Rozważania transferowe (dyskusja)

Ruiz’a już dawno sobie życzyłem w LFC, super zawodnik do środka pola.
Raphinha idealny zawodnik dla nas.
Tych dwóch panów i nasz skład wyglada o wiele lepiej i daje dużo możliwości.
No ale wszyscy wiemy jak to u nas wyglada od lat z transferami -.-

To Raphinha gra w Leicester?

1 polubienie

Raphinha, Bowen, Ruiz, Neymar itp. fajne nazwiska, szkoda że nikt z nich u nas nie zagra

1 polubienie

Kolega zapewne się pomylił bo Raphinia gra w Leeds

Podobno Raphinha jedną nogą jest w Bawarii, chociaż transfer raczej na lato?
Nam brakuje przede wszystkim kreatywności w linii pomocy i do tego kogoś w typie Rice’a czy Kante, mającego umiejętność czyszczenia tyłów i przy okazji potencjał do rozegrania czy wykończenia akcji. Fabinho OK, ale poza tym? W Chelsea mają genialnego Kante (asysta na 2-2), w WHU świetnego Rice’a, a my co mecz z Hendersonem który gra ciągle wrzutkami i do tego kimś, kto akurat jest zdrowy (Keita, Ox, Thiago)…
Atak mamy na niezłym poziomie, chociaż oczywiście pod nieobecność Mane i Salaha wygląda to słabo, ale nikt nie zrobi transferu na 2-3 mecze.

Nie ma się co spinać Pany , tylko spokojnie czekać i obserwować co się wydarzy z transferami w styczniu ( ale na 99 procent ich nie będzie) ale jak każdy z was liczę że w lato coś się ruszy i przyjdzie 3 4 piłkarzy . A kogo potrzebujemy?
Dwóch pomocników skrzydłowy to jest obowiązek jak ich w przyszłe lato nie zobaczę , to po mimo wiary cały czas w FSG , to stracę ja w stu procentach.
Jakie moje malutkie marzenia na lato? Widzę wielu z was napala się na Bellinghama ale wszyscy realnie myślący wiemy że lfc nie sypnie 100 patoli za niego .
A kto , pierwszy to Tielemans , nie chce się tu rozpisywać ale każdy kto ogląda Angielską wie że fajnie było by go mieć.
Skrzydłowy/ napastnik , czy Bowen Raphinha Diaz z każdego klopp zrobi jeszcze większego kota . I przydał by się ktoś, kto od czasu do czasu zastąpił by Fabinho , młody z nadzieją na przyszłość.
Pozdrawiam

@Scooby_Doo @poprzerwie2
Yeap, my bad. Zagalopowałem się w swoim marazmie :smiley: Dzięki za zwrócenie uwagi.

Jest pewnego rodzaju dysonans, bo większość zaczyna dostrzegać kulejącą pomoc, ale co dziwniejsze, znacznie łatwiej jest próbować ją reanimować, czekając na zdrowego Thiago, Keitę, Elliotta czy Jonesa, niż łatać aktualne dziury w ataku. Mamy furę szczęścia, że Salah ma końskie zdrowie, podobnie Mane. Na dziś straszymy w ataku duetem Jota - Minamino, 2 na 3 pozycje. Firmino covid, Origi niedostępny (na ten moment). Zmienników to już tylko w akademii szukać.

Jest przecież jeszcze Ox :wink:

Ja również uważam ze brakuje nam dwóch elementów, kogoś kreatywnego w drugiej linii ale w momencie pełnej dyspozycji Thiago i świetnego Elliot ona jest, i kogoś właśnie typu Raphinii do ofensywy, na pełne trio potrzeba dwóch jakościowych zmienników.

Ale tak jak ynwa19 pisał, za mało szans dostają zmiennicy, dla Mnie Divock zostaje bardzo krzywdzony bo to chłopak z sercem i nosem, zawsze jak dostaje szanse z ławki to naprawdę zostawia po sobie dobre wrażenie.
Najbardziej szkoda mi Elliota, obserwowałem go na wypożyczeniu, wierze w niego bardzo mocno i niecierpliwe czekam na powrót.
Styczeń jest teoretycznie gładki, jedynie Brentford na Anfield a także wyjazd na Crystal, powinnismy dać radę tym co mamy

Masakra przegrać z jakimś Leicester i zremisować z pół rezerwową Chelsea… Ja myślę że po przegranej z Arsenalem Klopp wyleci. Ściągamy Gerrarda bijemy się jeszcze o LM i Stevie robi skład na lato a widzę to tak:

sprzedajemy

(CENY SĄ Z TRANSFERMARKET A WIĘC OFICJALNE!! PODAŁEM DLA NASZYCH NAJNIŻSZĄ I DLA ZAWODNIKÓW DO KUPIENIA NAJWYŻSZĄ!!)

-Mane (80mln euro)

-Firmino (38mln euro)

-Thiago(22mln euro)

-Keita(30mln euro)

-Ox(18mln euro)

-Joe Gomez(25mln euro)

-Minamino(12 mln euro)

-Jones (30mln euro)

-Origi (12mln euro)

MAMY JUŻ 267 mln euro, jeszcze dostaliśmy od Nike 400mln, to powiedzmy że na transfery połowe no to już 467 mln euro na transfery. Kupujemy:

-Skriniar (65mln euro)

-Haaland (130mln euro)

-Chiesa (70mln euro)

-Kimmich (85 mln euro)

-Pedri (80 mln euro)

-Christos Tzolis (10mln euro) gra w Norwich, w Fifie mi urósł do 87 więc ma potencjał

Razem: 440 mln i mamy pake.

------------Haland-----------------

------Chiesa-——Salah------

----Kimmich----Fabinho----Pedri

Robertson— Skriniar —VVD-----TAA

---------------Alisson-----------------------

DZIĘKUJE DOBRANOC i mamy mistrzostwo Anglii, Lige Mistrzów i wszystko.

8 polubień

Kuczq parafrazując mema: “wstawaj …” :wink: Życie to Nie FM, Twój post nadaje się do działu humor.

Kompletnie nie odniosłeś się do wynagrodzeń, gaży dla agentów, czasu zgrania zespołu etc.

1 polubienie

Jeden z moich ulubionych memów o piłce nożnej :smiley:

Ciekawe co tam u Fishera, czy już trafił do United <3

Przecież Kuczq sparafrazował innego słynnego mema z chyba 2016 roku, jednego z kibiców United.

2 polubienia

Ciężko wstawić koło siebie wyrazy “fanatyk sportowy/piłki nożnej” i Roman Abramowicz i Szejk z City. Ich głównym źródłem dochodu były i są nadal ropa, biznes, polityka. Piłkarski klub to zabawka, mogą w nią pakować furę pieniędzy, bo mają taką ochotę. Kolejny przykład Newcastle, przyszedł najbogatszy szejk na świecie by co? Zrewolucjonizować świat piłki nożnej czy pobawić się w Footbal menagera na żywo? Stawiam na to drugie.

No Ok coś w tym jest, ale teraz czytam że Augsburg zakupił zawodnika za 20 mln €, a u nas jest problem z wydaniem jakichkolwiek pieniędzy kiedy trzeba ratować mistrzostwo kraju, przynajmniej tak się wydaje.
Nie neguje ani jednego, ani drugiego poglądu na sytuacje ale uważam ze Chelsea, City czy junajted nie były by bierne na rynku w takiej sytuacji, zreszta Chelsea już planuje zakupy w zastępstwie po kontuzji Chilwella, przecież wszyscy zarabiamy w Anglii podobne, nowa umowa sponsorska tez miała pozytywnie wpłynąć na finanse, czasami ciężko w tym wszystkim znaleźć odpowiedz i sens

Trzeba inwestować w akademie i klub będzie samowystarczalny jak Chelsea. A to też hurtowo się będzie sprzedawało co jakichs bardziej wyróżniających się ale nie mających szans się przebić. Powiedzmy że najwieksze perełki jak taki Elliott maja zostać, a takie Wilsony i Brewstery mają zasilić kase w budżecie.

Przykladowo Chelsea pieniądze na Lukaku uzbierali ze sprzedaży zawodnikow. Myślę że Abramowicz nie musi tam już nic wydawac. Oni mają talentow na pęczki i to grających w różnych klubach z powodzeniem na poziomie PL. Livramento, Tarik Lamptey, Gilmour, Gallagher. Przeciez tego jest masa. Niesamowite bogactwo.

My też kupujemy glownie wtedy gdy ktoś odejdzie. To dość długotrwały proces ale trzeba przyznać że idea samowystarczalnego klubu mi się bardzo podoba. Nikt nie powie ze ten klub jest zasilany sztucznymi albo brisnymi pieniędzmi tylko obraca swoimi jak zdrowa firma. Na ten moment trzeba czekać, a że FSG nie zamierza wydawac kasy ze swojej kieszeni to już wiemy od dawna.

3 polubienia

Zgadzam się z tobą ale przyznajmy szczerze, no te pare groszy wyłożyć by wypadało co jakiś czas, kurczę naprawdę nie wiele nam brakuje żeby rywalizować z city od początku do końca sezonu

1 polubienie

Z City nie mamy szans rywalizować kolego i chyba się domyślamy ze tu nie rozchodzi się o rywalizację sportowa tylko…poza sportowa. City jest przepychane przez sędziów, a nam już kilka razy uwalono punkty + covid który jest nieprzewydywalny, bo jutro się zaraz dowiemy przykladowo ze wylatuje kolejnych 4-5 pilkarzy. Może gdyby sędziowanie w Anglii stało chociaz na przyzwoitym poziomie i było obiektywne to czołówka w tabeli miałaby do siebie minimalna roznice.

Moze wypisuje tu po części teorie spiskowe niczym szur no ale tak ja to widzę. City ma sędziów po swojej stronie i dzienym trafem covid ich w dużej mierze omija, a nas od kilku kolejek dobija :). Przez covid nie ma pewnej inwestycji.

1 polubienie

Dajcie już spokój z tymi sędziami. Cza było nie dawać dupy z BH, Brendford, WHU czy Leicester, a nawet z City i Chelsea wczoraj cza było wygrać, wtedy nie bylo by mowy o przepychaniu City

2 polubienia