Rozważania transferowe (dyskusja)

Ale kurła co komu szkodzi kupić takiego Tete z Szachtaru.
Przecież nie mamy nikogo do ataku. Jota na środku, to nie do końca to.

The Athletic: w przyszłym tygodniu Brighton potwierdzi transfer Kacpra Kozłowskiego. Zapłacą za niego około 8 milionów funtów i na wiosnę wypożyczą, najprawdopodobniej do Union Saint-Gilloise.

Szkoda, ze przebudowa składu rozpocznie się dopiero w letnim okienku transferowym. Biernością na rynku transferowym straciliśmy najlepsze lata przydatności niektórych zawodników.

Nasz skład już po przyszłym letnim okienku transferowym powinien wyglądać mniej więcej tak:

Bramkarz: Alisson, N. Pope*, Kelleher
Prawy obrońca: TAA, C. Ramsay*
Lewy obrońca: Robertson, Tsimikas
Środkowy obrońca: VVD, Matip, Konate, Guehi*
Środkowy pomocnik defensywny: Fabinho, D. Zakaria*
Środkowy pomocnik: Henderson, Keita, C. Jones, Tielemans*
Ofensywny pomocnik: Eliott, Maddison*
Napastnicy: Bowen*, Firmino, Jota, Salah, L. Diaz*

Podstawowa jedenastka:
Alisson -Trent Matip VVD Robertson - Fabinho, Henderson, Maddison - Salah, Jota, L. Diaz

Rotacja: N. Pope (BR), Kelleher, Konate, Tsimikas, Keita, Curtis Jones, D. Zakaria, Eliott, Firmino, Bowen, Tielemans, M. Guehi, C. Ramsay

Do zakupu lub przyjścia za darmo: N. Pope, D. Zakaria, Bowen, Tielemans, Maddison, Guehi, C. Ramsay, L. Diaz

Do sprzedaży lub odejścia za darmo: Joe Gomez, N. Phillips, N. Williams, Origi, T. Alcantara, Milner, Minamino, Sadio Mane, OX

Naprawdę nie potrzeba dużo funduszy by przebudować ten skład i mieć faktycznie skład, w którym nie zamkniemy się tylko na 13 wysokiej jakości zawodnikach.

Kurcze, dlaczego jeszcze te transfery nie doszły do skutku? Przecież kasa nie gra roli, nie są to jakieś wielkie pieniądze jak mówi kolega. Chyba, ze 3/4 tych zawodników jest kluczowych dla swoich klubów i nie ma szans na ich transfer. A może żaden z ich agentów nawet nie siada do rozmów z Liverpoolem. A może po prostu Premier League to nie Footbal Manager.

4 polubienia

No i przeciez kazdy chce kupic tych których mamy sprzedac :d

Nikt nie mówi o tym, zeby przeprowadzać takie transfery w jedno okienko. Mielimy na to czas na przestrzeni ostatnich 3 lat. Inni to robia, tylko nie my.
A fakt, ze ciężko będzie sprzedać Gomeza czy Philipsa to tylko potwierdza z jakim szrotem zostaliśmy na ławce rezerwowych.

1 polubienie


Jonathan David polubił zdjęcie na Insta Liverpoolu…

Przypadek…?
:grin:

Poza zasięgiem finansowym? To z czym do ludzi. Z taka kasa to i tam cud ze gramy w top 4. Po co sie napalać na trofea i udawanie ze jesteśmy topowym klubem jak nie potrafimy wydac 40-60 milionow na zawodnika :smiley:. Nie odbieraj mi tej wiary w ten topowy zespół bo jeszcze wydaje mi się że jednak ze stac nas tylko robimy rozsądne zakupy, a nie zakupy na miarę możliwości.

Ja standardowo napiszę tak, styczeń się zaczyna za moment i nie teraz jest czas na ocenianie klubu pod względem ruchów, zaczekajmy te 31 dni bo niektórzy mogą wyjść na idiotów, a może FSG zaskoczy i naprawdę ogarnie temat bardziej niż nam się wydaje. Proponuje na spokojnie się przyglądać a referaty zacząć pisać 1 lutego

1 polubienie

Za Klopp’a, chyba wszystkie zimowe transfery były klepane przed 1 stycznia, więc wiesz. Nie spodziewałbym się jakiś ruchów, tym bardziej patrząc na sumę, jaką FSG wydało na kupno Penguins w NHL.

W zeszłym roku było inaczej. Aczkolwiek największy sens transferów byłby jeszcze przed PNA.

Gdybyśmy mieli kogoś sprowadzić w związku z absencjami związanymi z PNA to byłaby już wszystko dogadane i w weekend nowy zawodnik/zawodnicy byliby zaprezentowani.
Jeśli ktoś dojdzie pod koniec stycznia, z podkreśleniem ‘jeśli’ to będzie to raczej jakieś mało znaczące uzupełnienie składu albo transfer z cyklu ‘Elliott wraca po kontuzji’.

Przed rokiem brakowało nam zdrowych ŚO i Kabak z Davisem zostali sprowadzeni ostatniego dnia okienka, mimo iż potrzebni byli już z początkiem stycznia.

Ten wątek na naszym forum w zimowym okienku raczej powinien mieć w nazwie ‘baśnie i legendy transferowe’.

1 polubienie

Jedyny realny transfer to taki w stylu Minamino. Czyli uzupełnienie dalszej rezerwy z szansą na coś więcej. Taku przyszedł do nas właśnie 1 stycznia.

1 polubienie

Tony Cascarino has claimed that he can see Steven Gerrard going ‘big’ and bringing Roberto Firmino from Liverpool to Aston Villa.

Jak na moje latem sprowadzimy nowego napastnika. Firmino powędruje do Aston Villi.

No własnie. My tu gadu gadu o Salahu, a w 2023 nie tylko Jego kontrakt się kończy.

Nie słyszałem nic, na temat rozmów o kontrakcie Firmino. Pewnie odejdzie latem.
Zresztą Mane też ma do 2023.

W lato odchodzą Milner i Origi, więc klub będzie zmuszony dokonać dwóch zakupów. Nie będą to transfery do pierwszego składu, więc te 60mln to podziel pomiędzy dwóch zawodników. Chyba, że klub rzuci się na głęboką wodę finansową i spróbuje pocelować w Ismaila. Wtedy Elliott i Morton będą zmiennikami. Oczywiście wszystko się zmieni, jeżeli ktoś złoży odpowiednią ofertę za kogoś kluczowego. Wtedy to co powyżej napisałem się nie wydarzy i sytuacja pójdzie innym torem. Natomiast jeżeli chodzi o nasza obecną sytuację to jest analogiczna do tej z zeszłego roku. Nie warto kupować teraz nikogo, bo sezon może znowu trzeba będzie potraktować jako przejściowy. Jak nic się nie zmieni to marna szansa na dogonienie City, ktore nie ma tych samych problemów co reszta ligi. Jeden zawodnik nie zmieni w naszym przypadku nic. To samo pisałem rok temu i podtrzymuję to zdanie teraz. Brak transferu w zimie wyszedł nam na dobre, bo w lato klub kupił Konate, a mogliśmy zostać z jakims nieużytecznym Kabakiem. Jestem przekonany, że FSG wie co robi. Poza tym po sezonie podchodzi Edwards, a zastąpi go Julian Ward i będzie musiał się wykazać. Jestem spokojny o ten klub.

Nie stać ich na Boba.

A kto ich zmusi? Skoro po odejściu Wijnalduma, Shaqiriego czy Lovrena nikogo nie kupiliśmy to teraz też nie można zakładac że ktoś przyjdzie. Będziemy ogrywać młodych jak Morton i Bradley, wróci Harvey to przecież jak nowy transfer :grinning_face_with_smiling_eyes:

U nas najczęściej w pomocy grają Milner, Henderson czy Oxlade, a w City De Bruyne i Bernardo Silva. Przecież to jak porównywać poczciwe Volvo V70 do Porsche Panamery. Ciężko jest toczyć równorzędny bój, gdy u nas kreatywność wnosi Salah z Arnoldem, a w City co najmniej 5-6 piłkarzy wyjściowej XI.

Ten wspomniany Elliott wciągał nosem naszą linię pomocy na początku sezonu aż miło. Podobnie na tle Milnera wybija się Jones, który w dodatku ma strzał z dystansu. Można pokusić się o klasowego pomocnika w lato, ale wskażcie mi kogoś dostępnego na rynku, by z marszu mógł wskoczyć do wyjściowej XI, nie kosztował 70 mln i dawał gwarancję jakości wyższą od tej Elliotta z początku sezonu.

1 polubienie

Zieliński byłby dobrym transferem