Rozważania transferowe (dyskusja)

Mogą zawsze być uwiedzeni prespektywą powrotu na salony, więc kupują teoretycznie poniżej najwyższej wartosci, a może wrócą z powrotem lub przebija wyzszą wartość. Tak bym to widział z perspektywy FSG, co oni moga zaoferować inwestorowi.


Ludzie mi ostatnia koszula została, wszystkie pieniądze idą na klub
J.W. Henry

9 polubień

Błagam, nie wysyłajcie jego mordy

2 polubienia

Jedyne co ratuje przyszły sezon to sytuacja, w której Jurek wali szybkie 3-4 dobre transfery, przez lato robi z tego druzynę. Kontuzje nas tak nie prześladują i grając tylko ligę jesteśmy w stanie ugrać chociaż top4. Potem dokładamy 2-3 transfery i mamy kompletną kadrę. Niekoniecznie musimy byc w drodzę w dół, moze właśnie wykonujemy ten jeden krok wstecz, żeby zrobic 2 do przodu. Póki jeszcze w klubie jest Jurek i nadal mamy kilku zawodników ze światowego topu, ja pozostaje umiarkowanym optymistą :smiley:

@Kijoraptor nikt nie stanie się młodszy. Za to zawodnicy jak Jones, Elliott, Bajcetic, którzy już pokazują wysokie umiejętności, będą dojrzalsi i prawdopodobnie lepsi. Tu bym upatrywał nasza siłe, ze jednak ci mlodzi nierówni będą grali poziom wyżej. Jak się doda do środka 2 dobrych zawodników plus mamy jeszcze przez rok Thiago, to nie wygląda to już źle. Napad mamy niezły, stopera moglibyśmy dorzucić, ale może też odrodzi się nam Virg przy lepszej drużynie. Bramkarz to klasa światowa, brakuje tylko tego silnika w środku.

@Kijoraptor jest Trent, w rezerwie Bradley, Ramsay i Gomez. Nie ma tragedii, przy słabym budżecie nie ma co na siłę kombinować z prawą obrona. Co do środka to właśnie uważam, że 2 transfery do pierwszej 11 muszą być zrobione. To liczę tych 2 plus Thiago, jak nie ma Thiago to właśnie zależnie od tego jakich zawodników kupimy to bardziej defensywni Bajcetic, Fabs. Czy też Jones, Eliott w przypadku bardziej ofensywnego wariantu. Dodatkowo jest Hendo. Ja osobiście jednego z Fabs/Hendo bym się pozbył. Raczej Fabsa, bo jeszcze można za niego niezłą kasę wyciągnąć.

Też kiedyś byłem :wink: niestety ostatnie lata tylko mydliły mi oczy. Teraz patrzę na to bardziej racjonalnie. Podejrzewam, że Jurgen będzie zmuszony grać tymi co mu dadzą, a nie tymi, którymi by chciał. Do tego dochodzą “nowe transfery” jak Diaz czy młodzież i powracający z wypożyczeń. Ale jak już mówiłem, z nimi ciężko będzie się bić o najwyższe cele, jedynie o utrzymanie się w środku tabeli (to ten jeden krok wstecz). Chcąc zrobić dwa kolejne kroki naprzód trzeba wziąć po uwagę, że nikt z trzonu zespołu nie stanie się młodszy i będzie trzeba znowu kolejnych transferów, aby miało to racje bytu. Tylko kto wtedy przyjdzie jak będziemy bez europejskich pucharów (zachęta), bez pieniędzy za udział w w/w rozgrywkach ? Teraz to chyba nieodpowiedni moment na krok wstecz.

@Loku64 jak bardzo lubie Thiago tak nie można na nim opierać siły środka pola. Zbyt często kontuzjowany w naszym zespole. Młodzi w środku pola mają stanowić o sile na przyszły sezon. Jurgen już daje sygnały, że nie dają rady, Eliott co raz mniej, Jones w ogóle gra koszmarnie. Bajcetic z kontuzją nie wiadomo jak na niego wpłynie. W środku powinien jeździć Mercedes a nie Polonez (a za takiego Poloneza uważam półśrodki). Poza silnikiem brakuje także prawego obrońcy (tylko nie mów, że Gomez, please). Patrząc na te wszystkie dziury i potrzeby łatania naprawdę nie widzę pieniędzy.

Na 3-4 dobre transfery potrzebne są pieniądze których nie ma. Pewnie skonczy się na MacAllisterze/Mount/Inne drewno za około 50-60mln i może jakiś kolejny wieczny talent który będzie mógł przybijać piątki z resztą talentów takich jak Elliott, Jones, Carvalho czy kto tam jeszcze jest.

Można też ufać że uda się zrobic kolejne transfery w stylu Robertsona, ale chyba nikt nie jest aż tak naiwny.

Jak za Bellinghama ściągną Mounta… to chyba robię sobie przerwę od oglądania piłki. Pierdziele, Zje*ać sezon dla Bellinghama, żeby finalnie go nie kupić. Żenada i kompromitacja. Jeśli tu nie przyjdzie jakiś gigapak w postaci Barrella&Neves plus jakiś talent/wieczny talent to walić to dla mnie to będzie powolny exodus Jurgena a dla FSG przed Anfield powinna stanąć wielka tablica z memem w którym Tom trzyma otwarte drzwi.

Edit. Wgl niech najlepiej ściągną Dele Alliego z piłkarskich zaświatów i wysmarują artykuł o tym jak to Alli jeszcze kilka sezonów temu był talentem nie mniejszym niż (nie)nasz nowy Gerrard z Dortmundu.

Tak sobie myślę, że największy błąd w klubie popełniono w ostatnie zimowe okienko.

W zeszłe lato brak transferu pomocnika dla mnie jest jeszcze wytłumaczalne.
Jakby nie patrząc to był : Hehe i Fab (aż takiej obniżki formy tej 2 chyba nikt się nie spodziewał) , Thiago , Keita (sam myślałem, że być może w końcu zacznie grać więcej min), Arthur ( nie można chyba było przewidzieć, że nie od razu złapie kontuzja która wykluczy go na cały sezon), Jones’a i całkiem dobrze grającego w pre sezonie Elliota.
Całkiem sporo graczy na 3 pozycję.
W ciągu pół roku jednak wyszło jak wyszło.

Przychodzi zima, a my ściągamy za 45mln tylko Gakpo (gra coraz lepiej i wygląda, że na dłuższą metę to będzie transfer wart wydanych pieniędzy).

Już za samo to 45 mln można było przy sprzedaży Fabinho i dołożenia tych pieniędzy ściągnąć już pomocnika dzięki czemu być może załapaliśmy się do top4.

Okienko się skończyło i już miałem lekkie wtf?
Kto ustala priorytety w jakiej kolejności obstawiać nowe pozycje? Sam uwierzyłem, że właśnie czekają na Bellinghama stąd brak transferu pomocnika w zimę.

A tu już chodzą ploty, że być może nie ma tak dużego budżetu na wyremontowanie pomocy co jest absolutnie dramatem.

Pogubili się w klubie …

Wydajemy pieniądze tam gdzie nie powinniśmy, a być może w lato będziemy mieli niewystarczający budżet na jaki klub zasługuje.

Wcześniej byłem zwolennikiem kupowania 2 max 3 graczy na okienko w rozsądnej cenie, bo broniły nas wyniki, jak i kadra nie była aż tak stara.

W te okienko nie będę akceptował żadnych wymówek o braku dostępnych graczy, mniejszym budżetem przez brak ligi mistrzów, inflacją czy czymkolwiek innym.

Będą liczyły się tylko dokonane transfery i wymiana graczy, tych się nazbierało (2/3 pomocników do pierwszego składu, 1 środkowy obrońca do podstawy, zmiennicy dla Salaha i TAA.
Powodzenia żeby to ogarnąć w jedno okienko :joy:

Wiem, że to moje złudne nadzieję, ale liczę , że ostatnie doniesienia to zasłona dymna żeby nas nie zdzierali z każdego pensa. ( Mało na to wskazuje patrząc na poprzednie okienka).

1 polubienie

Trzeba sobie powiedziec wprost: Robertson, Salah, Mane czy Coutinho to byly wypadki przy pracy. Mielismy kupe szczescia, ze w krotkim czasie odpalilo tylu graczy za nieduze pieniadze ( i oczywiscie kunszt Kloppa), stad wyniki ponad stan. Wygrywalismy i bylismy w czolowce nie dlatego, ze kupowalismy przecietnych zawodnikow z potencjalem, ale pomimo tego. Nie ma co liczyc na to, ze to sie powtorzy. Zreszta jak na razie sytuacja z Konate, Diazem, Thiago, Jotą, Carvalho, Ramsayem (czy jak sie nazywa ten giga talent na obrone), Melo, Gakpo, Nunezem, Minamino i kilkoma pewnie innymi pokazuje, ze nie jest latwo zastapic odchodzace lub starzejace sie gwiazdy swiatowego formatu. Wyszlo nam kilka transferow, zbieglo sie to z genialnym Kloppem i dalo kilka fajnych sezonow.

2 polubienia

Jakbyśmy nie kupili Gakpo, to przez kilka tygodnii byśmy mieli dostępnych 2 napastników na 3 pozycje. Gakpo może był podyktowany potrzebą chwili plus faktem, że w lato mógłby kosztowac 2 razy więcej. Dodatkowo pewnie juz odejście Bobbyego było przesądzone , więc Jurek szukał zawodnika co będzie miał czas na aklimatyzację i może poduczenie się od Bobbyego.

@Lapaino Diaz nadal nie wrócił, a Jota pojawił dobry miesiąc po transferze Codyego. Do tego Diogo wygląda słabiutko od powrotu.
Naszym działaniom z pomocnikami daleko do jakiejkolwiek logiki.

1 polubienie

@Loku64

Tylko dlatego, że mieliśmy kontuzję…
Za rogiem miał wrócić Jota, Diaz.
Plus tę jedną pozycję na te parę tygodni można było ratować Elliotem czy nawet Doakiem.

A tak w środku zostaliśmy tylko z jednym sensownym graczem, Thiago( który też co chwilę ma kontuzję).
Na 3 pozycję pomocników mieliśmy 1 kopacza!

Gakpo spoko transfer, ale zupełnie niezrozumiały w zimę.

@Loku64

To nadal 2 sensownych graczy na 3 pozycję w ataku
Gdzie za chwilę ma wrócić Firmino grający dobrze w tym sezonie.
Jota mimo wszystko pewniejszy niż nowy gracz Gakpo.
Wiadomo było, że w ciągu miesiąca zrobi się przepych na przednie pozycję .

W pomocy było wiadome, że na poziomie do końca roku będzie grał Thiago ( o ile zdrowy).

Więc nawet jakby wszyscy z pomocy byli zdrowi to trzeba będzie grać 1 ogarniętym pomocnikiem nie jeden miesiąc , a pół roku .

Wybieranie trochę mniejszego zła, ale bez wątpienia to pomoc wymagała bardziej wzmocnień niż atak.

Sezon jeszcze się nie skończył, ale ten błąd będzie nas prawdopodobnie kosztował brak ligi mistrzów.

Ogólnie mam wrażenie, że Klopp chciał jeszcze jakiś transfer przeprowadzić, ale coś nie wypaliło. Wrażenie takie mam po pierwszej konferencji z Gakpo. Jurek był zadowolony, żartował, że nic nie będzie mówić o kolejnych planach, bo właśnie o Gakpo nic nie mówil i jest. Tylko coś póżniej widocznie poszło nie tak. Nie dostał obiecanej kasy? Nie dogadał się z klubem jakiegoś zawodnika? Ciężko powiedzieć, ale na początku stycznia sprawy wyglądały nieźle.

zgadza sie nawet VVD coś przebakiwał o nowych twarzach

Taaa chyba za dużo wypił ten Delaney. Gościu ma rok kontraktu, to chyba nie da się za niego wyrwać stówki, to nie jest Mbappe.
Z drugiej strony żyjemy w dziwnych czasach, z Enzo już zostałem zaskoczony, więc może pora na kolejny przesadzony transfer…

Np Gavi, któremu Chelsea proponuje największe zarobki dla pomocnika na całym świecie? Przypominam, że rekordowe zarobki należą do De Bruyne (400k na tydzień)

Ponad 100 za Rice’a :sweat_smile: :sweat_smile:. Wolne żarty. Ugarte 50 + Caicedo 70-80 w podstawie to dużo lepszy deal.

1 polubienie

Tyle, że młody i prawdopodobnie niedrogi. W Bayernie z jakiegos powodu nie gra, jednak może się rozwinąć i ogólnie Bayern się zrobił gwiazdroski mocno. W każdym razie na pewno nie jest opcją co z miejsca nas wzmocni, jako 3ci transfer do środka może być. Jak mamy zrobić 2 transfery, to tak średnio bym powiedział, żeby był on jednym z nich.

Cza go było wypożyczyć w styczniu…