Rozważania transferowe (dyskusja)

Mam jeszcze dwa lata jego wypożyczeń.
Jesli by go nie dopieli to mogliby juz się pakować(pion sportowy)trochę amatorką było by wysypanie sie dwóch transferow w tydzień

Wpisałem to zdanie w translator języka FSG i sprecyzował mi że

“Available” oznacza “Free player on low wages”

3 polubienia

Transfer Gruzina świetny. Facet jest w super wieku za bardzo dobre pieniądze. Nawet jak Ali zostanie u nas kilka lat jeszcze to sprzedaż Gruzina za rok za większe pieniądze nie powinna być trudna. Tka powinnien działać klub jak live. Zabezpieczać się. Być może Ali powiedział że za rok chciałby odejść.
Jedyny naprawdę jedyny minusik tego transferu jest taki że na kilku innych pozycjach mamy burdel. Lewa obrona najsłabsza od czasów moreno. O dmf już pisano, natomiast na prawym skrzydle też posucha. Co prawda może grać tam jota, elliott ale kołdra się robi krótka. Ja liczę że uda się dopiąć jeszcze 2 transfery. Natomiast zdrowy rozsądek mi mówi że będzie jak zwykle i wszyscy right playerzy się pochowają

1 polubienie

Ale to jest czepianie się na siłę. Zabezpieczenie sobie bramki na lata, zwłaszcza za taką cenę to bardzo dobry deal. Ok, też bym chciał, żeby ściągneli “6”, ale to co mamy sobie odpuścić wszystkie nadarzające okazje, bo Zubimendi się na nas wysrał? Narracja medialna jest taka, że Hiszpan albo nikt. Nie wiadomo ile w tym prawdy i jakie podejmowane są działania w tym kierunku, ale potencjalny transfer Mamardashvilego to bardzo dobra decyzja.

Alisson ma kontrakt do 2027, a mamy rok 2024.

Za rok to on nadal będzie mieć 2 lata do konca umowy, ale podejrzewam, ze klub bedzie chciał go sprzedać, żeby zarobić na zastępstwa Salaha i potencjalnie Trenta / VVD (albo całej 3). Nowa jakość w Liverpoolu :smiley:

Czyli da się pójść po opcję B, jeżeli opcja A z jakiś przyczyn nie jest odpowiednia. Przykre to jest, United nas wyprzedzi po tylu latach.

Nie wiem czy sobie kpisz czy nie, ale to jest żenujące, że od Fabinho nie mieliśmy w klubie połowy DMa, a Ci zamiast pracować nad przyjściem takiegoż ściągają bramkarza. Oczywiście, fajny deal, ale myślisz że Gruzin przekona Van Dijka czy Trenta do podpisu? Bo ja wątpię. Za rok się obudzimy z ręką w nocniku o tyle z tego będzie.

1 polubienie

Dodatkowo martwią slowa Rusha, że nikt nie jest wiekszy od klubu w odniesieniu do naszych trzech filarów z jednym rokiem do konca kontraktu. Zaczyna to powaznie śmierdzieć.

Wg tansfermarkt Ali ma kontrakt do 2027, a więc jeszcze 3 lata. Jednak ściąganie nowego bramkarza sugeruje, że na tej pozycji możemy spodziewać się zmian kadrowych teraz lub za rok

Oczywiście, że nie. Ale pod warunkiem że przez to nie zagrożone wzmocnienia priorytetowych pozycji. Jeśli to nie skutkuje odładaniem na kolejny rok transferu DMa czy wzmocnienia lewej i środkowej obrony to jasne - róbmy ten deal

Nie to nie jest czepianie się na siłę. Mamy słabszy skład niż rok temu. A transfer jego nam nie wzmocni. Na co nam myślenie o przyszłości jak nie mamy teraźniejszości.

Mamy się skupić na załataniu dziur. Nowa 6 powinna już dzisiaj lądować w Liverpoolu na testy medyczne i na oficjalkę. Nie mamy opcji B,C,D. Chwaliłbym tren transfer jak byśmy kupili 4 piłkarzy do obecnej kadry i Gruzin byłby 5. To byłbym wniebowzięty.
Ale na stan 14 sierpnia 2024, roku - Odszedł Matip, Thiago, Adrian, Carvalho, zwolniliśmy 428 tysięcy tygodniówek, co daje 22 milionów w ciagu roku, a jak dodamy zarobek od Solanke i Carvalho to mamy 58 milionów. A my nie wzmocniliśmy składu, jesteśmy słabsi niż byliśmy. Nie ma Kloppa powinni to łatać transferami.
Niedobrze mi się robi. Może 1 września zmieni się narracja i będzie rozliczenie z oknem inaczej, ale na dzisiaj jest DRAMAT. Mamy najgorsze okno ze wszyskich klubów top5 lig. Z Endo i Gavenberchem na podbój LM!

Poszukaj artykułów od stycznia do maja 2023 roku. To samo :slight_smile:
Mogą nawet te same teksty dać tylko zmienić pare nazwisk i jazda.

Oj tak 1+

1 polubienie

Nie wierzę że nie można znaleźć alternatywy dla Zubiego, taki kit wciskają że aż słabo się robi. Ciekawe co będą pisać po straconym sezonie?

1 polubienie

Dokładnie, to tak jakby nas ruskie najechały, rząd by stwierdził, że uj, po co nam czołgi i samoloty wojskowe, ale będzie waloryzacja z 800+ na 850+. Czy ktoś by się wówczas z tego cieszył?

4 polubienia

Zapomniałeś jeszcze że zwolniła się tygodniówka Jurgena. Media donosiły że zarabia on rocznie około 15 mln funtów. Dajmy że Arne ma teraz pewnie z ~5, to daje kolejne 10 mln na rok.

5 polubień

A przeczytałeś co napisałem? Też bym chciał transferu defensywnego pomocnika, ale dlaczego mamy odpuszczać sobie okazje, które przyszłościowo będą dla tego klubu bardzo dobrą decyzją. Już teraz się mówi o zainteresowaniu Arabii Alissonem, więc jest to dla mnie zrozumiały transfer.
I co to za argument z “przekonywaniem do podpisu”? Transfer Zubimendiego miałby ich przekonać do czegokolwiek? Inna sprawa jest taka, że napisałem jasno: NIE WIADOMO jakie prowadzone są działania za kulisami, jeśli chodzi o transfer szóstki. Może są prowadzone, żeby uniknąć kolejnej kompromitacji albo faktycznie odpuszczamy, bo ustaliliśmy, że Zubimendi albo nikt, a my dajemy szansę tym co są. Też mi się nie podoba to rozwiązanie, ale nie zamierzam krytykować ich, zwłaszcza za dobry transfer z perspektywy sportowej, biznesowej, oraz myślącej o przyszłości tego zespołu, nawet jeśli na dziś dzień nie widzimy tam problemu.

@Ziaja nowa szóstka powinna być w tym klubie od 2-3 lat. Poza tym, nie będę powtarzał 3 raz tego samego, skoro się wybiórczo odnosisz.

@roberthum skoro jednorazowe wydanie 30-35 mln € na bramkarza jest zagrożeniem potencjalnych i priorytetowych biznesów klubowych, to naprawdę źle się dzieje. Nie rozumiem w jaki sposób to ma czemukolwiek zagrażać? Nowa szóstka i tak nie przyjdzie przed meczem z Ipswich, więc zakładam, że BYĆ MOŻE sa prowadzone jakieś działania zakulisowe, jeśli w ogóle w sprawie zawodnika na tę pozycję. Nie roumiem też czemu w teorii proste negocjacje z Valencią miałyby czemukolwiek zagrażać.

1 polubienie

Mam gdzies co robi United. To wciąż jeden z najbardziej dochodowych klubów na świecie. Mogę zaakceptować że nie możemy wydawać co oni, City czy pal licho nawet Arsenal i Chelsea.

Problem pojawia się kiedy widzisz, że nawet West Ham, Spurs czy Aston Villa zaczynają bić Cię na głowę.

Nawet Everton mimo kar za złamanie FFP nie tylko sprzedał, ale kogoś zakupił. Nie ma klubu w Premier League, który by zrobił mniej w tym oknie transferowym niż Liverpool. My nawet kontraktów naszych filarów nie ruszyliśmy. Dosłownie ZERO.

A przeczytałeś co napisałem? Też uważam, że to dobry deal. Ale NIE TERAZ! To tak jakbyś kupował złoty kibel a miał jeszcze SSO w domu i brakowało Ci kasy na wykończenie xD

1 polubienie

A do czego mam się odnosić? Do tekstu, że Zubi się na nas wysrał? Proszę cię. To że się wysrał nie ma tu żadnego znaczenia do zdefiniowania naszej polityki na teraz. Wszyscy się zgadzają że ten ruch to dobry pomysł, ale NIE TERAZ.

No właśnie problem w tym, że nie do końca. Chcemy się pozbyć Mortona, wypożyczyć Bajceticia i zostajemy tylko z Endo który przyszłości w tym stylu nie ma. I staramy się lepić z innych piłkarzy przesuwając ich na nie naturalne dla siebie pozycje bo są lepsi od Endo.

Zgadzam się z tym, że nie wiadomo jak to wygląda za kulisami, ale mówię co mamy od pachołków klubowych i na dzień dzisiejszy jest taka a nie inna dywagacje. Oczywiście rozmowa może się zmienić o 180 po końcu okienka, ale doświadczenie z poprzednich lat nie napawa optymizmem.

Spoko nie zabolało. Po prostu uznałem, że sprawa zubiego nie jest w tym kontekście ważna. Bo transfery się nie udają. Ale idziesz po następny.

Brak transferów to jest pestka.

My oddaliśmy zawodnika z potencjałem Carvalho, a w klubie nadal są takie ananasy jak Phillips czy Endo,

Kpina.

1 polubienie

A kiedy skoro Valencia potrzebuje go sprzedać teraz, a my widzimy w tym okazję? Darujmy sobie te ikeowskie porównania. W czym ci ten deal komplikuje ściąganie zawodników na inne pozycje?

@Ziaja wybacz, następnym razem ocenzuruje, skoro cię to tak zabolało. Tłumaczę: nie mamy pojęcia jakie są prowadzone zakulisowe działania, jeśli chodzi o inne pozycje.

W tym, że to ostatnie zaskórniaki w skarpecie Hebrego i nikt więcej tu nie przyjdzie?

Jak ktoś nie rozumie w jeden sposób to próbuje wytłumaczyć w inny, bardziej łopatologiczny