Rozważania transferowe (dyskusja)

Ja zadowolony z tego transferu nie jestem i nie będę.
Alisson może grać spokojnie jeszcze 5-6 lat na super poziomie, więc po co nam Gruzin?
Pewnie za dwa sezony sprzedamy Aliego za jakieś 60-70 baniek, Gruzin będzie nr 1, a FSG zyska na całej operacji z 20-30 baniek.
Tylko jest jedno kluczowe pytanie - czy Gruzin utrzyma poziom Aliego? IMO wątpie.

1 polubienie

Pojawiła się plotka, że Mamardashvili ma w przyszłym sezonie walczyć już o skład z Alissonem, bez wypożyczenia dalej.

Kontrakt na 6 lat.

Romano zapodał te swoje Here we go, u nas na razie cisza chyba póki nie przejdzie testów medycznych i nie zapozuje z koszulką to nie będzie oficjalki.

Za dwa sezony to moze odejsc za darmo. Dziwna decyzja z tym bramkarzem. Znowu transfer, bo jest okazja na pozycje niepotrzebna w danym momencie i najprawdopodobniej jak napisales przez najblizsze 5 lat. Czy oni wiedza, ze bramkarz tylko jeden w meczu moze grac? :slight_smile:

1 polubienie

Hurra, jest transfer. Teraz wszyscy maruderzy nie będą mieli argumentów, że fsg nic nie zrobiło tego lata. Co tam, że kupiliśmy bramkarza, jak mamy już najlepszego na świecie i jednego z najlepszych nr 2. Śmiech przez łzy.

2 polubienia

Ali ma kontrakt do 2027, więc 3 lata

Do 2026 + opcje rocznego przedłużenia.

3 polubienia

Dobra decyzja. To jest zabezpieczenie bramki na wiele lat do przodu.

Jedynym minusem tego w mojej opinii genialnego posunięcia, jest brak pewnej cipy z San Sebastian z 6 na plecach. Gdyby to był transfer po uzupełnieniu największego braku w drużynie no to czapki z głów. A tak to czekamy dalej co ten nasz duet cudotwórców wyczaruje.

1 polubienie

W miesiąc negocjacji udało się zbić cenę z 35 milionow do 35 milionow, za zawodnika ktory bedzie pierwszym bramkarzem za 5 lat (albo i nigdy).

Eddie i Richi mocno kończą okienko

15 polubień

Czyżby :face_with_raised_eyebrow: mam jeszcze 15% nadzieji

Strzelam, że za rok Gruzin powalczy o pierwszy skład z Alissonem, a w 2026 zostanie przedłużony kontrakt z Beckerem tylko po to, żeby go sprzedać i wyjść na tym dealu na 0. W następnym sezonie pewnie Mamardashvilli będzie grał w pucharach, a Ali w lidze.
Mnie ten ruch cieszy, bo w przypadku jakby Alisson chciał w przyszłości odejść i nie byłoby na rynku bramkarzy z topu, to moglibyśmy być w dupie. Wystarczy spojrzeć jakie problemy generował brak dobrego bramkarza w United, Chelsea czy Arsenalu. Nie da się nic wygrać nie mając na bramce gościa, który wyciągnie co do niego należy i trochę więcej.

1 polubienie

czyli coś tam ugrali, może przez wypożyczenie powrotne Valencia była bardziej chętna do negocjacji

Imo może być też tak: 1 year → loan to Valencia
2 year → loan to shittie PL club
3 year → battle with Alisson
4 → first choice

2 polubienia

Albo Alisson jest kozakiem nadal, a Gruzin zostaje sprzedany do Realu czy tam do PSG za więcej hajsu i Siwy z Bostonu kupuje sobie za to nowy Jacht.

3 polubienia

@CzerwonyBartek Raczej wątpię, znając nasz klub to będą chcieli jednego z nich zmonetyzować a za 4 lata Ali już będzie po kontrakcie nawet w przypadku przedłużenia o rok i jednak dość już wiekowy, nawet jak na bramkarza.
Raczej sezon na wypożyczeniu a potem już u nas rywalizując z Alim i jeśli się sprawdzi to sprzedajemy Alego a jak nie to Ali nowy kontrakt a sprzedajemy Gruzina.
Generalnie plan nie jest najgorszy ale myślałem że skoro Becker chce zostać to zajmą sie pilnieszymi problemami niż bramkarz za x lat, szkoda że do problemu DM i kończących się kontraktów nie podeszli z takim wyprzedzeniem.

Odchodzi Virgil, TAA, Tsimikas, Gomez, starzeje się Robbo, a Konate zaraz się połamie, więc nasi przechodzą na grę dwoma bramkarzami. Chytry plan Henrego.

12 polubień

Alisson za 60-70 mln to trochę myślenie życzeniowe myślę że nawet araby tyle za niego nie dadzą realniejsze są kwoty rzędu 44-60 mln ponieważ

  1. to bramkarz bramkarze z reguły są tańsi
  2. bramkarz to mniej medialna pozycja niż pomocnik czy napastnik
  3. za 2 lata Alisson będzie miał już 33 lata i tylko rok kontraktu
    chodź wiele zależy też od jego formy a on sam w tym wieku może nie chcieć iść do Arabii ale z drugiej strony to Arabowie mogą szaleć z hajsem
    PS dla mnie najlepszym scenariuszem było by został na jeszcze 4-5 lat bo mam przeczucie, że utrzyma wysoką formę i nadal będzie topowym bramkarzem

Dzięki, że napisałeś to po angielsku. Dzięki temu to rozwiązanie staje się bardziej prawdopodobne w moich oczach.

W temacie wzmocnień na już.
Mam dwa wnioski po meczu z Brendford w niedzielę:

  1. Potrzeba czasu jeszcze na budowę stylu gry, bo wkrada się sporo chaosu.
  2. Jeśli klub po takim spotkaniu nie widzi konieczności wzmacniania się to ja chyba oglądałem inny mecz. :smiley:
1 polubienie