Rozważania transferowe (dyskusja)

Co ma piernik do wiatraka. Jedno drugiego nie wyklucza. Brazylijczyk będzie mógł dołączyć do Realu dopiero po ukończeniu 18 lat czyli za dwa lata…

Prosiłbym o wrzucanie informacji od jakichś bardziej rzetelnych dziennikarzy typu Joyce, Pearce, Jones, Romano, Plettenberg, King etc. Posty z gównianymi źródłami będą usuwane, bo już za dużo tego się pojawia. Ostatnio czytałem, że gówno konto na Twitterze footyinsider wymyślił wymianę Konate do Juve, z Juve Vlahović do nas, a Darwin Nunez do Realu. Szanujmy się.

A może właśnie ma bo księgowanie wejdzie w styczeń(nowy rok FFP), czyli budżet będzie już mocno uszczuplony, remontują stadion wiec muszą się liczyć z każdym groszem, do tego wczoraj Cartogena podawał ze maks jaki są wstanie zapłacić za Jude zapewne ze względu na Endricka to 100 mln, a oni jak i my maja rozważną politykę transferowa

Ty myslisz ze 70 milionow dla klubu bez dna ma jakieś znaczenie? Oni mogą się zadłużać w nieskonczonosc. I tak nie upadną…

7 polubień

Oni maja bdb kondycję finansową i nie potrzebują się zadłużać, mogą wydać i pół mld bez żadnych konsekwencji także na spokojnie z tymi zarzutami

2 polubienia

Dzięki sukcesom z ostatniego sezonu i oszczędzaniu na Mbappe.

Jednak Real i Barca maja takie dźwignie finansowe ze bankructwo nawet wobec gigantycznego zadłużenia im nie grozi. Czasem wystarczy sprzedać trochę akcji, a czasem zwolnić paru niepotrzebnych pilkarzy.

Oni nie muszą się o nic obawiac. To zbyt duże marki by upasc, a jak trzeba to i tak znajdą hajs na potrzebnego zawodnika.

Jeszcze ponad rok temu mieli porównywalne zadłużenie do Barcelony w momencie przyjścia Laporte. Także są to kluby bez dna. Mogą się zadłużać a i tak będą mieli w miarę stabilna sytuscje finansowa. Wielkość marki robi swoje jednak.

1 polubienie

Myślę że warto by się odnieść do wywiadu z dziennikarzem odnośnie sprzedaży klubu który pojawił się na głównej - FSG nie ma zamiaru zmieniać swojej filozofii finansowej. Także jeśli nie pojawi się nowy właściciel to o dużych transferach możemy zapomnieć.

Myśle, że Bellingham jest jedynym możliwym transferem na poziomie tych 100+ w przypadku pozostania FSG i sprzedania części udziałów. Obawiam się, że jeśli nie sprzedadzą klubu, czy też udziałów do stycznia, to zostaniemy bez transferów do lata. Co najwyżej dostaniemy jakiś półśrodek za drobne, czy też wypożyczenie. Artykuły, które wrzucałem ostatnio sugerują, że FSG nie planuje zainwestować w klub dodatkowych środków na ten moment.
@inski bardzo wątpię, żebyśmy kogoś szukali na pozycje LS. Moim zdaniem nie ma to najmniejszego sensu: po pierwsze niewiadomo jak poważna jest kontuzja Diaza. Po drugie jak wrócą Diaz z Jota, to co wtedy z kolejnym zawodnikiem. Po trzecie grywali tam już Nunez i Carvalho, zapewne to oni będą wychodzić na lewym skrzydle w czasie nieobecności Diaza/Joty.

Czyli na chwilę obecną potrzebujemy oprócz dwóch ŚP również przynajmniej jednego LN/LS. Jota oraz Diaz długoterminowa kontuzja.

Jota prawdopodobnie wróci gdzieś w połowie lutego, o Diazie na razie nie wiemy nic, tyle że coś poczuł i mają zrobić badania, tak naprawdę może być to nic poważnego i tylko przebadają go zachowawczo - nie wiemy nic, to nie siej fermentu proszę Cię bardzo.

2 polubienia

Nowe info nt Amrabata…

Moze jednak już po mundialu. Fajne by to było.

https://twitter.com/TheAnfieldTalk/status/1600786104260886528

Jeżeli Bellingham mógłby przyjść w zimę , to na prawdę byłby mega bust żeby znaleźć się w top4. Być może wszystko jest dogadane patrząc na media, zachowanie samego piłkarza czy śmiałe słowa naszego klubu o tym transferze. Ja już ogólnie do transferów mam podejście, że uwierzę dopiero jak zobaczę go w naszej koszulce na boisku. Pewne jest to , że potrzebujemy pomocnika już w najbliższe okienko, dobry pomocnik, nie jakiś półśrodek i jak klub nie poczyni nic w tym kierunku to jest to po prostu wywieszenie białej flagi w walce o ligę mistrzów.

2 polubienia

Mały research nt. Sofyana Amrabata, bo nikt go nie zna, a każdy by chciał go poznać.

  • Będzie dostępny za około 25 milionów funtów (ale to się może zwiększyć na fali popularności)

  • Ta sama agencja co Ibrahima Konate.

  • Przeciwko Hiszpanii wygrał wszystkie 4 wślizgi i 9 razy odzyskał piłkę. Wygrał wszystkie 7 pojedynków i nie popełnił ani jednego faulu.

  • Ma średnio 49 podań na 90 przy skuteczności 90%. Fabinho przez cały pobyt w Liverpoolu notuje średnio 59 podań na 90 i również ma 90% skuteczności.

  • Marokańczyk próbuje średnio 2,52 dryblingów na 90 ze skutecznością na poziomie 60%. Dla porównania Fabinho próbuje średnio 0,64 dryblingu na 90 (nie wiem jaka skuteczność).

  • Amrabat notuje 3,5 przechwytu i 7,5 odzysków piłek w przeliczeniu na 90, a Fabinho notuje średnio 4,8 przechwytów i 11,5 odzysków na 90.

  • Amrabat próbuje średnio 1,86 pojedynków powietrznych na 90 i wygrywa zaledwie 35% z nich. Natomiast Fabinho próbuje średnio 3,2 takich pojedynków na 90 i wygrywa 57% z nich.

  • Ma tendencję do niezbyt silnych podań przez co często spowalnia tempo akcji. Jakość podań nie jest idealna, ale nie on byłby odpowiedzialny za rozgrywanie piłek tylko Thiago. Fabinho ma nieporównywalnie lepszą jakość podań.

  • Dobrze czuje się pod presją.

  • Idealny dla drużyny grającej z kontrataku (jak Tottenham). Mniej przydatny dla drużyny, która dominuje (jak Liverpool).

Jeżeli szukamy tylko backupu dla Fabinho to taka opcja byłaby bardzo spoko. Tym bardziej jeżeli cena to rzeczywiście 25 mln funtów. Natomiast jeżeli Liverpool chce kogoś lepszego od Fabinho to trzeba szukać gdzieś indziej, bo to jest delikatnie słabsza wersja Fabinho.

1 polubienie

Jest Neves, jest Caicedo, jest Rice, ale widzę że znowu mamy się bawić w półśrodki.

Stawiam że Amrabat do nas nie przyjdzie. Tak jak Laimer wcześniej.

I nie ma ze boli. Trzeba w końcu dobrze zainwestować w coś na lata, a nie na chwilę.

5 polubień

Amrabat kot, obecnie zjada Fabinho

Obecnego Fabinho to zjada 90% zawodników na jego pozycji w topowych ligach i jestem tutaj szczodry dla Brazylijczyka😅

5 polubień

W kilku akcjach mi zaimponował, pod koniec przejął piłkę, ładnie poholował, nie stracił, jeszcze ładnie podał, ale nie jestem przekonany co do niego, my musimy w końcu zacząć kupować koksów którzy zrobią różnicę, Bellingham, Rice, Caicedo czy Neves to bardzo przyjemne propozycje, chętnie bym zobaczył u nas nowych Anglików.

1 polubienie

Fabinho od ponad roku to jest wrak, aktualnie kazdy DM na poziomie Premier League który potrafi biegac i jest chociaż troche bardziej zwrotny od wozu z węglem go zjada

Liverpool prowadzi w walce o 15-letnią gwiazdę Sunderlandu U21 i kapitana reprezentacji Anglii U16 Chrisa Rigga. W walce o młodego Anglika jest również City, Chelsea i Newcastle, ale to Liverpool zdaniem kilku angielskich portali jest najbliżej wygrania wyścigu o podpis.

1 polubienie