Rozważania transferowe (dyskusja)

Mam jakieś dziwne przeczucie, że on jest nam przeznaczony jak Van Dijk w 2017 - przyjdzie, i z dnia na dzień odmieni wygląd naszej pomocy. Taki transfer trzeba dopiąć tym bardziej że to Anglik, a oni jak już są w topowym angielskim klubie to rzadko przechodzą do innego klubu, chyba że są niechciani. A my jesteśmy takim, i obyśmy pozostali jak najdłużej.

8 polubień

Kto by chciał do psg isc? Real odpada juz praktycznie bo woli tańszego Fernandesa i dodatkowo Endrick. No i Gvardiol.

A do City nie bo on ma LFC w sercu :smiley:

Amrabat rozgrywa znakomity turniej, nie wiem natomiast jak radzi sobie w klubie. Jako zastępca / następca Fabinho wydaje się dobrym wyborem.

Właśnie jest to jedną z ciekawszych kwestii do rozwiązania. Czy lepiej mieć w klubie starzejącego się Fabinho i dokupić mu zmiennika w postaci Ambrabata. Czyli mieć dwóch średnich zawodników. Czy zaryzykować sprzedażą Fabinho. Kupieniem w jego miejsce Rice’a, a zmiennikiem zrobić wonderkida Bajceticia. Mieć wówczas jednego dobrego zawodnika i jednego, który dopiero będzie aspirował do bycia piłkarzem, ale ma potencjał na bycie lepszym niż cała trójka. Kwestia wbrew pozorom nie ma wyraźnego rozwiązania i jest to twardy orzech.

Bajcetic raczej nie prędko będzie zmiennikiem dla pierwszego DM’a, niezależnie czy będzie to Fabs czy ktoś inny. Prędzej bym stawiał, że Morton po powrocie pogra coś więcej

Ja tylko zapytam, skąd przekonanie że ma potencjał (Bajcetić) na bycie lepszym od całej trójki? Czemu pytam? Bo chyba za często przesadzamy z potencjałem naszych młodzików, gdzie się okazuje że jednak dosyć brutalnie oni się spotykają ze ścianą w momencie potrzeby przejścia na seniorskie występy. Osobiście dużo więcej wiary pokładam w Benie Doaku, ale też poczekałbym mimo wszystko z hurraoptymizmem, bo chciałbym go zobaczyć z szerszej perspektywy, przede wszystkim dłuższy występ z kimś lepszym, ale nie w meczu o pietruszkę/sparingowym.

Co do reszty komentarza - zbyt często świetne występy piłkarzy uznawanych za średniaków na mundialu nie przekładają się później na tak dobre występy w klubie, więc osobiście wolałbym zaryzykować z Rice. Tylko, by to nie kolidowało z transferem naszej wymarzonej 8, Jude.

W Blackburn przeplata dobre mecze gorszymi i jest to niby 20latek, ale niejednokrotnie świat widział wybuchy formy i późniejsze. Przede wszystkim regularność występów do końca sezonu i jeśli byśmy ściągnęli do lata/w lato więcej niż 2 pomocników, to bym raczej zasugerował mu pozostanie w Blackburn lub jeśli się znajdzie chętny, to w PL spróbować.

No to oby nie zmarnował talentu. A temat Huntera jako osoby chyba nieco bardziej przestudiuję, bo osoba znana z nazwiska, ale w sumie pracy samego scoutingu i pracy przy nim nigdy za bardzo nie zgłębiałem.

W sumie jak wspomniałeś o Luce Suciciu (rozumiem błąd w nazwisku? bo o Sukiciu nie słyszałem i nic nie potrafię wygooglować), to ciekaw jestem czy jego temat ucichł czy bardziej skupimy się na Kudusie (w tym sezonie na pewno nakrywa czapką Chorwata pod względem formy, ale poza aspektami umiejętności w cholerę nie podoba mi się aspekt kolejnego Afrykanina i ich braku podczas PNA), którego pod lupę wziął BVB m.in.

1 polubienie

Stąd, że ekipa starego Huntera nadała mu status “elitarny talent”. Taki status miał m.in. Elliott czy taki status ma Chorwat Luka Sucić. Jeżeli Hunter daje komuś taki status to taki zawodnik jest wyjątkowy. Punkt pierwszy w scoutingu Liverpoolu to stary Hunter ma zawsze rację. Punkt drugi to jeżeli się nie zgadzasz patrz punkt pierwszy. Takiego statusu nie miał Grujić, nie miał Brewster, nie ma też Morton. Tych dwóch pierwszych nie ma już w klubie. Tego trzeciego Liverpool wysłał na wypożyczenie, żeby się rozwinął i będą mogli zarobić na jego sprzedaży. Nie zrozum mnie źle. Nie mam nic przeciwko temu, żebym sie pomylił i Morton stał się zawodnikiem klasy światowej. Jest to jednak co najmniej mało prawdopodobne. Najlepsze, że dla Liverpoolu będzie to sytuacja win-win. Poza tym Klopp nie może oprzeć kadry o zbyt dużą ilość młodych zawodników. Jest Bajcetić, Carvalho, Elliott. Z czasem dojdzie Pitaluga i Ben Doak, o którym wspomniałeś. Może Gordon miałby jeszcze szansę, ale z nim jest taka kwestia, że ten sezon miał być decydujący, a póki co jest to sezon bardzo na jego niekorzyść. Poza tym Ben Doak>>>Kaide Gordon. I w zasadzie nie ma już miejsca na więcej.

1 polubienie


Ale transfer Kudusa to byłby transfer do ataku, a Sucica do pomocy. Nie ma żadnego związku między nimi. Kudus to ghańska wersja Maddisona. Poza tym jeżeli Liverpool frajersko nie wyłoży się na ostatnim zakręcie to po zakontraktowaniu Bellinghama pójdziemy albo po Caicedo, albo właśnie po Sucica. W moim mniemaniu dużo lepiej byśmy wyszli na pozyskaniu Chorwata.

Powtórzę to po raz setny już. Jesteśmy trzy letnie okienka od posiadania idealnego składu. 8 zawodników i 3 lata.

Mówiłem że Kudus jest fajnym grajkiem i za nieduży hajs. Przed mundialem mnie wysmiewaliscie, bo szklany, bo taki czy za słaby. A w trakcie mundialu wielu osobom pozamykał usta i dziś chyba nie ma wątpliwości ze to dla nas bylby bardzo dobry transfer.


Realne? 1% szans imo.

Ten gość regularnie sprzedaje fejk-niusy.

4 polubienia

Wielu zawodników zna świat, którzy na turnieju błyszczeli, żeby potem w rozgrywkach klubowych nie mieć z piłkarza zbyt dużego pożytku. Sami się na tym kiedyś przejechaliśmy sprowadzając Dioufa i Diao. Kudus ma talent, ale czy go zrealizuje w pełnej krasie? To się jeszcze okaże. Jedno co mnie dziwi, to fakt, że gość zalicza niezwykle mało występów w pełnym wymiarze czasu. Ostatni raz w Eredivisie zagrał pełne 90 minut 18.10.2020!! Tak, albo był zmieniany/wchodził z ławki, albo trapiły go urazy. Co więcej od ponad 2 lat TYLKO PIĘCIOKROTNIE spędził na murawie ponad 70 minut w meczu ligowym. W tym sezonie rozegrał ponad 70 minut w zaledwie 12/24 meczach we wszytkich rozgrywkach (wliczając w to MŚ), a zaledwie 4 razy nie został ściągnięty z murawy. Z jakiego powodu tak się dzieje? Nie mam pojęcia, ale coś jest na rzeczy. Poza tym to kolejny reprezentant kraju afrykańskiego. Mamy dość problemów w trakcie PNA, więc nie wiem czy słuszne jest dokłądanie sobie kolejnego

Wydolność? Kudus średnio gra 47 minut na mecz w Ajaxie w tym sezonie…


:thinking:

Ostatnio kilka rzeczy udało mu się jednak trafnie przedstawić. O transferze Bellinghama pisał jako jeden z pierwszych ale fakt ma wątpliwą renomę, dla mnie traktowany bardziej jako ciekawostka.

1 polubienie

Sytuacja z Jude staje się bardzo zaawansowana, Falk cały czas ostrzega przed City bo Pep ma również umiejetność przyciągania ale najnowsze informacje są mega radosne:

  • Jude chce do nas przejść bez względu na kwalifikacje do CL(takich kochamy my i Klopp)
  • $$$ nie są najważniejsze(o czym kiedyś pisałem z czego się śmiano tutaj ze mnie)
  • zawodnik wraz z rodzina chce Liverpoolu
  • BVB poinformowało Real ze jesteśmy na czele daleko przed nimi
  • Moretto podaje że nasz budżet na ten transfer to 150 mln + chcemy silnego, fizycznego ŚP do tego, mój typ Amrabat

Źródło: Falk/Moretto/Palmer( nie będę zasypywał linkami bo spam się zrobi), na Twitterze można szybko namierzyć

@LiverpoolJestCzerwony Kudus piszesz, świetny chłopak potrafiący grać ŚP i lewe jak i prawe skrzydło, dynamika, szybkość, wydolność, drybling, mega dojrzałość boiskowa, młody, wychowany w Ajaxie, nie widzę minusów prócz charakteru bo buntował się latem chcąc przejść do Evertonu( do wybaczenia i do wychowania przez Kloppa), ja bym się nawet nie zastanawiał

6 polubień

Ja też nie. Najważniejszy na ten moment jest Jude. Potem kazdy kolejny transfer to kolejna wisienka do wielkiego tortu :slight_smile:

1 polubienie

Ale na mundialu w gorącym Qatarze grał od deski do deski bez 12 minut i wyglądał naprawdę wybornie, jestem pewien ze bez problemu Ganczyk a Afrykanie z tego słynął wydolnościowo poradzi sobie w Anglii jak i Europie bez problemu ale to narazie odległe plany nie warte dyskusji, ta zima i lato to praca nad druga linia

1 polubienie

W tym Katarze rozegrał zaledwie 3 mecze i na tym koniec jego występów na mundialu (Bez 20 minut- takie sprostowanie). Serio, 3 mecze z rzędu to żaden wyznacznik biorąc pod uwagę jak wyglądały ostatnie 2 lata w jego wykonaniu, a ten długi okres pokazuje, że nie ma wydolności

Fakt, że strzelił nam gola, ale o skopaniu dupy to trochę przesada. Ajax przegrał oba mecze z nami, a na dodatek strzelenie nam bramki w tym sezonie nie było dotąd jakimś arcytrudnym zadaniem, gdyż tylko w 7/22 mecze nasz bramkarz nie wyciagał piłki z siatki. Po jednym spotkaniu też ciężko za duzo powiedzieć o możliwościach piłkarza. Kupiliśmy Minamino, bo nieźle się prezentował w meczach przeciwko nam w LM i co? W rozgrywkach ligowych z Japończyka mieliśmy niewiele pożytku. Trochę postrzelał w pucharach, ale głównie słabszym zespołom i rozstaliśmy się z nim raczej bez żalu. Zbawcą Monaco również się póki co nie okazuje.

Zresztą napisałem, że Kudus wg mnie talent ma, ale nie wiem czy będzie potrafił go w pełni zrealizować biorąc pod uwagę swoje problemy zdrowotne i kondycyjne

A jak nam skopał dupy w fazie grupowej lm to nie pokazal talentu?