Rozważania transferowe (dyskusja)

W sumie dobry kierunek - średni, ale nie słaby klub, znany piłkarzowi trener, raczej pewny skład i na pewno dostanie sporo minut. Poza tym ciekawe, że po Clarku chcą kolejnego zawodnika od Nas, ciekawe czy to działanie Lijndersa czy po prostu na tyle dobre relacje z klubem z grupy Red Bulla, który widzi potencjał w naszych młodzianach.

śmiesznie to wygląda gdy się to zestawi obok siebie, patrząc na ceny. bez wątpienia jest to świetny ruch

2 polubienia

No tylko jeden problem - kogo my kuźwa na ławce będziemy mieli? W środku na 3 pozycję mamy MacA, Szobo, Gravena, Jonesa, Eliota i Endo. I wśród tych 6 mamy pół klasowego DMa.

To wypychanie z drużyny pachnie czyszczeniem budżetu płacowego, żeby zmieścić jedną lub 2 tygodniówki z naszych 3 kończących się kontraktow.

1 polubienie

Stefan po kontuzji nie pokazał jeszcze czegokolwiek, by mógł być uznawany za lepszego niż pół klasowego DMa. Domniemanie, że ma talent na top playera to jedno, a pokazanie czegoś to kolejna sprawa. Szybciej pokaże grając regularnie, nawet w słabszym klubie - a Salzburg to takie miejsce, gdzie wzorce, szkolenie, prowadzenie się to jedna z podstaw, zwłaszcza że Salzburg to sitko dla zawodników, którzy mają pójść później do lepszego Lipska.

Dobra ale jak będziemy mieli szpital to wolisz Stefana na tej pozycji czy Jotę, Eliota lub Philipsa? Nasza kadra jest strasznie wąska.

Spokój mamy na GK i LW. Tyle. Wszędzie indziej mniejsze lub większe problemy. Na DM i CB(chyba że Joe zostanie) to katastrofa.

Ogólnie to nie powinno być klubie już Endo, Bajcetić powinien być na wypożyczeniu tam gdzie będzie grał od deski do deski tydzień w tydzień. Bo potrzebuje minut jak tlenu. A u nas powinien być zawodnik który nie jest wynalazkiem jak Gravenberch na tej pozycji.

Ja czytam i rysuję czasem obrazki z chińskich bajek więc mamy sztamę. Niekoniecznie z Fanami Endo. Ale to oddzielna grupa całe potężne 3 osoby.

6 polubień

Większej różnicy nie będzie na ten moment.
Też chciałbym transferów DO klubu NA ODPOWIEDNIE pozycje, ale z dwojga złego jak mamy ograć gdzieś indziej Stefana albo dać za cały sezon pograć mu z 100-200min, to wolę to pierwsze.

I co to zmienia w związku ze sprzedawaniem mówiąc serio - szrotu w porównaniu z pierwszą XI, a wypożyczając tych, którzy lepiej niż inni rokują, ale nie pograją obecnie? Tak powinien działać klub, że wśród młodzików zostają tylko najlepsi, którzy będą grać i nie będzie strachu ich wystawić. Gramy oficjalnie o mistrzostwo, ale patrząc na obecne realia o Top4 i w tym wypadku nie możemy bawić się w ogrywanie młodych, jeśli nie wiadomo czy pokryją to, co gra pierwszy wybór na danej pozycji.

O ty pomyśl jak teraz rozzłościłeś japońców

2 polubienia

No ja mam właśnie trochę inne podejście, jak miąłbym kgoś wypchnąć z Klubu to Endo. Starszy, koniec kontraktu i wyższa tygodniówka. A tak naprawdę to wolałbym zostawić obu ale stawiać na Stefana i go ogrywać w EPL niż bawić się wynalazki z Gravenem, Eliotem czy Jotą. Stefan jest DMem nawet nie w formie ma większe doświadczenie na tej pozycji.

Ograniczaniem kadry - nawet ze szrotu - powodujemy, że liczba graczy dostępnych do gry jest mniejsza. I znowu, wolę Mortona, Doaka wystawić na finał pucharu myszki miki niż 14/15-latków.

Jeżeli powtórzy się sytuacja z poprzedniego sezonu to jesteśmy w dupie. Bo klasowych graczy mamy 15. Dobrze rokująca młodzież na wypożyczeniach, a mniej rokująca sprzedana. Zostajemy z dziećmi, całkowitym szrotem w postaci np. Philipsa i kilkoma dobrymi młodzikami, którzy zagrali trochę minut Bradley, Dans.

To IMHO dużo za mało na walkę o trofea w tak wymagających czasach, gdzie przez cały ro grasz co 3 dni a przed sezonem były turnieje + tourne po USA. Na przełomie roku będzie szpital a w marcu 3/4 drużyny będzie miało tempo na boisku jak w League 1 bo za dużo minut na liczniku.

2 polubienia

Jeśli mamy taki problem z DM, a kolejny trener woli szukać wynalazków (Macca, teraz Graven) zamiast dać szansę Stefanowi, to pomyślcie czy to problem z trenerami czy może jednak z obecnym poziomem Hiszpana? No bo według mnie to drugie i najwyraźniej potrzebuje po prostu regularnej gry w innym klubie.

A to nie było tak, że mu się kontuzja odnowiła i Klopp go nie mógł wykorzystywać?

2 polubienia

Nie grał bo w krótkim czasie urósł zbyt szybko i dla niego było to zbyt duże obciążenie, prawie rok siedział na siłowni. Plus drobne urazy. Nie grał przez problemy zdrowotne. A teraz nadal jego poziom jest ich efektem. Musi kondycję odbudować i się ograć, a w Liverpoolu nie ma na to czasu i nie jest to miejsce do ogrywania.

7 polubień

Mateo pchasz się w gips

Salah po roku w Gruzji

Napiszę ogólnie bo nie będę się odnosił do wszystkich osobno.
Czy ktoś mi tu może napisać skąd ten kult bajcetica na tym forum. Chłopak zagrał kilka meczow w seniorskiej piłce całkiem solidnych potem wypadł na ponad rok i są tu osoby które wkładały by go do pierwszego składu!!
Ludzie opanujcie się. To jest Liverpool a nie konkordia Knurów. Tu nie ma miejsca na ogrywanie dzieciaków i czekanie az odpala. Czy wy myślicie że ludzie w klubie zarówno u kloppa jak i u slota nie widzą tych graczy na treningach? Jak porównywać takiego gravena co ma pewnie z 200 spotkań rozegranych do tych kilku Stefana. Bajcetic potrzebuje minut jak tlenu. Trzymanie go u nas na ławce to robienie mu krzywdy. Na dzień dzisiejszy czy się to komuś podoba czy nie wataru Endo nakrywa go czapka.
Chłopak niech idzie zagra świetny sezon w Austrii. Z 3000minut i wtedy może u nas rywalizować. Ci sami co piszą o Stefanie pewni pisali że woodburn też powinnien dostawać minuty, a ibe to powinnien w kolejce do składu być przed manę bo młody rozwija się.

8 polubień

Odnoszę wrażenie, że wiele osób wypowiadających się na forum niestety sugeruje się grami komputerowymi. Chyba że mamy tu bazę kibiców, którzy widzą co się dzieje na treningach, oglądają wszystkie spotkania drugiego zespołu i młodzieżówki.

1 polubienie

Ja tam wole poświęcić 2 młodych ( oczywiscie nie takich jak Bradley lub Quansach ) na jednego dobrego z innej ligi albo zaplecza, a nóż wypali jak Roberton na lata ;D bo takto takie Philipsy i Rhyse walają się na wypożyczeniach.

Tutaj jakas plotka co mu Barca oferowała Chiesa

Kult jak kult, praktycznie każdy zawodnik ma tu swoich zwolenników którzy przesadzają z jego potencjałem, przykłady to Konate top 3 stoperów w Europie, Quansah będzie drugim VVD, Elliott to będzie przyszłość kadry i Liverpoolu a nawet najlepsza 10 na świecie. Mi się przez te kilka meczów w których zagrał naprawdę podobał ale to żaden wyznacznik zwłaszcza że gość przez rok nie grał, logicznym wydaje się więc wypożyczyć go niech się ogrywa gdziekolwiek. Chociaż gdybym miał osobiście wybrać kto się bardziej sprawdzi w tym sezonie na DM Holender czy Hiszpan to w ciemno biorę Stefana. A żeby nie było że nic o transferach to zakup Chiesy wydaje się irracjonalny ale po euro 2020 to był mój wymarzony ruch więc nie mogę narzekać nawet znając jego historię kontuzji

Gdzieś widziałem że może się udać zejść z ceną do 10mln£ i tygodniówki na poziomie 80k. To już byłoby niegłupie tylko byle się nie wiązać na długo, niech sobie zasłuży na dłuższy, może lepszy kontrakt.

1 polubienie

No tak, ale 4 dni zostały a FSG kryje się jakimś Chiesą aby ich nie wyzywać za bardzo :smiley:
80k to taki sukces by był ale wątpie, albo Chiesa będzie w szatni rysował kredą do zimowego okna jak będzie cwaniakował z kontraktem :stuck_out_tongue: