Rozważania transferowe (dyskusja)

Skoro Martín Zubimendi do nas nie dołączy to kierujemy nasze zainteresowanie w stronę Vareli, dla którego alternatywą ma być Rabiot :face_vomiting:
Porto nie jest zainteresowane sprzedażą, piłkarza który dołączył do nich latem 2023. Oczekują, że jak ktoś go chce to musi zapłacić klauzule bez możliwości rozłożenia na raty. Ciekawe czy FSG na to pójdzie. Arsenal też jest zainteresowany. Barcelona na początku okienka chciała dać kilku piłkarzy w ramach wymiany, ale Porto nie pasowało takie rozwiązanie. BVB nie stać na Alana, a Bayern miał nim zastąpić Kimmicha. Skauci Chelsea również przyglądali się Vareli, ale nie jest to ich cel transferowy.

Alan Varela świetnie pasuje do taktyki Slota, który mógłby pełnić kluczową rolę w środku pola, pomagając w utrzymaniu intensywności pressingu oraz stabilizując grę w defensywie, a jednocześnie będąc aktywnym uczestnikiem w budowaniu akcji ofensywnych.

Jest bardziej wszechstronny w ofensywie niż Zubimendi, z większym akcentem na agresywność w pressingu i mobilność na boisku. Jego styl gry jest bardziej intensywny, co może być korzystne w szybkich i fizycznych meczach Premier League. Nie ma takiego doświadczenia jak Rabiot, który grał w PSG czy Juve. Zaś Adrien jest bardzo nieregularny i wydaje się mniej skoncentrowany niż Zubimendi czy Varela.

Coś czuje, że mamy ugadanego zawodnika, dlatego wypożyczamy Bajceticia.

A co do Edersona, to nie jest piłkarz, który chciał do nas przyjść. Podobno marzy mu się Juventus.

Odejscie Joe Gomeza jest zależne od tego czy sprowadzimy piłkarza ze statusem HG. Idealny byłby ten Gordon

A i z przyjściem Olise, działacze Bayernu proponowali nam Kingsley Comana. Transfer nawet w 67% się udał. Bayern chciał, Coman chciał tylko Liverpool nie chciał.

Ehh. Boję się, że Rabiot to będzie panic buying jak Artur Melo

mógłbyś dodać Sterlinga,Flanangana,Gomeza czy Emre Cana

1 polubienie

jest między nimi różnica, tak wiem że w jakiś sposób jest to ironiczne. po prostu po stefanie widać brak gry, nie nadążał.

1 polubienie

Świetne chłopaki. Bardzo mądrze wprowadzani przez klub. Co to ma do bajcetica którego już drugi trener nie wpuszcza od ponad roku?
I cała trójka jest rezerwowymi?
Trent to talent generacyjny.
A możesz jeszcze napisać ile wygraliśmy odkąd gra 3 z nich?

Zajebisty kolarz, szkoda tylko że Trent wykorzystał kontuzję Clyne’a i mimo średniego początku rozwinął się w ekspresowym tempie, Quansah z miejsca pokazywał klasę mimo pojedynczych błędów (to mój argument, że on może być ŚO nr3, ale za młody i za mało doświadczony, by stanowić podstawowego obrońcę NA TEN MOMENT, Elliot przychodził tutaj jako ogromny talent i ogrywał się później w Championship - ponadto nie ogrywamy go jakoś monstrualnie, bo dalej jest głównie rezerwowym, mimo że liczę iż na 10tce pokaże się z dobrej strony, by rywalizować o skład z Domem, a Bradley podobnie jak Trent, wbił się ze względu na kontuzję, a nie politykę ogrywania młodych - spory potencjał, ale dalej niezłe mecze przeplata słabszymi i dlatego wchodzi na ogony za Trenta, a pogra więcej zapewne tylko w początkowych fazach pucharów krajowych.

Żałuję mocno oglądając skrót jednego i potem cały drugi mecz Joao Nevesa, bo pewnie tyle, co będzie kosztował Varela, jak będzie odchodził, to niewiele więcej kosztował Neves, który pasowałby do Slotballa jeszcze bardziej. No ale lepszy Varela niż nikt, bo o ile nie jest najgorzej z Ryanem na 6tce, tak on może być rezerwowym DM i ogrywać się również na 8, a podstawowym DMem powinien być ktoś, komu naturalnie przychodzi granie na tej pozycji.

O Olise to my powinniśmy powalczyć, a nie mieć potem proponowany odrzut w postaci Comana (zdrowy w formie to kozak, ale wg mnie on jest dużo większą szklanką od Chiesy).

Ale może jakiś konkret dlaczego się osmieszylem? Ty masz swoje zdanie ja mam swoje zdanie, a kolejny kolega którego cytujesz ma swoje. O co c’mon?

Co to ma do bajcetica którego już drugi trener nie wpuszcza od ponad roku?

Masz nawet wyżej napisane dlaczego Stefan nie grał… Miał poważna kontuzje a potem komplikacje związane z tym, ze za szybko rósł. Czytaj ze zrozumieniem.

Tu masz nawet wypowiedź Kloppa z grudnia https://www.thisisanfield.com/2023/12/jurgen-klopp-provides-lengthy-update-on-stefan-bajcetic-and-thiago-injuries/ który mówi właśnie o tym problemie.

Jezeli ma przyjść jeszcze Rabiot to stajemy się dla Juve tym czym Bournemouth dla nas… Zbieramy ich odpady.

3 polubienia

Benvenuto!

koszulka z nr 14 będzie bardzo ciężka, przez osobistość która ją nosiła!

Myślę ze wybierze 22.
Jeśli to prawda ze kwota to polowa tego co dostaliśmy za VdB, to szacun.

Zaczęło się wybieranie numeru na koszulce :clap:

6 polubień

to już chyba tradycja nieprawda?

co by nie mówić, nasze wybieranie numerów nie ma niestety wpływu na działania fsg… a szkoda, mocna paka by była

Tak, tradycja, a potem narzekanie i jazda na FSG jakie to nieudaczniki. Oj jak was życie nie uczy niczego…

Może to jest taka forma zapeszenia? Żeby transfer upadł.
Myślę, że można powoli witać Chiese. Jak myślicie, będzie zastępował Salaha? Czy jednak Diaz do barcy na koniec okienka?

Kolego, ale to o ośmieszeniu to nie było do ciebie tylko do osoby do której pisałem. Zarzucala mi kłamstwo.

Jeśli chodzi o to co napisałeś to się z tym Nek zgadzam ogólnie, ale szanuję twoje zdanie. Masz prawo uważa że bajcetic powinnien grać w pierwszym składzie tak jak ja mam prawo się z tym nie zgadzać.

Wiem też o jego urazie, ale strasznie były to dla mnie dziwne bo z tego co pamiętam miał być to krótki uraz z początku sezonu, a trwał cały rok.

Kimmich i Diomande xD

Piłkarze o profilach, których w ogóle nie potrzebujemy.

Zdecydowanie zmiennik salaha z opcjonalnym graniem na prawej. W zależności jak się pokaże tak się to skończy. Mój scenariusz jest taki że będzie wartościowym zmiennikiem. Coś jak gakpo. Z racji mniejszej ilosci minut z jego zdrowiem będzie całkiem ok. Po 2 latach odejdzie do zespołu ala fulham za 25-35m a dla nas w tym okresie strzeli 15g10a.

Diaz zostanie a na prawe skrzydło albo Mo na kolejne 2 lata albo jakiś naprawdę świetny gracz do pierwszego składu. Chiesa na takowego szykowany nie jest.

Dominujący ŚO i rozgrywający ŚPD? :face_with_raised_eyebrow: Przecież to są właśnie profile których potrzebujemy. Kimmich to niemiecka, bardziej medialna wersja Zubimendiego przecież

7 polubień