Rozważania transferowe (dyskusja)

Chodzi mi o to, że skoro mamy tak ograniczony budżet. To po co wydawać pieniądze na Gakpo? Mamy ważniejsze pozycję do obsadzenia. On mógł przyjść jako ten drugi transfer w okienku kiedy już byśmy mieli tego pomocnika. Ba nawet lepiej by było chyba zostawić tę gotówkę ma lato, aby mieć większe pole manewru co do tygodniówek nowych piłkarzy itd.
W lato pewnie będziemy się kłócili o 10/25 milionów funtów gdzie byśmy mogli te pieniądze mieć z transferu Gakpo.

Nie wiem. Też mi się to dziwne wydaje. Sposób zarządzania przez FSG się sypie. Przestają ogarniać sytuację. Dlatego liczę, że zdecydują się sprzedać klub. Inaczej i oni i klub -stracą. Oni -bo spadnie wartość klubu a Liverpool - bo spadnie poziom sportowy

W sumie to mi trochę pachnie ten transfer kładzeniem podwalin pod jakiś transfer out z klubu.
Zazwyczaj tak działamy jeden in jeden Out.
W takim wypadku mam nadzieję, że przyszedł w miejsce Oxa, a nie np Salaha czy Firmino.

Ox jest raczej liczony jako Śp, wiec w ten sposób patrząc to przychodzi za Bobbyego(którego uważam, że jednak wypada pożegnać z powodu kontuzji)albo Mo(który prezentuje się ostatnio fatalnie).

@CzerwonyBartek on to raczej 10 czy fałszywa 9, takiego zawodnika to raczej nie potrzebujemy, bo mamy tłum na tych pozycjach, jak wrócą kontuzjowani.
Poza tym my się interesujemy tylko takimi, na których brak zakupu jest dobra wymówka :sweat_smile:

No to nie mamy nikogo do pomocy :joy:
Śmiech na sali jesteśmy biedniejsi od Nottingham czy Norwich.

A może byśmy tak zaryzykowali (wtope transferową) i ściągnęli Nicolo Zaniolo z Romy :smiley:

Ponoć Roma chciała sprzedać go do Bornemouth ale pokazał im środkowy palec (i mu się nie dziwie). Sam piłkarz chce odejść. Spory talent. Nie jakiejś czystej wody ale jednak w odpowiednich rękach mógłby coś pokazać.

Edit@ No niby tak. Ale z drugiej strony naszym najsolidniejszym (nie mylić z najlepszym) pomocnikiem przez lata był ŚPO/skrzydłowy w postaci Wijnalduma którego Kloppo cofnął głębiej.

Edit @LiverpoolJestCzerwony no co mogę powiedzieć. Zaorałeś mnie :smiley: Faktycznie, byłby to transfer bardzo podobny do tego Oxa z Arsenalu. Wtedy też korzystaliśmy z “promocji”.

3 polubienia

Mam idealnego pomocnika dla nas. Zaniolo

  • chce odejsc,
  • jest tani,
  • ma “potencjal”, czyt. wieczny talent,
  • łamie sie jak Keita,
  • rozwalone wiezadla w kolanach.

Mam nadzieje ze do nas przyjdzie bo pasuje idealnie :wink:

4 polubienia

A mi się wydaje, że Klopp w Gakpo upatruje następcy Firmino. Co wywiad powtarza jak Gakpo pracuje w obronie, która dla Kloppa zaczyna się na napastniku. To cecha na która też zawsze zwracał uwage u Boba.

5 polubień

to po co w takim razie sie uparł na Darwina i chce z niego zrobić skrzydłowego, jak gość jest typowym napastnikiem - bo szybki, to znaczy, że musi być skrzydłowym?

Nunez gra tam tylko dlatego, że nie ma Diaza. Ciekawe jak to będzie wyglądało kiedy juz zarówno Diaz jak i Jota staną na nogi.

czyli bedzie grał Gakpo, bo pracuje w obronie a Nunez na ławce? to po co było kupowac go, skoro nam proponowali za mniejsze pieniadze Nkunku, a którego gra bardziej przypomina Bobbiego. Naprawde nasz skauting i ostatnie zakupy to jakby przypadkowe były.

Pamietasz ostatnie dwa sezony Origiego i gdzie najczesciej gral? No wlasnie…

Nie zauwazylem wgl tego o czym napisales i ostatecznie powtorzylem to co Ty pisales xD

Diaz (Gakpo) - Jota (Firmino/Nunez) - Salah tak by to wygladalo gdyby wszyscy byli zdrowi, ale póki co Klopp próbuje rózne opcje, niemniej miejsce obydwu jest w idealnym swiecie na lawce i powolne wprowadzanie do skladu. Gakpo pracuje w obronie ? Chyba w obronie rywala, ten jego pozorowany pressing dziala mi na nerwy, zresztą zanim on zdązy dobiec do rywala to pilka juz dawno jest gdziendziej :slight_smile:
Btw. Koncowka okienka, wiec mozna co najwyzej pospekulowac czy transfer Gakpo oznacza odejscie innego gracza z ofensywy w lato. Tyle nam zostalo dzieki FSG.

1 polubienie

Chyba jednak Klopp będzie uparcie wstawiał Núñeza na skrzydło.
W jego głowie chyba siedzi plan żeby mieć po 2 grajków na każdą pozycję z przodu.
Prawa strona - (Salah, Elliot)
Środek - (Jota, Gakpo) Firmino? O ile go nie sprzedamy
Lewa strona - ( Diaz, Núñez)

Ewentualnie jeśli graliby na ich nominalnych pozycjach:
Prawa strona - (Salah, Elliot)
Środek - ( Núñez, Jota)
Lewa strona -( Diaz, Gakpo)

Ale u Kloppa to w sumie wszystko możliwe i Jota też grał czasami na skrzydle itd, więc wymienność jest duża.
Zobaczymy czy kogoś z 2 (Salah, Firmino) pożegnamy w lato, bo przy wszystkich zdrowych piłkarzach z ataku trochę mało miejsca.
Jest też opcja , że Elliot będzie grał pomocy w przyszłym sezonie.
Zobaczymy jak to będzie.


Przynajmniej 10 z nich było realnych tej zimy, obecnie każdy z nich ma pierwszy skład w Liverpoolu ( o zgrozo nawet Berge czy Otavio) . Naprawdę nie wiem czy to jest 100% winy FSG czy dużo Jurgena że nie ma żadnego z nich


Dobra, nie było tematu. FSG musi odejść

5 polubień

Już niedługo, damy radę :smiley:

1 polubienie

Wcale mnie to nie zdziwiło. Po transferze Gakpo od razu napisałem, że nie mamy co liczyć na kolejne wzmocnienia. Oby FSG w końcu stąd odeszło

1 polubienie

ale się z nas zrobiły dziady kalwaryjskie, będziemy chodzić od drzwi do drzwi i zebrać o jakiś odpad.

1 polubienie