Rozważania transferowe (dyskusja)

Kiedy myślałeś że ten mem umarł w 2020, to teraz odżywa na nowo w kontekście transferowym.

image

3 polubienia

@ziaja a myślisz, że dlaczego zmienili logotyp? :smiley:

1 polubienie

Mocno przesadzone. Sporo użytkowników (w tym ja) od samego początku nie spodziewało się wystrzałowego okienka. Oczywiście raczej nikt nie zakładał takiej patologii jaką nam pokazali FSG&Edwards&Hughes i że transferów do klubu w ogóle nie będzie. Osobiście spodziewałem około 2 transferów “talentów do oszlifowania”. Na realne wzmocnienia do pierwszego składu nie liczyłem ze względu na fakt, że rok temu po raz pierwszy FSG udostępniło większe środki na transfery (oczywiście to też nie były jakies duże kwoty, ale w realiach FSG te lekko ponad 110 mln wydane to była aberracja, którą podejrzewałem, że będą kompensować obecnie. Dodatkowo nowy, anonimowy menedżer wi.ęc było wiadome, że nikt mu nie da dużych pieniędzy)

Za dużo sobie dorabiasz :wink:

16 lipca jeszcze tak pisałeś - czyli nie wykluczałeś wzmocnień. Pierwszy raz napisałes o braku transferów 22 lipca, więc nie tak od samego początku a ponad miesiąc od otwarcia okna transferowego

W sumie to co roku czytamy na forum, że w kolejne lato to już na pewno pójdziemy na poważne zakupy i wzmocnimy skład :smiley:

Okienko kończy się w Anglii 30 sierpnia

5 polubień

A może ten Richard myśli że do września się sprzedaje a od września dopiero kupuje i FSG celowo go nie uświadamia?

Ogólnie tak co do Hughesa to poszukałem niby jego najlepszych transferów i w sumie żaden nie robi jakiegoś wielkiego wrażenia :smiley:

w ogóle samo to, że Solanke jest na pierwszym miejscu to takie no lekkie meh :smiley:
Bo w sumie trochę przepłacał za niego, a Dominik potrzebował 4 lat, żeby w końcu usprawiedliwić wydane za niego pieniądze.

Tak jak patrzyłęm na opinie fanów Wisienek, to mało kto płakał po nim, ale też mało kto się z odejścia cieszył. Takie powiedzmy neutralne nastroje :smiley:

JAk przeglądam transfery, to takie największe wtopy to się wydają Ibe i Diego Rico.
Zwykle robił sporo transferów i to z reguł właśnie młodzi zawodnicy, na których nieco zarabiali, albo zostają w składzie i “trzymają wartość”.

Wydaje się, że raczje był on aktywny, tylko widocznie u nas ta aktywność spadła :smiley:

Szkoda tylko że chyba bombardiery z północnego Londynu oferują 50 plus nasz rodak Kawior. U nas Pearce napisze jak coś, że chcieli ale zawodnik wybrał Arsenal.

1 polubienie

Ederson to moim zdaniem priorytet ale zgodzę się, że te dwa nazwiska dałyby nam zdecydowanie więcej jakości. Do tego jeszcze Scalvini :smiley:

@Kajojojek13 nie wiedziałem że ma kontuzje, ale tak ten 20 latek. Chłopak ostatnie 2 sezony ponad 60 występów w serie A ale tak, na pewno to efekt fify :slight_smile:

Zapomnijcie o transferach poza bramkarzem, teraz naracja jest taka iż są pilniejsze sprawy od kupna zawodników a mianowicie przedużenie kontraktów z TAA, VVD i Salahem :sweat_smile:

3 polubienia

I mi również tak się wydaje. Stawiam nawet, że Gomez zostanie mimo wszystko, odejdzie Sepp za bardzo dobre pieniądze, to Gomeza zostawimy aby nie trzeba było kupować nowego zawodnika. Pieniądze ze sprzedaży pójdą na pokrycie zeszłego okienka i na próbę przedłużenia umów.

2 polubienia

Scalvini?? 20 latek z zerwanym krzyżowym?

Czy to aby trochę nie za dużo Fify czy tam football mamagera;)

Z atalanty tylko Ederson.
Na stopera tylko hincapie albo bastoni (w co bardzo wątpię)
Niestety nie przy tych właścicielach

W punkt… przedluza i bada newsy na glownej z zachwytem i zwrotami typu: to tak jak zrobienie 3 transferow
Baaaa… nawet wiecej jak 3 transfery - bardziej cenne

Kpina nie klub

1 polubienie

Nie, nie, nie… niech sobie Arsenal go bierze. Jeden “w miarę” dobry sezon w SA i finał LE nie zmienią tego, że to nie jest piłkarz na miarę top klubu w PL. Odbił się już zresztą tutaj. No i kolejny prawonożny, mając dalej w składzie Diaza i Gakpo? Jeśli nie Gordon, to Williams. Lookman nie dorasta do tych dwóch opcji.

2 polubienia

Spokojnie, Hughes woli zostać Super Sprzedawcą na Allegro, szkoda mu pieniędzy na smarta i zakupy.

1 polubienie

Jak Salah. Nie jeden sezon a dwa. LE pokazała, że potrafi pokazać jaja w najważniejszych momentach. Najwięksi piłkarze to ci strzelający w najważniejszych momentach. Nie twierdze, że Lookman będzie kiedyś wymieniany wśród najlepszych jednakże przykład pierwszy z brzegu. Za 20 lat Lukaku będzie pamiętany jako lajza i piłkarz mem a wielu innych zapamiętanych jako absolutne legendy, strzelało od niego mniej bramek.

On gra chyba jako cofnięty napastnik na środku. Więc może to jakiś pomysł z zastąpieniem Firmino? Po tegorocznych sprzedażach zaczynam podejrzewać, że czasy trzymania jaśków jak Keita, Ox czy inny Thiago właśnie dobiega końca i jeśli Nunez znowu da dupy to raczej Slot nie będzie go husiał w kołysce i ze smoczkiem w dłoni śpiewał “Śpij Darwinku mój kochany, w przyszłym sezonie będziesz rozstrzelany”

Zapomnij o Williamsie, nie poszedł do Barcelony bo nie mają kasy. Jak będzie musiał to kolejne 2 lata będzie się kisił w Sociedad żeby tam przejść. Liverpool staje się przykładem bezsilności, nic się nie da, nie ma wartościowych piłkarzy… Same wymówki, brak działania. Zniszczyć pozycję i renomę klubu można szybko ale odbudowa to długi, żmudny i kosztowny proces. Przykład pierwszy z brzegu to United.

Ta w Sosciedad na pewno

1 polubienie

No bez przesady, przeciez bardzo wiele dzieje sie za kulisami :wink: juz czekam na info o priorytecie podpisu kontraktow najwazniejszych zawodnikow i ze to bylo zalozenie na to okienko. Utrzymac trzon druzyny…

1 polubienie


Nie Byliście blisko ale też nie trafił nikt

Ale poczekajmy z ocenami okienka do końca okienka. Również obawiam się, że jedynie się osłabimy (sprzedając rezerwy) a transfery przychodzące zakończą się na mamaszwilim czy jak mu tam… ale jeszcze jest szansa, że będziemy wspominali to okienko ciepło. Złudna jak oczekiwanie odwzajemnionej miłości we friendzonie ale jednak jakaś jest xD

1 polubienie