Rozważania transferowe (dyskusja)

Ugarte idzie do United. Rozumiem że to nie był dla nas right player? Za mało szklany czy za łatwo dostępny?


No hejka, co tam się z Tobą dzieje? Skąd to zwątpienie? Dlaczego chcesz teraz się poddać, tylko dlatego, że raz czy drugi Ci odmówili? To nie jest żaden powód. Musisz iść i składać oferty za zawodników . Osiągniesz cel. Prędzej czy później go kupisz, ale musisz iść do przodu, przeć, walczyć o swoje. Nie ważne, że wszystko dookoła jest przeciwko Tobie. Najważniejsze jest to, że masz tutaj wole kupna Right Playera. To się liczy. Każdy może osiągnąć cel, nie ważne czy taki czy taki, ale trzeba iść i walczyć. To teraz masz trzy sekundy żeby się otrąsnąć, powiedzieć sobie “dobra basta”, pięścią w stół, idę to przodu i odpuszczam i zostajemy z Endo. Pozdro.

9 polubień

W kwietniu zajmowaliśmy się twierdzeniami z Portugalii, że w zeszłym sezonie Liverpool poszedł w ślady Alana Vareli z FC Porto.

Zespół Arne Slota próbował pozyskać Varelę. Twierdzi się, że Liverpool prowadził rozmowy z Porto, ale „ogłosili go niezbywalnym”.

Wystarczy szybkie porównanie Manuela Ugarte i naszego zarządu mokrego snu czyli Zubimendiego aby wiedzieć dlaczego Manuel nie był na naszej liście.

Ugarte to przecinak w starym stylu. My szukamy swojego Busquetsa. Nie wiem co tutaj jest niezrozumiałe.

2 polubienia

Arne Slot przyznaje, że nie spodziewa się dziś transferów do Liverpoolu, choć jeśli pojawi się jakaś interesująca okazja, to być może “The Reds” z niej skorzystają.

właśnie w drugą stronę. Same negatywne wiadomości nabijają mu clicki. 2 dni przed podpisniem Mamardashviliego mówił, że Liverpool nie zamierza kupić bramkarza.

A co ma powiedzieć? Tak dzisiaj bedzie transfer!!?
Już lepiej że tak powiedział bo to oznacza że coś może się wydarzyć. Mógł powiedzieć: dla nas okienko jest zamknięte ale tego nie powiedział. Na nic się nie nastawiam ale transfer 6 byłby miłą niespodzianką

Sprowadzenie “6” w stylu Zubimendiego to dla Liverpoolu absolutny “must have”, podobnie jak transfer środkowego obrońcy.

Jeśli, jednak, nic się dziś nie wydarzy (a wiele na to wskazuje), to jaki jest sens wylewania tutaj żali? Przecież nikt nie jest głupi i każdy z nas widzi potrzebę pilnych wzmocnień “na wczoraj” na tych dwóch pozycjach, ale żadne forumowe biadolenie tu nie pomoże.

Tutaj nawet nie ma sensu udowadniać sobie wzajemnie racji, bo tak jak napisałem, każdy dobrze widzi, że te wzmocnienia są absolutnie niezbędne.

Szkoda czasu, energii i nerwów na emocjonalne angażowanie się w coś, na co nikt z nas nie ma żadnego wpływu.

4 polubienia

Ale Zubimendi to żaden Busquets. Busquets był świetny w defensywie. Zubimendi nie jest.

To tylko przykład. Nie warty do poddawania pod debatę. Ja osobiście liczę na tego Hezze. Półka niżej albo i dwie niż Varela aale potencjał z tego co można wyczytać ogromny. A Varela mało wygrywa pojedynków powietrznych. Postawiłbym na ekonomiczną opcje rozwojową. Hezze + Graven + Morton i mamy sezon testowy. Jak to wypali, super, jak nie no to kolejne okienko będą szukać.

@ynwa19 największy optymista na forum i nie liczy na chociażby jeden trasnfer dziś? :smiley:

To ile jest jeszcze do zakonczenia okienka “jedna Wenta” ?
No to mamy jeszcze w ciul i trocha czasu! :sweat_smile:
Spoko kupimy ogarnieta “6” i klasowego SO na bank :crazy_face:
FSG,Edek i spolka kocham cie… :rage:

PS skad przylatuja dzis samolotu do Liverpoolu? :face_with_hand_over_mouth:

1 polubienie

*[quote=“CzerwonyBartek, post:34854, topic:35, full:true”]
Wystarczy szybkie porównanie Manuela Ugarte i naszego zarządu mokrego snu czyli Zubimendiego aby wiedzieć dlaczego Manuel nie był na naszej liście.

Ugarte to przecinak w starym stylu. My szukamy swojego Busquetsa. Nie wiem co tutaj jest niezrozumiałe.
[/quote]

  • To jest propaganda dla pelikanów zeby nie wydawać dużych pieniędzy i pchać ten wózek najmniejszym kosztem. Czyli mamy grać bez defensywnego pomocnika bo nie potrafiny znalezc odpowiedniego zawodnika? Aktualnie mamy japońska prowizorkę plus goscia któremu brakuje umiejętności do skoku do rywala i odbioru? Na rynku sa lub byly ciekawe opcję. Jezeli nie masz zawodnika drugie okienko którego masz szanse sprowadzić to znaczy ze trzeba zmienic priorytety i kupic najlepsza opcję jaką nozesz dostać i najwyżej zmienić system . Ugarte nie jest mistrzem rozegrania ale tez pilkarzem który nie potrafi rozgrywać. na pewno jego umiejętności w defensywnie dałby sporo możliwości bocznym obroncom oraz szabo i macalisterowi.
3 polubienia

Szczególnie, że Ryan to miał 95% podań do najbliższego zawodnika, więc raczej rozgrywać tez nie ma, przynajmniej póki co. Mamy Trenta, Macce, Szobo, Elliotta, Jonesa, Mo. Nie potrzebujemy na 6tce grać drugim Xabim Alonso, czy innym Pirlo.

1 polubienie

Czyli to nieprawda, że Ugarte jest klasycznym DM z krwi i kości? Plus kosztuje z 60 mln funtów i sprowadzenie go oznaczałoby nie jeden sezon zmiany priorytetów a kilka lat bo nie trzyma się 60 mln funtów na ławce. Sprzedaż nigdy nie jest oczywistością. Kolejna rzecz, zakup tego niepasującego do taktyki gracza oznaczałby batalie z Manu którą jeśli byśmy przegrali, odtrąbilibyście wizerunkową katastrofą jak z Caicedo.

Ugarte to świetny defensywny pomocnik. Niemniej dobrze, że obecnie o niego nie walczymy. Zresztą gdyby nie to, że kasa była dla niego najważniejsza, to hulałby tu od roku zamiast tego japońskiego zapchajdziury.

@Ziaja fakty nie są ważne. Ma się zgadzać do teorii :sweat_smile:
@Loku64 to zarzuć statystykami :wink:

1 polubienie

Passes in the final third by Premier League midfielders this season:
◉ 15 - Ryan Gravenberch
◎ 14 - Kevin De Bruyne
◎ 14 - James Maddison

Fajne podania do najbliższego :3

Podanie do ostatniej tercji jest ofensywnym zagraniem, mającym na celu stworzenie okazji do ataku lub strzału na bramkę. Takie podanie może prowadzić do przełamania obrony przeciwnika i stworzenia dogodnej sytuacji do zdobycia gola.

Na pewno te podania nie są do najbliższego. Mało Gravenberch obok TAA, Szobo notuje najwięcej progresywnych per podanie.

Tu się zgadzam, po prostu typ gra dobrze, a ten tworzy narracje, jak by grał jak Lucas Leiva czy Gini.

No Thiago też nie grał takich podań on ma umiejętnie wspierać obronę, przenosić piłkę do trzeciej strefy, a nie stwarzać sytuację. I z tego się wywiązuje, obiera często piłkę i też przechwytuje. Jak na osobę która musi być przystosowana do tej pozycji jest więcej niż dobrze. No, ale ty wolisz odboya Japończyka to mnie nie dziwi.

No tak, nie pasuje pod narrację to bezużyteczna.

1 polubienie

A wiesz co to znaczy :smiley: ? To jedno z drugim się nie wyklucza.


image
tu trochę bardziej miarodajne, ma 2 tak zwane u nas “prostopadle” podania, 0 crossow, 0 przerzutów,

Poza tym ja te spotkania oglądałem i szczególnie w drugim się mu mocno przyglądałem i tam widziałem, że piłka od niego to z reguły idzie do tyłu albo na parę metrów do najbliższego

@Ziaja ale tu nie jest do, tylko w 3 tercji to jest ta różnica o której Flymf wspomina i czyni tą statystyke bezuzyteczną, bo po prostu w tych spotkaniach siedzieliśmy dużo na rywalu…

Ja nawet pochwalilem Ryana za spotkanie pierwsze tam jako jedyny w środku zagrał całkiem dobre spotkanie.
Jednak z Brentford to mi się nie podobał, bo po prostu moim zdaniem zagrał bardzo średnio, aczkolwiek podkreśliłem też, ze podobalo mi się jego ustawianie w momencie fazy przejścia przeciwnika, bo pare akcji/podan przecial.

@Ziaja po prostu bezuzyteczna, bo bedac w 3tercji nie problem w jej obszarze wykonać podanie, co innego podania do, a co innego w 3 tercji.

tu nawet skrót co ma niby pokazać, jak super zagrał no i nawet tu szału nie ma :smiley:

Ta statystyka za dużo nie mówi bo z niej można wysnuć wniosek że zarówno Ziaja może mieć rację jak i Loku. To są po prostu podania w 3 tercji boiska, tuż przed polem karnym przeciwnika. Po drugie próbka to zaledwie dwa mecze, trochę mało żeby cokolwiek sensownego na podstawie tego budować.

Statystyka która tutaj mogła by już coś powiedzieć to “passes INTO the final third” które już pokazuje ile podań zostało wykonanych z 1/2 tercji do 3.

1 polubienie

image
Ci to dopiero mają siwego bajeranta. Nie sprzedaje zawodników którzy nie chcą tam grać (pokazując swoją wszechwładze ) ale sprowadza szrot bo najwidoczniej na transfery kasy brak xD

@Spectre czyli sugerujesz, że oni są zobligowani wypić śmietankę po poprzednim pionie który był tu 2 lata? Zresztą zostawili nam great right playera w spadku czyli Edno xDDDD

Nie zawsze sie ma to czego sie chce. Trzeba byc naiwnym by siedziec na dupie i nikogo nie kupić na śpd przez dwa lata.

Endo oczywiscie nie licze. To zapychacz.

[quote=“CzerwonyBartek, post:34864, topic:35, full:true”]

Czyli to nieprawda, że Ugarte jest klasycznym DM z krwi i kości? Plus kosztuje z 60 mln funtów i sprowadzenie go oznaczałoby nie jeden sezon zmiany priorytetów a kilka lat bo nie trzyma się 60 mln funtów na ławce. Sprzedaż nigdy nie jest oczywistością. Kolejna rzecz, zakup tego niepasującego do taktyki gracza oznaczałby batalie z Manu którą jeśli byśmy przegrali, odtrąbilibyście wizerunkową katastrofą jak z Caicedo.
[/
Ugarte miałby u nas spore pole do popisu, tsk jak napisalem opcji bylo kilka. Klub wybral jednego zawodnika, którego sprowadzenie bylo bardxo watpliwe. Ile mozna czekac z zakupem defensywnego pomocnika. Czy pomiędzy poziomem right player a obecnymi zawodnikami jest jeszcze coś. Zakup defensywnego pomocnika byl niezbędny bo to transfer do pierwszej jedenastki. Jeżeli kiedyś pojawi sie odpowoednie nazwisko to zawsze masz możliwość sprzedania lub rotacji piłkarzami.

1 polubienie