Rozważania transferowe (dyskusja)

Henderson, TAA i Bellingham

Trochę to zaczyna przypominać przypadek transferu Fabregasa z Arsenalu do Barcelony. Jak tak dalej pójdzie, to mu Hendo publicznie koszulkę LFC założy xD

Neil Jones napisał, że młody Chorwat trafi najprawdopodobniej do Chelsea, a Gakpo do United. Dużo mówi sie o Kudusie w kontekście Liverpoolu. Strzelił nam gola. Zrobił bardzo dobre wrażenie na Kloppie, a wiadomo co się dzieje z zawodnikami, którzy robią dobre wrażenie na Kloppie. Trzecim zawodnikiem, po którego pójdziemy to będzie prawdopodobnie Caicedo. A przynajmniej próba jego ściągnięcia.

1 polubienie

Oby tylko się lepiej sprawdził niż Fabregas w Barcie

https://mobile.twitter.com/LFCTransferRoom/status/1600092153266462720

Sporo się pisze o naszym zainteresowaniu Antonio Silvą z Benfici.
Mógłby ktoś go porównać do młodego Chorwata z Lipska?

Nie powiem, po tym jak w ligę wszedł Ruben Dias, to młody Portugalczyk świetnie pokazujący sie w Benfice na SO brzmi dobrze. Z krótkiego researchu widzę, że świetnie rozgrywa od tyłu (co by mnie nie dziwiło, bo Konate trochę w tym aspekcie odstaje, a Jurgen lubi mieć dobrego ŚO z piłką przy nodze), choć z crossami jak Virgil to już nieco gorzej.

Ja mam trochę teraz problem z transferami z Benfici. Oni zarobili gargantuiczne kwoty w ostatnich latach. Jeśli się nie mylę to około 600 mln na CZYSTO z samych transferów i dlatego ciężko się z nimi obecnie negocjuje jakiekolwiek transfery. Mogą stawiać kwoty w zasadzie zaporowe.

1 polubienie

O Kudusie, Neil Jones:

“On nie jest lepszy ode mnie. Jest po prostu graczem szerzej znanym niż ja, to wszystko”.

Kiedy mówisz w ten sposób o wielkim Neymarze, lepiej poprzeć swoje słowa występami, a w uczciwości wobec Kudusa, dokładnie to zrobił.

22-latek podkreślił już swój bogaty potencjał w tym sezonie w Ajaxie, a jego forma była kontynuowana na arenie międzynarodowej z serią świetnych występów dla żywej, nastawionej na atak drużyny Ghany.

Kudus uwielbia Thiago Alcântare, ale chociaż jego pierwsze dni spędził jako pomocnik, wygląda na to, że jego przyszłość to atak, i to bardzo dobry.

Widzieliśmy na Anfield we wrześniu, jak dobry i jak niebezpieczny może być. Jego wykończenie na the Kop w przegranym 2-1 meczu Ligi Mistrzów z Ajaxem było kliniczne i było jedną z 10 bramek we wszystkich rozgrywkach dla jego klubu w tym sezonie.

Kudus spodziewa się, że wkrótce będzie grał w Premier League. Chciał przenieść się do Evertonu w lecie, ale jego propozycja upadła pod koniec okienka, ale teraz sugeruje się, że celuje wyżej, a jego wszechstronność - gra w dowolnym miejscu w linii ataku lub linii ataku - powinna uczynić go intrygującą perspektywą dla najlepszych klubów, w tym Liverpoolu.

Pamiętam, jak pod koniec 2020 roku rozmawiałem z Canem Erdoğanem, założycielem Real Metric Analytics, firmy, która dostarcza klubom dostosowane do ich potrzeb rozwiązania w zakresie skautingu. Kawałek był pozornie o potencjalnych środkowych obrońcach, które Liverpool mógłby podpisać, aby złagodzić ich kryzys defensywny, ale pamiętam, że zasygnalizował Kudus jako jedną z “przyszłych gwiazd” zidentyfikowanych przez jego bazę danych. “Miejcie oko na tego gracza,” powiedział mi. “On będzie ogromny”.

Harvey Elliott, co ciekawe, również znalazł się na tej liście. Czy moglibyśmy zobaczyć ich ustawiających się razem w jakimś momencie w przyszłości, zastanawiam się?

==========================================

Dlatego też nowy kontrakt z Firmino może nam wyjść całkiem na plus, bo możemy zaryzykować z podpisaniem Kudusa. Gakpo kosztowałby więcej, ale byłby również mniej ryzykownym transferem. Potrzebujemy gościa w ataku, która jest lewonożny, ale gra również dobrze prawą nogą. Takich zawodników nie ma zbyt wiele na rynku. Można zaryzykować nawet znając jego historię kontuzji, która też nie jest jakaś tragiczna.

NEW: Jude Bellingham’s family prefer a move to Liverpool. Liverpool’s talks with Jude Bellingham are more advanced than Real Madrid’s. Liverpool are the favourites to sign the midfielder. #lfc [sportbild]

3 polubienia

No nareszcie jakies dobre info. Jeśli Falk o tym pisze to pewnie jest to dość rzetelna informacja. Tak jak pisałem z reszta - Anglicy stawiaja granie w Premier League ponad wszystkie inne ligi. Inaczej jakis by dzisiaj gral w Barcelonie albo Realu.

Problemem może być kasa. Nie wiem czy FSG wyłoży 120-150 mln. Bez nowego właściciela może być ciężko. No i nie wiadomo czy będziemy w top4 na koniec sezonu

O Bellinghama zabiegamy juz długo. Kasa była zbierana jak przez Pereza na Mbappe. Nie obawiam się o brak środków bo biedakami nie jesteśmy, a wydawac tez jakos duzo nie wydawaliśmy.

Właściciela nowego pewnie nie będzie, co najwyżej sprzedadzą część akcji ale nie całość. Szukaja inwestorów.

Będziemy w top4 czy nie, musimy inwestować. A takiego bellinghama odpuścić sobie nie możemy bo gość może nam dać tyle co Rooney ekipie Fergusona czyli przyszłe sukcesy.

@pauljoyce_

: PSG have joined the race to sign Jude Bellingham.

Takie słowa z ust Joyce mogą zwiastować jedno. Piłkarz jest już z nami dogadany, a dziennikarze będą robić show propagandowe

1 polubienie

Rzeczywiście się taka informacja pojawiła na TheTimes. PSG dołącza do walki o wartego póki co 130mln funtów Bellinghama. Natomiast ten link co wrzuciłeś to fejkowe konto. Prawdziwe konto Joyce’a na Twitterze ma podkreślnik na początku zamiast na końcu. A wiele osób się na tym łapie.

1 polubienie

Trochę marzyciel z Ciebie. Ja nie do końca się zgadzam z tym “zbieraliśmy kasę”. Liverpool mógłby sobie spokojnie pozwolić na taki transfer. Ale FSG ma określoną strategie transferową - sprzedajemy kogoś, dokładamy trochę i dopiero wtedy kupujemy nowego. Przykład - latem sprzedaliśmy Mane, Minamino, Neco Williamsa, Gruijca i Bena Daviesa. Odeszli też jako wolni agenci Origi i kilku innych. W to miejsce przyszli Nunez, Carvahlo i Ramsey. Bilans wyszedł prawie na 0, FSG dołożyło parę milionów. I teraz nagle zapłacą ponad 120 mln za samego Jude’a? Trudno w to uwierzyć, zwłaszcza, że potrzebujemy jeszcze jednego środkowego pomocnika. Poza tym przydałby się też klasowy stoper bo Matip i Gomez często są kontuzjowani (Kameruńczyk może odejdzie) a i Virgil obniżył loty i nie jest taką skalą jak kiedyś.

Nigdy nie bylo żadnej kasy, nawet źródła bezposrednio powiązane z FSG podawaly do informacji że klub jest na sprzedaz bo formuła “sell to buy” nie jest juz w stanie dalej utrzymac klubu w czołówce.
Jesli rzeczywiscie Bellingham przyjdzie to jego cena bedzie juz wloczona w wartosc klubu

1 polubienie

Jeśli Bellingham miałby być włączony w cenę zakupu klubu, to bym się tylko cieszył i nie martwił, bo wtedy FSG wie, że jeśli szybko nie znajdzie kupca, to żeby jakiegokolwiek sensownego znaleźć, to klub musi utrzymać się dalej w TOPie. Tylko, że mocno powątpiewam w takie myślenie władz klubu i pytanie czy chcą sprzedać klub w całości, bo… powód powyżej czy jednak chcą sprzedać mniejszy/większy pakiet, by zebrać fundusze/kogoś od wrzucania w klub, a żeby ich pozostałe akcje klubu sukcesywnie rosły na wartości dalej, ale nie musieliby być już najważniejsi w klubie.

1 polubienie

Nie nakrecajcie się ;D Oczywiście transfer Jude, to w sumie takie moje teraz małe marzenie, bo ten chłopak by na pewno był mega wzmocnieniem dla nas, ale rywalizujemy z potęgami finansowymi takimi jak PSG, Real prawdopodobnie i CIty więc na pewno nie będzie to transfer łatwy w przeprowadzeniu. Liczę na Jordana i Trenta, bo w sumie młody Anglik ma z nimi super kontakt więc na pewno Jordan nawiązywał z nim rozmowę odnośnie Liverpoolu. Jeżeli nie liczą się dla niego pieniądze, i w sumie jak ma jakiś sentyment do klubu (bez przyczyny myślę że nie wybierałby się na finał LM), i my go bardzo chcemy ( w szczególności Klopp) to musi się to udać. Trzeba poczekać, ale mam cichą nadzieję że uda nam się go wyrwać :slight_smile: