Rozważania transferowe (dyskusja)

Isco i Zakaria Labyad to dwie opcje z wolnego transferu, które mógłby rozważyć Liverpool, jeśli klub chciałby wzmocnić pozycję pomocnika.

  • Liverpool Echo

Gra linii obrony wiąże się z (nie)dyspozycją pomocy i reszty zespołu. Nie bronię naszych stoperów, zwłaszcza Virgil zaskakuje in minus, ale jednak inaczej się gra majac przed sobą solidnych pomocników zabezpieczających środek pola, a inaczej mając przed oczami potykającego się o własne nogi Fabinho i niedomagającego Hendersona.
@Ralf088 Isco, którego nikt nie chce?

To prawda, Fabihno w formie dawał obronie dużo wsparcia i jego bardzo słaba forma odbija się na grze linii obrony. Ale też zjazd formy u Virgila jest ewidentny i trudno udawać, że nie ma problemu

Gvardiol idealny, w dodatku otwarcie mówi, że jest kibicem LFC.

4 polubienia

wydajmy 80 baniek na Gvardiola, to napewno zostanie cos na pomocników.
My musimy zrobić porządki jak mamy iść na przód. Sprzedać przede wszystkim Fabinho, dopoki jest coś warty. Jakby sie udało znalezc obronce do 20-30mln ( a pewnie tacy są) to sprzedać Matipa. Jeszcze najlepiej to byłoby sprzedać Gomeza, ale tu jest problem skąd wziąć zawodników HG. No chyba, ze kupimy dwoch z trojki Mount/Rice/Gallagher.

Jude i Mount to byłyby kapitalne transfery. O Bellinghamie nie ma co sie wypowiadać bo już temat przewałkowany do granic możliwości. Mason jest spokojnie do wyciągnięcia bo w Chelsea skład obecnie wyglada jak pociąg w Indiach.

https://twitter.com/AnfieldEdition/status/1621073913919983616?s=20&t=HrnWKaNAQbIMkW51frbECg

Curtis Jones jest nadal postrzegany przez Jürgena Kloppa jako część długoterminowej przyszłości Liverpoolu, a poza jego statusem wychowanka, sprzedaż latem jest mało prawdopodobna. [neil jones]

https://twitter.com/AnfieldEdition/status/1621074831239442432?s=20&t=HrnWKaNAQbIMkW51frbECg

Liverpool latem zamierza sprowadzić co najmniej dwóch pomocników. Ale prawdopodobnie będzie ich więcej. [neil jones]

https://twitter.com/AnfieldEdition/status/1621074531115835392?s=20&t=HrnWKaNAQbIMkW51frbECg

Klopp prawdopodobnie zachowa wiarę w Fabinho, a nie sprzeda Brazylijczyka, choć o ile nie nastąpi zwyżka formy, duża oferta z innego miejsca może spowodować podjęcie realnej decyzji. [neil jones]

https://twitter.com/AnfieldEdition/status/1621073496750133248?s=20&t=HrnWKaNAQbIMkW51frbECg

Matip wejdzie latem w ostatni rok swojej umowy i gdyby wpłynęła odpowiednia oferta za 31-latka, to trudno byłoby ją odrzucić. [neil jones]

11 polubień

Czyli coś, co wydaję się oczywiste, ale wielu tu nie potrafi zrozumieć :smiley:

@Lucass jest wychowankiem i nie jest złym zawodnikiem, a może sie jeszcze rozwinąć. Zobaczymy może będzie dostawał więcej szans, pojawiał się ostatnio na skrzydle, w środku też umie grać na kilku pozycjach. Tacy uniwersalni zawodnicy są potrzebni.
Do tego wiele nie zarabia i nikomu miejsca przy rejestracji nie zabiera, to jest zawodnik, którego warto mieć w zapasie.

1 polubienie

dlaczego oczywiste? Jones przestał się rozwijać, a kolejne kontuzje tylko oddalają go od pierwszego składu. Jaką niby rolę ma pełnić w klubie? Zwłaszcza, w obliczu letnich wzmocnień? Po za tym Elliott, Bajcetic czy nawet Fabio lepiej rokują. Kompletnie jestem nie przekonany do Jonesa. Dla mnie to taki ligowy wyrobnik.

@Loku64 tu się mogę zgodzić. Jako zawodnik szerokiego składu okej, a ręczniki na treningach też musi ktoś podawać :upside_down_face:




Widziałem jakieś pogłoski ze PSG chętnie widzi Salaha u nich. Mniejsza o to ale w tym kontekście chciałem zapytać jak wy widzicie potencjalny transfer Salaha. Sprzedać go latem gdy jeszcze zarobimy nie całe 100mln czy trzymać go jeszcze kilka sezonów?
Ja jestem za pierwszą opcja

1 polubienie

Nie mamy w składzie nawet żadnej alternatywy na prawe skrzydło, więc ciężko wyobrazić sobie utratę Salaha bez kupna odpowiedniego następcy. Dlatego ciężko zrozumieć sens ściągania Gakpo, gdzie dysponujemy obecnie trzema lewymi skrzydłowymi: Jota, Diaz i wspomniany Holender (wystawiany przez Kloppa na środku ataku). Z prawej jest Salah i nikt więcej. W teorii można go sprzedać i pozyskać nowego skrzydłowego w to samo okienko, ale czy ta drużyna będzie miała wówczas jakikolwiek ład i porządek, skoro planowana jest również przebudowa linii pomocy? Ciężki orzech do zgryzienia. Salah podpisał z nami nowy kontrakt, więc do tematu jego sprzedaży można wrócić równie dobrze latem 2024 i może wówczas będziemy w bardziej komfortowej sytuacji, aby pozwolić sobie na taki ruch.

1 polubienie

Wszystko ch#j.
Kupić wszystkich sprzedać wszystkich.

1 polubienie

Zastąpić Salaha latwo by nie było, jednak co do pozycji… OK, nie mamy typowego PN w składzie, ale jak pokazał przykład Mane - można wpasować zawodnika na nową pozycję z korzyścią dla wszystkich.
Elliott, może Jota operujący obiema nogami, w przyszłości może Doak.
Nie żebym był jakoś szczególnie za sprzedażą Mo, ale zmiana warty w zespole to normalna rzecz.

1 polubienie

Najbardziej za sprzedażą Salaha przemawia chyba jego wiek, za pieniądze z jego sprzedaży można kupić kogoś młodszego. Jak go zatrzymany wartość będzie bardzo szybko spadać i może się okazać , że za rok/2 nie będziemy mieli ani dobrego skrzydłowego ani pieniędzy na kupno takiego.

@Loku64
Jak najbardziej to możliwa opcja. Na ten moment nie ma jeszcze nowego właściciela, więc do wakacji w sumie nie ma co gdybać.

1 polubienie

Tylko jak się właściciele zmienią to możemy mieć jeszcze 2 lata dobrego skrzydłowego, a potem pieniądze na nowego🙃
@Lapaino i do tego czasu z pewnością Mo się nigdzie nie wybiera😁

Wszelkie dyskusje o planach transferowych na lato są w tym momencie bezcelowe bo nie wiadomo kto będzie te transfery przeprowadzał. Jeśli FSG - to zapewne bez gry w LM pójdzie sygnał od dziennikarzy, że budżet będzie mniejszy bo mniej dochodów itd, skończy się na tym, że kupimy kogoś pokroju Tielemansa (lub też jego samego). Jak będą nowi właściciele to nie wiadomo - mogą wydać dużo albo mniej. To się dopiero okaże

1 polubienie

Ja bym chciał żeby Salah skończył karierę w Liverpoolu, strasznie się do niego przywiązałem i nie widzę go w innej koszulce

Podobnie miałem z Manę i bardzo mi było przykro przy jego transferze

Jednakże wiem że finansowo to się nie opłaca takiego zawodnika na ławie trzymać jak tyle kasy ciągnie więc nie wiem co tam klub wymyśli :woozy_face:


Salah na pewno będzie wśród zawodników Liverpoolu, którzy latem będą łączeni z nowymi klubami. Wiele zależeć będzie od sytuacji właścicielskiej klubu.

Jak zobaczy, że projekt idzie w dobrym kierunku i zespół będzie wzmacniany konkretnie to pewnie zostanie. Jeśli skończy się na plotkach, spekulacjach, że obserwujemy, że myślimy, że przyglądamy się to spakuje walizki.
Bardzo stracił na odejściu Mane i niedyspozycji Firmino. Kiedyś to trio to był pogrom w całej lidze.