Rozważania transferowe (dyskusja)

Na moje to Bellingham

Można prosić źródło tegoż newsa?

nie ma żadnego newsa FabianMrozek to pewnie kolejne konto seba to trollowania

3 polubienia

Jeszcze nick podsycający info że to nasz młodziak w Liverpoolu :smiley: Oj ile było takich newsów, ale przynajmniej niektórzy może się troszkę uspokoją jak zobaczą że Liverpool kogoś chce kupić ;D Nie napalajcie się - tyle powiem :wink:

Mam tak na imię i nazwisko, ale to przypadek, nie jestem tym Fabianem Mrożkiem z LFC. Natomiast mieszkam też w Anglii (co za przypadek :wink: ), blisko Manchesteru, znam prywatnie kilku pracowników Liverpoolu i mogę was zapewnić, że coś się wydarzyło. Macie prawo mi nie wierzyć, w zasadzie to nie jest pewne info, jestem na 75% pewny, że to prawda.

Przecież w sezonie jest tyle meczy że transfer, a nawet dwa za około 40 mln kazdy spokojnie by się obroniły, tym bardziej na pozycjach których ewidentnie potrzebujemy wpsarcia ( napastnik, pomocnik) . Do tego dochodzą kontuzje i nagle okazuje się że brakuje nam kogoś wartościowego do pierwszego składu. Należy także pamiętać że można kupić zawodnika który da nam więcej możliwości taktycznych, zaoferuje możliwość innego ustawienia drużyny itp. tak jak ktoś napisał nie potrzeba transferów za ogromne kwoty, wystarczy 2-3 nazwiska które dadzą możliwości Jurgenowi. Nie chce dawać przykładów zawodników którzy spokojnie wpasowali się w nasz klub ale jeśli tylko byłaby kasa to myślę że Edwards i spółka spokojnie takich zawodników by znaleźli.

Dzisiejszy Q&A z Jamie Carragherem. Jeden z użytkowników zapytał:

One player or position Liverpool should sign in this window ??

Carragher odpisał:

“Jude Bellingham & the summer window is fine for me!”

Oczywiście należy to traktować 100% z przymrużeniem oka, ale bliskie osoby związane z klubem nie pierwszy raz piszą o młodym Angliku. Oczywiście w 90% jest to myślenie życzeniowe.

LINK

https://twitter.com/Carra23/status/1479777482861596672?s=20

1 polubienie

Ależ daj te nazwiska. Daj. Napisać, że “niech FSG kupi 2 nowych zawodników za 40 mln” jest łatwo. Ale kogo? Podaj konkretny przykład, kto przyszedłby do nas jako ewidentny rezerwowy, jedynie z perspektywą walki o pierwszy skład (a ten mamy naszpikowany silnymi i uznanymi zawodnikami, wręcz gwiazdami na niektórych pozycjach)? Jednocześnie nie może być za stary czyli ponad 25 lat, bo chcemy odmłodzić skład tymi transferami i nie może przekroczyć tych 40 milionów, co i tak jest niebotyczną kwota na rezerwowego, który ma “i tak zagrać” parę tam meczów w sezonie. No i musi mieć te “umiejętności godne rezerwowego LFC”. Minamino kupiony tylko za 10 mln jak widać jest za słaby pomimo, że jak już gra, to te bramki od czasu do czasu strzela. Origi klubowa “legenda” nawet gdy jest zdrowy gra po 1 minutę w końcówkach meczu.

Nie widzę na rynku, zwłaszcza teraz w zimie, zawodników spełniających wszystkie te kryteria jednocześnie - a tylko takich potrzebujemy.

To na pewno nie on. Gdyby to był piłkarz z innej ligi to nie dostałbym tej informacji. Będę kontaktować się w najbliżej przyszłości z osobą związaną nieformalnie z Watfordem. Wydaje mi się, że chodzi o Sarra ale nie jestem pewny. Dam znać wkrótce co i jak

Sarr to byłoby rozczarowanie. Mane i Salah przychodząc do Liverpoolu byli na wyższym poziomie. Jota też robił lepsze wrażenie w Wolves niż on w Watford. Oby twoje prognozy się nie sprawdziły.

Który wygryzie z automatu Hendersona? Tielemans który ma pół roku umowy i jest w fajny wieku, akurat u nas linia pomocy jest formacją w której się dużo rotuje, a przykład Joty pokazuje ze nie ma świętych krów bo dawno wygryzł Bobbiego ze składu a miał być przecież rezerwowym i nutką przyszłości.
I właśnie o to chodzi, żeby żaden z zawodników nie czuł się pewnie a czuł właśnie oddech na plecach, to pobudza rywalizację która w efekcie mobilizuje do ciężkiej pracy i w zwyżki formy, naturalne następstwa.
Właśnie to ma w zespole City co pozwala im co roku stawać się lepszym i silniejszym zespołem, i temat brudnych pieniędzy to nie kwestia ilości wydawania a źródła pochodzenia kolego także nic z tego co napisałeś nie trafia do mnie osobiście

1 polubienie

Ja bym wolał Bissoume choć starszy, ale Tielemansem też bym nie pogardził, obydwaj sprawdzeni w PL, wiek w sam raz, z Sarrem też byłbym na tak, trochę brak mu regularności, gra pierwsze skrzypce tyle że w co trzecim meczu, ale wierzę że Klopp ulepiłby go na nowo na potrzeby LFC

To ze my chcemy goscia to jedno, ale sam zawodnik musi chceć do Nas przyjsc

to ktoś nie chce do nas przyjść? Jesteśmy przecież na ścisłym topie.

Kto by nie chciał do nas? Gracz w typie ‘gwiazdy’ oczekujący pewnego miejsca w pierwszym składzie, czyli przeciwieństwo np. Joty.

Ja bym widział u nas Rice’a, chociaż to raczej nierealne, Tielemans byłby OK, biorąc pod uwagę koniec kontraktu z Lisami, więc nie trzeba byłoby wydawać kasy.
Jude to raczej melodia przyszłości, oczywiście witamy z otwartymi rękami jakby co, ale nie wiadomo, czy od razu sprawdziłby sie w PL jako podstawowy zawodnik.

Co do spekulacji ‘City+Haaland’ - zastanawiam się, na ile by to wypaliło, City potrzebuje raczej fałszywej 9 z inklinacjami do gry kombinacyjnej. Haaland prędzej by się sprawdził w Spurs czy MU, natomiast w City mogłoby się skończyć jak z Grealishem - wielkie pieniądze i równie wielkie rozczarowanie, co nas akurat by nie martwiło.

1 polubienie

Nie trzeba daleko szukać, chociażby Bowen. Meczy w sezonie jest tyle że spokojnie w pierwszym sezonie 20 spotkań mógłby zagrać od pierwszych minut. Dlaczego zakładasz że zawodnik który przyjdzie musi być rezerwowym? Nasza trójca z przodu też miała być nie do ruszenia. Jak przychodził Jota to miał grać ogony i wchodzić z ławki, a tu zastanawiamy się nie “czy” a kiedy odejdzie Firminio ( w letnim okienku?) . Niestety poprzedni sezon przegrany przez brak obrońców, a ten ( mam nadzieję że jeszcze walczymy) przez brak ławki. Nie oszukujemy się że mając na ławce Mortona, Gordona, Neco nie przestraszymy MC . Oczywiście to jest moje zdanie. Jeśli uważasz że nie ma możliwości polepszenia naszego składu bo nikt do nas nie przyjdzie na “ławkę” w rozsądnych pieniądzach to nie wiem kiedy ma przyjść jak nie właśnie teraz jak drużyna jest na topie i prowadzi ją jeden z najlepszych trenerów.

1 polubienie

Dokładnie, dodam jeszcze, że Liverpool Kloppa nie płaci dużych pieniędzy za melodie przyszłości, on wychowuje sobie melodie przyszłości sam, Jude to dla mnie transfer z kosmosu pokroju Hallanda, czy Mbappe, czyli taki który się nigdy nie wydarzy.

1 polubienie

Poczekajmy spokojnie do lata i nie nakrecajmy się :upside_down_face: kibicujmy i wierzmy do końca w nasz zespół :muscle:
W lato będziemy dyskutować i mam nadzieje ze po dobrych transferach :muscle:

Jeśli w lato nie przyjdzie dwóch trzech nowych, solidnych zawodników, to nawet nie chce mi się myśleć co się tutaj będzie działo :slightly_smiling_face:

Haaland to taki Lewandowski na sterydach. Może i nie nadaje się do płynnej gry kombinacyjnej, ale w pozostałych aspektach jest wybitny. To tak jakby powiedzieć, że nam Haaland by się nie przydał, by my gramy systemem z fałszywą, ciężko pracującą “9” Firmino. Tak, gramy, ale pod zawodnika jak Haaland zmieniasz system gry. To jak Jota, który jest przeciwieństwem Firmino, a jednak go wygryzł ze składu.
Dlatego gdyby trafił do City obstawiam, że w pierwszym sezonie spokojnie strzeli z 20-25 bramek.