Rozważania transferowe (dyskusja)

Nigdzie nie napisałem, że Graven sobie dobrze radził. Jednak trzeba napisać, że Sevillą zagrał dobre spotkanie na 6. Może jakiemś cudem to zadziała i przełoży się na mecze o stawkę.

przetlumaczylem fragmenty o transferach

zapowiada się grubo szczególnie fragment, ze pozytywem jest ze udalo sie nam wszystkich zatrzymac :smiley: Bo rozumiem Carvalho i Clark to jakieś odpady, albo niezawodnicy :smiley:

3 polubienia

Czytając słowa Słota co raz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że trzeba się oswoić z myślą o tym, że teraz to nie my, ale Arsenal będzie rywalizować z City o mistrza. Wszyscy w koło się wzmocnili. Jedni mniej, drudzy bardziej. My zostaliśmy w miejscu i nam pozostanie walka o top4.

2 polubienia

Tak samo świetnie nam się udaje zatrzymać Trenta, Mo i Virgila :slight_smile:

1 polubienie

@Loku64 szczerze to że FSG zainwestuje i będzie dynastia to mega wątpię, jako kibic Celtów nie widzę ich, z innej strony w obecnego właściciela uderzyło też obecne mistrzostwo bo kontrakty i siła składu drużyny pozwoliła wygrać mistrza. Brown i Tatum nie są na teraz kimś ala nawet Doncić, Lebron Durant którzy sami wygrywają mecze ale PO weryfikuje wiele bo mecz można wygrać ale serię do 4 już gorzej. Obecnego właściciela uderzył podatek bo obaj gwiazdorzy przyszli do nich z draftu ale że już trochę graja i byli wybierani do piątek sezonów to mogli liczyć na maxy z nowych umów. O tym że będzie chciał spieniężyć Celtów mówiło się już od ub sezonu. Pytanie czy nasi “Boss-owie” kupią wszystko by mieć główne decyzje czy kupią jaką część. Ogólnie by kupić te 51% muszą Nas sprzedać jak będzie sytuacja że kupią ok 20 % to może być tak że się zakredytują lub co gorsza sprzedadzą Salaha Diaza Aliego i kasa będzie a że Liverpool zaliczy dołek to będzie zmartwienie na następne lato

1 polubienie

Ludzie. xD Uswiadomscie sobie, ze to nie jest tak, ze milion klubow chce takiego Gravenbercha i bedzie mu placic taka tygodniowke. xD To przeciez trzeba znalezc frajera stulecia na cos takiego, a Liverpool jest tylko jeden. Nuneza tez sie nie sprzeda od reki zeby na tym bardzo duzo nie stracic. O Thiago tez nie wspominam, bo po pierwsze nie bylo na niego chetnego, a i jemu fajnie sie siedzialo do emeryturki na grubym kontrakcie nic nie robiac. xD

Zeby cos sprzedac to najpierw musi byc ktos chetny do zakupu.

5 polubień

Wcześniej zachodziłem w głowę dlaczego Liverpool po Kloppie który był jednym z najlepszych trenerów ostatnich lat wzięli jakiegoś no name ( do Slota nic nie mam i jak najbardziej go wspieram).

Taki downgrade to serio było coś niespotykanego.

Teraz śmiało mamy odpowiedź. Chłop wygrał złoty bilet do fabryki czekolady.
To tak jakby nagle z formuły 3 dostać propozycje zostania kierowcą formuły 1 i nawet jeśli ktoś by poinformował, że sory, ale w tym roku mamy problem z sianem i będziesz musiał się ścigać starym bolidem na łysych oponach to i tak po prostu takie życiowe farty trzeba wykorzystywać!!

Teraz jak już tu jest to wiadomo, że bez różnicy jak będzie traktowany to i tak mu się micha cieszy.

Ciekawe czy Xabi nie był czasami chętny żeby przyjść w te lato, ale jak usłyszał, ze Wirtza to jedynie zdjęcie może przywieść do Liverpoolu, a ogólnie to za rok może stracić 3 kluczowych graczy to jednak woli spróbować swoich sił w lidze mistrzów z Leverkusen.

3 polubienia

Transfery z City jak Jesus czy Alvarez temu przeczą.
Chelsea która płaci miliony za placków też temu przeczy.

Kluby się znajdą żeby kupić.

My pewnie kupujemy wszystko na kredyty i raty.

Ciężko sprzedać samochód który jeszcze spłacasz :rofl::rofl::rofl:

@Aldor nie wiem gdzie znalazłeś te porównanie, śmiało możesz zacytować.

Raczej można się łatwo domyślić, że chodzi bardziej o Nuneza.

1 polubienie

Xabi raczej zdaje sobie sprawę że za rok zapuka mu do drzwi Real Madryt a jego pierwszym nabytkiem za darmo będzie Trent. On kocha i Liverpool i Real, ale z punktu kariery Real to szczyt i możliwość wygrania i walka o wszystko co sezon.

Sprzedaż gravena który ma 22 lata po średnim sezonie to genialne posunięcie. Ludzie zrozumcie że nie każdy od pierwszego meczu będzie grał jak prime Messi. Są tacy którzy będą potrzebować czasu. Jestem pewny że w tym sezonie ryana będzie dobry/b dobry. Chciała go galata ale on i my nie byliśmy zainteresowani.
Co do reszty twojego postu pełna zgoda, ale dla tych co uważają Edwardsa za geniusza powiem że właśnie od geniusza wymaga się czegoś extra czytaj sprzedaży kogoś kogo sprzedać ciężko

Ty serio porownales wlasnie Jesusa i Alvareza do plackow typu Gravenberch czy inny Thiago? Taki Jesus moze nie byl wybitny, ale w swoim ostatnim sezonie dla City zrobil 25 oczek w kanadyjce i nadal byl mlodym i rozwojowym graczem. Gravenberch to jest poziom Championship, gosc sie kopie po czole i tyle, bez podjazdu do Jesusa. W dodatku kosztowal podobne pieniadze. Alvareza to ja bym nawet w tej chwili w ciemno za Nuneza wymienil.

Naprawde, ludzie, zejdzcie na ziemie. xD Nie wkrecajcie sobie, ze Liverpool to ma samych zajebistych zawodnikow. Taki Jesus czy Alvarez to by u nas pierwsze skrzypce grali, a tu sie ich sprowadza do plackow typu Thiago czy Gravenberch, ktorzy mieliby problem sie odnalezc w Championship. Nie wiem jak dobrym sprzedawcą musialby byc ktos kto by opchnal takiego Gravenbercha za chociaz 30m€. Nawet nie potrafie sobie tego wyobrazic, wrecz jest to dla mnie smieszne. xD Chociaz smiesznie bylo juz jak pierwsze plotki sie pojawily, ze chcemy go kupowac. Dopiero jak padla kwota 40m€ to przestalo byc smiesznie.

No zapewne o cos takiego chodzilo. Amorim tez z tego powodu odmowil. Zaden normalny trener o uznanym nazwisku nie bedzie sie pchal w taki biedny projekt. Takie okazje moze wykorzystac tylko ktos taki jak Slot, gdzie to bedzie jego jedyna zyciowa szansa na swoje 5 minut.

3 polubienia

Przecież Thiago przychodził do Liverpoolu jako top3 pomocnik na świecie.

Amorima nawet West Ham nie chciał.

Bo tu na forum jak LFC gral z Porto to był jęki jaki to Diaz kocur, teraz to jeździec bez głowy ale chociaż cena 40 jest do odrobienia, bo przy Mane to nawet nie ma o czym gadać, jak przechodziliśmy Benficę to samo z Darwinem bo nam strzelił 2 bramki że kot na bramki. Z sprzedażą Darwina to już będzie problem bo kto da za niego ok 70??? Dla mnie pełna zgoda Alvareza też bym brał pytanie czemu taki młody Alvarez ląduje w MC za ok 22 mln czy Jesus gdzie są nasi skauci? Czemu po meczach LM z Salzburgiem kupujemy Minamino za 8 mln a nie Haalanda który ląduje w BVB za kasę dla nas osiągalną. Wielu tu śmieje się z MU że przepala kasę a mu nie lepsi: OX Keita Thiago (lokalny geniusz pisze że jak kupowaliśmy to był TOP3 na świecie) i takiego fTOPa kupiliśmy za 30 mln!? Wielu graczy można było kupić i taniej i lepiej ostatnio co nam wyszedł to McAlister, Jota, nawet mi się podoba Gakpo tzn chodzi mi o stosunek kasa/jakość. Dla mnie osobiście wolałbym od City kupić Jesusa za 40 bo skoro zgodzili się go sprzedać Armatką to czemu nie nam.

Bo my idziemy po right playerów takich jak Wataru Endo :rofl: :rofl: a już od roku mógł się tu ogrywać jakiś Varela czy Stiller. Niestety scouting u nas chyba nie istnieje

np. jak ostatnio było info o jakimś lewym obrońcy z argentyny, to wylało się że jest randomem i niepotrzebny. nie dogodzisz. jak dla mnie warto kupić takiego prospecta z rodzinnego kraju, niż potem płacić krocie klubom z portugalii. a co do pracy scoutów to ciężko cokolwiek powiedzieć bo brakuje efektów

chyba nie przeżyłbym plastusia w koszulce z liverbirdem

Osobiscie uwazam, ze jakbysmy kupili Jesusa to dopiero byloby jeczenie jak on marnuje sytuacje. Do tego ciagle jest w szpitalu.
Narzekacie na Nuneza a chcielibyacie Jesusa. No naprawde czy dla was tez trawa u sasiada jest bardziej zielona?
A ze my nie mamy skautingu to jzu wielokrotnie pisalem. Skoro nikogo nie kupujemy do pierwszego skladu, to mozna by chociaz kupic jakis mlodych zdolnych za te 5-10 baniek. Finasnowo takie 2 transfery by nas nie zabolaly, a moze by wypalili albo daloby sie 2x drozej opchnac za pare lat.
Brighton duzo kupuje tanich, wypozycza. Sa wtopy ale tez trafili takiego Caicedo, Macallistera, Mitome i kilku innych. Nie mowieo Markovicach za 20 baniek a wlasnie kogos taniego i 18 letniego , co by nawet HG bylby.

2 polubienia

i tu wchodzą w drogę detale, które niektórym unikają
Alvarez w Argentynie
image

ten co go niby chcieliśmy Soler
image
z czego Soler ma większość tych meczów 20+ w Copa de la liga czyli takim rozbudowanym kukuryku cup.

Do tego Alvarez w momencie transferu do City wyceniany na 20 baniek, ten nasz wynalazek 2 bańki

Po prostu to całkiem inne orbity, to nie był wyjątkowy zawodnik, jakiś mega talent. Tylko nazwisko z dupy rzucone, dla pożywki dla takich co właśnie usłyszą młody z Argentyny, czemu nie…
Poza tym sami ponoć temat zdementowaliśmy. Może jakiś nasz skaut się pojawił na meczu Argentyny i media dorobiły historię.

Podobno Edwards chciał i Enzo i Bruno gdy ci jeszcze nie grali w obenych klubach. Jestem ciekaw czy w ciągu najbliższego roku klub wykona jakiś ruch po tego typu piłkarza. Kto wie, może i do końca okienka spadnie jakaś bomba z tego typu piłkarzem. Ten ruch byłby nawet w stylu ME, kupić i sprzedać z zyskiem.

Dobra to jak myslicie? Będą transfery do klubu czy nie?
Bo ja cos czuje ze okienko się jeszcze dla nas nie skonczyło.

Moim zdaniem wszystko zależy od tego jak zagramy te kolejne mecze, jeśli będzie ciężko i nawet Ipswich pokaże nam to, że Endo to za mało, to będzie panic buy ala Melo :frowning:

1 polubienie