Rozważania transferowe (dyskusja)

Dokładnie bedzie jeszcze napastnik to 10/10 . Chyba że faktycznie Wirtz zostanie f9. Zostalismy tak rozpieszczeni że przed okienkiem te 3 transfery to bylo 10/10 :slight_smile: Ale jak tak dobrze idzie to jeszcze jeden crack musi przyjsc i bronimy tytułu :muscle::saluting_face:

Granie na f9 to trochę będzie marnowanie jego atutów.
Ja w jego wypadku nie nastawiam się na kosmiczne staty, a bardziej jako takie serducho zespołu które będzie kontrolowało tempo gry w naszych atakach.

Bardziej już uwierzę , że będzie nieco przyklejony do lewej jako taki udawany skrzydłowy.

Tak czy inaczej przynajmniej jeden napastnik powinien przyjść za kogoś z dwójki Jota/Darwin.

Chyba, że w klubie nadal wierzą w zdrowie/formę Portugalczyka.

1 polubienie

No powiem Wam, że odejście Diaza niejako wymusi na nas kupno i nowego skrzydłowego. Mamy zostać na skrzydłach z Gakpo, Mo, Jotą i Chiesą gdzie i tak nie ma pewności co do pozostania ostaniej 2. To mamy zostać z 2-3 skrzydłowymi? Nie chce tam oglądać Jonesa czy Szobo… opchnąc Jote, Nuneza i wtedy po przyjściu tej nowej 9 o której się pisze jego zastępcą byłby Diaz potem Wirtz a nawet i Szobo.
Możemy mieć naprawdę mega mocny skład w ataku, a dodatkowo zyskujemy opcję w pomocy na nr 8 w postaci Szobo. Środkowy obrońca to tak czy tak mus, a jeżeli odejdzie Quansah to moim zdaniem 2. Zostać z VVD, Konate, Gomezem i Endo jako opcje? Nie chce nawet pisać i myśleć o takim scenariuszu…

Co do ataku to pewnie Frimpong i Kerkez będą grać role skrzydłowych u nas, ale mi to, zostać z tylko Gakpo i Mo jako opcjami na boki? No niech będzie że Frimpong może zagrać jako skrzydłowy. To prawą stronę mamy obsadzoną, ale Gakpo z Jota na lewej nie do końca mi pasuje.

Jedno jest pewne że od lat mamy zawsze mocną szóstķę napastnikow . Wiele drużyn nam tego mogło zazdrościć i w tym roku to nie powinno sie zmienić. Czyli jak będzie ? Salah, Chiesa lub nowy Jota albo Nunez , nowy napastnik , Diaz ( jeżeli Barca zrobi kolejna dzwignie to nowy skrzydłowy i Gapko. W takiej konfiguracji Wirtza traktuje jako środkowego ofensywnego pomocnika jeżeli nie będzie f9. Czyli mocna ekipa z przodu sie szykuje :laughing::skull_and_crossbones:

Nie, po prostu kij w tyłku podrażnia ci już migdałki :wink:

4 polubienia

Przyjdzie jeszcze na pewno dwóch lub trzech zawodników do lini ataku,
Odejdzie Diaz, Nunez oraz Chiesa
w ich miejsce: Gordon/Barcola, Ekitike/Osimhen, PS/Doak

1 polubienie

Z takiej konfiguracji wybralbym Gordona , Hugo i zostawił Doaka ( tylko jezeli Slot niebałby sie nim grac bo nawet Salaha kiedys mozna zajechac :smile: Chociaz on pewnie do czterdziestki moze tyle grac

Hugo to kibic united

Hehe Trent mówił że Barcelona, ale mu się zmieniło, Zieliński też chciał do nas. To jest rynek, a piłkarze to najemnicy. Trent całuje herb, a potem mówi że real to jego marzenie. Nie traktujmy słów piłkarzy poważnie chyba że chodzi o reprezentacje

6 polubień

Dokładnie. Pełna zgoda jednak z małym ale, to, że trent pocałował herb swojego ukochanego klubu w którym był od dziecka, a to, że powiedział o realu, że był marzeniem co ma jedno do drugiego? Marzył o tym aby zagrać w barwach liverpoolu i miał marzenie, żeby zagrać w lidze Hiszpańskiej? No i co? Wiadomo było, że albo przedłużona umowa z nami albo transfer, i jak nie teraz to kiedy?
No stracił bardzo dużo, jednak nie można winić go, że chciał odejść. Winić można jedynie za styl w jakim to zrobił.

1 polubienie

To był tylko przykład twoim zdaniem nie trafiony, ale temat trenta został już tak wyczerpany że to nie jest wątek na analizowanie jego zachowania. Chciałem tylko powiedzieć że jest wiele przykładów że słowa piłkarzy nie mają dużej wagi

Może wreszcie odczepią się od Lucho !! :slight_smile:

1 polubienie

Przez długi czas nie miałem nic przeciwko sprzedaży Diaza, jednak uważam, że Luis powinien zostać, co najmniej rok.

Po zakupie Wirtza mamy magika w środku pola (na ‘10’, na F9, nie wiadomo), prawdopodobnie kosztem Szobo, jeśli Niemiec będzie grał jako dycha.
Wówczas - przy sprzedaży Diaza i Dominiku na ławce - stracilibyśmy dwóch zawodników z motorkiem w d. i w efekcie sporo dynamiki, również w presingu i grze bez piłki.

Diaz nie jest zawodnikiem wybitnym, ale przy sporej przebudowie ofensywy i prawdopodobnym odejsciu Nuneza, Chiesy i być może Joty, zdecydowanie lepiej go zostawić. Szczególnie, że pozegnamy na miesiąc Salaha i nie jest pewne w jakiej formie wróci z PNA.

Niech Luis zagra przynajmniej najbliższy sezon, chyba że Barca lub Arabowie rzucą jakąś chorą kasę za niego.

Ja pamiętam że w trakcie wyjazdu Salaha na PNA Diaz zagrał raz na prawej stronie ataku. I chyba nawet gola strzelił. To był mecz z Arsenalem w pucharze Anglii. Także na pewno przydatny zawodnik. Bardziej niż Darwin i Jota. Jeden ciągle pudłuje, drugi leczy urazy i nie może odnaleźć formy

6 polubień

Biorąc pod uwagę grę Wirtza na 10, to raczej widziałbym to tak, że z przodu będzie grał Diaz z Salahem, a za plecami Floriana będą dwie 8 (Macca i Szobo), a na 6 oczywiście Ryan. Dużym atutem Wirtza jest to, że może grać tak naprawdę jako wolny elektron i spisywać się dobrze zarówno jako ofensywny pomocnik, skrzydłowy i fałszywa 9. Jego przyjście może otworzyć dużo nowych możliwości, w dodatku będziemy mieli dwóch ofensywnie usposobionych bocznych obrońców, także nie zdziwie się jak Slot stwierdzi, że Lucho/Gakpo z Salahem w ataku w zupełności wystarczą. Salah to pewnie klaszcze uszami z radości na myśl o tym, że taki Wirtz będzie za niego zdobywał przestrzeń i słał mu prostopadłe piłki, podobnie jak Diaz, który jest dobry w pojedynkach szybkościowych.

1 polubienie

Panowie, jedno jest pewne. Jezeli Slot tak przekonał Wirtza to znaczy, że musi mieć na niego i Liverpool właściwą wizję, która go do tego przekonała.

2 polubienia

To by było gorsze niż odejście Kloppa. Ale nie wierzę że on zgodzi się w pewnym stopniu na degradację z powrotem jako dyrektor sportowy. Choć finansowo pewnie byłby in plus.

1 polubienie

Ostatnie lata pokazały jak kosztowna jest utrata Edwardsa. Kluczowy człowiek na zapleczu i tej dziury nic nie załata. Trzeba zrobić wszystko, żeby go zatrzymać.

1 polubienie