Rozważania transferowe (dyskusja)

Na tym forum większość nigdy nie zrozumie jeden prostej rzeczy , ze nasi nie kupią kogoś tylko po to żeby kupić i na forum napinka i większość fachowcy co klub powinien zrobić , kogo kupić sprzedać i wywalić :grin: Jonesa sprzedać bo sie nie nadaje :laughing: no tak widzicie go w treningach znacie sie lepiej od kloppa i oceniacie po dwóch może trzech meczach sezonu .
Jestem pewny ze jak będzie jakiś zawodnik na którego uprze się Klopp to ten zawodnik się pojawi a nie jakiś ogórek bo forum się go domaga a jak nie kupią to FSG zle klopp zły bo nie chce zawodnika c lub d z listy :laughing:

Masakracja :laughing: i pozdro dla prawdziwych :red_circle:

11 polubień

Generalnie ciekawą kwestią jest fakt, że mamy 3ch chłopaków w podobnym wieku grających z przymrużeniem oka na podobnej pozycji. Curtis, Fabio i Harvey. Dwóch ostatnich ma astronomiczny kredyt zaufania u polskich fanów a pierwszego najchętniej pogoniliby w cholerę. Ok, rozumiem argumenty o braku progresu od pewnego czasu. Natomiast gość jest naprawdę młody. A co jeśli odejdzie a jego talent nagle eksploduje? Jeśli faktycznie mamy zmienić właściciela to odrzućmy chociaż na moment do wyjąśnienia sytuacji świat w którym musimy sprzedać, żeby kupić…

4 polubienia

Ja go tam bym zostawił w klubie. Może jeszcze odpalić. Ale Ox i Keita niestety.

Niektórzy to muszą być prawdziwi ninja. Niby sa tacy genialni na treningach, ale w meczach znikają w odmętach przeciętności. A jeśli ktoś jest wiecznie kontuzjowany, to no cóż… Na treningach może sobie być największym wirtuozem, ale jeśli nie może tego pokazać w najważniejszych momentach (czyli meczach o stawkę) to nie ma miejsca dla takich zawodników w drużynie

To jest najglupszy argument jaki można wyprodukować, takim tokiem rozumowania można uciąć każdą dyskusję na jakikolwiek temat, bo przeciez zawsze istnieje jakiś autorytet na który można się powołać i który niby wie lepiej.
Przypominam że to Klopp chciał przedłużać Hendersona i Milnera, którzy są obecnie kulą u nogi i blokują miejsca w składzie. Klopp też nie chciał kiedyś Salaha i wolał Brandta, gdzie jest teraz Salah, a gdzie Brandt?

2 polubienia

Grzechu , a czemu są kulą u nogi ? Piłkarze to nie tylko mecze i treningi to tez szatnia atmosfera autorytet i poszanowanie które tez jest bardzo ważne i które maja Henderson i Milner , dlatego są w tym klubie i oby bili jak najdłużej , szczególnie ze tez obaj mogą sie pogodzić z rola rezerwowego od czasu i żeby później wejść na nie i dodać przede wszystkim doświadczenia i spokoju w meczach
Zaraz przyjdą koloni młodzi Caicedo wymarzony przez nas wszystkich Bellingham lub Rice może ktoś inny i Henderson będzie to trzymał wszystko w kupię .
To moje zdanie Grzechu pozdro :muscle:

1 polubienie

https://twitter.com/AnfieldEdition/status/1593210591023599618?s=20&t=4Q1n3iLPukkCYlfSYFCZWw

Nie wiem czy było wrzucane a mogłem nie zauważyć, bo ostatnio jestem na bakier z czasem. Neil Jones donosi, że Firmino ma mieć zaproponowany kontrakt na dwa lata z możliwością przedłużenia o kolejny rok, czyli teoretycznie na trzy lata. Sam zawodnik chce pozostać na Anfield. Pewnie niebawem deal done. Opinie?

Ja osobiście jestem za. Firmino to już nie gracz na pierwszy skład. Jego pressing już nie ten , ale jego plusem jest charakter. Nigdy nie było z nim problemów czy to grał w podstawie czy siedział na ławce. W tym sezonie z racji, że Nunez potrzebuje jeszcze czasu żeby grać od deski do deski to będzie wychodził od pierwszej minuty, ale w następnych sezonach pewnie tylko ławka i wychodzenie z ławki jako joker, ewentualnie odciążenie w mniej istotnych meczach. Na to akurat Firmino spokojnie jeszcze się nada na następne 2 sezony. Plus fajnie jakby zakończył karierę w Liverpoolu. W mojej głowie to on był pierwszą cegiełką w sukcesach FSG i Kloppa.

5 polubień

Już samo to, że brak Firmino w kadrze Brazylii wywołuje zdziwienie wiele mówi o jego dyspozycji i przydatności.

Bobby niby odgrywa mniejszą rolę niż kiedyś, ale jest ciągle ważnym, a momentami kluczowym ogniwem ofensywy i jednym z dwóch najlepszych w LFC strzelców bieżącego sezonu.
Plus jego charakter i podejście do zespołu - żadnego narzekania czy fochów niezależnie czy gra, czy siedzi na ławce.

2 polubienia

Ze wszystkich graczy, jakich w teorii moglibyśmy się pozbyć, Firmino wydaje się być najbardziej wartościowym. Zmierzam do tego, że nie wyobrażam sobie aż takiego wietrzenia szatni, gdzie z klubu odchodzi 1/4 składu, dlatego spodziewam się pozostania Bobby’ego na Anfield i uważam to za rozsądny ruch z naszej strony. Brazylijczyk nie pobiera topowej tygodniówki, wciąż jest przydatny na boisku, choć oczywiście przydarzają mu się również słabsze mecze. Warto jednak zwrócić uwagę, że to jeden z tych prawdziwych żołnierzy Kloppa, którzy są z nim od samego początku. Nigdy nie narzekał na swoją pozycję w klubie ani na warunki. Z tego co widać, nie przeszkadza mu również coraz częstsza rola rezerwowego. Moim skromnym zdaniem, w ciągu kolejnych dwóch lat jesteśmy w stanie wykrzesać jeszcze z niego całkiem sporo, Firmino może zostać przykładowo na stałe cofnięty między linię ataku a pomocy, gdzie już zresztą miał okazję grywać. Taki zawodnik na ławce rezerwowych to prawdziwy skarb, więc czemu mielibyśmy wypychać go z klubu?

image

6 polubień

jak najbardziej za, koledzy wyżej już podali sensowne argumenty. Nie stać nas na pozbycie się rezerwowego tej klasy co Bobby.

2 polubienia

Liczby nie kłamią a nie Salah i nie Darwin tylko Bobby jest najlepszym strzelcem LFC w tym sezonie Premier League. Sprzedaż jego to kuriozum.

Wypłynęło sporo informacji o nas i Gakpo, bardzo możliwe ze będziemy chcieli zarezerwować go przed Mistrzostwami Świata.

Spoko grajek, ale po co on nam tak właściwie? Przód mamy dobrze obsadzony i są formacje wymagające pilniejszych wzmocnień. W sytuacji gdy wszyscy są zdrowi (czyli planowo końcówka stycznia) mamy do dospozycji:

Lewe skrzydło: Diaz, Jota, Nunez, Carvalho
Środek: Nunez, Firmino, Jota, Salah
Lewe skrzydło (na którym Gakpo w zasadzie nie gra): Salah, Elliott i od biedy Jota

Na dobrą sprawę mamy 7 uniwersalnych graczy (z tego 5 na poziomie reprezentacyjnym/światowym).

John Barnes został ambasarodem klubu. Funkcja pozwala mu na reprezentowanie klubu w Anglii i za granicą.

https://twitter.com/LFC/status/1593604946296860673?s=20&t=7ikcxWLJ_6lZ7CWwRxGaUg

1 polubienie

Jakby sie udalo go kupic za 30mln to chyba warto? Nawet wypozyczyc i za rok sprzedac za 50.
Chociaz fakt, ze nam bardziej by sie przydal ktos kto moze zagrac w ataku i na prawym ( albo taki Mane co na lewym i prawym mogl grac, Jota od biedy tez potrafi zagrac na wszystkich trzech pozycjach)

Nie oglądałem meczów PSV, ale statystyki ma imponujące: w 25 meczach 12 goli i 15 asyst, łącznie liga i puchary. Jednak bardziej potrzebujemy wzmocnienia pomocy niz ataku - na LN mamy Diaza, Nuneza i Jote, w odwodzie Fabio, na środek ataku Nuneza, Bobby’ego, Jote.
Warto, ale tylko jeśli jego transfer nie wpłynie na sprowadzenie pomocników.

Noah Okafor

W tym tygodniu na radarze pojawiło się nowe nazwisko - Florian Plettenberg twierdzi, że Liverpool jest wśród wielu klubów, które mają na oku napastnika Red Bull Salzburg Noah Okafora.

Plettenberg może nie jest w tej samej sferze co Paul Joyce, ale jest dość wiarygodny. Jeśli mówi, że jest zainteresowanie, to jest. Mówi on, że austriacka strona Bundesligi będzie szukała około 35 milionów euro za 22-latka. To może wydawać się trochę zbyt wygórowane, ale podobną kwotę otrzymali za Brendena Aaronsona, a Karim Adeyemi i Patson Daka poszli za 30 milionów euro.

Warto jednak zaznaczyć, że obecna umowa Okafora wygasa w 2024 roku, więc Salzburg ma ograniczoną szansę na pozyskanie zawodnika. Cały ich model opiera się na odkrywaniu talentów i sprzedawaniu ich z zyskiem, więc w ich najlepszym interesie jest sprzedanie go, jeśli pojawi się przyzwoita oferta.

Szwajcar przeniósł się do mistrzów Austrii z Basel w styczniu 2020 roku w ramach umowy wartej podobno 10 milionów funtów. Będą chcieli, co najmniej, podwoić swoje pieniądze na wszechstronnym napastniku.

Wcześniej był on łączony z Borussią Dortmund, Newcastle United i Leeds United. Według Plettenberga, lista jego wielbicieli obejmuje teraz Liverpool, Manchester City i AC Milan.

The Reds rzeczywiście muszą wzmocnić inne obszary swojej drużyny jako priorytet środek pola, ale dodatkowy napastnik jest również potrzebny. Myślałem, że mogą zdecydować się na skrzydłowego dla równowagi, ale jeśli planem jest regularne korzystanie z dwuosobowego ataku, ktoś taki jak Okafor pasuje do tego projektu.

Chociaż głównie po lewej stronie dwuosobowej linii ataku w Red Bull Salzburg, Okafor grał również na obu flankach jako część trójki. W kilku przypadkach wystąpił również jako atakujący pomocnik.

Jego rekord w szerokiej strefie nie jest wcale zły. Jego średnia xG90 na prawej stronie wynosi 0.21, a próbka obejmuje 6,200 minut w całej karierze. Po lewej stronie, jego średnia xG90 wynosi 0.21 z próbki 4,800 minut.

W przeciwieństwie do niektórych innych plotek, Okafor jest naprawdę wszechstronny i stanowi zagrożenie dla bramki w ostatniej tercji. Na razie jednak przyjrzę się jego liczbom z ostatnich dwóch kampanii. To właśnie wtedy naprawdę zwrócił na siebie uwagę.

image

Zajmuje podobne obszary jak Dawin Nunez. W systemie Matthiasa Jaissle jest środkowym napastnikiem, ale często przesuwa się w lewo, co widać na powyższej mapie cieplnej (dzięki uprzejmości Wyscout).

W tym sezonie Okafor wystąpił w 1,441 minutach we wszystkich rozgrywkach i średnio zdobywa 0.62 bramki na 90. Jego średnia xG90 wynosi 0,46 z 2,56 strzałów. 22-latek próbuje 5.1 zagadek i ma całkiem przyzwoitą skuteczność na poziomie 55%. Jest mocno zaangażowany, średnio notuje zaledwie 18 podań na 90, a jego pass completion rate plasuje się na poziomie 70%.

Na jego obronę przemawia fakt, że często gra ryzykowne podania w ostatniej tercji i dlatego jego xA90 wynosi 0,24. Okafor asystuje również przy 1,62 strzału na 90.

To co podoba mi się w Salzburgu No77 to fakt, że te liczby wydają się skalowalne. Pamiętam, kiedy Liverpool był łączony z Patsonem Daką i moje obawy były takie, że będzie musiał zmniejszyć swoją objętość, ponieważ wszystkie jego liczby były tak wysokie. One po prostu nie byłyby powtarzalne w naszym systemie. Nigdy tak naprawdę nie chcesz podpisać zawodnika, a potem sprawić, by stał się mniejszym zagrożeniem bramkowym. To tylko prośba o nieudany transfer.

Okafor zanotował podobne średnie w zeszłym sezonie, udowadniając, że w tym sezonie nie jest po prostu gorący.

image

Na przestrzeni 2768 minut w zeszłym semestrze, uśrednił 0,59 gola z xG na poziomie 0,44. Czyli lekka nadwyżka wydajności, ale niekoniecznie czerwona flaga. Szczególnie nie wtedy, gdy powtórzył to w tym sezonie. Okafor średnio oddawał 2,28 strzału na 90, udowadniając, że nie jest mocno uzależniony od objętości dla swojego zagrożenia.

Wykonał 50% z 6,6 dryblingów, których próbował we wszystkich rozgrywkach, a jego zaangażowanie w grę ogólną było niemal identyczne jak w tym sezonie - 23 podania ze skutecznością 73%. Średnia xA90 byłego gracza Basel wyniosła 0,31, a on sam zanotował 0,41 asysty na 90 minut w tym produktywnym sezonie.

Pożądany napastnik spełnia wiele warunków. Począwszy od zrównoważonej wydajności, a skończywszy na możliwości odgrywania wielu ról w systemach nie różniących się zbytnio od tych stosowanych przez Jurgena Kloppa. To teoretycznie ułatwiłoby okres adaptacji.

Są nad nim tylko dwa prawdziwe znaki zapytania.

Po pierwsze, czy The Reds potrzebują kolejnego prawonożnego napastnika, który grawituje na lewą stronę, skoro mają już Luisa Diaza, Diogo Jotę i Nuneza? Gdyby był tylko tym, to odpowiedź byłaby oczywiście przecząca, ale w swojej karierze grał częściej na prawej niż na lewej stronie, więc być może mógłby zapewnić głębię na tej flance.

Po drugie, jego historia kontuzji nie jest najlepsza. Przy czterech oddzielnych okazjach złapał kontuzje ścięgna. Czy The Reds chcą dodawać kolejnego napastnika do swoich szeregów, jeśli ma on problemy z dostępnością? Ta konkretna rola jest przecież obecnie wypełniona przez Jotę.

Biorąc wszystko pod uwagę, mogę zrozumieć, dlaczego Liverpool może być zainteresowany Okaforem. Jeśli jest dostępny w styczniu za uczciwą cenę, dlaczego nie wzmocnić ataku?

[sam mcguire]

1 polubienie

Nigdy mnie nie przestanie zaskakiwać wypisywanie o ściągnięciu napastników w sytuacji kiedy potrzebujemy na przedwczoraj dwóch środkowych pomocników z prawdziwego zdarzenia

6 polubień

Jak pojawia się tyle spekulacji o napastnikach to może jednak Firmino nie przedłużymy :thinking: W innym wypadku myślę , że to tylko wyssane z palca plotki :upside_down_face: