Rozważania transferowe (dyskusja)

Skąd biorę info? Z takiego … źródełka.

hqdefault

Masa jest dobrych analityków. Bardzo ok są goście że Sky Sports. Sporo na forum wrzucałem rozpisek od McGuiera. Grzegorz i Abes z forum lfc.pl ( żartuje, ale nie mogłem się powstrzymać xd). Musisz sporo czytać, a jak już wejdziesz w to głębiej to sam będziesz wiedział kto gada głupoty, a kto rzeczywiście dużo siedzi nad analizami.

Ale jak chcesz informacje stricte o Liverpurzu no to Neil Jones daje najwięcej informacji, ale wie mniej od Pearcea. Z kolei Joyce jest najbardziej wiarygodnym dziennikarzem klubowym. Ale ten z kolei wrzuca już bardzo mało wiadomości.

5 polubień

Tu bedzie niesamowita susza. Ten klub stanal w miejscu jesli chodzi o inwestycje w pomoc.

https://twitter.com/AnfieldEdition/status/1610209844761354240?t=5OHK-NEoua4tbCC8pufliw&s=19

Matheus Nunes nie jest opcją na sprowadzenie w tym miesiącu. (Pearce)

https://twitter.com/AnfieldEdition/status/1610219008522862592?t=zgqFycSQZ91tYM9TFGao9A&s=19

Jakiekolwiek dalsze transfery w tym miesiącu wydają się mało prawdopodobne (ian Doyle)

3 polubienia

Ten klub staje się parodią powoli. Potrafimy sie wzmocnic w ofensywie kolejnym super grajkiem a nie potrafimy nikogo sensownego sciagnac do pomocy.

Nie łudźmy się Bellinghamem. Gosc jest tylko przykrywka naszej biernosci podobnie jak Tchouameni. Nie staramy sie o Jude’a, ani nie staralismy sie o Tchouameniego - to są tylko jakies zapytania, lanie wody byleby pozamykac mordy kibicom. Tchouameni nie zostal sciagniety a po nim nie pomyslano o NIKIM. Ile ja juz przeczytalem tych artykulow": “LFC rozmawial z Mbappe”, “Ronaldo mogl wyladowac w LFC”, “Tchouameni: Jurgen zadzwonil zapytac co u mnie”. Za chwile bedzie cos o Bellinghamie w tym kontekscie.

5 polubień

A jeszcze w połowie grudnia ludzie tutaj zastanawiali czy Enzo i Jude przyjdą razem w styczniu, czy tylko Enzo a Jude w lipcu. Polecam sobie poczytać na poprawę humoru po wczoraj

4 polubienia

Byliśmy 5lat na szczycie teraz będzie 20lat posuchy… Bez wzmocnień tak będzie, bo będzie trzeba cały zespół budować na nowo

2 polubienia

Jezus Maria! ze tak zaczne, jakie to wszystko stalo sie u nas irytujace w sprawach transferowych z naciskiem na linie pomocy.

Do Francuza,ktory wyladowal w Realu, to chyba nawet na powaznie nie podeszlismy.Byl Nunes ze Sportingu to be! Teraz Fernandes nie bo gwiazdka jednego turnieju i za drogi podobnie jak taki Barella.
Moze sprobowac postarac sie o Rice albo Maddisona ale pewnie znowu statystyki(patrzenie na futbol glownie przez ich pryzmat to dla mnie…tu powinno pasc mocne slowo),narodowosc,kolor skory czy chu…go wie jakie “ustrojstwo” nie bedzie pasowac.

Do czego zmierzam? ano do tego,ze my(FSG,Klopp czy Bog go wie kto jeszcze) chyba nie chcemy tak naprawde cos zmienic w tej formacji i nie zdziwie sie jak nagle dowiemy sie o przedluzeniu kontraktu Keicie a nawet Oxowi bo przeciez oni jeszcze sa “mlodzi” i moga wiele dac druzynie.

To wszystko jest po prostu mega wkur… :rage:

Ogólnie ja tam bym Keite przedłużył. Potencjał jest. Anóż widelec.
Po wczorajszym meczu doskonale było widać że problem w pomocy. Nie ma kto kasować akcji w zarodku i dobrze wywierać presję. Środek przegrywamy mocno nawet że średnimi drużynami. Jakościowy DM to musik. Może 2 DM na mecz do tego Thiago/keita, trent i robertsin grają wysoko

Zostawić Keite, przedłużyć Milnera, podczas lata kupić tego Nunesa z WV i w następnym sezonie możemy spokojnie walczyć o TOP10.

Zapomniałem o najważniejszym, trzeba będzie znależć nowy transfer must-have do środka. Jak już Bellingham przejdzie do Realu. Zobaczymy kto się wybije w Europie aby o nim napisać z 20 artykułów i popatrzeć jak kupuje go konkurencja.

9 polubień

Tchoumeni był już tu wałkowany, naprawdę się nim interesowaliśmy, byliśmy pierwsi, ale wkroczył real i Tchoumeni kazał przerwać wszystkie inne rozmowy bo chciał iść tylko tam. Dalej Nunes ze Sportingu, czy można powiedzieć że on się sprawdził? Z tego co czytam to nic specjalnego w tym Wolves nie gra, czy zależy nam żeby sprowadzać dalej takich Oxów do składu na 5 lat i nie móc się ich pozbyć później? Moim zdaniem nie tędy droga.
Fernandes wiadomo wielki potencjał ale 130mln za takiego grajka to zbrodnia, przed mundialem sam o nim pisałem ale to były kwoty rzędu 80mln więc ogromny przeskok. Pamiętajmy też jaki płacz był latem że nie sprowadziliśmy Bissouma albo Fabio Vieiry, którzy teraz grają marginalne role w totkach i Arsenalu.
Ja jestem zwolennikiem Rice u nas, dość cicho o nim aktualnie więc może jest nadzieja, choć ja nie wierzę w transfer pomocnika zimą, ale obym się mylił. I tak jak ty nie wyobrażam sobie przedłużenia Oxa i Keity.

3 polubienia

Ponoc z Tchouamenim byly tylko rozmowy ale ofert zadnych konkretnych nie skladalismy. Z reszta podobnie juz to zaczyna wygladac z Bellinghamem - ofert konkretnych brak. Teraz bedziemy sie licytowac o kazda zlotowke z Watzke.

Mi sie marzy Caicedo i Rice jesli Bellingham to mrzonka. Najlepiej to cala tą trójkę bym u nas widzial bo to byloby kompletne trio na lata, ale no to byloby zbyt piekne. Caicedo wraz z Rice byloby juz za pieknie i tak jak na nasz klub.

My nie mamy zdrowej i wybieganej pomocy. Dlatego to wszystko tak tragicznie funkcjonuje. Potrzebujemy mlodych i silnych pomocnikow z dobra motoryka. Jednak tesknie za czasami z Ginim, Hendersonem i Fabem w lepszej formie. To byla pomoc nie do zajechania. Wszyscy lepiej grali w tym systemie.

Z Watzke lepiej się nie licytować… największa liczykrupa w futbolu.

Nunes został szybko zdementowany, ale jak patrzę na jego statystyki i oceny meczowe, to wygląda gorzej niż źle :smiley:
Co do życzeń to dla mnie Rice(kontrakt do 2024, czyli za okolo 50 baniek powinien na lato pojsc), Rabiot (kończy kontrakt), plus Bellingham( jak się nie uda to może Barella, albo Mac Alister) i mamy spokój w środku na lata za niedużą kase(no może poza Bellinghamem).
@LiverpoolJestCzerwony ale gra dobrze i jest do wziecia za darmo, ostatnio właśnie wyciągałem jego oceny i statystyki. Jakby tak psuł szatnie, to by go nie wystawiali w kółko, albo po prostu jest tak dobry, że puszczają mu to płazem. Klopp może by go ustawił, poza tym jakby co to pewnie można byłoby go z zyskiem oddać po roku.
edit: w PSG zawiesili go i nie dali mu grać przez pół roku, bo nie chciał podpisać nowego kontraktu. To nie wiem czy kwalifikuję się jako problem w nim :stuck_out_tongue:

Rabiot to badziew. Gosc zostal odstrzelony w PSG, to samo w Juve. Nikt go nie chce w swoim zespole. Psuje tez szatnie.

Poczytaj sobie jakie szopki odwalal ze swoja mamusią-agentem. Stawial chore warunki w PSG. A W Juve po prostu nie maja kim grac w pomocy, to slaby klub. I to jest wlasnie pol-srodek pokroju Arthura, wiec nie jest zawodnikiem na nasz klub.

Caicedo, Rice, Bellingham - wymarzona pomoc na lata.

6 polubień

W ogóle jestem w stanie się założyć, że negocjacje o Bellinghama będą wyglądały tak: Borussia będzie chciała 140, my będziemy przez połowę okienka ciułać aż wyciułamy 120. Borussia oczywiście się nie zgodzi, będą przedłużać żeby wywrzeć presję, damy w końcu te 140 jakimś cudem, ale z dupy przyjdzie Real i szybciutko jebnie 150 albo 160 i pozamiatane.

Przestaniesz w kolko pisac to samo? Zrozumielismy twoj przekaz, nie musisz powtarzac go sto razy

1 polubienie

A pod koniec stycznia okaże się, że wyśmiewany tu Amrabat będzie nieosiągalnym marzeniem.

Myślałem jednak, że jakiś ‘ekonomiczny’ pomocnik zostanie sprowadzony zimą, ale w obliczu powrotu do zdrowia Oxa i Keity wydaje sie, że zimowe okno u nas juz zamknięte.

2 polubienia

Widzimy doskonale że mamy braki kadrowe. Przecież na uzupełnienie składu tacy zawodnicy jak Trossard czy Thuram byliby spoko wzmocnieniami. Trochę rola taka jaką miał Origi czy Minamino, ale uważam że lepiej mieć takiego Belga czy Francuza niż wpuszczać spasłego Oxlade czy kogoś kto po prostu nie gra na tej pozycji np. Carvalho. Jeżeli jest taki problem z wydawaniem, to przecież co nam szkodzi wziąć kogoś bez kontraktu? Jedyną opłatą jest jego pensja, pensja bodajże dla agenta i coś dla piłkarza za podpis. Z tej 11-stki moglibyśmy śmiało wybrać kilku do naszego składu.

Kante zarabia krocie, Gundhogan już będzie miał 33 lata i przez wiele lat był zawodnikiem City. Za to boczni obrońcy, jako mocne alternatywy dla Robbo i TAA wyglądają dobrze. Tego Moukoko tez bym widział jako zawodnika na puchary, w sumie mamy tylko Nuneza na szpice, a nuż rozkwitnie jego talent i będzie kozakiem za darmo.
Moim zdaniem reszta by do nas albo nie pasowała, albo jest nam zwyczajnie niepotrzebna.
Od biedy Tielemansa bym przygarnął jako backup środka, mając oczywiście w zanadrzu już jakies 2 transfery.

Mukoko idzie do Barcelony.
I wiem, jak to w naszej sytuacji brzmi, ale bylibyśmy IMO dla Niego zbyt wysoką półką.