Rozważania transferowe (dyskusja)

Moja ocena jest taka że do pierwszej 11 będziemy kupować tylko pewniaków. I mi się to podoba, bo nie zalejmy sobie śladu takimi średniakami jak np united
(De ligt, dalot, mount, Martinez).
Uważam że nasi dostrzegli rozwój ryana którego my naturalnie nie widząc treningów dostrzec nie mogliśmy. Ocenili że do zimy wytrwamy. Umówmy się, olbrzymia potrzeba rotacji jest głównie po grudniu. Wtedy gracze exploatowani czują zmęczenie. Więc myślę że pójdziemy w zimie po dmf i możliwe że bd to MZ ale nasz dział bd miał wtedy 5 miesięcy na to żeby znaleźć alternatywe. Dzięki temu nasza głębia w środku będzie odpowiednia. Na ten moment mamy 4 zmienników, jednak widać że morton to piłkarz za słaby na ten klub. Endo trener prawdopodobnie ceni, ale jako zmiennika na utrzymanie korzystnego wyniku. Jones niestety miewa mnóstwo drobnych urazów i nie zdziwię się jeśli w zimie pójdziemy po dmf, a jeśli Stefan będzie się świetnie spisywał na wypożyczeniu to Jones pod młotek. Jego sufit jest zdecydowanie najniżej niestety i jako zmiennik byłby ok gdyby nie te jego urazy
Widać że slot ma politykę wymiany graczy na pozycjach które wymagają dużej ilości sprintów. Dlatego domagał się 6 graczy z przodu.

Co wy tak dalej o Zubimendim? Poprosił o pół roku na napatrzenie się na San Sebastian?

1 polubienie

Jeśli piłkarz nie ma motywacji żeby dołączyć do LFC i woli za mniejsze pieniądze posiedzieć w mieście swojego dzieciństwa, to trzeba się zastanowić, czy jest sens starać się o niego. Użył Liverpoolu jako karty przetargowej do lepszego kontraktu, choć finalnie sam został rozegrany szachowo przez prezesa RSSS. Nie widzę w Zubimendim materiału na gracza, który huraganem wdziera się do Premier League i daje się pokroić za czerwoną koszulkę. Mam nadzieję, że paru osobom w klubie ostatnie okienko nieco przetarło oczy.

2 polubienia

Nie wiem jak wy ale ja jestem zadowolony że kupili tego 16 latka z Chelsea i mam szczerą nadzieję że on i Trey w przyszłości będą mieli dobra karierę na Anfield. Bo ja będę za nich kciuki trzymał.

Zobaczcie prace nóg i dynamikę naszego nowego zawodnika: x.com

3 polubienia

Wszystko fajnie ale czy jak jest przed nim zawodnik to czy zrobi to samo czy sam się zamota

Podejrzewam, że przed nim klęknie i poprosi o zabranie piłki :rofl: :rofl: :rofl:. Nie wiem czy rozumiesz znaczenie słów “praca nóg”, albo “dynamika”, ale mam taką małą radę na przyszłość ; Jeśli nie wiesz co dany wyraz lub słowo oznacza to lepiej nie używać go w swoim słownictwie. Ewentualnie istnieje coś takiego jak trening, ale chyba nie każdy o tym pamięta :slight_smile:

Mniej więcej tak bym chciał, aby wyglądały nasze 2 najbliższe okienka (zimowe + letnie). Potrzebujemy nowej 6 oraz przebudowy lewej strony defensywy. Skupiłem się głównie na tych 2 aspektach, ale również trochę w kwestii ofensywy.

Myślę, że jeśli Darwin nie poprawi się w tym sezonie, będziemy szukać za niego zastępstwa. Joao Pedro wydaje się super opcją. Gyökeres również byłby dobrą alternatywą, no i oczywiście Isak, ale on byłby potwornie kosztowny. Kvaratskhelia byłby moim zdaniem idealny do systemu Slota, więc również go uwzględniłem. Przy transferze Gruzina, któryś z lewoskrzydłowych musiałby odejść, więc postawiłem na Gakpo, który jest gorszy od Lucho.

Na DMa widziałbym kogoś z dwójki Varela/Zubimendi. Obaj byliby świetni i kosztowaliby podobne pieniądze. Mimo fiaska w próbie sprowadzenia Hiszpana na Anfield tego lata, myślę, że jest spora szansa na powodzenie w przyszłych okienkach. Sociedad zrobiło mega zamieszanie w próbach zatrzymania go w klubie, a wciąż nie podpisał kontraktu na lepszych warunkach. Myślę, że po tym cyrku, który odwalili, wcale może nie chcieć podpisać nowej umowy. To wzmocniłoby naszą pozycję i tym razem poszłoby dużo gładziej. Dodatkowo widziałbym jakiegoś młodego zawodnika o wysokim potencjale, który odciążyłby podstawową 6. Soungoutou Magassa czy Lucas Gourna-Douath to fajne opcje wpisujące się w te założenia.

Na pozycję lewego obrońcy widziałbym Lukebę + Dorgu. Mielibyśmy wtedy zarówno jakość, jak i odpowiednią głębię. Branthwaite/Hincapié/Inácio/Hato to alternatywy. Marzeniem byłby Bastoni, tylko pytanie czy chciałby odejść z Włoch.

Nie podałem żadnego nazwiska na środek obrony, ale jeśli Gomez odszedłby z klubu, potrzebowalibyśmy kogoś na tę pozycję. Jest dużo ciekawych zawodników. Scalvini, Diomande, Cristhian Mosquera itd. Oczywiście to byłby dodatkowy wydatek.

Ceny dałem orientacyjne. Myślę, że moglibyśmy dostać nawet więcej za niektórych naszych zawodników.

IN

Lukeba 60M
Zubimendi/Varela 50M
Dorgu 25M
Magassa 20M
Joao Pedro 60-70M
Kvara 90-100M
CB ???

∑ = 305-325M (nie uwzględniony nowy CB)

OUT

Kelleher 25M
Gomez 35M
Robertson 15-20M
Tsimikas 15M
Morton 20M
Endo 15M
Gakpo 50M
Nunez 60M

∑ = 235-240M

Netto = - (65-90M) (nie uwzględniony nowy CB)

Wtedy kadra wyglądałaby następująco:

---------------Alisson--------------
Trent–Konate–Virgil–Lukeba
—Zubi/Varela—Mac Allister–
----Salah----Szobo----Kvara—
----------------Pedro---------------

Ławka: Mamardashvili, Jaros, Bradley, Quansah, Gomez???, Dorgu, Magassa, Jones, Bajcetic, Gravenberch, Elliott, Diaz, Chiesa, Jota

Idąc pozycjami.

GK: Alisson - Mamardashvili - Jaros
RB: Trent - Bradley
CB: Virgil - Konate - Quansah - Gomez lub nowy obrońca
LB: Lukeba - Dorgu
DM: Zubimendi/Varela - Magassa
CM: Mac Allister - Jones - Gravenberch - Bajcetic
AM: Szoboszlai - Elliott
RW: Salah - Chiesa
LW: Kvaratskhelia - Diaz
ST: Pedro - Jota

Oczywiście są to pozycje podstawowe. Wielu z tych piłkarzy jest w stanie zagrać na kilku pozycjach, co jeszcze bardziej podnosi głębię składu oraz możliwości rotacji i odpoczynku dla piłkarzy. Nie uwzględniłem graczy z akademii, który również będą pukać do składu. Założyłem też, że Salah, Virgil oraz Trent przedłużą umowy.

Kurde jak teraz oglądam mecz Italii z afry… francją to bardzo chciałbym zobaczyć w czerwonej koszulce tonaliego imponuje mi i w defensywie (niekoniecznie aż tak w tym meczu ale też jest dobrze) i w ofensywie. Tylko nie jestem pewien czy pasuje do stylu gry slota. konate też przyzwoity mecz. A jeśli ktoś się zastanawiał nad riccim bo wydziałem że ktoś ostatnio go proponował to chłopak niewidoczny w tym meczu.

Dobra odszczekuje Ricci w drugiej połowie dużo lepiej pokazuje duży spokój w polu karnym w tak młodym wieku (mówię o sytuacji gdzie wykiwał bodajże Dembele w polu karnym który na niego napierał).

Świetny żart z tą Afryką.

4 polubienia

Robo i Gomez musi zostać to nasze DNA

Nic z tego się nie wydarzy. Z piłkarzy do kupienia może przyjdzie jeden. Gakpo i Nunez nie odejdą, Robbo i Tsimikas również nie odejdą w ciągu jednego roku, za Endo nikt nie da 15 milionów. Generalnie to te transfery typowo fifowe

4 polubienia

Chyba liczba HG się z lekka nie zgadza…

Jaki jest sens sprzedaży Nuneza żeby kupić w jego miejsce innego rezerwowego i to za takie pieniądze?

Gdzie my mamy braki na innych pozycjach przy budżecie 50 mln netto na 2 okienka ( zimowe i letnie ) plus to co ze sprzedaży?!

1 polubienie

Robertson, Tsimikas, Endo, Gakpo i Nunez zwolniliby 5 miejsc.

Lukeba, Zubimendi/Varela, Kvara, Mamardashvili zajęliby 4 miejsca. Joao Pedro ma chyba HG, Dorgu będzie u21, Magassa będzie miał 21 lat, więc nie wiem czy trzeba byłoby go już zgłaszać, czy dopiero od kolejnego sezonu. Nawet jeśli to byłoby wolne miejsce.

Napisałem, że jeśli Nunez się w tym sezonie nie poprawi. Joao Pedro byłby dla nas świetny.

No cóż, optymistycznie. Trzeba być optymistą w życiu.

Dział fantastyka piętro wyżej

10 polubień

Lista zywcem wyjęta z football managera. Nie ma szans na nią.
Po kolei. Lukeba gra na stoperze sporadycznie na lewej. Na ten moment slot gra tam nominalnym lewym obrońca a nie jak ten tchórz Arteta stoperem. Nie ma podstaw sądzić że sprowadzi tam stopera skoro nie zrobił tego całe okienko. Do tego wymiana 2 bocznych lewych obrońców na raz jest ryzykowna więc pewnie pozbędziemy się tsimy. Scalvini to talent z gier. Na ten moment ma zerwane więzadła jak sens pisać o jego transferze. Jeśli klub jest zainteresowany przedłużeniem Diaz to znaczy że są z niego zadowoleni. Wątpię żeby kupili mu do rywalizacji gracza za 100m. To Liverpool my tu tak nie robimy.

Joa Pedro miał świetny sezon zeszły. W ten wszedł jeszcze lepiej a jeszcze kontrakt na 4 lata. Po sezonie zostaną 3, musi zagrać świetny jeśli będzie brany przez nas pod uwagę. Wtedy jego cena będzie koło 100.
Prędzej uwierzę w osihmena którego wartość nie będzie zbyt wysoka po sezonie w galacie. Do tego jeszcze bym nie skreślał nuneza skoro Luis potrafił poprawić skuteczność to i może darwinowi się uda

Hahahah co chłopa poniosła fantazja :rofl::rofl:

4 polubienia

Po co Ty się łudzisz że wydarzy się choć jeden transfer z tej listy? Nie wiesz dalej jakich mamy właścicieli? (już pomijając to, że część tych transferów jest bezsensowna).

1 polubienie