Rozważania transferowe (dyskusja)

Ty wiesz jaka Frankie ma tygodniówkę? Panie Boże uchowaj. Koleś niewarty takich pieniędzy.

Zubimendi odmówił rok temu Barcelonie, w tym roku Bayernowi i Arsenalowi. Już to mnie intrygowało, czemu miałby wybrać nas ponad Arsenal, gdzie ma lepsze miasto, lepszą kasę, “swojego” trenera, lepsze wyniki sportowe w ostatnich dwóch lat i pewniejszy projekt.

A co będzie z nami? Już widzę artykuły 31 sierpnia, że w klubie panuje przekonanie, że dysponujemy grupą piłkarzy, która jest w stanie rywalizować na wszystkich frontach o najwyższe cele, a w klubie są też pieniądze i klub jest gotowy na duże wydatki w następnym oknie transferowym. Klasyk.

Pozycja DM i lewego obrońcy to pozycje, gdzie koniecznie musimy coś zrobić. Ja się chciałem modlić, by Bajcetić odpalił, ale najwyraźniej rok przerwy odcisnął się na nim mocno, skoro chcą go wypożyczyć, mimo że na papierze idealnie nadaje się do tego systemu gry. Moim zdaniem środek obrony też wymaga wzmocnienia.

Chelsea ma idealnych zawodników dla nas na DMa, Enzo Fernandeza i Caicedo, który grał w piwocie z Mac Allisterem. Da się? Da się.

2 polubienia

Wyczuwam rzucanie ofertami z czapy w deadline day. Jak już dostaniemy lekcje od Brentford albo Ipswich, to się wszystkim oczy otworzą, ale nikogo nie ściągniemy, bo będzie za mało czasu żeby się dogadać.
Boje się meczu z United, kto by pomyślał.

1 polubienie

Czasem nie jest tak że Barcelona zalegała mu z tygodniówką więc teraz wypłacają zaległe pensje + to co powinien dostać? Nie żebym wierzył w ten transfer, bo szanse wynoszą 0.001% ale tak tylko chciałem sprecyzować.

Wiem jaką ma. mówię że bym brał, nie koniecznie myśląc o tej tygodniówce. Bo i tak nie przyjdzie. Poza tym jak odejdzie z Barcy to nikt mu tyle nie da i tak.

Tak, z czego w zamian za obniżenie zaoferowali mu spłacanie wyżej kwoty o ile pamiętam.

Ja liczę na to że pewne problemy pod bramką mogły wynikac z zawirowań w życiu prywatnym i e tym sezonie się poprawi. Natomiast 100% racji że nie zdążylibyśmy już go zastąpić. Najgorsze jest to że za rok nie kupimy 6 również bo klub powie że Graven się na tej pozycji obronił, a ograny na wypożyczeniu bajcetic to nowy transfer

Takie 50/50
My byśmy chcieli, Real nie :stuck_out_tongue:

Pytanie co z tym sezonem? Bez Stefana zostaje Endo i próbowanie eksperymentalne Gravena/Curtisa czy Szobo na DMie - jakoś tego nie widzę…

Szybki euro-wpierdziel, odpadamy z pucharów krajowych i byle dowieźć TOP 4 i LM na kolejny sezon. Braki w zakupach, braki decyzji co do VvD, TAA i Mo i dodatkowo wyprzedawanie młodzieży do rotacji to repcepta na katastrofę w kolejnych latach.

W kolejnym roku kończą się umowy Mo, VvD, TAA, W jeszcze kolejnym Robbo, Konate ale też Kellehera i Seppa. Tak więc o nich też już powinniśmy myśleć w kontekście albo sprzedaży żeby coś sensownego zarobić albo godzimy się na odejście za śmieszne pieniądze. Mało przychodów = mało środków na transfery = mało jakości i ilości zawodników.

W kadrze nawet nie ma na ten moment takiego naszego Alvareza, którego moglibyśmy sprzedać za 100mln, żeby mieć kapitał. Mo i VvD są już zbyt wiekowi i rok do końca kontraktu, TAA - rok do końca kontraktu i Real za mądry żeby teraz przepłacać. Jedyny Diaz może pójść za 50-70 ale chętni za biedni a bogaci niechętni… ]

Jak oni to spierdolili? Ja muszę sobie popatrzeć na sprawozdania finansowe LFC i np. Arsenalu. Jak to możliwe, że mimo powiększenia stadionu, rekordowych wpływów z TV, dobrych pieniędzy z LM i Ligi my mamy tak tragiczną sytuację jeżeli chodzi o możliwości transferowe…

1 polubienie

To nawet nie chodzi o to, że Graven czy Jones nie mogą grać w podwójnym pivocie przy taktyce Slota - bo mogą, ale albo mierzymy wysoko i mamy specjalistę albo ciągle zapychamy skład i lepimy z czego mamy. Wartość odpowiedniej 6stki widać w city gdy Rodri nie gra.

My tymczasem ciągle mówimy jak to nie mamy świetnego zespołu, który obserwuje pół świata, a przychodzi co do czego i jest Zubimendi, a on teraz odmawia i jest narracja no wiecie, to był jedyny right player, może za rok się uda :slight_smile: nie chce tu kolejnej zapchajdziury, czy zawodnika który nas nie wzmocni, ale nie wierzę że na całym świecie nie ma zawodnika, który pasuje do taktyki Slota, który by nam dał boosta, na pewno jest tylko po prostu szkoda pieniędzy i to jest przykre. Tu nie ma już Kloppa, który ulepi co może, jest Slot dla którego to pierwszy sezon tu i trzeba po prostu go wesprzeć, kto wie może to też będzie świetny fachowiec? Póki co tego nie wiem, ale wiem że trzeba mu trochę ułatwić pracę (jeśli ułatwieniem nazywamy transfer JEDNEGO XD zawodnika).

Nie wierze też, że Slot czekał aż wszyscy zawodnicy przyjadą, żeby ich ocenić jaka pozycja wymaga wzmocnienia, pracowaliśmy nad transferem od ponad 2 tygodni więc weryfikacja jakie pozycje trzeba wzmocnić była podjęta długo wcześniej więc to takie gadanie dla debili. Nie mogę też z tych ananasów, co mówili że doprowadzenie do rozmów z Zubimendim to sukces, gość nam odmówił przecież XD ja ogólnie nie jestem anty Edwards, jak pisałem potrafi dobrze sprzedać, ale fakty są takie, że z kupowaniem u niego było po prostu różnie, zwykle na plus, ale jednak różnie. Tak podsumowując jego i Richarda to póki co mamy 0 transferów do klubu, 0 przedłużeń kontraktów (bo skupiliśmy się na 0 transferach) i sprzedaż 1 zawodnika za niezłe pieniądze, a tylko przypomnę że jakby nie patrzeć odszedł Matip i Thiago, od odejścia Fabinho (i w sumie jego ostatniego sezonu u nas) nie mamy ŚPD. Tak więc jeśli nic się nie zadzieje to jesteśmy spóźnieni o transfer minimum ŚPD, ŚO i no moim zdaniem trzeba LO, ale już nie będę taki. Więc patrząc realnie w przyszłym sezonie jeśli kogoś z trójki Van Dijk, Trent i Salah nie przedłużymy to będziemy musieli kupić 5 klasowych piłkarzy w 1 okienko. Czy to realne? Nie.

1 polubienie

pocieszę cie lub nie ale Graven i Jones się na tej pozycji nie obronią, graven ma ciągle poziom gracza rezerw Bayernu a Jones jest średnim piłkarzem. Za rok po prostu będzie gadanie że nie ma right playera a my mamy 10 pomocników, co z tego że 7 max na ławkę w West hamie a co dopiero w Liverpoolu.

ja tam lubie Jonesa według mnie strasznie nie doceniany po za tym nadal na tyle młody by się jeszcze rozwinąć przy tym że FSG oszczędza to on razam z Eliotem będą tworzyć w przyszłości nas środek pola

A nie no to jak go lubisz to w porządku, też go w sumie lubię to niech gra :smiley: lubiłem też Origiego ogólnie, o albo może podpowiem z mojego “drugiego podwórka” - Sergi Roberto odszedł z Barcy jako wolny agent to będzie za darmo, małe wymagania finansowe, obskoczy 2-3 pozycje i szczerze to go też lubie.

Nadal mam małą nadzieję że informacja o zakończeniu okienka transferowego została wypuszczona specjalnie aby szybko przejść do planu B.

Ja rozumiem że Slot tutaj długo nie zabawi, ale nie zakupienie przynajmniej jednego piłkarza do pierwszej 11 który wpisuje się w jego taktykę to jest kryminał.

2 polubienia

Sergi Roberto zrobi robotę:D to byłby taki transfer w stylu Arthura

2 polubienia

Władze klubu może aż tak nie wierzą w ten projekt ;v

Będę mocno zdziwiony jeśli nie kupimy nikogo - nawet przy polityce FSG, która bardziej polega na stabilnym budowaniu marki i zysków w oparci o obecność w Premier League i CL. Moim zdaniem w tym momencie po odejściu Kloppa, FSG nie może sobie pozwolić na brak jasnego sygnału wysłanego w piłkarski świat: “wiemy co robimy, zamierzamy dalej walczyć o najwyższe cele”. Nie tylko ze względu na potencjalne wzmocnienia, ale również ze względu na zawodników w klubie, którym kończą się kontrakty. Odejście Van Dijka, czy Arnolda będzie olbrzymią stratą niemal na wszystkich płaszczyznach: jakość sportowa, wizerunek, relacje z kibicami.

Piłkarze nie mogą widzieć, że klub, który się nimi interesuje, to klub, w którym wszystkie możliwe dziury łata się najpierw Jamesem Milnerem, a później Joe Gomezem. To nie przejdzie. Dwa solidne transfery do klubu to must have, tym bardziej jeśl pojawiają się plotki o wypożyczeniu Bajcetica. Piłka po stronie Henrego, po odejściu Kloppa to okienko mocno zweryfikuje aspiracje FSG

1 polubienie

Ja mam nadzieję że nikt nie wpadnie na pomysł który lata po x by wymienić diaza na de jonga . On już jest po tylu mięśniowych urazach że skończył by jak thiago w PL

de Jong nie chciał do United które pewnie by mu dało chorą tygodniówkę. Więc gdzie Liverpool gdzie dostałby jałmużne?

Nawet 1-2 kiepskie sezony tj. brak LM i finisz gdzieś na 10 miejscu mocno nie zachwieje samą marką. Trochę może spadną przychody ale to nie jest tak że jeden słaby sezon i klub traci 50% na wartości. FSG to biznesmeni, my kibice chcemy żeby Liverpool cały czas walczył sezon w sezon. Natomiast FSG nie ma problemu z tym żeby trochę pocieniować przez sezon lub dwa.

Też trochę z tego powodu pewnie nie przedłuża VVD i Salaha tj. wiek + pensja. Natomiast TAA ich pewnie oleje bo za rok będzie mógł wybrać sobie dowolny klub na planecie ziemia.

1 polubienie

Jakiego Henrego? On nawet jednego piłkarza nie zna… On jest właścicielem spółki, która jest właścicielem kilku firm sportowych, które prowadzą drużyny sportowe - jedna z nich jest LFC.

Jak chcesz wskazywać kogoś z kadry zarządzającej to Michael Edwards jest tym właśnie człowiekiem. To jest Szef wszystkich szefów jeżeli chodzi o sprawy piłkarskie w FSG. A tak naprawdę to piłka jest po stronie Richarda Hughsa, który odpowiada za kwestie personalne w LFC… i póki co pokazuje, że klub pokroju LFC to jednak za duży kapelusz dla niego i nadal powinien siedzieć w Bournemouth czy inny Portsmouth…

Mogą? Była mowa, że Ryan nie sprawdził się w Bayernie, bo nie było dla niego roli na boisku, a grali 4231. Na dodatek w Liverpoolu nie nadążał z powrotami. Natomiast Jones fajnie pressuje, a teraz miałby zostać obarczony dużą odpowiedzialnością za asekuracje, łatanie dziur i bycie uwiązanym.

Nie obraziłbym się na transfer Bruno Guimaraesa, mimo że powinniśmy celować w młodszych ani na transfer Ugarte, mimo że poszukujemy kogoś lepszego w rozegraniu.