Rozważania transferowe (dyskusja)

Jude Bellingham, Youri Tielemans, Josko Gvardiol, Nicolo Barella, Jurrien Timber, Edson Alvarez, Ismael Bennacer, Ruben Neves and Evan Ndicka are all on Liverpool’s list of summer targets, according to Sky Germany :writing_hand::red_circle:

1 polubienie

Chciałbym żebyśmy wreszcie wyciągnęli kogoś za free komu kończy się kontrakt, Ndicka jest świetna alternatywa dla Matipa.

Z piątki napastników (uwzględniając odejście Bobby’ego) Jota jest najbardziej podatny na kontuzje, więc jego transfer, pod warunkiem sprowadzenia jakiegoś młodego na jego miejsce, byłby niegłupim ruchem.

Pisałem o tym, że Jota może być sprzedany już dawno temu. To nawet kogos to tu oburzyło. Mamy duża ilość zawodników na ta pozycje Diogo już młodszy nie będzie, łapie bardzo często kontuzje i potem z reguły długo wraca do dyspozycji dobrej. Jak można za niego wyciągnąć 60 baniek to warto sprzedać i kupić prawoskrzydłowego młodego, który w zamyśle będzie miał zastąpić Mo.

Do tego to napastnik co ostatnią bramkę strzelił w kwietniu. W tym sezonie 6 asyst 0 bramek rozegrane 655 minut. 4 asysty w lm, z czego 3 w jednym meczu przeciwko potężnym Rangersom.

2 polubienia

Najprawdopodobniej, tak na 90% nie zakwalifikujemy się do LM, więc FSG będzie miało znakomity powód żeby mówić że nie mają kasy na transfery. Więc z tym, jaka to nie będzie przebudowa, to sobie dajcie spokój, bo przecież co roku o tym czasie jest takie gadanie, a im bliżej okienka tym więcej propaganda mówiącej o tym jaką to nie mamy super kadrę, i ewentualne transfery to maks 1-2 graczy, którzy tylko poszerzą nasze możliwości. Ale skoro, jak tak im szkoda na te transfery, to przecież jest mnóstwo zawodników których można wyciągnąć za darmo, którzy na pewno wzmocnili by nasz skład. To tylko kilka opcji:

Środkowy Obrońca:
Evan Ndicka - Eintracht Frankfurt
Stefan de Vrij - Inter Mediolan
Daniel Amartey - Leicester City
Milan Skriniar - Inter Mediolan (szkoda bo już dogadany z PSG, chyba najciekawsza opcja)
Alejandro Catena - Rayo Vallecano

Środkowy pomocnik:
Youri Tielemans - Leicester City
Konrad Laimer - RB Lipsk
Adrien Rabiot - Juventus Turyn
Ilkay Gundogan - Manchester City
Houssem Aouar - Lyon
Mahmoud Dahoud - BVB
Albert Sambi Lokonga - Crystal Palace
Dani Ceballos - Real Madryt

Napastnicy lub skrzydłowi:
Marcus Thuram - Borussia Mönchengladbach
Wilfried Zaha - Crystal Palace
Marco Asensio - Real Madryt
Jonathan Bamba - LOSC Lille
Ben Brereton Diaz - Blackburn Rovers
Lucas Moura - Tottenham
Alfredo Morelos - Glasgow Rangers

Ja nie mówię, że to są zawodnicy którzy z marszu nas wzmocnią, ale jest kilka fajnych opcji które myślę że by fajnie się wkomponowały w nasz skład. Jak już im tak szkoda pieniędzy, to można pomyśleć o kimś komu się kończy kontrakt. No ale co ja tam wiem, lepiej powiedzieć że się nie ma pieniędzy niż kogoś wyciągnąć bez klubu i mieć przynajmniej jakąś opcję, niż grać dziadkiem Milnerem który już prędzej patrzy na to co robić po karierze niż to jak się zaprezentuje na boisku.

Laimer zaklepany przez Bayern. Jedynie Rabiot, Tielemans i Ndicka warci uwagi moim zdaniem. To i tak nie będzie skok jakościowy, co najwyżej polepszenie głębi składu.

@Ralf088 De Vrijj 31 lat i bardzo często łapie kontuzje. Gundogan 33 lata, Thuram kolejny napastnik do tego też już nie najmłodszy i raczej poziom nie na Liverpool. Asensio częste kontuzje, do tego “miękki” - lubi odpuszczać i 27 lat już.

Ja wiem, niektórzy już są zaklepani, ale no takie nazwiska jak: Ndicka, De Vrij, Rabiot, Gundogan, Thuram, Asensio to są nazwiska które na pewno nie tylko by pogłębiły nasz szeroki skład, ale też dorzucili coś od siebie stająć się ważnymi graczami.

Z darmowych najciekawszy to chyba Kamada z Frankfurtu

1 polubienie

Nie przesadzajmy. Do końca sezonu jeszcze sporo meczów a i Newcastle i Tottenham też często gubią punkty. Dwa lata temu nasza sytuacja była jeszcze trudniejsza a się udało. Aczkolwiek to że FSG nie chce wydawać kasy to jasna sprawa… też mam wrażenie że sprowadzimy zawodnika któremu kończy się latem umowa. Może być to Tielemans mimo tych głosów że go nie chcemy

Na 90% to jesteś słabym kibicem tylko tyle Ci powiem jeśli strata 3-6 punktów to dla Ciebie 10% szans na wbicie do top 4…

Śmieszne jest stwierdzenie, że zawodnik 27 letni jest już za stary. Od razu zaznaczam, że nie jestem zwolennikiem transferu Asensio tylko odniosłem się do tego co napisał jeden użytkownik o wieku piłkarza.

A propo pozycji Salaha to ciekawe jakby wyżej na prawej stronie sprawdził się Arnold? Chyba nigdy nie był tam testowany i wtedy możnaby było sprowadzić dobrego w obronie prawego obrońcę lub dwóch (w sumie to ciężko o jednego bardzo dobrego na najwyższym poziomie).

Powinni szukać również darmowych i tanich okazji jak kiedyś, ale ewidentnie coś przestało w tym klubie należycie funkcjonować.

PS
Przypominam, że temat jest o transferach, a nie o przepychankach między sobą. 80% wpisów to śmietnik. Ktoś jeszcze ogarnia to forum czy nie, np. jakiś moderator?

To jakim ja jestem kibicem, to sobie zostawie sam dla siebie, ty mnie nie musisz oceniać, patrz na siebie. Co z tego że mamy tyle punktów tylko, skoro nie potrafimy wygrywać z najsłabszymi rywalami? Jeszcze jakbyśmy byli w super formie, to co innego, ale jak dajemy dupy jak tylko możemy to jaka Liga Mistrzów? Mamy teraz 3 arcy trudne spotkania. wyjazd z City, potem Chelsea która też powoli odzyskuje formę i Arsenal który jest w tym sezonie najlepszy w Anglii. No to podziwiam was za optymizm, bo rywale nie śpią, a my nie gramy nic.

1 polubienie

Nie No gramy. Pod warunkiem, że rywal jest trudny i pod warunkiem, że się nam mecz układa. W innym razie razie rozkładamy nogi bo delikatni panowie ciagle cierpią po prze*ebaniu mistrzostwa i LM z poprzedniego sezonu.

Nikt nie jest ślepy. Z wisienkami zwyczajnie nie chciało im się grać. Bo ktos śmiał wybić z linii strzał wielkiego Van Dijka na samym początku i ktos śmiał strzelić bramkę gdy to my mieliśmy z 30 % zaangażowaniem zgarnąć komplet punktów.

Z Manchesterem byliśmy bezpośredni, w odbiorze zdecydowani a nie, nagle Elliott zapomniał jak grał kilka dni wcześniej i zamiast wejść w zawodnika rywali to sobie drobił tymi swoimi pociesznymi nóżkami drobne kroczki wokół rywala.

1 polubienie

To akurat sobie z VvD będą trzymać chusteczki do ocierania łez. Bo masza skała tez się stała mięciutka jak pluszowa kuleczka.

Od 27 latka wymaga się więcej niż od 23latka. Jeśli mamy kupić zawodnika co ma 27 lat musi to być absolutny top. Jeśli to było do mojego komentarza to właśnie wyjaśniam dlaczego 27 u Asenaio to dużo. Mało gra, dużo kontuzji, raczej nigdy nie był i już nie będzie zawodnikiem na jakiego się zapowiadał.

1 polubienie

No i co z tego? Tottenham przegrywa ze słabym Wolverhampton, Newcastle w słabszej dyspozycji. Myślisz że oni będą regularniej punktować od nas? A muszą to zrobić inaczej szybciutko znajdziemy sie nad nimi. Jeden mecz nie przekreśla tego ze mamy coraz lepszą formę. Przed wisienkami mielismy 4 zwycięstwa i 1 remis sposrod 5 ostatnich meczow ligowych i 5 czystych kont. Jedno potkniecie niczego nie zmienia bo zostalo jeszcze duzo kolejek i szansa dalej jest na wyciagniecie reki.

Nie wiem ile już w życiu widziałeś i nie moja sprawa, ale przekreślać zespół który w sezonie 20/21 był w znacznie trudniejszej sytuacji niż obecny a i tak osiągnął top 4 to jest wg. mnie objaw bardzo słabej wiary i braku realistycznego spojrzenia. Żyjesz jakby chwilą i przez pryzmat jednego potknięcia już oceniasz nasze szanse a po meczu z United pewnie miałeś zupełnie inne zdanie. Ja tam zostaje przy swoim i dalej uważam że top 4 zrobimy leciutko.

No i z takim zdaniem się zgodzę i odnośnie tego konkretnego przypadku. Swoje dodam, że nie można skreślać każdego co ma np. 27 lat i nie można sprowadzać zawodników tylko do 23 roku życia.
Był kiedyś taki zawodnik grał w Bayernie - Luca Toni się nazywa i jego talent eksplodował bardzo późno, ale to taki rzadko spotykany przypadek.

Fajnie się prezentuje Lavia do tej pory w meczu z United.

1 polubienie

Wszystko zależy od tego ile pokładamy nadzieji w Doaku i Gordonie. Bo wiadomo narazie są za młodzi aby być realnym wzmocnieniem prawej strony. Ale za 2/3 lata? W tym okresie Asensio mógłby odpalić kilka swoich bombek zza pola karnego w czerwonej koszulce luzując od czasu do czasu coraz starszego Salaha.

Według tabeli to my musimy regularniej punktować a nie Tottenham, a co do transferów to jeśli Southampton spadnie to jest tam kilku gości do wyrwania a ze spadkowiczów kilku ciekawych gości udało się wyrwać