Rozważania transferowe (dyskusja)

Trent na bank idzie do Realu. VVD i Salaha myślałem, że przedłużymy, ale dzisiejsze doniesienia zdają się sugerować co innego.
Niestety FSG ma kompletnie wysrane na klub, kasy ze sprzedaży van den Berga też pewnie nie zainwestujemy. Coraz bardziej szkoda mi na to nerwów jak mam być szczery. Skoro nawet właścicielom biznesu na nim nie zależy…

Myślę że VVD najbardziej możliwy. Salah za dużo dostaje by dać mu jeszcze więcej a Trent jest w takim miejscu w karierze że chce jak najwięcej wygrać i tutaj się pewnie pojawi opcja pod tytułem Real Madryt.

Ja jestem prawie pewny, że ten transfer oznacza odejście Alissona i to już latem 2025 roku. Natomiast absolutnie nie uważam, tak jak wielu, że Alisson odejdzie do ligi arabskiej.

Po pierwsze, on w przyszłym roku skończy 32 lata, co dla bramkarza oznacza jeszcze ładnych parę sezonów gry na wysokim poziomie.

Po drugie, Alisson jest gościem z twardymi zasadami, w dodatku głęboko wierzącym katolikiem i jakoś nie pasuje mi do niego kierunek arabski.

Po trzecie, myślę, że on już się czuje w Liverpoolu spełniony. Wygrał wszystko, a teraz, po odejściu Jürgena Kloppa, kiedy w klubie nastąpiła zasadnicza zmiana, być może Alisson pomyślał, że i w jego przypadku czas na nowe wyzwania - jeśli tak, to trudno mu się dziwić.

Być może chciał być fair w stosunku do Liverpoolu i dlatego poinformował klub o swojej decyzji z odpowiednim wyprzedzeniem. Z kolei, Liverpool znalazł rynkową okazję na tej pozycji i postanowił niezwłocznie z niej skorzystać. Nie wiem, to takie moje gdybanie, ale nie chce mi się też wierzyć, żebyśmy latem 2025 roku puścili Mamardashviliego na kolejne wypożyczenie, bo jaki miałby w tym cel, żeby już teraz się z nami wiązać? To jest gość, który zrobił furorę na Euro 2024 i mógł spokojnie skorzystać z oferty innego wielkiego klubu, a jednak wybrał nas. Jak dla mnie, sprawa jest przesądzona i Mamardashvili będzie naszym nowym nr 1 w sezonie 2025/2026.

4 polubienia

Niech ten caly zarząd w klubie sie pie… mlotkiem moze zmądrzeją de… to co robia to masakra od 3 lat nie umieją kupic dobrej szustki. To juz nawed mnie nie smieszy ani nie wiem poprostu mam wk… na FSG I NA TEGO EDKA. NIECH SE MLOTKIEM ZA… W GŁOWĘ MOŻE TROCHĘ ROZUMU NABIORĄ.

Biorą sie za cos co nie powinni. Ta jak hydralik ostatnio u teściów mowi rurkę z wodą na zewnątrz do piwnicy. Kazałem mu sie klepnąć w głowę młotkiem. Nie tyka sie za cos o czym nie ma pojęcia.

Boże to będzie straszne, serce mi pęknie jak Trent odejdzie i to do Realu… Okropnie nie lubię tej drużyny

1 polubienie

(post usunięty przez autora)

1 polubienie

A Bobby nie jest też mocno religijny i nie został jakimś tam duchownym ?

Edit. Z czego widzę został ewangelickim pastorem, niby to nie katolik, ale chrześcijanin i to już chyba można nazwać profesjonalny :sweat_smile:

W każdym razie, żeby nie było nieporozumień, to Aliego bardzo szanuję i jak odejdzie to życzę mu jeszcze parę lat na topowym levelu, byle nie w innym angielskim klubie :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Nie chciałbym, żebyśmy grali regularnie przeciwko niemu.

1 polubienie


Holendrzy donoszą, że zaakceptowaliśmy 2 oferty za Seppa, ciekawe 25 baniek nie brzmi głupio, tylko czy je sensownie wykorzystamy?

Juz wykorzystaliśmy pewnie. Razem z Carvalho i Clarkiem nam bramkarza sfinansował Holender. Reszta zostanie na przyszłe wielkie wzmocnienia za rok razem z połowa kasy co miała isc na Caicedo a poszła na Endo i Ryana

Logiczny ruch, odszedł Matip, odejście rozważa Gomez, więc do kompletu opchniemy jeszcze Seppa.
Nat będzie naszą Wunderwaffe na środku obrony.

3 polubienia

Myślę, że tak. Jednak obawiam się, że nie w tym okienku.

Gdybyśmy mieli w tym okienku ściągnąć obrońcę nowego, to na kogo byście stawiali?

No dobra, ale jak w poprzednie okienko letnie pisałem, żeby go do Arabii sprzedać za te 150 mln, to wszyscy byli oburzeni. No to teraz są konsekwencje.

Salah w drugiej połowie sezonu nie grał nic i nic specjalnego też nie wygraliśmy.

A że jesteśmy klubem bez pieniędzy, to nie stać nas na taką głupią politykę.

No dobra ale to nie jest kasa, którą my wydaliśmy, tylko kasa którą, przez własną głupotę potencjalnie utraciliśmy.

1 polubienie

Nie spierdolą tego?

No ale to wracamy do tematu który się ciągnie od X czasu czyli tego że FSG jest do wymiany. Wiadomo koniec końców my jaki kibice z Polski nic nie możemy i pozostaje nam tylko dyskusja ale sprzedawanie swoich najlepszych piłkarzy żeby można było kupić innych nie jest drogą która pozwoli nam seryjnie wygrywać najważniejsze trofea.

1 polubienie

ale jak on nie chciał odejsc to co zrobić? De Jonga tez Barca by opchnela albo Raphinhe a jakos nie mogą.

I to jest idealny moment, żeby przypomnieć wszystkim, że w klubie znajduje się jeszcze Rhys Williams!

A co Ty byś chciał bez pieniędzy robić? Zostawili przecież Salaha na kolejny rok. Mamy gwiazdę, ale za to dziura na DM od 2 lat. Nic nie wygraliśmy. Jest tak lepiej?

Alisson jest ewangelikiem wyznania protestanckiego. Oczywiście jest wyznawcą Jezusa Chrystusa, jest chrześcijaninem, więc dużej różnicy nie ma, natomiast mimo że Arabia Saudyjska jest muzułmańskim krajem, to nie oznacza to, że wolności religijne chrześcijan są tam tłamszone. Np. podczas Mundialu w Katarze, który jest islamskim krajem, nasi reprezentanci kraju chodzili na mszę świętą do polskiego kościoła. Natomiast dla Brazylijczyka Anglia czy Arabia to tak samo obcy kraj, nie stanowi to różnicy. Dlatego dużo utalentowanych latynosów wybiera ten lub podobny kierunek.

Za sprzedaż Carvalho, Clarka, Seppa możemy zdobyć około 50 mln. Fantastyczna sprawa. Powinniśmy te pieniądze zainwestować w roczne obligacje skarbowe, obecnie oprocentowanie to 5,95%, czyli za rok wpadnie dodatkowe kilka milionów. Myślę, że to poważny argument za tym, by nikogo w tym okienku nie kupować i skupić się, by za rok zaszaleć, hehe.

Trent, Salah, van Dijk. Myślę, że co najmniej jednego uda się zatrzymać. Salah i van Dijk są już po trzydziestce, mogą otrzymać dobre oferty, ale na krótki okres. Salah transfer do Arabii może wciąż odsuwać - jeśli jest wystarczająco dobry na Liverpool, to Arabia będzie go chciała. Trenta będzie ciężko zatrzymać, ale też mamy swoje atuty.

Dużo będzie zależeć od Arne Slota. Jeśli będzie wielki, to będziemy walczyć nawet z niewielkim wsparciem właścicieli, a to przekona nasze gwiazdy do pozostania w Liverpoolu.

Ja wierzę w Arne Slota.

No ale w tym cała rzecz o której wcześniej wspomniałem czyli inni właściciele bo to niepojęte że my jako tak utytułowany klub musimy sprzedawać. Natomiast z tym że nic nie wygraliśmy to tak samo mogło być po sprzedaży Salaha bo przecież nie ma pewności że byśmy się wzmocnili takimi zawodnikami którzy by podnieśli poziom na tyle by zrobić różnicę.

Jeżeli już zaplanowali odejście Trenta, van Dijka, Alissona i Salaha to trzeba to było zrobić teraz. Jaki jest sens budowania drużyny przez nowego menadżera skoro 4 kluczowych piłkarzy po sezonie odchodzi. Ekipa na jeden sezon.

3 polubienia


Ładnie tam za 3 średniaków dostać 117 mln ( Rutter, Gray, Summerville).