożenia płatności aby mieć czas na przekonanie Martina do zostania w klubie. Zostaliśmy poprostu zrobieni jak dzieci. Zdążyliśmy nawet sprzedać Fabio, żeby uzbierać 50M na już.
Pan Hughes zawalił po całości. Dał się nabrać na „danie słowa”, co w biznesie jest niedopszczalne.

E: @_pimik specjalnie nie poruszałem tematu planu B, bo już nie wiem co się spodziewać. Normalnie pomykałabym tak samo, że mają coś na oku ale nie chcą zapeszyć jak z Martinem, ale po tej dziecinadzie to już niczego nie jestem pewien

3 polubienia

Tym samym zapewne mając jakiś plan B dali szybkie info że nie szukają 6. Żeby zakończyć spekulacje i mam nadzieję zrobić to po cichu i dobrze.

Barcelona are working on a deal to sign Luis Diaz.

[@10JoseAlvarez]

Bardzo mocne źródło.

Któryś z użytkowników z 5 dni temu wielki obrońca FSG tłumaczył,że to musi tyle trwać tyle trwają negocjacje a wy wszyscy jesteście głupi bo gówno wiecie o negocjacjach w wielkiej piłce,Ja tam mu wierzę :hugs:

7 polubień

Schmadtke przynajmniej z klubem się dogadał w sprawie Caicedo, a ten ani z klubem ani z piłkarzem.

8 polubień

Jak obaj się połamią to też będą skakać, w gabinetach lekarskich

Czar prysł, wielkie rozczarowanie powrotem Edwardsa.

1 polubienie

Najważniejsze, że wykonał genialna robotę i porozmawiał z piłkarzem. Tyle wystarczy. Można sobie przybić piątki, poklepać po plecach, wypłacić premie za wykonaną robotę i skupić się na kolejnych rozmowach.

6 polubień

Mimo że sezon za pasem, chciałbym żeby odszedł i w jego miejsce Gordon.

Nie no dajcie spokój z tym Gordonem chociaż dziś. Skoro nie potrafią kupić jakiegokolwiek DM z jakiś Sociedad czy innego Bergamo to na pewno uda im się wziąć zawodnika z jednego z najbogatszych klubów w Anglii którego wyceniają na 100 milionów

6 polubień

Może i Diaz odejdzie ale transferów nie będzie,wbijcie sobie to do głów…chyba,że z wolnego jakiś kiep, Liverpool jest maszynką do zarabiania pieniędzy dla żydkow,niczym innym

1 polubienie

Z Gordonem sprawa mogłaby być o tyle łatwiejsza, że gościu przynajmniej serio chciałby u nas grać. Aczkolwiek nie wierzę w taki scenariusz, bo najzwyczajniej w świecie Barca nie pójdzie po Diaza, a na pewno nie za takie pieniądze jakie The Reds by chcieli.

Natomiast jeżeli klub nie zdecyduje się ściągnąć defensywnego pomocnika, to niestety, ale już przed początkiem sezonu możemy się pożegnać z walką o najważniejsze trofea. Nie da się po prostu być tak regularnym jak City, Arsenal czy Real nie mając na tej pozycji jakiegoś cracka.
Jeżeli kogoś mielibyśmy wyciągać z Newcastle, to jak na ten moment jest to chyba jedynie Bruno Guimaraes.

BTW. Ciekawe czy Zubimendi by odmówił jakby trenerem Liverpoolu dalej był Klopp. Coś mi się wydaje, że to jednak Klopp był bardziej potrzebny Edwardsowi niż na odwrót.

1 polubienie

Jak słyszę temat że trzeba było sprzedać salaha to byłyby pieniądze to mi się nóż w kieszeni otwiera.
Oferta przyszła w ostatnim tygodniu okienka. Nie muszę mówić że nie kupilibyśmy zastępstwa. Salah to nasz najlepszy OFE zawodnik od lat. Nigdy nie schodzi poniżej topowego poziomu. Ciężko myśleć które miejsce w zeszłym roku byłoby bez niego. 6?
To okienko pokazało wszystkie przywary tego klubu. My mamy środki finansowe i ludzkie tylko na transfery okazyjne. Nie oszukujmy się jest napewno kilku dmf którzy za rok za dwa będą wymieniani jako topowi lub z potencjałem na transfer do lepszego klubu. Czemu nas stać tylko na wyskoutowanie jednego na okienko? Czy nie pracują tam ludzie którzy powinni oglądać piłkarzy i analizować? Wyszukiwać mniej znanych piłkarzy którzy właśnie po transferze do nas zrobią olbrzymi krój do przodu jak np wharton który zrobił furorę w pół roku w cp? A co z innymi pozycjami? Fura ekspertów mówiła jak to slot gra stoperem na lewej obronie. Dziwne bo mamy tam robbo który dopiero do siebie dochodzi i bardzo słabego tsime. Gomez był przez klub wypychany, dodatkowo u slota w sparingach nie grał więc nie ma co uważać że bd odgrywał większą rolę szczególnie z początku.
Gdzie ci wszyscy hincapie czy inacio, pacho, bastoni?
Czemu PSG za 70 milionów kupił gracza na tą pozycję a dla nas nigdy nie ma? Varela? Ederson? Wieffer? Fofana? Onana? Każdy ma inny profil inne zalety i wady, łączy ich jedno. Nie są to right playerzy.
Niestety pod rządami fsg czeka nas stagnacja. Liczyłem że nowe otwarcie i wzięcie Edwardsa to powrót do polityki wyszukiwania nazwisk nie oczywistych. Myliłem się. Dalej dziadostwo i szukanie jak najtaniej jak najmniej

2 polubienia