Rozważania transferowe (dyskusja)

No każdy to widzi inaczej i rozumiem twoje podejście, odjąłem od 20 minut 8 ponieważ 8+ rozegrał łącznie doliczonych w samej drugiej połowie, ale nie o to chodzi. Ciach bo to narazie odległe plany nie poparte żadnym info nawet mało rzetelnym😉

Czyli SEB/Abes znowu miał rację z tym Bellinghamem.

1 polubienie

Zobaczycie jak reszta pomocy zacznie świetnie geac u boku Juda. Ale będzie sobie klepał piłeczkę z Harveyem

1 polubienie

Dynamic duo z Hendersonem i zabezpieczajacym ich z tylu Arthurem Melo.
To bedzie to. :smiley: Ale to bedzie hulac. :smiley:

Fajnie jakby taki Jude przyszedl bo na ta chwile bylby jedynym zawodnikiem godnym grania w pierwszym skladzie pomocy. Jeszcze 3-4 i bedzie to jakos wygladac na boisku i lawce.

1 polubienie

Fabinho/Rice - Bellingham - Thiago
Uuu. Ten środek by mi się podobał. Tylko by DM w formie był, tak by Thiago był nie tyle wolny z zadań defensywnych, co wykonywał je wyżej. Bellingham ogarnie resztę <3
A tak na serio, to zdrowy środek pola przestałby być wtedy problemem, gdyby przyszedł Bellingham i ten “silny, wybiegany pomocnik” o którym jest pisane (opis pasuje i do Amraabata i do Rice i do Caicedo).

Neil Jones pisał o zainteresowaniu Kudusem i Gakpo. Ten drugi odpadł, bo plotki donoszą, że PSV podniosło cenę za Holendra do 75 mln euro. Poza tym pisał, że Luka Sucic jest jednym z głównych celów transferowych obok Bellinghama w nadchodzącym lecie. O Chorwacie pisał w październiku.

1 polubienie

Ponoć się interesujemy młodym obrońcą Benfiki o niezwykle wyszukanym nazwisku Antonio Silva :stuck_out_tongue: Ma chłopak ledwo 19 lat, jest stoperem, gra regularnie w klubie i zagrał na MŚ z Koreą.

W każdym razie Ruben Diaz okazał się strzałem w 10tke dla City, a Antonio jest jeszcze młodszy niż Diaz w momencie transferu. W środku obrony na dobrą sprawę mamy z liczących się zawodników 31-letnich : wiecznie kontuzjowanego MAtipa, VVD, który ostatnio strasznie obniżył loty; młodego Konate oraz także często kontuzjowanego i mającego problemy z koncetracją Gomeza. Wydaje się sensownym ruchem szukanie defensora, który prawdopodobnie póki co miałby się uczyć od starszych kolegów, choć biorąc pod uwagę potencjalną kwotę 45 milionów euro, to myślę, że raczej przyjdzie jako maks 3. stoper. Co może oznaczać, że ta plotka jest bzdurą, lub będziemy się kogoś pozbywać z trójki VVD/Matip/Gomez, gdyż rozstanie się z Konate wydaje się najmniej realną opcją.

Naprawa obrony nie jest priorytetem. Ponieważ inaczej będzie wyglądała organizacja w pomocy to siłą rzeczy rywale będą rzadziej przedzierali się do naszego pola karnego. Pewne niedociągnięcia, które mamy w obronie zostaną przykryte przez pomoc i atak. W praktycznie każdym meczu to nie my będziemy stroną broniącą tylko atakującą. Poza tym Klopp szykuje nam drużynę, która będzie nieporównywalnie lepsza od tej poprzedniej wersji, a podstawą będzie oszołamiający pressing. Poza tym modernizacja obrony została przewidziana na kolejne okienko transferowe (czyli w roku 2024) , a w roku 2025 atak, bo odchodzi Salah i Firmino. Przyjście obrońcy w czerwcu jest mało prawdopodobne, choć nie jest niemożliwe, bo sytuacja jest dynamiczna.

Mówi się o nim Ruben D. 2.0, ma to być jeszcze lepsza wersja. Mi się strasznie podoba Gvardiol który niedawno wypowiedział się że jest fanem Lfc i chciał by kiedyś zagrać na Anfield, ale obecnie to mission impossible, kwota kosmos jak i inne problemy w składzie, podrzucam cytat z wywiadu:

Cel Chelsea Josko Gvardiol :red_circle: #LFC [ @24sata_HR ]

:speaking_head: „Odkąd byłem małym chłopcem, mój tata i ja oglądaliśmy mecze Liverpoolu i dorastałem tylko z nimi. Kiedy zacząłem poważniej traktować piłkę nożną, zacząłem ich śledzić i zdecydowanie chcę Premier League i Liverpoolu”.

1 polubienie

Wiem, że Bellingham to nie jest baller jak de Bruyne, ale Gerrard też takim nie był, a notował regularnie dobre liczby asyst, gdzie po przesunięciu na DM na koniec kariery to już potrafił nawet na sam koniec zanotować 15 asyst w lidze. Ale ja nie o tym. Widzę w młodym Angliku kogoś, kto da taki bodziec, jaki daje Belg w City i jaki dawał nasz kapitan kiedyś. Chodzi mi głównie o waleczność, którą widać w BVB, ale teraz w reprezentacji szczególnie. My po prostu nie możemy go odpuścić i liczę mocno, że jeśli byłby cień możliwości, to postarają się go ściągnąć już w zimę. Po to chociażby, by w lato nie było problemu, że inne kluby wykorzystywałyby argument braku LM u Nas (bo z nim w składzie wierzę, że spokojnie straty odrobimy w kolejnej części sezonu). Może to mało dojrzałe, ale coraz to większa liczba newsów o nim mocno mnie napaliła na myśl o tym, że założy naszą koszulkę, a my wygramy rywalizację o niego z takimi tuzami jak Real, City czy teraz PSG.

Tu sporo może zależeć od tego, jakie zdanie ma Klopp. Wiem, że przy transferze Virgila potrzebowaliśmy kogoś takiego jak tlenu, ale niewykluczone, że jeśli Niemiec widzi w nim (Silvie) kogoś na lata, to zaryzykujemy z tym transferem, jeśli tylko nie ściągnie innych planów na dół (i w tym pewnie pies pogrzebany, bo w to mocno wątpię, póki FSG jest właścicielem całościowym/nie przyszedł nikt wspomóc finansowanie klubu). Oczywiście nie wykluczam, że obserwujemy parę nazwisk i Silva to jedno z nich, a kolejnym jest np. Gvardiol. Oboje pomimo wieku wyglądają na totalnych kotów. Poza nimi żadne poważne nazwiska się nie pokazują, bo albo jeszcze nie pokazali tak wysokiego poziomu (np. Badiashile z Monaco) albo pomimo w miarę wysokiego poziomu, nie mają najwyraźniej tego czegoś, by JUŻ skupić w 100% na sobie najlepszych (jak Timber czy Lacroix, o których mówi się od dłuższego czasu). Opcją trzecią jest to, że Ci lepsi zostali już po prostu kupieni/wychowani w TOP klubach (jak de Ligt, Saliba czy Fofana).

W bardzo podobnym tonie wypowiadał się o Realu Madryt. W jego przypadku rozchodzi się o cenę, bo o ile uwierzę, że Silvę da się wyciągnąć w granicach rozsądu (50-60), tak Chorwat to cennik od 80 się zaczyna. Tyle, że Silva to tegoroczny wynalazek, lecz również 1.5 roku młodszy. No i Chorwat jest gorszy z piłką przy nodze. Zważając, że Konate o ile technicznie jest dobry, to przy VVD i Matipie wygląda jak junior pod tym względem nie sądziłbym, byśmy startowali w Chorwata mając Ibou w zespole, po prostu nie pasują pod sposób gry Liverpoolu pod Kloppem, który potrzebuje pewności w rozegraniu od tylu (oczywiście nie wykluczam możliwości modernizacji tego sposobu gry, ale ten aspekt to raczej PEWNIK u Jurgena i o ile jeden stoper może być pod tym względem gorszy, tak w dwóch nie uwierzę).

To ciekawe, bo inne media podają, że Gvardiol przyznał, że chętnie grałby w Chelsea, a oprócz tego nazwał Real Madryt największym klubem na świecie i z chęcią któregoś dnia by tam zagrał.

W takim razie Chorwat słodzi każdemu klubowi, który jest nim potencjalnie zainteresowany

E: powiedział jednak trochę więcej:
Josko Gvardiol: “Real Madrid is the biggest club in the world. Who knows, maybe one day I’ll be able to play there. I’d like it”, tells [@relevo]! “Modric doesn’t have to tell me anything, not needed - I know how special is to be linked with Real Madrid”.

3 polubienia

Może jest z niego taka piłkarska prostytutka :smiley:
@down w takim wypadku wygląda to raczej po prostu na bycie otwartym na wiele opcji, mając za faworyta nas. Co zawsze może być kluczowe w sytuacji, jakbyśmy jednak planowali go ściągnąć.

Ja kocham Liverpool a uważam że Real to największy klub na świecie, zagrał bym w Chelsea gdybym chciał zrobić krok do przodu a Liverpool by nie był wstanie sfinansować mojego transferu(jedynie junajted i Everton) odpadają, bądźmy poważni, jego kariera i nie może się zamykać na różne opcje co nie znaczy ze w sercu nie może nosić innego klubu.

O Chelsea powiedział ze zdaje sobie sprawę ze to duży klub angielski ale Kovacic go nie namawia itp

O Realu powiedział że to największy klub na świecie i Modrić nie musi go o tym przekonywać

Proste pytanie na proste odpowiedzi dziennikarzy po meczu, bądźmy poważni, piłka to biznes i nie zawsze grasz tam gdzie marzysz by grać

Na szczęście już wszyscy w klubie wiedzą co musi być naszym celem na obecny i nadchodzący sezon. To jak zaczynamy interesować się wzmocnieniem środkiem pola, bardzo napawa mnie optymizmem :slight_smile:

To wygląda na typową mundialową plotkę, ktoś zagrał niezły mecz czy 2, a Liverpool potrzebuje pomocnika, to napewno się nim interesują. Ogólnie fakty są takie, że ma 26 lat i nawet nie jest pewnym punktem w Fiorentinie.

3 polubienia

Sam o nim nic specjalnego nie słyszałem, a jest rozchwytywany na obecnym mundialu, ponoć. Mnie cieszy, że robimy ruch w stronę środkowej linii. Jude - bardzo bym go chciał u nas, czas pokaże czy faktycznie Liverpool będzie dalej tym liderem w jego pozyskaniu.

1 polubienie

Nie chcę siać defetyzmu i niszczyć dobrej zabawy, ale przypominam, że za panowania FSG nigdy nie wydaliśmy takich pieniędzy netto, a obecnie nie mamy już kogo sprzedać za relatywnie duże pieniądze.

Inna sprawa, Bellingham przebywa obecnie w Katarze i w związku z tym podejrzane wydają się te sensacyjne newsy akurat w tym momencie. Tak, wiem że informacje mogą wypływać od jego rodziny itd, ale mimo wszystko podchodziłbym do tych rewelacji z dystansem.

Trzecia kwestia jest taka, że nawet jeśli dojdzie do tego transferu, to wówczas kompletnym sci-fi wydaje się ściągnięcie innych zawodników w trakcie tego samego okienka. Mówię tu o Gakpo, Kudusie, Silvie, Gvardiolu, gdzie najtańszy z nich to poziom 40-50mln.

Żeby nie było, jestem zwolennikiem transferu Bellinghama i trzymam za to kciuki.

Artur też nie był punktem pewnym w Juve, ba prawie wcale nie grał. Niezbadane są wyroki boskie, choć z Amrabata bym się ucieszył, transfer w stylu Edwardsa

Coś czuje, że jakby ten transfer doszedł do skutku to mógłby być równie udany :sweat_smile:

Real właśnie odpada w walce o Bellinghama. 16-letni Endrick zawodnikiem Realu Madryt. Kwota transferu 70 mln euro.